Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

voodoo
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Erinevad teemad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Muinasjulle
Member of Luciferion Kadmos


Liitunud: 9 Juun 2005
Postitusi: 493
Asukoht: varjude vahel

PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2005 5:02 pm    Teema: Vasta viitega

isegi neid pole vaja
tegelt
_________________
...ja idioodid aina lõksutavad lõugu kuid karavan läheb edasi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
wudu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2005 5:03 pm    Teema: Re: Vodou Vasta viitega

Helga kirjutas:
See, et nii Santeeria kui ka Vodou on tulnud Aafrikast, ei tähenda veel seda, et see on üks ja sama! Aafrikast pärit usundeid on palju (Vodou, Santeria/Lukumi, Candomble, Palo Mayombe jne jne). Need on kõik erinevad teed!
Minu arust on neil täpselt sama suur vahe kui mongoli ¹amaanil ja burjadi ¹amaanil. Ainukene vahe on selles, et veidi erinevate rahvaste usundid on nad kuid pärit Lääna-Aafrikast ja seega naabrid ja erinevate valgete peremeeste all on sellega tegelajad olnud. Vodou on levinud nendel aladel kus peremehetsesid prantslased nagu Haiiti ja New Orleans ja santeeria/lukumi, macumba nendel aladel kus peremehetsesid hispaanlased ja portugaalased. See on loomulik, et nad erinevad veidi kuid põhi olemuselt on nad vägagi sarnased. Nii sugusele järelduseni olen mina jõudnud
Tagasi üles
wudu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2005 5:07 pm    Teema: Vasta viitega

Muinasjulle kirjutas:
isegi neid pole vaja
tegelt
Põhimõteliselt jah ei ole vaja, sest mustad orjad pidid ju oma valgete peremeeste eest varjama millega nad tegelikult tegelevad.
Tagasi üles
Helga
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 27 Sept 2005
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2005 5:09 pm    Teema: Vasta viitega

Muinasjulle, hmmm, nii ja naa Smile
Sellisel juhul võiks pidada ka katoliikliku ja õigeusu kirikut maagiaks Smile Sama süsteem nagu Vodou's: 1 jumal ja pühakud ( Haitis Lwa ), kes tegelevad siis inimeste probleemidega ja aitavad neid. Rahva maagia on siiski rahva maagia, seda on olemas kõikides kultuurides, näiteks külades on õigeusu baasil igasugust maagiat tehtud erinevates õigeusu riikides Smile ja (OK, tunnistan üles, väga palju ma muinaseestlaste usundist ei tea, kuid siiski) vanad eestlased ohverdasid Tõnnile Püha Antoniuse kirikute juures ja ristteedel - väga Vodou moodi! Smile
Mis ma tahan öelda on see, et igast religioonist annab maagiat arendada, kuid samastada Vodou maagiaga ei ole päris õige, see on vaid pisike osa sellest kultuurist Smile
Ross Heaven'i kohta võin öelda ainult nii palju, et temal oli väga suur konflikt tema enda mambo'ga (tema nn. vaimne ema, või ristiema, kuidas soovite), mis väljendus selles, et Ross pani kõiki võimalikke roppe kommentaare igas võimalikus Interneti foorumis Smile Ühe sõnaga eriti head muljet ta ei jäta.... Teda ei peeta üldse mingisuguseks autoriteediks selles valdkonnas. See on inimene, kes sai oma initsiatsiooni raha eest, katkestas kõiki sidemeid oma "perekonnaga" ja nüüd üritab vist võimalikult rohkem raha teenida toimides nagu suur Õpetaja ja Guru Smile? Ma tõesti ei tahtnud kedagi solvata oma kommentaariga, tõsiselt olen sorry Smile kuid ei tahaks et keegi komistaks sellise inimese peale kui ta on alles alguses .... Smile
Lugupidamisega,
Helga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
wudu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2005 5:18 pm    Teema: Vasta viitega

Enamik kristlike rituaale on maagia.
Tagasi üles
Muinasjulle
Member of Luciferion Kadmos


Liitunud: 9 Juun 2005
Postitusi: 493
Asukoht: varjude vahel

PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2005 5:18 pm    Teema: Vasta viitega

mis ross heavenisse puutub, siis jah, ta ostis oma staatuse raha eest ja on käitunud nõmedalt.

