Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Saatuse 3 sfääri
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Bossi nurgake
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Esm Okt 23, 2006 11:55 pm    Teema: Vasta viitega

1. Mitte midagi ei ole olemas.
2. Kui miski olekski olemas, siis poleks see tunnetatav.
3. Kui miski olekski tunnetatav, siis poleks tunnetatu väljendatav.

1. Kui miski olemas oleks, siis oleks see kas olemine või mitteolemine (kolmandat võimalust ei ole). Väita, et mitteolemine on olemas tähendaks vasturääkivust mõtlemises: miski, mida ei ole olemas, on olemas. Seega mitteolemist ei ole olemas. Kuid ka olemist pole olemas. Kui olemine oleks olemas, siis ta oleks kas igavene või mööduv. Kui olemine oleks igavene, siis tal pole algust – järelikult on ta piiramatu Mis on aga piiramatu, seda pole kuskil, sest kui ta kuskil oleks, siis see tähendaks millegi temast erineva olemasolemist, mis teda piirab. Sellisel juhul poleks olemine enam piiramatu nagu arutluse alguses sai eeldatud. Seega: tuginedes eeldusele, et olemine on igavene, jõudsime järelduseni, et sellisel juhul poleks teda olemas. Seega olemine ei saa olla igavene. Olemine ei saa ka mööduv olla. Mööduv saab tekkida ainult olemisest või mitteolemisest. Kuid olemine olemisest tekkida ei saa, sest see tähendaks ju, et olemine oli olemas enne olemise tekkimist. Mitteolemisest ei saa aga midagi tekkida, sest mitteolemist ei ole olemas. Seega ei saa olemine ka mööduv olla. Kuna olemine sai olla ainult igavene või mööduv ning arutlus näitas, et olemine tegelikult kumbki olla ei saa, siis tuleb meil tunnistada, et ka olemist pole olemas. Kokkuvõtvalt: ei ole olemas ei olemist ega mitteolemist.

2. Mõeldav ei ĂĽhti olemisega (olemasolevaga). On ju võimalikud mõtted asjadest, milliseid tegelikult olemas ei ole – me võime ju endale ette kujutada lendavat inimest või kolme peaga lohet jms. Mõeldav ei ole sama mis olemasolev – järelikult pole olemasolev mõeldav (analoogia: õun ei ole sama mis pirn – järelikult pole pirn õun).

3. Kui miski on see, mida me näeme, siis kuidas me saaksime nähtut teistele edasi anda? Kui miski on see, mida me kuuleme, siis kuidas me saame kuuldut teistele edasi anda? Me väljendume ju sõnade abil; sõnadel pole aga midagi ühist ei kuuldu ega nähtuga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
chirmaa
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 9 Jan 2006
Postitusi: 1058

PostitusPostitatud: Teis Okt 24, 2006 12:09 am    Teema: Re: Saatuse 3 sfääri Vasta viitega

yks@ kirjutas:
Miljonid põhjused viivad meid sinna ja tänna. Lisaks enda otsused, kas teha nii või natuke teisiti. Võib juhtuda, et räägid sõbraga tänaval juttu. Siis pöördud ja lähed üle tänava ja jääd auto alla. Oleks aga rääkinud seekord juhuslikult sekundi kauem, poleks jäänud.
Põhjus, otsus, tegu, mõte jne- see ongi kokku "juhus".
See on selles mõttes, et "saatust" kui sellist, pole olemas. Midagi pole ette määratud. Kõik sõltub inimese enda otsustest. Kui otsustad juhuslikult nii, siis läheb ühtmoodi, aga kui oleks otsustanud teisiti oleks ju teistmoodi läinud.

Nõus, et enda otsused ja valikud eelkõige, kuid neid ei tehta juhuslikult. Õppetunnid tuleb läbida ikkagi.
_________________
Mängur
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
chirmaa
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 9 Jan 2006
Postitusi: 1058

PostitusPostitatud: Teis Okt 24, 2006 12:11 am    Teema: Re: Saatuse 3 sfääri Vasta viitega

yks@ kirjutas:
chirmaa kirjutas:

Laughing ma ju võiks siis juhuslikult mujal olla, aga näe, ei ole- need rohkem põhjused. Juhuseid ei ole.

Mõni arvab, et persse pugemine teeb paganaks. Ja nii ta poeb, aga ise ikka blondiin. Laughing Laughing Laughing

Rolling Eyes
_________________
Mängur
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Teis Okt 24, 2006 12:25 am    Teema: Re: Saatuse 3 sfääri Vasta viitega

chirmaa kirjutas:

Nõus, et enda otsused ja valikud eelkõige, kuid neid ei tehta juhuslikult. Õppetunnid tuleb läbida ikkagi.

