Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Hambad
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Naine
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 11:27 pm    Teema: Vasta viitega

Roltsick kirjutas:
Aksel, minu teada ei ole me kohtunud, seega sa ei kirjuta oma kogemuse pÔhjal, mis oleks siin foorumis eelistatav.
Muuseas, olen olnud ka kolm-neli kuud ilma keha pesemata (selle sees ehitustööd 25...30 plusskraadi juures) ilma et keegi oleks mÀrganud vÔi mörisema hakanud.


ma ei tea, mÔnda inimest ei hÀiri olla mitu kuud pesemata, olen selliseid tÔesti varem ka kohanud.
Tagasi üles
Aksel
Beez pÀike
Beez pÀike


Liitunud: 20 Märts 2005
Postitusi: 200
Asukoht: Planeet maa

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 11:30 pm    Teema: Vasta viitega

lee kuule...ega ma ei halvusta ju teda. Ma rÀÀgin nii kuidas asi tegelikult on. See ei tÀhenda, et ma teda maha teeksin. Igale oma. Onneks on mees ise arukas ja kompleksivaba ning mÔistab mind ja ei solvu. Sinul veel tee areneda, et reaalsus sind ei solvaks. Asjad on nii nagu nad on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
lee
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike


Liitunud: 10 Aug 2004
Postitusi: 169

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 11:41 pm    Teema: Vasta viitega

Aksel kirjutas:
lee kuule...ega ma ei halvusta ju teda. Ma rÀÀgin nii kuidas asi tegelikult on. See ei tÀhenda, et ma teda maha teeksin. Igale oma. Onneks on mees ise arukas ja kompleksivaba ning mÔistab mind ja ei solvu. Sinul veel tee areneda, et reaalsus sind ei solvaks. Asjad on nii nagu nad on.


a millest jĂ€reldad, et ma reaalsuse peale solvuja tĂŒĂŒp olen? ma ei tormanud ka Roltsicki kaitsma, lihtsalt arutlesin. hoopis sina lugesid mu postist vĂ€lja solvumise, taas enda arusaamadele tuginedes. tĂ”epoolest, igale oma. igal linnul oma laul, ööbik valib lauluaega, ronk publikut Smile

areneda on meil kÔigil. vaba valik, millist rada pidi ja kas tahame ehk ei. reaalsus ei solva mind enam ammu. vahel ainult annab sotsiaalne nÀrv tunda Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
siram
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Mai 02, 2005 12:12 am    Teema: mix? Vasta viitega

Idea

Viimati muutis seda siram (Laup Aug 06, 2005 9:14 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
lee
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike


Liitunud: 10 Aug 2004
Postitusi: 169

PostitusPostitatud: Esm Mai 02, 2005 12:18 am    Teema: Re: mix? Vasta viitega

siram kirjutas:
olete te juhuslikult mÔelnud selle peale,
miks hambapastat nii agressiivselt propageeritakse?
ĂŒks valikvastus: selleks, et hambaarstidel tööd oleks.


lahe tÀhelepanek. ja kui teemat arendada, siis on magusatootjatel, Coc-Cola jms valmistajatel hambaarstidega lausa salalepingud Smile

aga kui jĂ€rjekordselt aus olla, siis ega ei ole sellele mĂ”elnud kĂŒll. kassi- ja koeratoidu kohta lipsas kĂŒll kord sarnane mĂ”te lĂ€bi, kui kass teatud kuivtoitu eelistama hakkas (seda, mis arsti kĂ€est osteti). aga see jĂ€lle sĂ”ltuvuse teema.

kÔik mammona teenimiseks. lÀheme kasesöe juurde tagasi. esivanemad vist sellega oma hambaid puhastasid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Esm Mai 02, 2005 12:19 am    Teema: Vasta viitega

pÀrnapuusöega
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
lee
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike


Liitunud: 10 Aug 2004
Postitusi: 169

PostitusPostitatud: Esm Mai 02, 2005 12:23 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
pÀrnapuusöega


pÀrnad olid vist ka hiiepuud. nagu ka tammed. siis on asjal ka muu mÔte sees. ...

mu vanaema jutustas kasesöest. ja midagi sellest, et vaid lehtpuu söed ajavad asja Ôigesti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Esm Mai 02, 2005 12:30 am    Teema: Vasta viitega

lee kirjutas:
haldjanool kirjutas:
pÀrnapuusöega


pÀrnad olid vist ka hiiepuud. nagu ka tammed. siis on asjal ka muu mÔte sees. ...

mu vanaema jutustas kasesöest. ja midagi sellest, et vaid lehtpuu söed ajavad asja Ôigesti.


teema on selles, et okaspuusysi sisaldab vaikude pÔelmise tagajÀrjel tekkinud yhendeid, mis ei ole isegi mitte ahjule head, hammastest rÀÀkimata.

aga pÀrnasysi oli lihtsalt kÔige parem, parem kui teised lehtpuusöed, kuigi ka neid kasutati, set ega pÀrna naljalt maha ei vÔetud.

muide, ka parimat joonistussytt on lÀbi aegade tehtud pÀrnast
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
lee
Tumeroheline pÀike
Tumeroheline pÀike


Liitunud: 10 Aug 2004
Postitusi: 169

PostitusPostitatud: Esm Mai 02, 2005 10:01 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
lee kirjutas:
haldjanool kirjutas:
pÀrnapuusöega


pÀrnad olid vist ka hiiepuud. nagu ka tammed. siis on asjal ka muu mÔte sees. ...

mu vanaema jutustas kasesöest. ja midagi sellest, et vaid lehtpuu söed ajavad asja Ôigesti.


teema on selles, et okaspuusysi sisaldab vaikude pÔelmise tagajÀrjel tekkinud yhendeid, mis ei ole isegi mitte ahjule head, hammastest rÀÀkimata.

aga pÀrnasysi oli lihtsalt kÔige parem, parem kui teised lehtpuusöed, kuigi ka neid kasutati, set ega pÀrna naljalt maha ei vÔetud.

muide, ka parimat joonistussytt on lÀbi aegade tehtud pÀrnast


seda vaigujuttu ma mĂ”tlesingi Smile , ma maal, metsaservas kasvanud, veel mĂ€letan, mis puudega mida kĂŒtta, ja kuidas kĂŒpsetamiseks puid valida. okaspuid vĂ€lditakse just vaigu tĂ”ttu. sanglepp nĂ€iteks annab valusa ja puhta tule Smile joonistamisesöest ei teadnud muhvigi, aitĂ€h Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Faxaros
Parasiit


Liitunud: 15 Juun 2004
Postitusi: 621
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 02, 2005 3:39 pm    Teema: Vasta viitega

Need hambapastad on kuidagi kahtlased asjad. Nendes igavates reklaamides rÀÀgitakse kĂŒll et ajavad baktereid minema ja mida veel, aga siis ajavad nad ju kasulikud bakterid kah minema. Confused
Minu vanavanavanemad ei kasutanud mingisuguseid habapastasid ja hambad olid tugevad ja terved.
_________________
Nii jumal kui ka ateism on kĂ”ik ĂŒks mĂ”tlemise keeld. Keeld mĂ”telda etteantust ja saavutatust ĂŒle ja kaugemale.
Ignorantsus, kus usuvastasus on endistviisi kristlik, ning objektiivne, erapooletu tÔlgendus loomult nihilistlik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
vambola
Oranz pÀike
Oranz pÀike


Liitunud: 9 Märts 2006
Postitusi: 617
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitatud: Teis Mai 09, 2006 10:14 pm    Teema: Vasta viitega

Faxaros:
Tsiteerin::
Minu vanavanavanemad ei kasutanud mingisuguseid habapastasid ja hambad olid tugevad ja terved.


