Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Usuõpetusest koolides
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mmetalheart
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 7 Okt 2004
Postitusi: 184
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 01, 2004 8:41 pm    Teema: Usuõpetusest koolides Vasta viitega

kuskilt delfi.ee'st või lehest täna lugesin, et enamus õpilasi ja ka lapsevanemaid pidavat pooldama usuõpetust koolides. et kuigi enamus ei kuulu ühegisse kogudusse ega midagi, peetakse seda vajalikuks.

kas teie meelest oleks usuõpetus koolides vajalik?
_________________
kus vajuda võime üheks. ses verelombis. ja surma teeseldes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kaaren
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 24 Mai 2004
Postitusi: 146
Asukoht: kuskil maa ja taeva vahel lendamas

PostitusPostitatud: Esm Nov 01, 2004 8:43 pm    Teema: Vasta viitega

Muidugi oleks see vajalik, kuid vaevalt see tuleb kuna ei suudeta kokku leppida, keda õpetajaks lubada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Nov 01, 2004 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

Seda juttu usunditest on muudes ainetes ka juba parajalt ülearu.
Kui see tehakse ja tehakse kohustuslikuks, siis see on veel eriti räme tegu.
Isegi on meie koolides liiga palju igasugu pähetuupimist ja ka kõrvalainete osakaal on tavaliselt liiga suur. Koolidesse oleks vaja rohkem praktilist tööd ja inimeste arendamist läbi süsteemse õppimise ning vähem päheõppimist...
See päheõppimine ei arenda otseselt pea midagi.

Õnneks osades Eesti ülikoolides on nii, et on märksa vähem teooriat ja rohkem praktikat, kui teistes.

Ja usuõpetusele olen täielikult vastu.
Isegi need kristlased siblivad mööda linna ringi ja moosivad inimesi enda ridadesse. Kui juba juttu teed ja telefoni numbri annad, siis helistavad vahel u. 10 korda päevas.
Ma olen seda näinud küll... Üks mu sõber oli õues, nägi jälle samu kristlaseid ja siis läks nagu teisele poole teed, need tulid järgi. Hakkas kiiremini kõndima, need kõndisid ka kiiremini... Lõpuks hakkas sõber juba jooksma ja need jooksid järgi Neutral
Kunagi kui ma noorem olin, käisid mul ukse taga, tuli veel vist 3 või 4 korda tagasi, mina nendega vestelda ei tahtnud...
Lõpuks pani mu isa nad paika ja siis enam ei tulnud.

Siis mõni hakkab järsku trollis kõva häälega patrama oma pähetuubitud materjale piiblist, pool bussi hoiab muidugi naeru kinni, mõnel ei õnnestu ka see...
Siis on seal tõsiseid hoiatusi, et satud põrgusse jne. ja kui järgid jumalat siis sind päästetakse.

lausa jube on see värk
Tagasi üles
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Esm Nov 01, 2004 10:01 pm    Teema: Vasta viitega

Varivalitsuses üks saatejuht rääkis, et ta oli näinud usuõpetuse tundi kus õpetati: Kuidas paluda käed koos Jumalat, (tunni alguses ja lõpus) ja kuidas jumalale laulda.
Vot ma loodan et ikka kristluse kõrval samapalju ka meie kallite esivanemate usust, paganlusest, samuti räägitakse Rolling Eyes

Kui need orjad selle ka vastu võtavad siis suva, koolis juba niigi liiga suur koormuslastel, peale vastuvõtmist nad alles näevad protesti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
mmetalheart
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 7 Okt 2004
Postitusi: 184
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 01, 2004 11:15 pm    Teema: Vasta viitega

iseenesest keskkoolis võiks usuõpetus minu arust valikainena olla. või mingisuguse lühikese kursusena, mida saab tasuta eraldi võtta, kes tahab. et asi ei oleks sunniviisiline. noh, et nagu natukene erinevatest usunditest teada. kuigi neil, kes tahaksid täpselt kõiki kogu maailma uskumusi teada ja kokku koguda, läheks vist rohkem aega kui üks elu.

