Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Kas ta oli vampiir?
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tiiger
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 24 Veeb 2004
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 24, 2004 9:30 pm    Teema: Kas ta oli vampiir? Vasta viitega

Niisiis lühike tutvustus, olen gümnaasiumi õpilane ja tegelen väga paljude asjadega, kaasaarvatud ürituste korraldamine.. mitte et see mu eesmärk oleks, aga nii on alati väljatulnud, et mina sinna satun ja kogemusi koguda ei ole paha. Niisiis mõtlesin sügisel korraldada ühte suuremat üritust noortele ja sai isegi sõbrad sinna kaasa haaratud, leidsin ka yhe tüdruku kellel oli huvi asja korraldada, mind hämmastas algul miks.. asjad arenesid, üritus sai hoo sisse, samas mina jätkasin ka muude asjade tegelemisega.. kuna see tüdruk on mitmes organisatsioonis, ka kooli õpilasomavalitsuses ning mind otseselt juhtimine ei huvitanud, lissalt vahepeal annan inimestele vihjeid/ideid kuda asja paremini võiks teha, tavaliselt need meeldivad paljudele, millegipärast võttis ta minu oma otseseks asetäijaks, kes talle ideid jne andis.. kuid hiljuti jõudis mulle kohale.. ta ju kasutab mind, et ennast kõrgemale saada, samuti on tema ka ühes suuremas organisatsioonis. Nimelt tahan isegi ühte ettevõtet sõpradega luua, et midagi korda saata ja toredaid asju teha, kuid tema poolt oli see negatiivne mõte, ta rääkis, et võiksin samasse organisatsiooni minna kuhu temagi. Veidige omaltpoolt järgimõtlemist ja ma avastasin, et tema saab järgmine aasta selle esimeheks, kindlasti oli ta plaan siis mind oma asetäitjaks võtta ning saada häid mõtteid et omakasu saada.. See oli punkt kus mõistsin, ta manipuleerib, ma lõpetasin halastamatulet temaga sidemed, endas tunnen suuremat tegutsemishindu ja rahulikumat olemist, mingil hetkel mõistsin ka et mulle astutakse vabaduse peale. Mina küsin, et kas sellised ongi nn vampiirid, kes kasutavad teisi ära, et ise elada edasi, samal ajal sulle moosijuttu ajades ja mittekedagi usaldades? Olen märganud, et tal ei lähe enam kõige paremini, sellest ajast peale, kui mina temaga ei suhtle rohkem, kui ühiskond nõuab?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Veeb 24, 2004 10:14 pm    Teema: Vasta viitega

Arvan, et siin on tegemist kõige tavalisema manipulatsiooniga, kus rumalam aga võimujanusem (saamahimulisem) kasutab targemat ning samas mitte nii võimukat ära Smile Olen pika elu jooksul muide seda sündida lubanud, päris sageli, et kui pole muud võimalust idee kui sellise elluviimiseks (st minul ei jätku sidemeid ega võimu), siis söödan idee vastavale isikule, kes alul leiab - oi, see ei lähe mitte - mõne aja pärast aga käib asja välja OMA ideena ning siis juba kõik sujub.. minu tahtmist mööda Smile Alati polegi vaja olla tähelepanu keskmes, "au osaline". Ehkki Sind, noor inimest möistan, Sina ju alles alustad ilmavallutusi Laughing
Tagasi üles
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 25, 2004 12:15 am    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et ta oli tavaline orjastaja, kes tahtis Sinu jõu pealt ola parem, kui enda tase lubab. Juhtub.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tiiger
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 24 Veeb 2004
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 7:02 am    Teema: Vasta viitega

Niisiis, sai mul lõpuks piisavalt siiber sellisest olukorrast, ma ei hakanud temaga edasi tegelema, ta mudugi jätkas neid ideid, mis varem oli välja mõeldud jne. Näiteks suuremad üritused ja muid asju, kuid tulemus käes, ta ei suutnud ühtki neidśt plaani viia, kuna pisijamade tõttu muutus see talle võimatuks (ei saadud raha, kukkusid läbi, hilinesid tähtaegadeks jne) kokkuvõttes, läbipõlemist on näha, samas endal on juba tohutult mitmeid ideid tekkinud, mis plaanis seekord siis uut tuttavate inimestega läbi viia. Tänud infi eest:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 11:54 am    Teema: Vasta viitega

Tiiger kirjutas:
Tänud infi eest:)


Mis siin tänada, Tiiger, Laughing, infi tulbki jagada, et need, kes selle mõistmiseks valmis, saaksid seda kasutada!
Soovin Sulle edu! Ja imetlen sinusuguseid noori inimesi... olete palju küpsemad kui minu põlvkonna valdav enamus samas vanuses!
Tagasi üles
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 12:18 pm    Teema: Vasta viitega

missa tiiger virised. sinu jutust loen ma välja tühipaljast kadedust

sinu mõtted sinu ideed... sina sina sina.
sa lihtsalt ei kannatanud olla kellegi teise alluvuses.