No peab ikka absoluutselt kogenud inimene olema siis, kui mitte midagi ei tee juhuslikult...
Ei usu, et mingise 70-100 aasta jooksul inimene seda suudab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
chirmaa
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 9 Jan 2006
Postitusi: 1058

PostitusPostitatud: Teis Okt 24, 2006 12:59 am    Teema: Re: Saatuse 3 sfääri Vasta viitega

yks@ kirjutas:
chirmaa kirjutas:

Nõus, et enda otsused ja valikud eelkõige, kuid neid ei tehta juhuslikult. Õppetunnid tuleb läbida ikkagi.

No peab ikka absoluutselt kogenud inimene olema siis, kui mitte midagi ei tee juhuslikult...
Ei usu, et mingise 70-100 aasta jooksul inimene seda suudab.

Kõike ei tehta teadlikult. Ja kogemusi võib ka pikema aja jooksul koguneda.
_________________
Mängur
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Teis Okt 24, 2006 1:29 am    Teema: Re: Saatuse 3 sfääri Vasta viitega

chirmaa kirjutas:
yks@ kirjutas:
chirmaa kirjutas:

Nõus, et enda otsused ja valikud eelkõige, kuid neid ei tehta juhuslikult. Õppetunnid tuleb läbida ikkagi.

No peab ikka absoluutselt kogenud inimene olema siis, kui mitte midagi ei tee juhuslikult...
Ei usu, et mingise 70-100 aasta jooksul inimene seda suudab.

Kõike ei tehta teadlikult. Ja kogemusi võib ka pikema aja jooksul koguneda.

teadmatus aga ongi ju kogenematus.....

praegu seda võimalust aga pole kahjuks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
chirmaa
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 9 Jan 2006
Postitusi: 1058

PostitusPostitatud: Teis Okt 24, 2006 11:11 am    Teema: Re: Saatuse 3 sfääri Vasta viitega

yks@ kirjutas:
chirmaa kirjutas:
yks@ kirjutas:
chirmaa kirjutas:

Nõus, et enda otsused ja valikud eelkõige, kuid neid ei tehta juhuslikult. Õppetunnid tuleb läbida ikkagi.

No peab ikka absoluutselt kogenud inimene olema siis, kui mitte midagi ei tee juhuslikult...
Ei usu, et mingise 70-100 aasta jooksul inimene seda suudab.

Kõike ei tehta teadlikult. Ja kogemusi võib ka pikema aja jooksul koguneda.

teadmatus aga ongi ju kogenematus.....

praegu seda võimalust aga pole kahjuks.

on ka alateadvus.
_________________
Mängur
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum MSN Messenger
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Teis Okt 24, 2006 4:27 pm    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:
boss kirjutas:
Kui jumal on kõik, siis mis asi on mitte midagi?
Kui jumal on kõike teadja siis kuidas ta saab teada mis tunne on olla mitte millegi teadja?

kui sa mõtled "sisuliselt mitte midagi", siis ilmselt vaakum. Aga kui "nimeliselt", siis sellist asja polegi, sest kui sa seda nimetad, siis see ongi juba midagi...ntx. vaakum on siis vaakum. Ja see ongi see, millega sa teda nimetad.
Seda teist asja pead sa Jumala käest küsima. Ükski inimene ei tea, mida Jumal teab.....



Kui mitte keegi ei tea mida jumal teab, siis miks te temasse usute?
Sa ei tea seda ka ju mida mina tean ja mida mitte, miks sa minusse ei usu?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 24, 2006 9:16 pm    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Kui mitte keegi ei tea mida jumal teab, siis miks te temasse usute?

Question
Ăśhinenen Bossi kĂĽsimusega, mind ka huvitab see
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Kolm Okt 25, 2006 9:05 am    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Kui mitte keegi ei tea mida jumal teab, siis miks te temasse usute?

Siin ilmnebki see, et ei mõistnud, mida ma mõtlesin.
Ma mõtlesin seda, et keegi ei oska sulle öelda kuidas Jumal teab, "mis tunne on olla mitte millegi teadja". Sest meie, surelikud, ei tea kõiki nüansse, mida Jumal teab ja mida mitte.
Tsiteerin::
Sa ei tea seda ka ju mida mina tean ja mida mitte, miks sa minusse ei usu?