Üldse midagi ei kasutanud?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
Kayaman
Sinine pÀike
Sinine pÀike


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 946

PostitusPostitatud: Teis Mai 09, 2006 11:15 pm    Teema: Vasta viitega

Faxaros kirjutas:

Minu vanavanavanemad ei kasutanud mingisuguseid habapastasid ja hambad olid tugevad ja terved.


ega sel ajal ei söödud ka igast keemilist saasta ja sÀilitusainetega paska, ja geneetiliselt muundatud porgandeid. mÀcdonaldsit ka polnud =)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Andromeeda
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Kolm Mai 10, 2006 12:41 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
vaimsete p6hjuste yle pole m6elnud, aga fyysilisi seoseid on tĂ heldatud kyll. kui lapsel (imikul) televad esimesed piimahambad vĂ ga-vĂ ga vara ja kergelt, siis on tavaliselt ka tema jĂ Ă vhambad hĂ sti n6rgad. vĂ idetakse, et luustumise aste on lihtasalt selle pĂ rast madal, ehk tihedus vĂ ike ja seoses sellega ka kergem laguneda. kui lapsel tulevad hambad vĂ ga hilja ja suurte raskustega, siis yldjuhul need nii kergesti ei lagune, materjal on tihedam ja neid on raskem ka vĂ lja lyya, st istuvad kindlamalt suus. Wink jĂ reldused tehke ise.



Bullshit.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Andromeeda
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Kolm Mai 10, 2006 12:58 pm    Teema: Vasta viitega

lee kirjutas:
haldjanool kirjutas:
lee kirjutas:
haldjanool kirjutas:
pÀrnapuusöega


pÀrnad olid vist ka hiiepuud. nagu ka tammed. siis on asjal ka muu mÔte sees. ...

mu vanaema jutustas kasesöest. ja midagi sellest, et vaid lehtpuu söed ajavad asja Ôigesti.


teema on selles, et okaspuusysi sisaldab vaikude pÔelmise tagajÀrjel tekkinud yhendeid, mis ei ole isegi mitte ahjule head, hammastest rÀÀkimata.

aga pÀrnasysi oli lihtsalt kÔige parem, parem kui teised lehtpuusöed, kuigi ka neid kasutati, set ega pÀrna naljalt maha ei vÔetud.

muide, ka parimat joonistussytt on lÀbi aegade tehtud pÀrnast


seda vaigujuttu ma mĂ”tlesingi Smile , ma maal, metsaservas kasvanud, veel mĂ€letan, mis puudega mida kĂŒtta, ja kuidas kĂŒpsetamiseks puid valida. okaspuid vĂ€lditakse just vaigu tĂ”ttu. sanglepp nĂ€iteks annab valusa ja puhta tule Smile joonistamisesöest ei teadnud muhvigi, aitĂ€h Smile



Vaigud, ei teki ega eraldu pÔlemise tagajÀrjel. PÔlemise protsessis eralduvad tÔrvad ja pigilaadsed ained.
Nendega ei puhasta te midagi, vÔite ainult vÀhku genereerida.

SĂŒsi kui selline, reeglina ei sisalda oluliselt ei ĂŒhte ega teist, ning puhta puusöe omadused on seotud tema leeliselise reaktsiooniga... st kĂ”rvaldab happelise keskkonna mĂ”justusi. Ja bakterite elutegevuse tagajĂ€rjed hambapinnal on happelise iseloomuga. Tuhk on tuntud seebi asendaja olnud aegadest aegadesse.


Vaigud, antud kontekstis on elusa puu mahlad, sageli segatud eeterike Ôlidega.
Okaspuude vaik, eriti seedri oma, on tugevalt bakteritsiidne ja ja kudede taastamist stimuleeriva mÔjuga. Vanasti inimesed nÀrisid okaspuuvaiku.
(lahtiste plommide puhul olge ettevaatlikud)
Vaikudega peaksid ettevaatlikud olema allergikud... tÀrpentiin ja sellelaadsed ained, on Àrritava toimega limaskestadele.