vabandust väga aga töökohustuste täitmises oled sa ikka täielik võhik.
KÕIK ei saagi olla ülemad... mis juhtuks kui iga mats asutaks oma ettevõtmise... kaos.

ja miks ta ei oleks pidanud siis sinu ideid kasutama kui sa ise neid talle ette ladusid.
kas ta jättis su siis aupaistest ilma? mida sa siis lootsid? et uuele kohale minnes ta vabatahtlikult loobub oma ülemuse kohast ja kergitab sind sinna? rumal...

oleksin sama teinud... kuid ennast ma vampiiriks ei pea.
Tagasi üles
nakineidis
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 3 Apr 2004
Postitusi: 16

PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 12:48 pm    Teema: Vasta viitega

celtic kirjutas:
missa tiiger virised. sinu jutust loen ma välja tühipaljast kadedust

sinu mõtted sinu ideed... sina sina sina.
sa lihtsalt ei kannatanud olla kellegi teise alluvuses.

vabandust väga aga töökohustuste täitmises oled sa ikka täielik võhik.
KÕIK ei saagi olla ülemad... mis juhtuks kui iga mats asutaks oma ettevõtmise... kaos.

ja miks ta ei oleks pidanud siis sinu ideid kasutama kui sa ise neid talle ette ladusid.
kas ta jättis su siis aupaistest ilma? mida sa siis lootsid? et uuele kohale minnes ta vabatahtlikult loobub oma ülemuse kohast ja kergitab sind sinna? rumal...

oleksin sama teinud... kuid ennast ma vampiiriks ei pea.


nii, et sina upitaksid ennast südamerahus teiste inimeste arvelt?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 1:01 pm    Teema: Vasta viitega

kas siis lihtsalt nalja pärast on nõuandja ametikohad välja mõeldud?
kas ma ei tohi enam oma karjääri jaoks oma sõpradelt nõu kah küsida? kohe olen vampiir?

vabandage väga aga igalpool tonte ei tasu kah näha...
Tagasi üles
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 1:27 pm    Teema: Vasta viitega

Vabanda, celtic, aga nõuandmisel ja ideevargusel on vahe vahel! Kui ma annan NÕU, siis piltlikult öeldes torkan kassipoja nina piima sisse. Kui aga minu piim minult küsimata ära juuakse, kelkides sealjuures, et see on JOOJA oma ja tema ise tuli selle peale, et piima JUUAKSE, siis vabandage - see VARGUS, st vampiiritsemine (teise jõu arvelt enese upitamine; paremaks tegemine ehk illusiooni loomine väärtustest eneses, mida tegelikult pole; teisele kuuluvate hüvede omastamine ehk ümbritsevate lugupidamise põhendamatu endalekahmamine jne)! Kui toimib meeskonnatöö, siis pole ülemaid-alamaid, igal liikmel on oma roll ning iga roll meeskonnas on võrdset lugupidamist vääriv! Alles äsja oli mu korraldada üks kutsevõistlus. Et ettevõtmine õnnestus, rippus ära KÕIKIDEST meeskonna liikmetest, mis sest, et sedakorda oli eestvedamine minu kanda! Järgmises koostegemises on mul kanda kitsas lõik ja ettevõtmise eestvedaja-juht teine... peaksin siis nüüd domineerima hakkama ja vahele segama - et oi, mina teeksin ikka paremini jne...??!
Tagasi üles
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 1:36 pm    Teema: Vasta viitega

Tiiger sulaselges eesti keeles ütles ju et talle meeldib nõu anda inimestele... ja miks ka mitte... see ju tänuväärt ettevõtmine.

kuskil polnud juttu sellest et too tüdruk tema ideid ENDA nime all avalikustas.

minu arvamus asjast: tiiger lahke inimene... jagab oma ideid teistega... tahab neid aidata. südamelt on ta hea. kuid ühel hetkel viskas tal lihtsalt kopp ette ning ta saatis kõik pikalt. alateadlikult aga tahaks ta teisi aidata... seetõttu ei suutnud ta ENDA jaoks tunnistada fakti et ei taha. ja lahendus: mõelda välja kujuteldav põhjus abistamise lõpetamiseks.

see on enesepettus.
Tagasi üles
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 1:42 pm    Teema: Vasta viitega

Kui veidike tähelepanelikumalt süüvid, siis märkad ka, et Tiigri lugu üpris ammu siin kirja pandud, ja et ta just nimelt PROBLEEMI nägi, millele lahendust otsides foorumlaste poole abi saamiseks pöördus.

