Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

ORK-i esimene seadus.
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 05, 2004 9:36 pm    Teema: ORK-i esimene seadus. Vasta viitega

ORK-i esimene seadus:

Kõik muutub sitaks.

Väike seletus ka: Kõik tähendab: kõik materiaalne, kõik vaimne.
Muutub tähendab: vahetab taset, moondub.
Sitaks tähendab: tasemelt madalamaks, kasutuskõlbmatuks, prahiks, jäätmeteks.
Kindlasti tekib küsimus, miks nii räme sõnastus?
Selle pärast, et paneks mõtlema ja et paremini meelde jääks. Shoki abil ületab seadus "uudise künnise".
Esimene seadus tuletab meelde, et pole mõtet midagi korjata ja koguda- järgmisel hetkel on see kasutu. Pole mõtet koguda asju, pole mõtet klammerduda oma keha külge, pole mõtet koguda oma mõtteid ja neid mingis failis või raamatus soojendada- pärast kirja panemist on nad muutunud ajalooks ja selleks, et tuleksid uued ideed ja mõtted peale, on vaja teha koht puhtaks. Sama kehtib mälestuste kohta- otse prügimäele.
Igasugune asjadesse, tegevustesse, mõtetesse/ideedesse klammerdumine on sitaga samastumine. See sõna ongi selleks tähtis, et saaks ennast eraldi tunda- keegi ei taha sitaseks saada.
Seadus on kooskõlas ka teiste füüsikaseadustega.Näiteks entroopia kasvu seadusega, mis ütleb, et kõik energialiigid muutuvad madalamal tasemel olevaks energiaks (lõpuks soojuseks e. soojussaastaks).
ORK-i esimene seadus on ennekõike konstateering, paratamatuse teadvustamine. Et me ei ole keha, esemed meie ümber, mõtted meie peas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kerca
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 203

PostitusPostitatud: Reede Veeb 06, 2004 9:47 am    Teema: Vasta viitega

jah, õige

aga...
Sitt on uue ringluse alus.

Korjab tüüp olmejäätmed ühte kuhja - laseb vihmaussid sisse, kes töötlevad sitas ja sogast rammusa huumuse.(on eestimaal selline ettevõtja) Huumus e kompost läheb põllale, põllamees pistab sinna viljatera, viljaterast küpseb vili, viljast tehakse maitsev sepik Laughing ORK sööb ja kui kõht täis, tulevad tal head mõtted.

Näiteks et sitt on uue alus
_________________
üks konn astus usinasti mööda teed, oo-jaa ja-jaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Onkel
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 14 Jan 2004
Postitusi: 69

PostitusPostitatud: Reede Veeb 06, 2004 9:52 am    Teema: Vasta viitega

Eks igalühel ole õigus oma arvamusele Wink

Kui kõik muutub sitaks, siis milleks ülds elada.

On olemas ka ütlus, "Kes elab minevikuta, see elab ka tulevikuta"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Reede Veeb 06, 2004 7:26 pm    Teema: Vasta viitega

Onkel kirjutas:
.

On olemas ka ütlus, "Kes elab minevikuta, see elab ka tulevikuta"


jah,see on tuntud ütlus, aga kui süveneda, siis on sellel ainult üks eesmärk, Sind mineviku abil siduda ühiskonnaga ühte, sind siduda üldlevinud arusaamadega. ühesõnaga piirata Sinu iseotsustamist/valikuid.
vabaks ja iseenda peremeheks saad, kui ei allu sellisele maniulatsioonile.
kui mõistad,et ka minevik on litsalt selja taha jäänud olevik. teda enam ei ole, ta on muutunud sitaks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Laup Veeb 07, 2004 12:00 am    Teema: Vasta viitega

kerca kirjutas:

Sitt on uue ringluse alus.
Näiteks et sitt on uue alus


aga kuidas Sa ette kujutad, mis juhtub vaimse sitaga?
seda me ei märka, nagu materiaalset, kas temast saab ka komposti?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
uudishimulik
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 20 Jan 2004
Postitusi: 98
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 07, 2004 12:25 am    Teema: Vasta viitega

Kogu seda olukorda jälgides tekkis küsimus: miks me tsiteerime ikka veel vanu mõtteteri (luuletusi, ütlusi, slängi)? Kõik tõekspidamised on ju endiselt kasutusel!!!!