aga ma ei saa sellest aru, miks nad tahavad usuõpetuse alla kristlaste piiblit õpetada?
_________________
kus vajuda võime üheks. ses verelombis. ja surma teeseldes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
muruvana
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 19 Märts 2004
Postitusi: 50
Asukoht: eikuskil

PostitusPostitatud: Teis Nov 02, 2004 2:04 am    Teema: Vasta viitega

Ma ei saa aru, kas siis praegusel ajal koolis olev usundiõpetus on 100% kristluse promo - nn. piiblitund. Minu kooliajal vabariigi algaastatel oli tegu ikka ausa usundite tutvustamisega. Sellisel kujul oli ta vajalik nagu muudki esmapilgul ehk ebavajalikuna tunduvad ained nagu kunstiajalugu, kodanikuõpetus, terviseõpetus (koos esmaabikursuse ja psüholoogiaga). Ma vist olen lõpetanud mingi "imeliku" kooli, kus prioriteedid olid paigas ja aitasid kasvatada endast lugupidavat kodanikku. Praegu tundub parem lihtsalt vinguda ja logeleda. Eks igaühele oma Confused .
_________________
Le Roi Est Mort, Vive Le Roi!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mmetalheart
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 7 Okt 2004
Postitusi: 184
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 02, 2004 6:36 pm    Teema: Vasta viitega

muruvana kirjutas:
Ma ei saa aru, kas siis praegusel ajal koolis olev usundiõpetus on 100% kristluse promo - nn. piiblitund.


ma ei tea, mul ei ole koolis usuõpetuse tundi.
esimeses klassis oli, aga see ei olnud hindeline aine. õpetaja lihtsalt luges ette piiblilugusid ja klassi tagaseinal oli miskine kaart, kus sai mingit nuppu liigutada vastavalt päevale ja siis need lood said ära jutustatud 24ndaks detsembriks. et seega see kristluse-värk.
_________________
kus vajuda võime üheks. ses verelombis. ja surma teeseldes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
vaimutüdruk13
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 23 Nov 2004
Postitusi: 40

PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2004 2:28 pm    Teema: Vasta viitega

Min arvan et see ei peaks olema kohustuslik sest et mõned ei usu Jumalasse ja ma arvan et keegi ei saa sundida teda uskuma! Mul koolis on küll usuõpetuse tunnid kus ma enne käisin aga alates 3klassist enam ei käi... Confused
_________________
Kõik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
lendmadu
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 9 Jan 2004
Postitusi: 34
Asukoht: Tartu linn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2004 4:35 pm    Teema: Vasta viitega

http://www.foorumid.net/tuulepesa/viewtopic.php?t=825
Soovitaks seda lugeda. Usuõpetuse kohustuslikuks muutmine oleks kahtlemata tagasiminek. Praeguseks on lugu nii, et Pille Valk sai eelmise valitsuse haridusministrilt Mailis Repsilt, tema ametisoleku viimastel päevadel loa katsetada uut usualast kooliprogrammi 10 koolis.Alates 1 klassist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2004 5:27 pm    Teema: Vasta viitega

ära keelata ka nendest rääkimine...
Tagasi üles
Tüünas
Arengumaag


Liitunud: 13 Märts 2004
Postitusi: 2299
Asukoht: omaette

PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2004 5:30 pm    Teema: Vasta viitega

lastele vaja mõtlemist õpetada, küll siis õpivad ise
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2004 5:32 pm    Teema: Vasta viitega

lapsed tänapäeva koolides õpivad kõike muud kui mõtlemist...
loodame vaid et meie põlvkond kasvatab endale paremaid lapsi... ja et me ei suru idiootsusi neile kaela...
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2004 6:30 pm    Teema: Vasta viitega

mulle isiklikult tundub, et selle usuõpetuse realiseerimisega tekivad selle korraldajatel kohe väga suured probleemid ja selle ümber tekib tohutult kära.
See asi on ikka iga nurga alt väga alatu ja vale ning inimesed saavad sellest ideaalselt aru.
Tagasi üles
Tüünas
Arengumaag