Celtic, Sul on väga tark signatuur, oled Sa ise selle üle süvitsi mõelnud?
Tagasi üles
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 1:45 pm    Teema: Vasta viitega

coco... probleem oli tiigri enda peas... mitte aga kusagil tema sisemisest süsteemist väljaspool.

antud juhul polnud tegemist ju vampiirluse juhtumiga.
Tagasi üles
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 1:58 pm    Teema: Vasta viitega

Mis tähendab vampiirlus? Piltlikult kujutame vampiire vereimejatena, kes toituvad teiste verest. Energeetilises mõttes on vampiirlus teise energiast(VÄEST) toitumine. Muidugi ei saa keegi teise energiast toituda kui me seda ISE ei lase teha! Seega - keegi pole välistanudki Tiigri enda osa antud situatsioonis, võimaldas ta ju tüdrukul takistamatult tegutseda, st ennast "imeda". Maailm ju täis neid, keda imetakse... ja pole need imetavad rahul sugugi, ainult situatsioonist väljuda ei oska, sest süüdistavad imejaid, mitte enda tegematajätmisi! Tiigri areng ning minu soojad sõnad talle on põhjustatud temapoolsest probleemi teadvustamisest ning lahenduse leidmisest tema ENDA poolt! Siit ühtlasi ka vastus Sinu ringiratast keerlevale küsimusele - infot saab KASUTADA inimene ise, keegi VÄGISI tema eest otsustada-vastutada ei saa, kui keegi seda teeb, siis tekib orjastaja-orjastatava seos, milles kumbki osapool pole HEA ega HALB, nende rollid on lihtsalt üksteisest TINGITUD!

Oehh... Sa meenutad mulle mu kõige "pikemate juhtmetega" õpilasi, kellega me peale tunde pikki erakonsultatsiooni teeme ja kes sageli alles lõpetamise eel "lahti lähevad"... Siis muidugi õpetaja rõõm topeltsuur... Wink
Tagasi üles
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 2:06 pm    Teema: Vasta viitega

minu küsimused ei käi ringiratast... hoopis sinu vastused.

mul oli lihtne väide: tegemist POLNUD vampiirlusega...
ning oli toodud ka lihtne PÕHJENDUS minu arvamuse kohta.

keegi aga hakkas sogama vett...
Tagasi üles
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 2:25 pm    Teema: Vasta viitega

On Sinu valik jääda jäigalt oma arvamuse juurde. Minul pole õigust Sind selles takistada. Edu!
Tagasi üles
tushka
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 3:35 pm    Teema: Vasta viitega

coco: teed lastele tasuta ajupesu? milles nemad süüdi on?
Tagasi üles
nakineidis
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 3 Apr 2004
Postitusi: 16

PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 4:04 pm    Teema: Vasta viitega

mis tasuta ajupesu? tehakse asjad selgeks joonistatakse pikalt ja laialt puust ja punaseks.
coco vähemalt viitsib vaeva näha ja seletada, kuigi paistab suht mõttetu olevat... Rolling Eyes
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Tiiger
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 24 Veeb 2004
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 4:10 pm    Teema: Vasta viitega

natuke oli teil ka järelarutelus õigus, mis ma öelda oskan. Jah, heameelega aitan kuidas oskan, puhtsydamest, kuid mingilhetkel saab siiber, ei tea miks, kui samale inimesele pean 10 korda abi osutama. parem 10'le erinevale 1 kord. Abistamist ma ise ei poolda, pigem vihjeid. Samuti armsale sõbrannalse saab keemiat & füüsikat õpetatud, andes talle ette lihtsamad ülesanded ja neist tasapisi küsimusi juurde lisades teha need raskemaks, lõpuks saab ta kõigest aru ja on need ise teinud:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tushka
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 4:12 pm    Teema: Vasta viitega

nakineidis kirjutas:
mis tasuta ajupesu? tehakse asjad selgeks joonistatakse pikalt ja laialt puust ja punaseks.
coco vähemalt viitsib vaeva näha ja seletada, kuigi paistab suht mõttetu olevat... Rolling Eyes



irww, aga usu propageerimine koolis on nati taunitav Wink
Tagasi üles
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 20, 2004 4:26 pm    Teema: Vasta viitega

tushka1 kirjutas:
nakineidis kirjutas:
mis tasuta ajupesu? tehakse asjad selgeks joonistatakse pikalt ja laialt puust ja punaseks.
coco vähemalt viitsib vaeva näha ja seletada, kuigi paistab suht mõttetu olevat... Rolling Eyes


irww, aga usu propageerimine koolis on nati taunitav Wink


Tshaska, Sa meil tõesti ülimalt asjalik nägija ja järeldaja! Eks ma räägin direktoriga, ehk tulevad meil tõest` Sinu NÕUDEL usuõpetuse tunnid, ja mina hakkan ettevõtluse ning raamatupidamise asemel neid andma...
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group