Sest sa oled surelik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
sirel
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 25, 2006 9:14 am    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:
Sest sa oled surelik.


ja sa oled sĂĽĂĽdi...
Tagasi üles
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Kolm Okt 25, 2006 9:43 am    Teema: Vasta viitega

sirel kirjutas:
yks@ kirjutas:
Sest sa oled surelik.


ja sa oled sĂĽĂĽdi...

kas ikka mina?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Kolm Okt 25, 2006 12:20 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei tea veel kaua ma elan, kuigi arvan seda ka ise et olen ikkagi surelik.
Samas jällegi kui jumal ei ole surelik, siis kus ta elab?
Nagu ma aru saan siis teie mõttes, samas jällegi ka mina võin elada teiste mõttes, seega kas mina ei ole ka siis surelik?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Curiosa
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 25, 2006 3:42 pm    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Ma ei tea veel kaua ma elan, kuigi arvan seda ka ise et olen ikkagi surelik.
Samas jällegi kui jumal ei ole surelik, siis kus ta elab?
Nagu ma aru saan siis teie mõttes, samas jällegi ka mina võin elada teiste mõttes, seega kas mina ei ole ka siis surelik?


ja polegi, see va jumal elab su sees, aga su kere saab ĂĽkskord kĂĽll otsa
Tagasi üles
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Nelj Okt 26, 2006 8:19 am    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Ma ei tea veel kaua ma elan, kuigi arvan seda ka ise et olen ikkagi surelik.
Samas jällegi kui jumal ei ole surelik, siis kus ta elab?

nuvot, sa sured ära ja keda me siis usume....?
Jumal ON, Ta ei ela kusagil. Ta lihtsalt On Olemas. Tema nimigi tähendab seda ju: Ma Olen.
Kujuta ette olukorda kus sa saad reisida Maast nii kaugele, kui sa vaid tahad. Mine nüüd päikesesüsteeni viimase planeedini, so. Pluutoni, kuigi viimasel ajal ei peeta seda enam planeediks. Mine nüüd kaks korda niikaugele, siis 10x, 100x, miljon korda ja siis miljon x miljon korda niikaugele. Edasi võid ette kujutada veel niipalju, kui tahad. Mine ja mine ja mine ja mine jne....
Ja Jumal ON ikka veel ka seal. See on tegelt, vähemalt minu jaoks, ettekujuteldamatu olukord. Ta on igal pool. Ta lihtsalt ON. Ta ei ela kusagil konkreetses kohas. Ja Ta on ka meie sees, sest kui Ta oma vaimu ei hoiaks meie sees, siis me ei oleks elus.
Mina arvan nii.
Tsiteerin::
Nagu ma aru saan siis teie mõttes, samas jällegi ka mina võin elada teiste mõttes, seega kas mina ei ole ka siis surelik?

ole hea, tee see lause natuke lihtsamaks. Mina küll aru ei saanud, mida sa öelda tahtsid.... Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Okt 26, 2006 10:47 am    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:

Kujuta ette olukorda kus sa saad reisida Maast nii kaugele, kui sa vaid tahad. Mine nüüd päikesesüsteeni viimase planeedini, so. Pluutoni, kuigi viimasel ajal ei peeta seda enam planeediks. Mine nüüd kaks korda niikaugele, siis 10x, 100x, miljon korda ja siis miljon x miljon korda niikaugele. Edasi võid ette kujutada veel niipalju, kui tahad. Mine ja mine ja mine ja mine jne....
Ja Jumal ON ikka veel ka seal. See on tegelt, vähemalt minu jaoks, ettekujuteldamatu olukord. Ta on igal pool. Ta lihtsalt ON. Ta ei ela kusagil konkreetses kohas. Ja Ta on ka meie sees, sest kui Ta oma vaimu ei hoiaks meie sees, siis me ei oleks elus.


Seal on ta selle pärast, et sinna tassid sa ta kaasa. Siin on ta ka selle pärast, et mõned hoiavad teda kaasas.
Ei pea muide väga kaugele minema kuhugi - näiteks kodus pole mul seda 'Ma Olen'it. Ja kodu ei asu mul mitte Pluuto pääl. Selle pärast, et maiole teda sinna elama võtnud. Samas naabri korteri kohta ma ei oska sõna võtta, võibolle sel elukal on voli seal käia.
Kodu kõrval on mul kirik - ma arvan, et see 'MaOlen' on seal sees ja teda näidatakse pühapääviti raffale väikse raha eest, mida nimetatakse annetuseks.

Millal 'MaOlen' ära läheb või kus ta otsa saab? Kuni kasvõi üksainus inimene maamunal väidab, et see 'MaOlen' on olems - seni ta ongi. Otsa saab ta seal, kuhu sa enam teda kaasa ei võta.
Tagasi üles
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Nelj Okt 26, 2006 11:31 am    Teema: Vasta viitega

Jumal elab teie südames, see pärast ei vaja ta inimkuju, see pärast on ta ka igavene, kuna te jagate ta oma südamest teistele välja.

