Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

mis vahe on wicca'l ja satanismil??

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Mysterygirl
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 27 Juun 2006
Postitusi: 52

PostitusPostitatud: Teis Juul 04, 2006 4:21 pm    Teema: mis vahe on wicca'l ja satanismil?? Vasta viitega

ma arvan et olen sellest enam-vähem aru saanud..kuid vajaksin siiski kinnistust Embarassed
_________________
This is all that i've got left in this sad suicidal world..!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kabala
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 28 Veeb 2006
Postitusi: 315

PostitusPostitatud: Teis Juul 04, 2006 8:47 pm    Teema: Re: mis vahe on wicca'l ja satanismil?? Vasta viitega

Mysterygirl kirjutas:
ma arvan et olen sellest enam-vähem aru saanud..kuid vajaksin siiski kinnistust Embarassed


Ikka väga suur vahe. Kuna satakatel päris hea eestikeelne koduleht, siis nende kohta saad sealt ka üpriski täpse informatsiooni.

Wiccade eestikeelne koduleht valmib eeldatavasti sügiseks. Kui inglise keelega probleeme pole, siis võid lugeda www.wicca.com See on ühe suurema wicca kogukonna koduleht, kuid sealt saad ainult üldist informatsiooni.

Kui täpsemalt huvitab, siis eristatakse Alexandria wiccat, Gardneri wiccat, Briti traditsioonilist wiccat, Keldi wiccat, Diana wiccat, Haldja wiccat, Teutooni wiccat jne. Eks üks omapärasemaid wiccasid ole ehk Iirimaal levinud Haldja wicca, mis keskendub rohelisele nõiakunstile ja haldjamaagiale. Wiccad on arusaamisel, et nõiakunsti abil tohib teha ainult head ja seetõttu panevad sagedasti ka loitsude lõppu lause: "see ärgu toimigu, kui see kurja teeb." Ka on nad üldjuhul väga sõbralikud ja looduselähedased, kuid üldjuhul jäävad vaikseks oma usu kohta. Eestis on rohkem üksiklasi (nõid, kes ei kuulu covenisse), kuid siin ja seal tekivad ka covenid.

Aga mis valdkonnas sind erisused (vahe) huvitavad ? Ei saa ju ometi lehekülgede viisi erisusi välja tuua. Ainuüksi vaimude väljakutsumise osaski väga suured erinevused arusaamades.
_________________
tee, mida teed, kui see kurja ei too
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Mysterygirl
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 27 Juun 2006
Postitusi: 52

PostitusPostitatud: Teis Juul 04, 2006 9:22 pm    Teema: Re: mis vahe on wicca'l ja satanismil?? Vasta viitega

Kabala kirjutas:


Aga mis valdkonnas sind erisused (vahe) huvitavad ? Ei saa ju ometi lehekülgede viisi erisusi välja tuua. Ainuüksi vaimude väljakutsumise osaski väga suured erinevused arusaamades.


nimelt on mul üks sõber..kes on satanist..aga tegeleb wiccaga..
ja seelpärast mind huvitabki..kas selline asi on võimalik? kuidas on satanism ja wicca seoutud(kui on)? või siis teine võimalus..see inimene on lihtsalt veel kahevahel, ega tea isegi mis ta on:/
_________________
This is all that i've got left in this sad suicidal world..!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
keku



Liitunud: 13 Okt 2005
Postitusi: 1107
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 04, 2006 10:03 pm    Teema: Vasta viitega

üks ei välista nende kahe puhul ju teist. mitte ilmtingimata vähemalt.
_________________
armastuses peitub elujõud ja elu ilu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jM
Musta Veenuse Ordu


Liitunud: 19 Veeb 2006
Postitusi: 477
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Teis Juul 04, 2006 11:00 pm    Teema: Vasta viitega

Satanist ei tunnista oma arengus piiranguid, minu tagasihoidliku arusaama
järgi. Ta teeb seda, mida arvab oma keha ja vaimu jaoks kasulik olevat,
mitte aga ilmtingimata seda, mis "on kirja pandud, et on ainus ja õige tee".
Seega võib satanist soovi korral tegeleda ka wicca'ga (võimalik, et huvi
on dark wicca suunitlusega), kui ta leiab, et see tuleb tema arengule
kasuks või kui see tagab paremini mingi konkreetse eesmärgi saavutamise.
Samas ei kujuta ma väga ette, et satanism oma mitte just väga kiita maine ja
kasvõi teise põse mitte ettekeeramise tüüpi reeglite tõttu wiccadele väga
meeltmööda oleks.
_________________
Saatanlik Piibel - 100kr. Necronomicon - 100kr.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Kabala
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 28 Veeb 2006
Postitusi: 315

PostitusPostitatud: Kolm Juul 05, 2006 1:53 am    Teema: Re: mis vahe on wicca'l ja satanismil?? Vasta viitega

Mysterygirl kirjutas:
Kabala kirjutas:


Aga mis valdkonnas sind erisused (vahe) huvitavad ? Ei saa ju ometi lehekülgede viisi erisusi välja tuua. Ainuüksi vaimude väljakutsumise osaski väga suured erinevused arusaamades.


nimelt on mul üks sõber..kes on satanist..aga tegeleb wiccaga..
ja seelpärast mind huvitabki..kas selline asi on võimalik? kuidas on satanism ja wicca seoutud(kui on)? või siis teine võimalus..see inimene on lihtsalt veel kahevahel, ega tea isegi mis ta on:/


Tundub, et siis see sõber lihtsalt otsib oma kohta või siis satanistina tunneb wicca traditsioonide vastu huvi. Mina tean näiteks Piiblit kohati lausa peast. Ega see mind veel kristlaseks tee. Aga paraku on nii, et paljud kristlased peavad mind kristlaseks, kuna mitmed neist ei tunne lihtsalt nii hästi Piiblit. Noh ega ma siis ei kipu ju neid kohe ehmatama öeldes, kes ma tegelikult olen...

Inimestesse tuleb ikka hoolivalt suhtuda ja nõid olla on nende (kristlaste) arusaamist mööda rohkem nagu "Kuradi lapseks" olemine...
_________________
tee, mida teed, kui see kurja ei too
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Metsamees
----------------------------


Liitunud: 29 Märts 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Metsas

PostitusPostitatud: Nelj Juul 06, 2006 12:01 am    Teema: Re: mis vahe on wicca'l ja satanismil?? Vasta viitega

Mysterygirl kirjutas:
Kabala kirjutas:


Aga mis valdkonnas sind erisused (vahe) huvitavad ? Ei saa ju ometi lehekülgede viisi erisusi välja tuua. Ainuüksi vaimude väljakutsumise osaski väga suured erinevused arusaamades.


nimelt on mul üks sõber..kes on satanist..aga tegeleb wiccaga..
ja seelpärast mind huvitabki..kas selline asi on võimalik? kuidas on satanism ja wicca seoutud(kui on)? või siis teine võimalus..see inimene on lihtsalt veel kahevahel, ega tea isegi mis ta on:/

Aga kas on vaja end lahterdada, ole kes oled, nagu ütleb ka lööklause selle lehekülje ülemises osas kohe suure teksti: "Eesti paganlik foorum" all.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group