vodoud maagiaga ma ei samastagi Wink
aga mis haiti vodousse puutub, siis katoliiklikud ikoonid põhimõtteliselt sümboliseerivad erinevaid loasid. ja need sümbolid ei peagi olema alati ju katoliiklikud. vodou'l ei ole ju katoliiklusega suurt seost.
_________________
...ja idioodid aina lõksutavad lõugu kuid karavan läheb edasi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
wudu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2005 5:25 pm    Teema: Vasta viitega

Maagia on iga religiooni üks osa
Tagasi üles
Helga
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 27 Sept 2005
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2005 5:38 pm    Teema: Vasta viitega

Nagu ma olen juba maininud, ma olen alles alguses Smile kuid mulle tundub, et see asi on natuke teistmoodi. Esiteks, Santeria või nimetame seda ikagi õigesti - Lukumi - on pärit Yoruba rahva usundist, Vodou -Fon rahva usundist. Nad asusid küll suhteliselt kõrval, seetõttu on mõned Lwad näevad välja väga sarnaselt Orishadega (need samad "vaimud" Lukumi traditsioonis). Lwa'sid on väga palju ja neid jagatakse "Nation'ideks", nagu näiteks Rada Nation, Guede Nation, Petwo Nation. Igas "Nation'is" on veel perekonnad, nagu näiteks Ogue, Bawon, Lasirene, Ezili jne. Ja nüüd siis konkreetsemalt, need Lwa'd, mis tulid Aafrikast - Rada Nation - just need ongi Orishadega sarnased, küll mitte samad! Nagu näiteks on olemas Ogue Shango - sarnane Orishaga Shango, Yemanja on Lasirene'ga sarnane jne. Kuid siiski, kui kaks kivi näevad sarnaselt välja, see ei tähenda et nad on üks ja sama kivi Smile
Jutt tundub väga segane olema Smile, see on see, mis tuleb välja, kui üritad väga palju informatsiooni öelda paari lausega Smile
Lugupidamisega,
Helga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Helga
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 27 Sept 2005
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2005 5:45 pm    Teema: Vasta viitega

Wudu ja Muinasjulle, näib et meil on üsna sarnane mõistmine nendest asjadest Smile
Katoliiklusega on vodou tõesti väga vähe seotud - see on üks pool sellest asjast. Kuid peab siiski arvestama ka seda, et Haiti, kust vodou pärit on (kõik Lwad mis ei ole Rada Nationis ongi Haitist pärit) on katoliikliku mõju all olnud väga palju. Praegu üritatakse Aafrikast tulnud usundeid "puhtaks pesta" kristlikust mõjust, kuid siiski mõned Koolkonnad kasutavad kristlikke rituaale Vodou rituaalide läbiviimisel (näiteks ühes koolis Sevis Tet - selle lõpus külastatakse kirikut ning toimub ristimine).
Mäletan, et keegi küsis, kas ristitud inimene võib tegeleda Vodou'ga. Loomulikult! Lwade jaoks ei ole absoluutselt mingit vahet, kas oled risti usku või buddist või kes iganes. Nende jaoks ei oma tähtsust ei naha värvus ega see, kas sul on kõik seinad ikoone täis Smile See on meie, inimeste, suhtumine asjadesse Smile Nii ma olen aru saanud Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Helga
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 27 Sept 2005
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2005 5:50 pm    Teema: Vasta viitega

Mis sümbolitesse puutub, siis jah, nad ei ole absoluutselt kõik katoliiklikud. ei taha loomulikult sellist näidist tuua, kuid siiski: vaatame Bawon'i (vahet ei ole kas Samedi või La Croix või.....) - tema sümbolid on kirst, mustad värvid, päikeseprillid, naljakas kaabu jne Smile Vääääga kaugel katoliiklusest Smile
Lugupidamisega,
Helga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Helga
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 27 Sept 2005
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2005 5:52 pm    Teema: Vasta viitega

