Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Süütunded...

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Uudised ja seaduspärasused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Juun 02, 2006 1:56 am    Teema: Süütunded... Vasta viitega

Mõtlesin süütunnetele ja avastasin ühe põneva asja.
Süü illusioon ehitatakse tegevusele/väljundile, jättes idee/põhjused vaatluse alt välja.

Need kes ennast süüdi tunnevad, neil soovitaks rohkem mõtelda sellele, miks nad midagi teevad. Kui sellega on asjad "nihu", siis on ka tegevusega.

Lähtusin näiteks sellest, et minu puhul aktiveeruvad süütunded mõttetuste tegemisel (tunne on endast lähtuv, emotsioon võõrast. Muidugi aetakse tunded ja emotsioonid pidevalt segi, kuid selles pole ka midagi imelikku)...

Tihti tunneme süüd, kuna me ei leia mõtet.
Mõtet ei leia aga selle pärast, et see pole meie enda mõte, teostame võõrast tahet.
Mis sellises olukorras siis ajendiks on ?
Keegi teine tahtis seda konkreetset ja sellest polekski probleemi, kui me ise oleks samuti tahtnud (siis oleks olnud sellest aspektist vaadatuna olukord tasakaalus).

Need kes teevad teiste tahtmist mööda, need loovad tahtmatust (mis ripakil see ära). Nad raiskavad tahet, hiljem tuleb puudus.

Kui tegeletakse liialt võõraste asjadega, siis võib mingi hetk elujõust puudus tulla.
Igasugune teiste eest ja pärast sõdimine on tohutult kurnav tegevus.

Kuidas muudetakse maailma ?
Kui õnnestub edastada erapooletut infot, siis olukord muutub...
Kui inimene on neutraalne, on vaadeldavast olukorrast väljas ehk ta ei osale selles, siis olukord muutub inimese järgi.
Tagasi üles
vambola
Oranz päike
Oranz päike


Liitunud: 9 Märts 2006
Postitusi: 617
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitatud: Reede Juun 02, 2006 11:51 am    Teema: Re: Süütunded... Vasta viitega

Arxos kirjutas:
minu puhul aktiveeruvad süütunded mõttetuste tegemisel


Mul ka, kui peaks midagi tegema, mis ka mingit kasu tooks, mitte aega ei raiskaks. Mõnikord jään arvuti taha liiga kaua, kui peaks hoopis kooliasjad ära tegema. Aga praegu vaheajal õpin vene keelt, loen inglise keelt ja peaks füüsikat ka õppima. Ja matet ja..
Mõttetused tekitavad tõesti süütunde. Või see, kui peaks midagi tegema, kuid ei julge teha või raske on viitsida. Aga seda varianti tavaliselt ei esine mul viimasel ajal. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Uudised ja seaduspärasused Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group