Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Põhimõtted

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui süsteem
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Insomnia
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Veeb 13, 2004 3:38 am    Teema: Põhimõtted Vasta viitega

Kuidas suhtuda põhimõttesse "Kõik või mitte midagi"?
Tagasi üles
Onkel
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 14 Jan 2004
Postitusi: 69

PostitusPostitatud: Reede Veeb 13, 2004 9:50 am    Teema: Vasta viitega

Twisted Evil

Viimati muutis seda Onkel (Reede Märts 05, 2004 4:43 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kerca
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 203

PostitusPostitatud: Reede Veeb 13, 2004 9:57 am    Teema: Vasta viitega

Onkel kirjutas:
Oma põhimõtetele peaks kindlaks jääma, muidu on kuidagi selgrootu tunne.
Millegist pole kinni haarata Very Happy


Aga samas öeldakse, et põhimõttekindlus on lollus. Muudab jäigaks.

Laughing Mina eelistan alati, et parem pool muna kui tühi koor.

Kui end kõrvalt vaatan, võiksin end nimetada põhimõttelagedaks inimeseks - aga teisalt, olen alati teinud nii, nagu parasjagu antud hetkel kõigile mugavaim on- eelkõige endale. Ja on hundid söönud ning lambad terved. Ometi ujun täiesti oma isevooluteed
_________________
üks konn astus usinasti mööda teed, oo-jaa ja-jaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Onkel
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 14 Jan 2004
Postitusi: 69

PostitusPostitatud: Reede Veeb 13, 2004 12:42 pm    Teema: Vasta viitega

Twisted Evil

Viimati muutis seda Onkel (Reede Märts 05, 2004 4:43 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 13, 2004 1:06 pm    Teema: Vasta viitega

põhimõtted on meil algselt olemas, ainult elu käigus need täiustuvad mitte ei vahetu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kerca
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 203

PostitusPostitatud: Reede Veeb 13, 2004 1:39 pm    Teema: Vasta viitega

Rolling Eyes Põhimõtteliselt - vahet pole, kas kasvada tammena või pajuna - mõlemal on omad ellujäämisestrateegiad - ja see on tõesti põhimõtteline asi.
_________________
üks konn astus usinasti mööda teed, oo-jaa ja-jaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Poder
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 432
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 17, 2004 1:11 pm    Teema: Põhimõtted Vasta viitega

Põhimõtted on lihtsustused, seega nii vajalikud kui võivad ka ohtlikult ummikusse viia.

Muidugi ei tohi jäigaks muutuda, kuid ilma põhimõteteta on siiski raske.

Mul selline totter arusaam põhimõtetest inimese elus: kuskil murdeeas kujunevad nad välja; täiskasvanuks saades pöörduvad pahupidi ning omandavad uue sisu; edasi juba inimene õpib. See oli selline spekulatsioon muidugi.
_________________
Kui teid huvitavad minu usulised tõekspidamised, siis uurige järgi Püha Joosepi koduleheküljelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 17, 2004 9:52 pm    Teema: Vasta viitega

miks Sa Põder arvad, et just murdeeas? mina arvan, et see võib välja paista nii ja üldiselt on see igasuguste psühholoogiliste ja pedagoogiliste teooriate mõju, et nii arvatakse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Teis Veeb 17, 2004 10:01 pm    Teema: Re: Põhimõtted Vasta viitega

Insomnia kirjutas:
Kuidas suhtuda põhimõttesse "Kõik või mitte midagi"?


arvan, et see on veidi paaniline lähenemine.
selline inimene ei suuda olla diplomaatiline ja tulemuseni loogiliselt ja sujuvalt jõuda.
tahab kõike korraga ja kiiresti(ratsa rikkaks).
ja enamasti juhtubki "mitte midagi"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Insomnia
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Veeb 18, 2004 12:40 am    Teema: Kõik või mitte midagi Vasta viitega

On ka teisi lähenemisi. Ruttu ja paaniliselt on vaid pealiskaudne arusaam.
Aga on ka teisi võimalusi. Kui töötad tasa ja targu kindla eesmärgi nimel, teades, et ilma selleta pole midagi...
Tagasi üles
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 18, 2004 8:14 pm    Teema: Vasta viitega

"kõik või mitte midagi"

on minu arvates jäikusele viitav põhimõte.
selline inimene ei saa "tasa ja targu" tegutseda--tasa ja targu viitab paindlikusele ja kavalusele.
kõik või mitte midagi ütlev inimene aga ei arvesta tegelike võimalustega, raiub oma ja on kõigest valmis loobuma oma põhimõtete nimel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Poder
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 432
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 18, 2004 10:51 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arvates tähendab väljend "kõik või mitte midagi" lihtsalt maksimaalset võimalikku pühendumist asjasse. Otseselt võttes puudub väljendil tähendus, kuna minu arvates ongi kõik mitte midagi.
_________________
Kui teid huvitavad minu usulised tõekspidamised, siis uurige järgi Püha Joosepi koduleheküljelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
monotoon
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 21 Jan 2004
Postitusi: 540