Mul on tunne, et midagi peab jääma, et edasi minna: mingi põhi peab olema.
_________________
Ma saan varsti väga targaks
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Laup Veeb 07, 2004 12:36 am    Teema: Vasta viitega

ei, uudishimulik, ork ei anna mingit lootust---kõik muutub sitaks.


ka vanad tõekspidamised, nad on küll hüppelauaks uuele, aga kohe pärast hüpet me jätame nad seljataha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
paadikapten
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 2 Jan 2004
Postitusi: 230
Asukoht: Totaalselt perses ja karidel

PostitusPostitatud: Püh Veeb 08, 2004 4:26 pm    Teema: Vasta viitega

..

Viimati muutis seda paadikapten (Teis Nov 30, 2004 7:59 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Püh Veeb 08, 2004 5:41 pm    Teema: Vasta viitega

paadikapten

olgu mis tahes, pärast hüpet ja läbitöötamist saab sellest sitt.
aga kui tõesti hüppasime sita sisse(oma viga, mõttetu kedagi süüdistada)
siis seda lihtsam- kõik kohe selge, veel enne läbitöötamist.oleme prügimäel. mul on muuseas tihti selline tunne, kui võtan mõne raamatu kätte või kuulan mõnda loengut--- kõik on sellega selge, olen seda oma elus juba kogenud, raamat nurka, ülejäänuga sama lugu !
muidugi märkan Sinu irooniat, eks see tule shokist, millest eespool kirjutasin, hoiad millestki kinni, mis on armsaks saanud. iroonia on nagu enesekaitse, tajud?
kui õpid vabanema vanast, ei ripu see sul nagu kullakang kaelas.
"kuldsed rangid"- kas ei kõla mingi õpetuse kohta hästi!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Onkel
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 14 Jan 2004
Postitusi: 69

PostitusPostitatud: Esm Veeb 09, 2004 10:18 am    Teema: Vasta viitega

ork kirjutas:
....... Sind mineviku abil siduda ühiskonnaga ühte, sind siduda üldlevinud arusaamadega. ühesõnaga piirata Sinu iseotsustamist/valikuid.
vabaks ja iseenda peremeheks saad, kui ei allu sellisele maniulatsioonile.
kui mõistad,et ka minevik on litsalt selja taha jäänud olevik. teda enam ei ole, ta on muutunud sitaks.


üldjuhul olen ma sinuga nõus, et ei tasu kramplikult minevikust kinni hoida aga siiski peab meelespidama minevikku, kas või sellepärast et mitte korrata vigu. "aint loll indiaanlane astub sama reha otsa kaks korda"

Kui inimene on piisavalt iseseisev, siis võib ta teha mineviku ja tulevikuga misiganes, nõrgad otsivad vaid tuge kuskult usust
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kerca
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 203

PostitusPostitatud: Esm Veeb 09, 2004 11:11 am    Teema: Vasta viitega

ork kirjutas:
kerca kirjutas:

Sitt on uue ringluse alus.
Näiteks et sitt on uue alus


aga kuidas Sa ette kujutad, mis juhtub vaimse sitaga?
seda me ei märka, nagu materiaalset, kas temast saab ka komposti?


Aga miks ei peaks saama?

Materiaalset poleks olemas ilma vaimse loovuseta.

Miks on olemas see väike jäle roosa vihmauss! Vastik on tede pihku võtta ja mõte temast paneb mul südame pööritama. Aga ilma temata ja temasarnasteta ei kasvaks lilli, mille hetkeilu võib nautida, puid, mis kingivad kohinat, pehmet rohtu, millel pikutades hea sinist taevast vahtida ja suuri mõtteid mõelda.

Ja on olemas olendid või mis iganes, kes on vaimse sita sööjad, kelle tegevus tundub jäle, kes oma madalas vormis näivad põlastusväärsed, vastikud, mõtetud, tühised... Rolling Eyes Või kas ikka on?
_________________
üks konn astus usinasti mööda teed, oo-jaa ja-jaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Poder
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 432
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 11, 2004 2:12 pm    Teema: Vale puha! Vasta viitega

ork kirjutas:
Onkel kirjutas:
.