Liitunud: 13 Märts 2004
Postitusi: 2299
Asukoht: omaette

PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2004 6:41 pm    Teema: Vasta viitega

jama vist ongi, et kasvatame ENDALE lapsi. arvame, et teame, mis neile hea on. ja nad PEAVAD selle kõige eest tänulikud olema.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
valkyrie
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2004 6:54 pm    Teema: Vasta viitega

Meil täna koolis räägiti pikalt ja laialt, et ühiskond on rappa läinud..et kõik läheneb suurele murdepunktile..
jutt oli väga hea ja huvitav

kui siis äkki :
"..ja seda kõike teades ning nähes peaksime pöörama pilgu minevikku ning tegema taastutvust maailma teise poolega: jumalaga. Sest tema on meid loonud ja tema on meid aidand. Kindlasti on igaüks teist kunagi midagi elus soovind..kindlasti olete kõik kunagi käed kokku pannud ja öeldes vaid tasa-tasa taevale oma salasoovid. Kuid milleks seda varjata? Milleks unustada?- Võtkem kokku julgus, saagem vabaks ühiskonna ikkest ja mõelgem selle üle.Ärgem häbenegem oma usku./--/ Jõulud on tulekul, tähistamaks jeesuse sündi, tuues meile headust ja rõõmu; vabadust anda endast kõik. "
Anda kõik kirikule või Very Happy ?

Jutu lõppedes jagati pabereid ja muud kraami selle kohta kui tore on jeesus.
Loengu pidas umbes 23-25 aastane väga kena noormees..kuulajaskonnaks oli määratud 10-12 klass.

Niimoodi tehti siis sellised asju tänasel päeval
_________________
Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tüünas
Arengumaag


Liitunud: 13 Märts 2004
Postitusi: 2299
Asukoht: omaette

PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2004 6:58 pm    Teema: Vasta viitega

seega jeesus=jumal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
valkyrie
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2004 7:07 pm    Teema: Vasta viitega

seda nad üritasid jah meile öelda.
peidetud meelitustesse ja lubadustesse, ninnu-nännutatult.
_________________
Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Devil
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 14 Juun 2004
Postitusi: 125
Asukoht: Hell

PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2004 8:02 pm    Teema: Vasta viitega

Mis jama veel ei taheta õpetada?
Naljakas on veel see, et nad ei tea ise ka mida nad õpetavad... kuidas nad siis seda üldse teha saavad??? Oksele ajab kui rahvas käib piibel käes ringi ja õpetab veel teisi... kusen selle peale!

See oleks nagu usuriigi loomine. See usk, mida riik tunnistab... seda õpilased ka õpivad.

Ajuvaba!
_________________
See on kõigest minu arvamus!
Tänan tähelepanu eest!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2004 9:49 pm    Teema: Vasta viitega

nujah, vot selle usuõpetusega ongi nii, et tegelikult mõeldaksegi selle all võrdselt maailma tähtsamatest usunditest rääkimist, ühtegi usku teistele eelistamata. Niiöelda lühitutvustus, et oleks võimalik ka erinevaid kultuuriruume mõista, sest enamasti on usul olnud suur roll ja on siiani. Miks kristlusest tahetakse rohkem rääkida või ainult sellele rõhuda, see siililegi selge, aga see pole usuõpetus kui selline vaid piiblitund. Mõisted tuleb endale selgeks teha. Põhiprobleemiks ongi õpetajate puudus, lahkelt pakuvadki end just nn jeesusekummardajad ja seepärast on ainest vale mulje jäänud

nagu ka põrgust Laughing
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vaimutüdruk13
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 23 Nov 2004
Postitusi: 40

PostitusPostitatud: Nelj Nov 25, 2004 11:53 am    Teema: Vasta viitega

Minu arvates mõned hindavad liiga kõrgelt kirikut ja ültse usku koos usuõpetusega. Neid huvitab see väga mida arvab kirik. Ja vahest on see isegi halb. Aga ma veel kord ütlen et usuõpetus ei tohi mitte mingil juhul olla kohustuslik. Mis mõttega? Et kõik poppi teeksid? Very Happy
_________________
Kõik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group