Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Wicca
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Erinevad teemad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2005 10:53 am    Teema: Vasta viitega

~*Moonchild*~ kirjutas:
torukybarik kirjutas:
~*Moonchild*~ kirjutas:

Wicca käibki paganismi alla.


Minu arvates on see vägivaldne ja põhjendamatu liigitus. Wicca on laste mäng liivakastis jõududega, milledest neil ei ole aimu ja mida nad ei püüagi mõista, ega tea nad ka, millega nad teenused kinni maksavad.

Paganlus nagu seda siin käsitletakse, tähendab eelkõige enda jõu pealt tegutsemist, püüdu mõista meie sees ja ümber toimivaid printsiipe ja iseenda kõige tähtsamaks (jumalaks) pidamist selmet kummardada väliseid tundmatuid jumalaid.


*kehitab õlgu* nu, mai tia, välismaa paganad arvavad küll teistmoodi.
Eesti on vist lihtsalt omamoodi, hehe. Cool Laughing Razz


no las nad siis arvavad, see on suht tavaline ja normaalne nähtus, et inimeste arvamus ei klapi üksteisega.
Aga wicca on minu arvates tõesti võõraste jõudude pealt tegutsemine, kuid võõrast kasutades pead midagi ära andma.
Samuti kas wiccas pole mitte ka mingite tegelaste kummardamine ja nende auks rituaalide korraldamisi ?

Tsiteerin::
How do Wiccans worship the God and Goddess?

Some Wiccans pray to their God or Goddess. More Wiccans probably feel that they have more of a partnership with the God and Goddess than the God/worshiper relationship found in Christianity and other world religions. They need the Goddess and God; the God and Goddess need them. They welcome communion with the God and Goddess; they don't really worship them in the same way as followers of other religions do.
Tagasi üles
JustNormal
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 11 Sept 2005
Postitusi: 28

PostitusPostitatud: Esm Nov 28, 2005 7:45 pm    Teema: Vasta viitega

Wicca käib küll /Neo-/Paganismi alla .
www.wicca.com .
_________________
an ye harm none, do what ye will. *
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Idonotfear



Liitunud: 28 Nov 2005
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: Esm Nov 28, 2005 10:13 pm    Teema: Vasta viitega

Ma lugesin kunagi kuskilt, et Eestis on ka mingi oma Wiccade liikumine.
_________________
Think now that we're lost here and we don't know why...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
JustNormal
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 11 Sept 2005
Postitusi: 28

PostitusPostitatud: Püh Veeb 19, 2006 1:21 pm    Teema: Vasta viitega

nii nagu igal pool maailmas, nii on ka eestis siis.. jäädakse vaikseks oma liikumise kohta. Rolling Eyes
_________________
an ye harm none, do what ye will. *
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
wicca



Liitunud: 14 Apr 2006
Postitusi: 1

PostitusPostitatud: Reede Apr 14, 2006 5:42 pm    Teema: Vasta viitega

JustNormal kirjutas:
nii nagu igal pool maailmas, nii on ka eestis siis.. jäädakse vaikseks oma liikumise kohta. Rolling Eyes


Tegelikult ei tohiks vaikseks jääda. Mis siin ikka häbeneda, kui millegagi tegeletakse. Mind huvitab wicca. Kui keegi küsib, siis nii tuleks ka vastata. Smile Kui on seltsid, siis tuleks liituda. Mitu on ikka parem kui üks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kabala
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 28 Veeb 2006
Postitusi: 315

PostitusPostitatud: Püh Apr 30, 2006 5:33 pm    Teema: Wicca Vasta viitega

Aga paraku jäävad paljud siiski vaikseks oma liikumise osas. Mitmed wiccad, keda tean, ei soovi eriti teistega suhelda. Kahju - aga nii see kord on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
aperfectlie



Liitunud: 2 Apr 2006
Postitusi: 2
Asukoht: Jõgeva

PostitusPostitatud: Esm Mai 01, 2006 4:34 pm    Teema: Vasta viitega

aga mis siin jutustada, kõik kes Wiccaga tegelevad ja seda vähegi tõsiselt võtavad, saame kokku! (:
_________________
i have a weird fascination towards wicca and paganism..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kabala
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 28 Veeb 2006
Postitusi: 315

PostitusPostitatud: Esm Mai 01, 2006 5:53 pm    Teema: Wicca Vasta viitega

aperfectlie kirjutas:
aga mis siin jutustada, kõik kes Wiccaga tegelevad ja seda vähegi tõsiselt võtavad, saame kokku! (:


Häda selles, et wiccad on mööda erinevaid foorumeid laiali ja paljud ei ole üldse nõus kokku saama. Kokkusaamine on arutluse all olnud juba mitu kuud, kuid siiani ei ole midagi konkreetset välja pakutud.