Seda küll ei osanud arvata et meil siin mõned inimesed Vodou vastu huvi tunnevad! Meeldiv üllatus Very Happy ! Kas keegi on võtnud ühendust mõni Mambo või Hounganiga ka?
Lugupidamisega,
Helga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Muinasjulle
Member of Luciferion Kadmos


Liitunud: 9 Juun 2005
Postitusi: 493
Asukoht: varjude vahel

PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2005 7:39 pm    Teema: Vasta viitega

mul on plaanis minna haitile kunagi. küll siis kohalikud mind seal märkavad, tuleb lihtsalt kohale minna.
kusjuures jah, loadele ei ole detailsus oluline. peaasi, et on selge, et just neid kutsutakse ja, et sa valesid asju ei ohverda.
aga vodou on minu arust üks inimlikumaid religioone üldse ning seon seda ka mingil määral enda uskumustega.
_________________
...ja idioodid aina lõksutavad lõugu kuid karavan läheb edasi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
wudu
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2005 7:50 pm    Teema: Vasta viitega

Või täpsemalt on vodou religioon mis on pärit inimkonna hällist. Kõigist teistest religioonidest võib leida niite mis viivad selle ürgse religiooni juurde.
Tagasi üles
Muinasjulle
Member of Luciferion Kadmos


Liitunud: 9 Juun 2005
Postitusi: 493
Asukoht: varjude vahel

PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2005 8:00 pm    Teema: Vasta viitega

wudu kirjutas:
Või täpsemalt on vodou religioon mis on pärit inimkonna hällist. Kõigist teistest religioonidest võib leida niite mis viivad selle ürgse religiooni juurde.


pigem oli see tekkinud religioonide sulatamiskatlas Wink
ja selle alge on tõesti teatavas inimkonna hällis.
kuigi minu arust on inimkonna häll hoopis tiibetis aga see on juba teine teema
Razz
_________________
...ja idioodid aina lõksutavad lõugu kuid karavan läheb edasi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
wudu
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Sept 28, 2005 9:48 am    Teema: Vasta viitega

Nagu ma olen aru saanud ei ole detailsus eriti oluline sellepärast, et load ja ka lukumi orishad on üpris kapriised tegelased ning ka inimesed on erinevad ja meetod mis ühele sobib siis see teisele ei pruugi üldse sobida.
    Aga kuidas saab valesi asju ohverdada? Load annavad tavaliselt märku mis nad tahavad, kui osata küsida
Muinasjulle kirjutas:
kusjuures jah, loadele ei ole detailsus oluline. peaasi, et on selge, et just neid kutsutakse ja, et sa valesid asju ei ohverda.
Tagasi üles
Muinasjulle
Member of Luciferion Kadmos


Liitunud: 9 Juun 2005
Postitusi: 493
Asukoht: varjude vahel

PostitusPostitatud: Kolm Sept 28, 2005 11:06 am    Teema: Vasta viitega

wudu kirjutas:
Nagu ma olen aru saanud ei ole detailsus eriti oluline sellepärast, et load ja ka lukumi orishad on üpris kapriised tegelased ning ka inimesed on erinevad ja meetod mis ühele sobib siis see teisele ei pruugi üldse sobida.
    Aga kuidas saab valesi asju ohverdada? Load annavad tavaliselt märku mis nad tahavad, kui osata küsida
Muinasjulle kirjutas:
kusjuures jah, loadele ei ole detailsus oluline. peaasi, et on selge, et just neid kutsutakse ja, et sa valesid asju ei ohverda.


no merd valitsevale loale sa meretoitu ohvriks ei paku ju. selle peale saab ta hoopistükkis vihaseks, et sa talle tema enda lapsi sööta tahad.

aga jah, nad annavad ise märku, mis nad tahavad.
_________________
...ja idioodid aina lõksutavad lõugu kuid karavan läheb edasi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Helga
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 27 Sept 2005
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Kolm Sept 28, 2005 3:51 pm    Teema: ohverdamisest Vasta viitega

