Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Reinkarnatsioon
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Vaba teema
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Poder
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 432
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 12, 2004 8:14 pm    Teema: Vasta viitega

Kui Sa pead silmas Türgi Mahviat, siis tunnen küll.
_________________
Kui teid huvitavad minu usulised tõekspidamised, siis uurige järgi Püha Joosepi koduleheküljelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 12, 2004 10:35 pm    Teema: Vasta viitega

Miks on planeet ühikuks võetud Question
See on piir, kus me saame kogemusi omandada. Kahjuks praegu me ei saa mujal elada, kui planeedil maa. See on meile antud arenguruum. Ja ma arvan, et praeguseks täiesti piisav
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shadow
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 4 Mai 2004
Postitusi: 51

PostitusPostitatud: Kolm Mai 12, 2004 10:51 pm    Teema: Vasta viitega

Kas loojad võtavad midagi ette, kui me üritame näiteks teisele planeedile kolida, kasvõi Marsile ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 12, 2004 11:03 pm    Teema: Vasta viitega

Loojate eest ei saa mina küll rääkida.
Ma arvan, et kui oleme piisavalt arenenud, siis antakse meile teadmised, kuidas sinna pääseda. Seega pole vist vajadust takistada.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Poder
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 432
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Mai 14, 2004 11:24 am    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
Miks on planeet ühikuks võetud Question
See on piir, kus me saame kogemusi omandada. Kahjuks praegu me ei saa mujal elada, kui planeedil maa. See on meile antud arenguruum. Ja ma arvan, et praeguseks täiesti piisav
OOt-oot, teemaks oli ju reinkarnatsioon?! Seega, kuna ma pole Euraasiast oma jalga kaugemale tõstnud, ümbersisestub minu hing samuti Euraasiasse? Või näiteks pingviini oma Antarktikasse? Ma küll ei usu, et ainus elamiskõlbulik koht on mingi planeet lihtsalt sellepärast, et meie elame planeedil. Muistsel ajal ei teatud planeetidest tuhkagi, aga hingedest jahuti küll. Kogemuste omandamine ei saa olla mingi piir. Antarktikas pole ma käinud, järelikult pole seda olemas? Ma pole nagu kosmonaut Maad kerakujulisena näinud, järelikult pole ka planeeti?! "Piir, kus me saame kogemusi omandada" välistab niimoodi planeedi mõiste... Vean kihla, et kui keegi poleks planeetide olemasolu märganud, ei oskaks ka "tunnustatud esoteerikud" planeetidest fantaseerida...

Ahjaa, Maa piires jutust veel. Hiievana küsis, et kui rahvaarv kasvab, kust siis hingi juurde tuleb? Nojah, aga loomaliikide arvukus väheneb, ka isendite arvukus kokkuvõttes justkui, USUTAVASTI. Ehk ongi fauna ja miks mitte ka floora hävitamine inimese paljunemise nimel positiivne - mõelge, kõik hinged saavad paljukiidetud INIMESE sisse inkarneeruda... Ma ei tea, kas inimene on millegi poolest kõrgem, kui keegi muu, aga selline teooria meeldiks paljudele meie liigi esindajatele...

Muuseas, see "ühendhinge teooria", mis mullegi meelepärane, on minuteada ka budistidel olemas (hiljuti kuulsin sellest, et on, pole täpsemalt uurinud). Mulle tundub, et siin praegu aetakse suuresti "vaim" ja "hing" omavahel segamini. Lepiks näiteks kokku, et "vaim" on tunnetuslik-kogemuslik, aga "hing" on instinktiivne-emotsionaalne. Kusjuures vaimsus täiustaks siis hinge.
_________________
Kui teid huvitavad minu usulised tõekspidamised, siis uurige järgi Püha Joosepi koduleheküljelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 14, 2004 9:32 pm    Teema: Vasta viitega

Tead, kui tahad targutada, siis lase käia.

Aga mis puutub vaimu ja hinge, siis nad on konkreetsed asjad ja kokku pole mõtet midagi leppida. Uurida tuleb, mis need on.

See on sama tobe, kui lepime kokku, et poder on tegelikult vihmauss, mitte inimene.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Poder
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 432
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Mai 15, 2004 4:09 am    Teema: Vasta viitega

Samad sõnad Sullegi
_________________
Kui teid huvitavad minu usulised tõekspidamised, siis uurige järgi Püha Joosepi koduleheküljelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Home1
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 30 Märts 2004
Postitusi: 63
Asukoht: ON olemas

PostitusPostitatud: Laup Mai 15, 2004 5:49 am    Teema: Vasta viitega

Just ,,, tundub ,, et tihti räägime ühtesi ja samu sõnu ,, aga igaüks mõtleb nende taga erinevaid asju ... Cool
_________________
Noo nüüd kukkusin jälle vahutama ....
Alati on igas asjas MIDAGI huvitavat ....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Hiievana
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 21 Dets 2003
Postitusi: 163
Asukoht: Koluvan

PostitusPostitatud: Laup Mai 15, 2004 11:10 pm    Teema: Vasta viitega

<<Ahjaa, Maa piires jutust veel. Hiievana küsis, et kui rahvaarv kasvab, kust siis hingi juurde tuleb? Nojah, aga loomaliikide arvukus väheneb, ka isendite arvukus kokkuvõttes justkui, USUTAVASTI. Ehk ongi fauna ja miks mitte ka floora hävitamine inimese paljunemise nimel positiivne - mõelge, kõik hinged saavad paljukiidetud INIMESE sisse inkarneeruda... Ma ei tea, kas inimene on millegi poolest kõrgem, kui keegi muu, aga selline teooria meeldiks paljudele meie liigi esindajatele... >>

Noneh, päris vaimukas tähelepanek Poder.Tooks ühe näite.Kaugel-kaugel Madagaskaril, kus valitseb üsna omapärane suluseis - koloniaalajastu pikad näpud ja karvased käed on riigi maavaradest omal ajal täiesti tühjaks riisunud.Areng seal on praktiliselt olematu.Alepõllundus teeb täpselt päeva sealsete poiste jaoks, kuniks sol invictus sulpsatab kõikide merede põue haidele järamiseks.Tead ju isegi, kuidas vihmametsadega on - kui seal kasvab mets peal, on tegemist väga viljaka mullaga, kui aga mets hävitatakse, siis muutub see muld kõige vaesemaks ,mis üldse olla saab.Teatavasati peaks Madagaskar olema kõige liigirikkam looduskants planeedil - veel.Järk-järgult põletatakse see vihmamets lihtsalt maha, et teha ruumi uute põllulappide jaoks.Hävib lugematul hulgal teadlastele seni tundmatuid liike, lisaks surevad välja ainulaadsed leemurite liigid.Ja kõik see floora ja fauna kehastub uuesti sinna õnnetule saarele luparditest inimestena, kel pole piisavalt oidu, et nälja peletamiseks kasvõi see mets maha saagida ning maha müüa, et saadud raha eest võtta kasutusele paremaid põllutöö vahendeid.Vahendeid, millega saaks olemasoleva maa viljakust tõsta ning lõppkokkuvõttes säästa potensiaalselt põletamisele minevat metsa.Elu keerdkäik.
_________________
- inimene lõi jumala -
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Vaba teema Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5
Lehekülg 5, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group