On olemas ka ütlus, "Kes elab minevikuta, see elab ka tulevikuta"


jah,see on tuntud ütlus, aga kui süveneda, siis on sellel ainult üks eesmärk, Sind mineviku abil siduda ühiskonnaga ühte, sind siduda üldlevinud arusaamadega. ühesõnaga piirata Sinu iseotsustamist/valikuid.
vabaks ja iseenda peremeheks saad, kui ei allu sellisele maniulatsioonile.
kui mõistad,et ka minevik on litsalt selja taha jäänud olevik. teda enam ei ole, ta on muutunud sitaks.


Kes ei tea, mis ümberringi toimub, ei suuda ka üldlevinud arusaamadest kaugemale näha. See sitaksmuutumise jutt pöördub sellise jutu peale küll tõeseks, jah. Kõik on omavahel seoses, kas ajaliselt või kuidas soovite ning mitte millestki midagi teha ei ole minu arvates nii lihtne. Väidetakse, et keegi Jehoova olla sellega hakkama saanud, no õnneks Ork ei säti ennast samale pulgale, vaid räägib kõik ausalt ära. Smile Ärge pahandage minu peale, aga see pole nii lihtne, et "pööran sellele neetud kristlikule ühiskonnale selja ja olengi iseenda peremees". Mineviku ja tuleviku vahel on põhjuslik seos, kuid katsuge mulle midagi olevikust rääkida, ma kuulaksin huviga.
_________________
Kui teid huvitavad minu usulised tõekspidamised, siis uurige järgi Püha Joosepi koduleheküljelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 11, 2004 10:35 pm    Teema: Vasta viitega

kercale

eks see seadus kasvas ikka vaimse maailma pealt välja, matrjaalne maailm ainult kinnitab, annab paremini mõista ja näiteid tuua.
vaimne sitt ongi mõtete kalmistu, mida me kogu aeg kaasas kanname.
meie hirmud, häbid, uhkus, isekus, edevus... saad aru, millest räägin, mis siin pikalt heietada.
seda on vaja TEISE SEADUSE mõistmiseks, teine seadus on ikka ainult vaimne.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kerca
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 203

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 12, 2004 10:52 am    Teema: Vasta viitega

ork kirjutas:
kercale

eks see seadus kasvas ikka vaimse maailma pealt välja, matrjaalne maailm ainult kinnitab, annab paremini mõista ja näiteid tuua.
vaimne sitt ongi mõtete kalmistu.


Smile Ma tean, et räägid vaimsest

ja mina tõin kah läbi materjaalse maailma lihtsustatud näite, et kui asi toimib siin, siis toimib ta ka teisiti. Loogika.

Aga räägi oma teine seadus.
_________________
üks konn astus usinasti mööda teed, oo-jaa ja-jaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Reede Veeb 20, 2004 10:42 pm    Teema: Vasta viitega

mida peab veel esimese seadusega seoses meeles pidama?
esimene seadus aitab loobuda vanadest asjadest.
näiteks kui me vahetame korterit või autot, siis rakendades esimest seadust, aitab see meid vana korterit või autot enam mitte enda omaks pidamast. vastasel juhul me jätame oma mingi hingeosa sellesse esamesse ja kaotame oma hingeosa. sama on mälestustega meile lähedastest inimestest. kui me tajume, et mälestus pole muud kui sitt, ei jää meie isiklikku jõudu sellesse mälestusse ja me ei lõhu oma hinge.

tooksin näite oma elust. minu ema on juba tubli mitu aastat surnud.
vahel ikka vaatan, kus ta seal on ja mida teeb. nägin teda kogu aeg poole kehaga. pea, käed ja veidi ülakeha- selline energeetiline pilt. hiljuti leidis Tokroda minu juhtruumist ema hingeosa( eks me olime lähedased ja ta oli ühe hingeosa minusse jätnud). kui see hingeosa sai sinna tagasi antud, kus tema koht, tuli emale nägemuses veerand keha juurde. ema suri vähki ja tavaliselt nii juhtubki inimestega, kes oma hingeosad laiali jaotavad. kui ta elas, ei olnud seda tarkust veel, et öelda.

sellepärast on väga tähtis mitte jätta oma energiat/hingeosi mitte millessegi/mitte kellessegi. ka mitte oma lastesse või inimestesse, keda me väga armsaks peame. nagu nägite on see surmav.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
monotoon
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 21 Jan 2004
Postitusi: 540

PostitusPostitatud: Esm Märts 01, 2004 11:45 pm    Teema: küsin orkilt Vasta viitega