Kust selline kiirus? Miks peab ohverdama? Kas keegi Lwadest on taotlenud sind endale? Kas sa oled käinud kuskil Vodou tseremoonial ja keegi Lwadest tundis sind kui oma last? Kust sa tead, kes sinu kutsele reageerib? Igal pool meie ümber on hästi palju igasuguseit "vaime", kes hea meelega ütlevad sulle "Nii, mina olen Legba! Nüüd mine ja too mulle 2 pudelit rummi ja hästi palju kanu ja siis ma teen sind rikaks ja kuulsaks!" See on ju arusaadav, et kui inimene ei tunne eriti hästi seda süsteemi, siis ei oska tema ka vahet teha erinevate olendite vahel! Kuidas teada saada, mida Lwad tahavad? Noo, kõige kindlam variant on ehk õppida Creyol'i (sest ega muid keeli Lwad ei oskagi Smile), sõita kas Haitile või USA-sse, külastada tseremooniat, tunda ära, kui sinu poolt otsitud Lwa tuleb ja "mounts his chwal" ja siis küsida tema enda käest! Smile
Parimate soovidega,
Helga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
aegrimonia
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 5 Jan 2004
Postitusi: 279
Asukoht: emake maarjamaa

PostitusPostitatud: Kolm Sept 28, 2005 4:33 pm    Teema: Re: ohverdamisest Vasta viitega

Helga kirjutas:
Kust selline kiirus? Miks peab ohverdama? Kas keegi Lwadest on taotlenud sind endale? Kas sa oled käinud kuskil Vodou tseremoonial ja keegi Lwadest tundis sind kui oma last? Kust sa tead, kes sinu kutsele reageerib? Igal pool meie ümber on hästi palju igasuguseit "vaime", kes hea meelega ütlevad sulle "Nii, mina olen Legba! Nüüd mine ja too mulle 2 pudelit rummi ja hästi palju kanu ja siis ma teen sind rikaks ja kuulsaks!" See on ju arusaadav, et kui inimene ei tunne eriti hästi seda süsteemi, siis ei oska tema ka vahet teha erinevate olendite vahel! Kuidas teada saada, mida Lwad tahavad? Noo, kõige kindlam variant on ehk õppida Creyol'i (sest ega muid keeli Lwad ei oskagi Smile), sõita kas Haitile või USA-sse, külastada tseremooniat, tunda ära, kui sinu poolt otsitud Lwa tuleb ja "mounts his chwal" ja siis küsida tema enda käest! Smile
Parimate soovidega,
Helga


või sõita aafrikasse, kreoolide juurde, seal ka neid, kes vodooga tegelevad.
creyol'id kasutavad tänapäeval ka tõlke, nii et kreooli keele äraõppimine ei ole hädavajalik. vodoo on rahvusvahelistumas Wink
_________________
moraalijünger ja kõlblusevalvur Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
wudu
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Sept 28, 2005 4:37 pm    Teema: Re: ohverdamisest Vasta viitega

Vaevalt loadele või lucumi orishadele meeldiks see kui mingi suvaline "vaim" esineb nendena. Ja mille kuradi pärast ma pean ära õppima creyoli või joruba keele ära õppima? Shocked OK sellest saan aru kui kutsun neid välja siis orginaalses keeles kuid edasist juttu ma võin nendega ajada oma emakeeles. Sest nagu ma olen aru saanud rõhutavad nii vodou kui ka lucum, et oma juuri peab austama.
Helga kirjutas:
Kuidas teada saada, mida Lwad tahavad? Noo, kõige kindlam variant on ehk õppida Creyol'i (sest ega muid keeli Lwad ei oskagi Smile), sõita kas Haitile või USA-sse, külastada tseremooniat, tunda ära, kui sinu poolt otsitud Lwa tuleb ja "mounts his chwal" ja siis küsida tema enda käest! Smile
Tagasi üles
wudu
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Sept 28, 2005 4:41 pm    Teema: Re: ohverdamisest Vasta viitega

Mida kreoolid Aafrikas teevad? Rolling Eyes Kreoolid on Ladina - Ameerikasse sisse rännanute järeltulija.
aegrimonia kirjutas:
või sõita aafrikasse, kreoolide juurde, seal ka neid, kes vodooga tegelevad.
creyol'id kasutavad tänapäeval ka tõlke, nii et kreooli keele äraõppimine ei ole hädavajalik. vodoo on rahvusvahelistumas Wink
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Erinevad teemad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 12

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group