Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Tantsides läbi Elu

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Uudised ja seaduspärasused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
valkyrie
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Esm Nov 08, 2004 5:34 pm    Teema: Tantsides läbi Elu Vasta viitega

See mõte peas juba hea nädal aega ennast kokku kogunud, nüüd paneks siis siia ka kirja selle

Misasi on Tants?
Tants on koostöö. Rütm on üks mõlemale. Et tants oleks endal hea tantsida, peab rütmi järgima..tegema samme koos..koos lühikesi..koos pikki samme..
Ja milleks Silmside?..Mida kauem tantsid, seda kergemini loeb inimene silmadest välja teise järgmise(d) sammu. Silmist näed välja inimese mõtted ja tahtmised. Esimesed sammud on alati rasked kuid huvitavad. Kumbki ootab huviga paarilise järgmist sammu, sisimas õrnalt kartes,mis mulje jätab teisele.
Edasine läheb kergemalt kui on leitud ühine rütm..Tekib koostöö, usaldades end ja usaldades paarilist, austades ja hoides. Kui ühel lähevad sammud segamini, siis teine õrnalt juhtides viib kaaslase tagasi ühtsesse rütmi. Kui üks komistab, siis teine naeratab selle peale, teeb pai ja aitab kaaslase uuesti tagasi ühisele rajale. Kui kukub, siis istub paar korra maha puhkama et siis veel õnnelikumana, lähedasemana, kogemuse võrra rikkamana minna uuesti tantsupõrandale.
Kindlasti olete vahel vaadand tanstivaid paare ja märgand, et mõni paar on silmapaistev.. Välja ei paista küll, et miks just see.Kenad, tavalised inimesed..naeratavd võibolla rohkem ainult.. Kuid pikemal jälgimisel võite näha kuidas kõik liigutused..sammud..pöörded ja pilgud on kooskõlas..See paar teeb koostööd. Arvestab veel sealhulgas kõigi teiste paaridega oma kõrval, hoidudes nügimisest ja kokkupõrgetest..Vaid hoopis suheldes teistega, naeratuste ja teretusetga, heakskiitu väljendavate noogutustega.
Kõige aluseks tuleb austus ja usaldus nii iseenda vastu,kui ka partneri vastu. Andes endast kõik tingimusteta teisele, pakkudes tuge, pidades üksteist enda vääriliseks. Üheskoos.
Asendame nüüd sõna Tants mõistega Naise-Mehe suhe, Kooselu. Tantsupõranda asemele paneme Elu.

Rolling Eyes
_________________
Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tiibuka
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 145

PostitusPostitatud: Esm Nov 08, 2004 6:30 pm    Teema: Vasta viitega

Tants on horisontaalsete vajaduste vertikaalne väljendus Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
valkyrie
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Esm Nov 08, 2004 8:15 pm    Teema: Vasta viitega

kusjuures see oli väga intrigeeriv lause. Ja tõene kah tegelt Very Happy
_________________
Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ärkaja
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Nov 08, 2004 9:59 pm    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et tantsida saab väga edukalt ka ilma partnerita,näiteks tänapäevase tantsumuusika järgi.Vahel tunnen lausa füüsiliselt, et tahaks tantsida.Sobitada end rütmidesse.Tihti kui olen juba muusikas sees(tavaliselt esimesest hetkest kohe ei suuda), saab hakata ette arvama, tunnetama muusika rütmi muutust.Tegelt mulle väga meeldib tantsida,polegi ammu käinud...
Tagasi üles
valkyrie
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Esm Nov 08, 2004 11:24 pm    Teema: Vasta viitega

Jah väga hea et mu tähelepanu juhtisid sellele, kuna ma keskendusin ennem ainult sellele..kuis paaris asjad tulevad välja.
Üksinda tantsimine on minu arust iseendaga tantsimine...Kas siis diskol v lihtsalt metsiku trummirütmi järgi, on inimese oma eelistus. Ja minu arust parimaid võimalusi enda pingetest vabastamiseks..ja muide, ka mured lahenevad sest inimene laseb korraks kõik oma mõtted vabaks..siis need seavad end korda Smile
_________________
Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 09, 2004 2:30 am    Teema: Vasta viitega

Tiibuka kirjutas:
Tants on horisontaalsete vajaduste vertikaalne väljendus Wink
ärkaja kirjutas:
Ma arvan, et tantsida saab väga edukalt ka ilma partnerita
Ma igaksjuhuks ei kommendeeri. Pärast süüdistatakse mind jälle moraalituses.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Teis Nov 09, 2004 9:42 am    Teema: Vasta viitega

Eks igaüks loeb tekstist välja, mida soovib.... Laughing
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tiibuka
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 145

PostitusPostitatud: Teis Nov 09, 2004 11:56 am    Teema: Vasta viitega

Tantsida üksi või partneriga- üks ei välista teist- mõlemad variandid kannavad oma eesmärki ja on väga arendavad!

Üksi tantsides õpid ennast tundma/ tunnetama, mis on partenrsuhtes ja elus üldse ju väga oluline!!!!!

