Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Katsetused: OOBE, rÀnnakud kehast vÀljas jne
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6

Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ronija
Hall pÀike
Hall pÀike

PostitusPostitatud: Kolm Juun 08, 2005 11:53 am    Teema: Vasta viitega

Pildi ette saamine vĂ”ib tĂ”esti tĂŒkk tegemsit olla ning siiski ei saa kindel olla, et Ă”iget asja nĂ€ed.

Akk vĂ”iks igaks juhuks uurida, et ao-d vĂ”i muud asjad pole ennast kĂŒlge pookinud ning selle pĂ€rast pole rĂ€nnakuks vĂ€ge. VĂ”i siis mĂ”ni jupp on katki vĂ”i kaduma lĂ€inud. Üldiselt tundub, et kollide söötmine on pĂ€ris levinud asi. Ja elus ettetulevad tragöödiad, kui neid Ă€ra ei vĂ”ideta/lahendata, lĂ”huvad juppe usinasti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
akk
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Nelj Juun 09, 2005 6:02 pm    Teema: Vasta viitega

http://hexagon.fi.tartu.ee/~laur/papers/comment/e020405.html

Daryl J. Bem and Charles Honorton
Does Psi Exist? Replicable Evidence for an Anomalous Process of Information Transfer
Psychological Bulletin 1994, Vol. 115, No. 1, 4-18.

Selle autorid vĂ”tavad kokku aastate jooksul erinevate uurimisrĂŒhmade poolt lĂ€bi viidud nn ganzfieldi eksperimentide tulemused. Eksperiment nĂ€eb vĂ€lja sedasi, et ĂŒhes helikindlas ruumis viibib "saatja", kellele nĂ€idatakse juhuslikult valitud visuaalset stiimulit (foto, video vm). Teises, eemalasuvas toas asub "vastuvĂ”tja", kelle meelte aistingud on pĂŒĂŒtud viia miinimumini - ta silmi katavad poolikud pingpongipallid ja kĂ”rvaklappidest tuleb ĂŒhtlane mĂŒha jne. Seanss kestab pool tundi. "Saatja" pĂŒĂŒab kuidagi endale nĂ€idatavat informatsiooni mentaalselt edasi saata, samal ajal kui "astuvĂ”tja" kirjeldab sĂ”naliselt kĂ”iki endale pĂ€he tulevaid kujutluspilte. Peale seansi lĂ”ppu peab "vastuvĂ”tja" valima nelja variandi hulgast selle, mida tema arust "saatjale" nĂ€idati.

Kui Ă€raarvamine toimuks puhtalt juhuslikul alusel, siis oleks keskmine tabavusprotsent 25. Aga Bemi ja Honortoni esitatud katsete staistiline analĂŒĂŒs nĂ€itab, et tabavus oli natuke ĂŒle 30%. Mis nende kĂ€sutuses olnud valimi jaoks on statistiliselt mĂ€rkimisvÀÀrne, nii suur kĂ”rvalekalle ei saa olla juhuslik.

Veel teisi D. Bemi artikleid sel teemal:
Psi Phenomena (ESP)
Tagasi üles
akk
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Nelj Juun 09, 2005 6:04 pm    Teema: Vasta viitega

Kui tabavus oli ĂŒle 30%di, siis meel oli kehast vĂ€ljas samapalju.
Tagasi üles
Ronija
Hall pÀike
Hall pÀike

PostitusPostitatud: Esm Juun 13, 2005 10:52 am    Teema: Vasta viitega

pigem oli meelevĂ€lisetaju osakaal 5%. St see, mis oli ĂŒle juhusliku tĂ”enĂ€osuse mÀÀra. Hea oleks ikkagi veel teada kui suur oli katsete arv ning kuidas valiti inimesed kes katses osalesid. Samuti kui suur oli inimeseti Ă”igesti arvamuse jaotus.
Tagasi üles
jones
LĂ€bustaja ja Petis

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 5:15 am    Teema: Vasta viitega

lugesin kunagi, et lucid dreamides saab. lucid dreamisin, siis ĂŒkskord ja mĂ”tlesin uh prooviks nii keskenduda. nĂ€gin siis ennast enda kohal aga nĂ€gin kĂ”ike kuidagi 360kraadi ja imelikult. hĂ”ljusin natuke ja jĂ€rsku sattusin kuskile hilisĂ”htu pĂ€ikeselisele tĂ€navale, kus mingid vĂ€iksed tegelased mĂ€ngisid palli. lĂ€ksin ĂŒhe kĂ€est kĂŒsima, kus ma olen, siis too vaatas kuldsete helendavate silmadega vastu ja hakkas mind Ă€ra ajama, et mina ei tohi seal olla. naljakas oli seel, et ma tundsin, et see tegelane tĂ”siselt kartis mind.
kas nĂŒĂŒd mingi mĂŒstiline kogemus vĂ”i lihtsalt jĂ€rjekordne maailm, mis tahtlikult sellise une ajal loodud, niikaua ei otsusta kui kummagile loogilise seletuse leian.
Tagasi üles
vetevana

PostitusPostitatud: Reede Mai 04, 2012 1:25 am    Teema: sss Vasta viitega

MĂ”ned nĂ€ited, kuidas kehavĂ€lises keskonnas paremini orjenteeruda. Selgeks nĂ€gemiseks saab endale kĂ€sklusi anda: "Mul on supernĂ€gemine!" vĂ”i seda lausa karjuda. Testisin ja ma nĂ€gin ĂŒliselgelt 3 km kaugusele. Kiire liikumise puhul sobib kĂ€sklus, "olen superman" ja lennates siis kĂ€sklused "kiirust juurde!" vĂ”i maha. KĂ€isin 2 korda kuupeal Ă€ra ja vaatasin kuult maad, vĂ€ga kaunis sinine planeet. Oobes mĂ”juvad kĂ€sklusted, mida on vaja vahel mitu korda ĂŒtelda, enne kui mĂ”juma hakkab.
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 6

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

© 2001, 2005 phpBB Group