Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Lood

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui süsteem
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
coco
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Märts 12, 2004 9:53 am    Teema: Lood Vasta viitega

Tegin selle teema, sest foorumis arutleti nö kahjurite üle, ja ka elus kardetakse/võideldakse sageli mõttetult olevustega, kellega võiksime rahumeeli koos eksisteerida hoopis sallivuse ja vastastikuse abistamise põhimõttel...
----------
Aasta 2000 kevadel kolis mu töötuppa elama ämblik. Märkasin teda ühel hommikul aknale kootud võrgu tõttu. Ise istus ta, tilluke, aknanurgas ja lasi hommikupäikeses silma looja. Et ämblikuvõrk pole inimruumis just kena kaunistus, pühkisin selle ettevaatlikult ära, ise torisesin ämbliku kallal, et kes siis nii...
Tuli järgmine hommik. Ämblik oli kadunud, võrku ei paistnud, aknalaual olid aga kärbsejäänused. Asusin asja uurima ja ennäe: minu sõber oli kolinud ruloo küljes rippuvasse kellukesse ja vedanud oma toidulaua nii peenelt aknale, et see vaid teatud nurga alt nähtav oli. Ja nii me elasimegi terve suve: minu töötuba oli kärbestest prii, pidin vaid tolmulapiga hommikuti aknalauda harima, ämblik magas päeviti kellukas ja õhtu eel tuli jahile... Sügiseks oli ta pepu poole väikse sõrme jämeduseks paisunud. Ja siis tuli päev, kui aknalaud oli hommikul puhas. Ämblik oli kellukeses vaikselt uinudes Toonela taha uut kodu otsima läinud... Tema hing on minu kellukas aga tänini, aitab valvata, et halvad mõtted mu praegusesse pessa ei pääseks... Wink
Tagasi üles
Virmaline
----------------------------


Liitunud: 22 Jan 2004
Postitusi: 293

PostitusPostitatud: Reede Märts 12, 2004 7:36 pm    Teema: Vasta viitega

Üks inimene tegi lepingu õunaussidega,et teeme pooleks,pooled õunad teile pooled mulle.Ütles hiljem,et koostöö sujus väga kenasti,sest kõike nende pere poleks jaksanud ära süüa ja õunapuud oleks murdunud kui kõik õunad valminud oleks.
Veel üks lugu vargapoistest,kes pidevalt ploomiraksus käisid,ta olevat tükk aega mõelnud,mida teha.Võttis siis ämbri,korjas ploome täis ja valas sellesse kohta,kust nad harilikult aias käisid.Pärast seda on rahu majas.
_________________
xxx
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Juun 09, 2004 11:34 am    Teema: Vasta viitega

arvatavasti on enda südametunnistus kah rahulikum kui tead et oled miskit õigesti teinud.
ämblikujutu kohta ütlks niipalju et enamuse asjadega on meie elus nii - ei mõtle asjadele pikalt. näeme ainult pealispinda. ämblikud ei meeldi - selge tapame ära. aga kui neile äkki ei meeldi inimesed... kas nad tulevad siis meid tapma? kui neil oleks kollektiivne mõistus siis ma arvan küll..

aga kes teab.,... äkki neil juba on ning inimkond peaks kartma.
Tagasi üles
efu
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Apr 2004
Postitusi: 1357

PostitusPostitatud: Kolm Juun 09, 2004 9:50 pm    Teema: Vasta viitega

Aga minul käib üks ämblik õhtuti magamistoas seinal.
Ta käib kuidagi hooti.

Vahepeal polnud teist kuskil näha, aga nüüd viimased nädalad on jälle.
Nii kui magamaminekuaeg käes, sebib ta kiiresti seinale voodi juurde ja jääb passima.
Selline tunne, nagu ta oleks minu kaitsja. Jälgib mind vaikselt...

Aga tapnud pole ma elus vist küll ühtegi neist, vähemalt mitte teadlikult.

Nad ju nii sõbralikud sebijad Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui süsteem Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group