Paradontax on mĂ”jus tĂ€nu temas sisalduvale meresoolale. Sool ise, tekitab olukorra, kus bakterid pehmelt ĂŒteldes veest kuivaks tĂ”mmatakse, ning nad ei saa areneda.

Rolstickile:
Mul oli kah klassivend, kes hammastesse suhtus nagu sina. Ma puutusin temaga olude sunnil ikka kokku aegajalt. Tark poiss oli, aga lÀhemale kui meeter, ei olnud talle soovitav minna, eriti peale kosutavat einet.
Ja see mÀdanev tarkusehammas, oleks ilmselt targem eemaldada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
leints
Pagan


Liitunud: 16 Veeb 2006
Postitusi: 393

PostitusPostitatud: Kolm Mai 10, 2006 6:16 pm    Teema: Vasta viitega

minul on fluoroos.
muudab hambad kriitvalgeks. ja tugevaks.
nii valgeks et nÀitab et mingi ainega(portselan v6ib-olla) katetud hambad on hallid v6i sinna kanti.
arst kah imestas et kuidas see kate mul nii kaua peal in pysinud(8 aastat).
aga vot. tÀnu sellele roosile.
nÀtsude kohta veel kah nii et kas keegi teab sellist nÀtsu nagu airwaves?
selline lillat vÀrvi on pakend.
kas seda veel eestis myyakse?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
vÀikenÔid
Hall pÀike
Hall pÀike


Liitunud: 26 Mai 2006
Postitusi: 50
Asukoht: kuu pÀÀl

PostitusPostitatud: Teis Mai 30, 2006 6:23 pm    Teema: Vasta viitega

Panin tÀna just hambaarstile aja kirja.No miks ei vÔiks inimesel hambad vahetuda vastavalt vajadusele?Vat kui tore oleks Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Kabala
Pruun pÀike
Pruun pÀike


Liitunud: 28 Veeb 2006
Postitusi: 315

PostitusPostitatud: Teis Mai 30, 2006 7:55 pm    Teema: Vasta viitega

vÀikenÔid kirjutas:
Panin tÀna just hambaarstile aja kirja.No miks ei vÔiks inimesel hambad vahetuda vastavalt vajadusele?Vat kui tore oleks Laughing


Hmmm.... ja tahabki kÔik vaesed hambaarstid ilma tööta jÀtta. Millega need siis elatist teenima hakkavad, kui koguaeg uued hambad kasvaksid...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
efu
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.


Liitunud: 24 Apr 2004
Postitusi: 1357

PostitusPostitatud: Teis Mai 30, 2006 8:26 pm    Teema: Vasta viitega

Kabala kirjutas:
vÀikenÔid kirjutas:
Panin tÀna just hambaarstile aja kirja.No miks ei vÔiks inimesel hambad vahetuda vastavalt vajadusele?Vat kui tore oleks Laughing


Hmmm.... ja tahabki kÔik vaesed hambaarstid ilma tööta jÀtta. Millega need siis elatist teenima hakkavad, kui koguaeg uued hambad kasvaksid...


no juuksed kasvavad ka ju. aga juuksurid tööta pole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
vambola
Oranz pÀike
Oranz pÀike


Liitunud: 9 Märts 2006
Postitusi: 617
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitatud: Teis Mai 30, 2006 8:36 pm    Teema: Vasta viitega

efu kirjutas:
no juuksed kasvavad ka ju. aga juuksurid tööta pole.


Arrow Hambur Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail MSN Messenger
minunimi
Beez pÀike
Beez pÀike


Liitunud: 3 Mai 2006
Postitusi: 265
Asukoht: kosmos

PostitusPostitatud: Teis Mai 30, 2006 9:10 pm    Teema: Vasta viitega

mul on kÔik purihambad piimahambad Very Happy
viimati vahetus mul hammas 4aastat tagasi...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group