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 18, 2004 11:26 pm    Teema: aut Caesar ,aut nihil Vasta viitega

See on ikkagi tegevus maksimaalse saavutamiseks .
Vastandiks võib olla : Parem pool muna kui tühi koor !
On paljud tegevused ,mida ei tohi ega ei saa poolikuks jätta vaid tuleb lõpuni teostada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Teis Veeb 24, 2004 12:27 am    Teema: Re: Põhimõtted Vasta viitega

Insomnia kirjutas:
Kuidas suhtuda põhimõttesse "Kõik või mitte midagi"?
Madal väärastunud inimlikkust väljendav ütlus. Inimene proovib saavutada enamat ja enamat ja läheb kõiksusega pahuksisse, ta ei mõtle et üks hetk kõiksuse poolt ja ta kaotab kõik. Inimene ei tohi mitte iga hinna eest enama poole püüelda, vaid proovima kindlustada seda mis talle antud on ja alles siis, kui üks aste on kindlustatud, püüdlema enamat.

Niisiis inimesed (kõik meie Maailma inimkehas olevad olendid) võiksid enne kui nad kõike haarama hakkavad, mõelda kas nende sooviga haarata mingit kõike ka kõiksus päri on, olgu ta primitiiv või ei tea kui kõrge olend, aga ilma selleta põhja ta läheb. Te võite olla ükskõik kes olend, aga te pole mitte midagi ilma kõiksuseta.

Need kõik või mitte midagi inimesed tuleks kinni panna, need ongi need kes lähevad mängivad kasiinos miljoneid võõrast raha maha ja siis teevad enesetapu, rasiates veel lisaks sellele hävitusele, inimese üleskasvatamise peale kulunud ressursid, mõned süüdistavad enda väärastunud inimlikkuses teisi inimesi ja proovivad ka neid kaasa võtta.
(Ma räägin üldiselt inimkonnast)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Poder
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 432
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 24, 2004 2:10 pm    Teema: Vasta viitega

"Suur tükk ajab suu lõhki" oleks siis eelneva jutu illustratsiooniks. Ideaali poole püüdlemine on loomulik ja see, et ideaal saavutamatu on, tagabki jätkuva progressi. Küsimus on siis, milline tee valida millegi saavutamiseks. Mina seda "kõik või mitte midagi" väljendit nõnda maha ei kannaks, näen selle taga ikkagi pühendumist.
Tsiteerin::
Inimene ei tohi mitte iga hinna eest enama poole püüelda, vaid proovima kindlustada seda mis talle antud on ja alles siis, kui üks aste on kindlustatud, püüdlema enamat.

Selge see, et uisapäisa ei maksa tõmelda. Kuid läbimõeldud risk on siiski elu edasiviiv, ega ilma riskimata elaksime vist puu otsas ja küsiksime "t¹evoo-t¹evoo". Kasiino oli natuke karm näide.
_________________
Kui teid huvitavad minu usulised tõekspidamised, siis uurige järgi Püha Joosepi koduleheküljelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Insomnia
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Veeb 24, 2004 2:51 pm    Teema: Vasta viitega

MK911 Sul on paranoiad!
Tagasi üles
Sera
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 22 Veeb 2004
Postitusi: 140
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 24, 2004 3:09 pm    Teema: Vasta viitega

No ma olen Mk911-ga puhta päri selle astmelisuse koha pealt. Mõtlen seda asja enesehinnagu kandi pealt. Mõnel on see eriti kõrge. A kui see läheb põhjendamatult kõrgeks, viib see ettevõtmistele, mis on liiga pirakas tykk tema illusoorsete hammaste jaoks.
Mõistlik inimene valib tyki ikka oma suu suuruse järgi ja loeb hambad enne 9 korda yle, ku ykskord hammustama hakkab. Siis pärast võib ju edasi ampsata. Milleks tordi sisse ära kaduda? Kõik või mitte midagi, heh.

Sellepärast on hea ku igayks teab oma mõõtu (saab kõhu täis ohutult) ja ku ei tea, kyll siis mõõtjaid leidub, kes nn juhtruumi ummistama tulevad, irf. Paranoia on pigem neil pidevalt vaenlasteotsinguil olevatel maniakkidel. Ja eks otsima ajab ikka mingi taju, et kõik pole korras seal enda sees. Soovitan end profylaktikaks kortsu tõmmata vahelduseks.
_________________
Milleks osta terve tort, kui tüki võib saada tasuta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Teis Veeb 24, 2004 4:05 pm    Teema: Vasta viitega

Insomnia kirjutas:
MK911 Sul on paranoiad!
Ma lihtsalt jätan sellise mulje, sest räägin ikka kõige halvematest pooltest, tegelikult ma oskan asju täiesti neutraalselt vaadata.

Nagunii sellele "kõik või mitte midagi"-le on oma koll kah olemas, kes teie külge tuleb ja kelle nimi võiks olla hasart.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui süsteem Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group