Kes pakuks välja aja ja koha ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
BluePearl-
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Mai 01, 2006 9:41 pm    Teema: Re: Wicca Vasta viitega

Kabala kirjutas:
aperfectlie kirjutas:
aga mis siin jutustada, kõik kes Wiccaga tegelevad ja seda vähegi tõsiselt võtavad, saame kokku! (:


Häda selles, et wiccad on mööda erinevaid foorumeid laiali ja paljud ei ole üldse nõus kokku saama. Kokkusaamine on arutluse all olnud juba mitu kuud, kuid siiani ei ole midagi konkreetset välja pakutud.

Kes pakuks välja aja ja koha ?
Miks ise ei paku, ja siis ei küsi, et kas teistele ei sobiks see ja see koht ja aeg.. Rolling Eyes Smile
Tagasi üles
apocalypse-mage
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 2 Juun 2006
Postitusi: 46
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Juun 03, 2006 1:22 pm    Teema: Vasta viitega

ma üldiselt õpin wicca ja heledat magicut. ma nagu põhilised asjad juba selgeks saand aga on vaja altar püsti panna jms.
kui vaja võin samuti loitse õpetada...PS: loitsud töötavad hästi!!!ise ka proovind.
kui keegi tahab lähemalt tutvuda või õppida ise seda siis P.M-igge mind
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Anka
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 15 Okt 2005
Postitusi: 144
Asukoht: Mets

PostitusPostitatud: Kolm Jan 24, 2007 2:32 am    Teema: Vasta viitega

Ma ei tea kas see nüüd teemasse või mitte, aga siiski kirjutan

Üleeile öösel.. istusin öösel arvutis ,tahtsin laulu harjutada, kodus ei saanud , läksin maja taha .Seal mingi laulsin jne ..

Mingi hetk .. Tekkis tahtmine teha lume sisse suur suur pentagramm.Täiesti iseenesest nagu. Tegin siisvalmis , no see ikka 5 korda 5 meetrit oli kindlasti .Siis ma hakkasin käima mööda neid radu, et see üha enam sinna sisse süübiks, et ikka tallun lume korralikult ära.

Siis ma hakkasin korrutama Wiccan Rede`st üht lauset , kõndisin ümber pentagrammi ja korrutasin.Vahepeal nagu mõtlesin, et mida ma teen ja miks ?Aga ikka tegin edasi.

Siiis ma enam ei korrutanud seda lauset, siis ma hakkasin eesti keeles rääkima , kohati riimides mingit teksti. Mingi pool tundi kõndisin ja rääkisin, ma ei tea kuidas see jutt mul nii järjest tuli ja tuli ..

Vahelduva eduga vaatasin taevasse(kuud siis ei olnud näha ainult), siis maa peale .. ma ei tea, imelik oli. Siuke tunne, et .. ma ei teagi.Miks ma nii tegin ?!

Siis ma mingi aeg tundsin ülimat rahulolu, ma ennem olin väga pinges, stress peale, tööprobleemid, haige natukene ja siis veel pidin koguaeg laulu harjutama , ülipingeline aeg.
Ma tean, et ma palusin abi ka , kui ma rääkisin, muud ei mäleta.
Peale seda, ma tundsin ennast väga kergendunult, hästi mõnus oli olla nagu.

Hakkasin minema , siis kui ma vaatasin seljatagant seda pentagrammi, siis see oli tagurpidi ju, ehk siis teadagi , mille sümbol. Siis mul käis õudselt hirmus tunne, sest kui ma lähen koju jne, siis see märk on minu poole tagurpidi , hirmus oli.Kartsin.

Järgmine päev ehk siis eile, ei läinud mul kuigi hästi, kuid õhtul, kui pimedaks juba läks, oli kõik ok, kõik õnnestus ja sain juurde palju palju enesekindlust, nüüd otsustasin,, et siiski lähen sinna Staariotsingu eelvooru, täna ma käisin arsti juures, sain haiguslehe, kuigi ei oleks tohtinud saada, käisin tö juures, kuigi hirm oli suur minna muidu, aga käisin ära.Julgesin ka oma telefoni parandusse viia, mida olen tahtnud teha juba pool aastat.
Suurepärane on kõik olnud.
Aa,miks ma kartsin kõike teha, sest mul Agorafoobia, ja tänu sellele kardan suhteliselt palju,aga täna ma ei kartnud.


Ma ei tea, ma ei ole mõelnud, et ma teen seda mingil eesmärgil sinna maja taha, hakkasin lihtsalt iseensest tegema.
Ma olen jube asjade seostaja , ja ma seostasin , et ehk see kuidagi võis mõjutada mind?

Hästi kummaline tegelikult.
natukene imelik on sellest kirjutada , sest olen nii harjunud inimeste skeptisismiga , et ei räägi neist asjust, aga mingi aeg, kui ma mööda pentagrammi käisin, siis mul tuli vahepeal hirm ka sisse, siuke tunne oli, et ma ei viibinud seal üksinda.


Oskab keegi kommenteerida?