Tants on horisontaalsete vajaduste vertikaalne väljendus

Vaadates, kuidas inimene tantsides liigub, saame tema kohta päris palju infot.
Ja vertikaalsele väljendusele võime anda palju laiema vaatenurga......
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Faxaros
Parasiit


Liitunud: 15 Juun 2004
Postitusi: 621
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 09, 2004 6:32 pm    Teema: Vasta viitega

Räägitud pole veel rahvatantsudest, kus väga paljud inimesed tantsivad ühekorraga, tekitades sellise ühtekuuluvus- ja võimsa tunde. Näiteks laulupidu oli väga huvitav jälgida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mmetalheart
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 7 Okt 2004
Postitusi: 184
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 09, 2004 11:46 pm    Teema: Vasta viitega

aga millest see sõltub, et ma ei oska tantsida Sad lihtsalt ei oska, valss jne veel, aga kehalise kasvatuse tunnis igasugused aeroobikasammud ja värgid, lihtsalt lähevad segamini, ei tule välja. am ei taha asja poolikult teha ja sellepärast ei teegi.
tundub nii ebaaus.

aga tants on ilus. mustad siluetid heledal taustal. tantsuetendused.
_________________
kus vajuda võime üheks. ses verelombis. ja surma teeseldes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
valkyrie
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2004 11:48 am    Teema: Vasta viitega

Kord on juba nii et mõned oskavad ja mõned ei oska..kuigi mingil määral on asi ka õpitav.
Võibolla ka hirm blokeerib ära võimaluse seda teha.
Ntks mina olen võimeline laulma ja viisi pidama kuid terve elu on mulle vastupidist sisse juurutatud ja värkki..nii et mina ei laula mitte kuskil, sest kui ma teen seda siis panen mööda. Samas ma tean et ma oleks võimeline selleks. Teadmisest on vähe kasu sel puhul Very Happy

Tants on ilus. Smile
_________________
Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tüünas
Arengumaag


Liitunud: 13 Märts 2004
Postitusi: 2299
Asukoht: omaette

PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2004 12:55 pm    Teema: Vasta viitega

eks tantsud on erinevad.

olen proovinud siduda tantsu vaimuga, siis hakkab keha väljendama seda, mida mõistus ja hing vasu ei taha võtta. kord vastu võetud, saab kogemus hinge osaks, saame iseenda vaimse kogemuse. saame iseendale ligemale. (ei maksa liialdada, võite hulluks minna, teie vaimne mina on tõenäoliselt hull, leppige sellega vähehaaval).

hingetantsude (põrgu tantsud põhiliselt) korral olen sidunud tantsud erinevate isikusomaduste ja oskustega. siis tantsija tunneb, kus tants läheb ja kus tants takerdub. need takerdused saab lahti tantsida. nii saab ravida/tervendada.

tantsud toimuvad muidugi transiseisundis.

tenno, natuke teistmoodi tantsija
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
valkyrie
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2004 2:46 pm    Teema: Vasta viitega

Tenno kirjutas:
olen proovinud siduda tantsu vaimuga, siis hakkab keha väljendama seda, mida mõistus ja hing vasu ei taha võtta.

Tenno kirjutas:
hingetantsude (põrgu tantsud põhiliselt) korral olen sidunud tantsud erinevate isikusomaduste ja oskustega. siis tantsija tunneb, kus tants läheb ja kus tants takerdub. need takerdused saab lahti tantsida. nii saab ravida/tervendada.



kas Sa äkki räägiks lähemalt sellest mida kirjeldasid? Pakkus huvi..
_________________
Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tüünas
Arengumaag


Liitunud: 13 Märts 2004
Postitusi: 2299
Asukoht: omaette

PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2004 3:30 pm    Teema: Vasta viitega

tegin hiljuti ühe tantsusarja: OMA TANTS , 9 korda käisime koos. olen mõne aja tallinnas komandeeringus, praegu jäi katki kursus.

mingi ajalugu on kirjas, mis toimus. http:/tervendamine.kolhoos.ee
aga samas on oluline see, mida igaüks koges. seda ei saagi vist kirja panna.

oluline moment on nn taotlus. taotled vaimu, taotled kogemust, jne.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ärkaja
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Nov 11, 2004 9:13 pm    Teema: Vasta viitega

Tants on hea pingete maandaja.Mida rohkem komplekse, hirme, seda vähem on ka julgust end tantsupõrandal vabaks lasta.Tõeliselt hea on tantsida siis, kui ei muretse teistele meeldimise pärast.
Tagasi üles
Tüünas
Arengumaag


Liitunud: 13 Märts 2004
Postitusi: 2299
Asukoht: omaette

PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2004 9:08 am    Teema: Vasta viitega

mõtlesin eespool nimetatud koostöö peale, kus 2 inimest tantsides koostööd teevad. põhimõtteliselt on see midagi tantra sarnast. et 2 inimest sulavad kokku. vanasti harjutasime "tundides" sellist kokku sulamist, aga üldiselt on inimene rikutud, nii kui tunneb, et hakkab kellegiga kokku sulama, hakkab häbenema, et kuidas mina nüüd "võõra" inimesega tunnen lähedust, näitks kasvõi kiima vms.
siis millalgi mõtlesin, et pole mõtet inimesi piinata, aga tegelt võiks jäle proovida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tuuleluud
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 16 Aug 2004
Postitusi: 573
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 15, 2004 4:37 pm    Teema: tantsides... Vasta viitega

Kuulge, rahvas,
kas kellelgi on kogemusi tantsuga energeetilises mõttes? Nimelt olen aastaid olnud tantsija, aga mingist hetkest alates on mul olnud võime tantsides liigutada erinevaid energiaid. Tõenäoliselt algas asi sel ajal, kui esoteerikaga alustasin. Tegin siis ka esoteerilist tantsu. Praegu on asi niikaugel, et mai suuda neid kahte lahus hoida. Kui teen konkreetse taotluse, siis on korras, kuigi sel juhul töötab taotlus tugevamalt vabalt tantsides, ilma seadeta. Aga kujutage ette, et õpin uut koreograafiat täiesti ilma taotluseta ja igasugu imelikke asju hakkab juhtuma... Ma ei kontrolli seda. Rolling Eyes
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Uudised ja seaduspärasused Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group