Mul jäi meelele kribelema väljend: vaimne sõnnik.
Oled küll juba oma mõtetes eiteamitmenda seaduse juures . Aga meie loeme siin tgant järele ja limpsime hõngu.
Vaimne sõnnik on kah ilmselt väetis ,kusjuures seda saadetakse kanaleidpidi mateeriasse ajudele läbiseedimiseks ja tarvitamiseks energia taastootmiseks . Kas pole nii?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Fööniks
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Apr 05, 2004 9:14 pm    Teema: Vasta viitega

lugesin ja üritasin taibata. kõik tundus väga loogiline, kuid siiski tekkis küsimus. kas siis ka meedivad mälestused - situatsioonid ,millest sugugi ei raatsi loobuda muutuvad sitaks? kas siis ka sellesse situatsiooni oleme jätnud oma hingeosad või hoopis sealt miskit meeldivat endale kaasa saanud? kas see lõhub ka me hinge? olen nõus , et negatiivne ja vana mõjuvad tõesti sedasi, sest toimub pidev liikumine ja miski ei saa jääda samaks. aga positiivne? olen arvanud, et positiivne jõud on edasiviiv, seega vist siis sellega oma hingele halba ka teha ei saa.

või olen asjast valesti aru saanud? Embarassed

vabandan, kui küsimus tundub rumal
Tagasi üles
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Apr 05, 2004 9:20 pm    Teema: Vasta viitega

Sitaks muutub KÕIK. Ka meeldiv, millesse KINNI JÄÄME, saab takistuseks arengule. Edasiviiv pole ei positiivne ega negatiivne, vaid neist tulenev JÕUD. Pealegi on negatiivse jõud enamasti just positiivsem, sest löö sulle jalaga tagumikku, positiivne vastupidiselt kleepuv nagu mesi, sunnib mõnulema...

Rumalat Su küsimuses pole, nii et ära põe teiste rumaluse pärast, mis nätakaid saanud... Wink
Tagasi üles
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Esm Apr 05, 2004 10:44 pm    Teema: Vasta viitega

fööniksile.

ma arvan, et loe ikka neid seadusi väikese muigega, siis ei saa tõmmata.

tegin nad vastukaaluks Tokroda "tõsistele" seadustele.
see oli esimene eesmärk.
teine oli see, et minu arvates ei ole vaimsus mingi "kipras kulmuga nurgas istumine" või "idioodinaeratusega ja trummipõristamisega" mööda linnatänavaid ringi kargamine.
minu arvates on vaimsus ja vaimne areng "elu ise".
lihtsalt oma elu elamine n.ö.

minu seaduste mõte on tekitada "võõritusefekt".
see on selline "elu kõrvalt" vaatamise situatsioon.
et teed oma tegemisi ja siis astud "kõrvale" ja vaatad ennast "vaatleja" pilguga.
ja sellest õpidki: näed oma vigu ja puudusi,näed oma tugevaid külgi ja apsusid.

aga sellest minevikuvärgist.
ma arvan, et minevikku peaks kogu aeg "läbi seedima".
see tähendab, et vaatled seda nagu "elu toimimise" õppust. "tihendad" ja üldistad. teed n.ö. omad seadused. mõned nimetavad seda "teadmiste teeks".

ja siis ongi nii, et see, mis järgi jääb pärast tihendamist, on liigne ja kasutu. see ongi "sitt".
kaasa võtad ainult "teadmise".
mingil hetkel muutub ka tedmine sitaks, kui ta asendub täiuslikuma teadmisega.
kuni mingil hetkel polegi enam teadmisi, oled ise maailm. pole enam Sinu ja maailma erinevust.
siis on see "Sina" muutunud sitaks. ja Sind enam pole. oled keegi teine, kes ei kuulu enam siia maailma.

mingi selline loogika. praegult arvan nii.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Hengreelia
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 19 Jan 2004
Postitusi: 125

PostitusPostitatud: Esm Apr 05, 2004 11:32 pm    Teema: Vasta viitega

Olen nõus,et kõik vana muutub sitaks,kuid inime on ju üks rumal olevus ja ta tahab seda sitta natuke aega enesele hoida(ikkagi oma).Ja eks ta nii kaua seda kannab kuni hakkab haisu tundma või kukub lõpuks kuivand sitt ise ümbert ära-kui ta vahepeal ise sitaks ei muutu. Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group