Kui mina oleks teie südames ja te kuulutaksite ka mind teistele, siis võiksin ka mina teie mõistes olla jumal?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Nelj Okt 26, 2006 11:32 am    Teema: Vasta viitega

Krislyn kirjutas:
yks@ kirjutas:

Kujuta ette olukorda kus sa saad reisida Maast nii kaugele, kui sa vaid tahad. Mine nüüd päikesesüsteeni viimase planeedini, so. Pluutoni, kuigi viimasel ajal ei peeta seda enam planeediks. Mine nüüd kaks korda niikaugele, siis 10x, 100x, miljon korda ja siis miljon x miljon korda niikaugele. Edasi võid ette kujutada veel niipalju, kui tahad. Mine ja mine ja mine ja mine jne....
Ja Jumal ON ikka veel ka seal. See on tegelt, vähemalt minu jaoks, ettekujuteldamatu olukord. Ta on igal pool. Ta lihtsalt ON. Ta ei ela kusagil konkreetses kohas. Ja Ta on ka meie sees, sest kui Ta oma vaimu ei hoiaks meie sees, siis me ei oleks elus.


Seal on ta selle pärast, et sinna tassid sa ta kaasa. Siin on ta ka selle pärast, et mõned hoiavad teda kaasas.
Ei pea muide väga kaugele minema kuhugi - näiteks kodus pole mul seda 'Ma Olen'it. Ja kodu ei asu mul mitte Pluuto pääl. Selle pärast, et maiole teda sinna elama võtnud. Samas naabri korteri kohta ma ei oska sõna võtta, võibolle sel elukal on voli seal käia.
Kodu kõrval on mul kirik - ma arvan, et see 'MaOlen' on seal sees ja teda näidatakse pühapääviti raffale väikse raha eest, mida nimetatakse annetuseks.

Millal 'MaOlen' ära läheb või kus ta otsa saab? Kuni kasvõi üksainus inimene maamunal väidab, et see 'MaOlen' on olems - seni ta ongi. Otsa saab ta seal, kuhu sa enam teda kaasa ei võta.


Umbes midagi sellist ma silmas pidasingi!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Reede Okt 27, 2006 8:32 am    Teema: Vasta viitega

Krislyn kirjutas:
Seal on ta selle pärast, et sinna tassid sa ta kaasa. Siin on ta ka selle pärast, et mõned hoiavad teda kaasas.
Ei pea muide väga kaugele minema kuhugi - näiteks kodus pole mul seda 'Ma Olen'it. Ja kodu ei asu mul mitte Pluuto pääl. Selle pärast, et maiole teda sinna elama võtnud. Samas naabri korteri kohta ma ei oska sõna võtta, võibolle sel elukal on voli seal käia.
Kodu kõrval on mul kirik - ma arvan, et see 'MaOlen' on seal sees ja teda näidatakse pühapääviti raffale väikse raha eest, mida nimetatakse annetuseks.

Millal 'MaOlen' ära läheb või kus ta otsa saab? Kuni kasvõi üksainus inimene maamunal väidab, et see 'MaOlen' on olems - seni ta ongi. Otsa saab ta seal, kuhu sa enam teda kaasa ei võta.

ega sa ei pea ju Jumalat nimetama 'Ma Olen'. Sinu arvates võib Jumala nimi olla ju mingi teine nimi. Kui sinu elus üldse mingi Jumal, kui Looja, eksisteerib. Ntx. Allah või Taara jne. Antud hetkel ei omanud see minu jutus tähtsust.
Kui sinu elus aga pole Jumalat, siis sa võiks mulle seletada mismoodi ja milleks see masinavärk nimega Universum tekkis. Ja elu Maa peal?

Aga vot selles, et sinu kodu kõrval asuvas kirikus 'Ma Olen' sees on.....
Selles ma kahtlen sĂĽgavalt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Reede Okt 27, 2006 8:35 am    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Jumal elab teie südames, see pärast ei vaja ta inimkuju, see pärast on ta ka igavene, kuna te jagate ta oma südamest teistele välja.

Kui mina oleks teie südames ja te kuulutaksite ka mind teistele, siis võiksin ka mina teie mõistes olla jumal?

aga sina vajad inimkuju ju. Jumal, kui Looja, peaks olemas olema igavesest ajast igavesti. Sinu puhul seda väita ei saa.
Kas on sul mingid Âąansid Universumi loomiseks?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Bossi nurgake Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group