Tokroda, mis sina arvad ?
_________________
"An Ye Harm None,Do What Ye Will"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Metsamees
----------------------------


Liitunud: 29 Märts 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Metsas

PostitusPostitatud: Kolm Jan 24, 2007 10:06 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Hakkasin minema , siis kui ma vaatasin seljatagant seda pentagrammi, siis see oli tagurpidi ju, ehk siis teadagi , mille sümbol



Ei ole teada, aga arvan et mõtlesid saatana märki või midagi taolist.
Kui sellel pentagrammil oli 1 või 2 tippu pikemad kui teised siis on saatana märk, kui on otsad võrdsed siis ei ole.
Pentagrammi kasutavad paljud uskumused,

Üks tõlgendus on:
selle 4 otsa sümboliseerivad 4 elementi (need vesi,tuli, õhk ja maa) ja viimne ots siis vaimu (nö. materjali millest vaimumaailm tehtud on.)
(Või mõnel teisel pool ka tühjust, või teab mis kolmandat asja.)

Kui mul õieti meeles on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Anka
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 15 Okt 2005
Postitusi: 144
Asukoht: Mets

PostitusPostitatud: Kolm Jan 24, 2007 2:56 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ikka üritasin jah teha vast võrdselt, aga no, kindlasti ta võrdne ei olnud.

Saatana märki jah.
Ja ma tean ka seda , et paljud uskumused kasutavad.
Üleüldsegi tahtsin teha aktiivset pentagrammi, st et ilma ringita ümber, aga jah, iseenesest tegin sinna ringi ümber, mis sai siis kaitsepentagrammiks.
Tagurpidi vaadates , kui mul tuli esimene asi pähe, selle negatiivsus, siis se sellel ajal pidigi seda tähistama. Ma usun oma sisetunnet.
_________________
"An Ye Harm None,Do What Ye Will"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Metsamees
----------------------------


Liitunud: 29 Märts 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Metsas

PostitusPostitatud: Nelj Jan 25, 2007 2:23 am    Teema: Vasta viitega

Ei noh, need pikemad otsad on selgelt tähelepandavalt, mingi millimeetriga ei ole lumme tehtud kujutisi mõtet mõõta ja võrrelda.
(need pikmad otsad peaks siis sellest välis ringist välja minema, otsapidi, nii parasjagu.)

See selleks, sisetunned tasub usaldada küll.
Kuid oleneb millest ta tingutud, sellest kujtisest või su arvamusest sellest kujutisest.
St. kas tunne oli kohe algusest või alles siis kui hakkasid mõtlema asjale sügavuti.

Mingis kohas lugesin et see ring ümber tõhendab ka seda kas vägi tuleb enesest või mitte.
Kui kujutis on ringi sees siis tuleb inimesest enesest, või läbi tema kui aga mitte siis mujalt.

Ja oli veel mingi seletus et kui on ringis sees siis isikul, oma hingetuum temas eneses,
kui ringist väljas siis isikul väljas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Anka
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 15 Okt 2005
Postitusi: 144
Asukoht: Mets

PostitusPostitatud: Nelj Jan 25, 2007 2:29 am    Teema: Vasta viitega

Hmm.. keeruline.
See pentagramm oli ikka ringis ja otsad ei ulatunud välja.

Lihtsalt kui hakkasin minema , siis vaatasin taha korra ja siis näes, et tagurpidi , siis kohe hirmu tunne tuli sisse, mitte et ma oleks selle peale jõudnud mõelda.
_________________
"An Ye Harm None,Do What Ye Will"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 25, 2007 5:46 am    Teema: Vasta viitega

Anka kirjutas:

Tokroda, mis sina arvad ?
Viiend süsteem viitab võrgustikele.
Sul on tugev kanal.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Anka
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 15 Okt 2005
Postitusi: 144
Asukoht: Mets

PostitusPostitatud: Nelj Jan 25, 2007 11:40 am    Teema: Vasta viitega

Mis on viiendsüsteem ?
Ja kui on tugev kanal, mis siis?
_________________
"An Ye Harm None,Do What Ye Will"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 26, 2007 7:26 am    Teema: Vasta viitega

Viiendsüsteemiga tuuakse oma jumalikus välja.
Tugev kanal. Suudab ühendada ennast kõikde maailmadega.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Jan 26, 2007 3:24 pm    Teema: Vasta viitega

natuke pentagrammidest on kahe teema all, kui otsida: "pentagramm" ja "haldjanool"
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
creative
Arengumaag


Liitunud: 22 Mai 2004
Postitusi: 311

PostitusPostitatud: Teis Juul 24, 2007 5:27 pm    Teema: Vasta viitega

Kui keegi täna hommikul pool 11 ei sattunud kuulama Vikerraadiost saadet "Huvitaja", siis väikseks teadmiseks räägiti seal paganlusest. Küll kahjuks rohkem uuspaganlusest nagu Wicca, aga siiski tore oli kuulata raadios pagana ühest voolust ja sarnastest tõekspidamistest.
Aga noh, eks parajalt paska on kah seal vahel nagu kombeks.

Saadet saab järgi kuulata siit:
http://www.vikerraadio.ee/helid.php?main_id=809231&wma=0
_________________
Imetletakse neid inimesi kes on suurimad valetajad,
põlatakse kõige rajumal viisil neid kes üritavad rääkida tõtt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Erinevad teemad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group