Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Hambad
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
valkyrie
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 11:23 am    Teema: Hambad Vasta viitega

millest tuleb, et isegi kui hammaste eest tiptop hoolitseda siis nad ikkagi lagunevad suhu ära lihtsalt?
_________________
Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
indigokleerik
Sitaseenlane
Sitaseenlane


Liitunud: 8 Nov 2004
Postitusi: 480
Asukoht: Heas kohas :)

PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 12:21 pm    Teema: Vasta viitega

Ma arvan et see tipp topp hoolitsus lagundabgi neid - tean palju juhtumeid kus kui inimesed ei teinud midagi hammastega siis ei olnud ühtgi aukku ja kui hakkasid tegema siis tuli neid aukke nagu seeni peale vihma Confused
Ise olen ikka suuhügieeni pooldajate leeris Very Happy
_________________
Always Outnumbered, Never Outgunned
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 1:17 pm    Teema: Vasta viitega

vaimsete p6hjuste yle pole m6elnud, aga fyysilisi seoseid on tàheldatud kyll. kui lapsel (imikul) televad esimesed piimahambad vàga-vàga vara ja kergelt, siis on tavaliselt ka tema jààvhambad hàsti n6rgad. vàidetakse, et luustumise aste on lihtasalt selle pàrast madal, ehk tihedus vàike ja seoses sellega ka kergem laguneda. kui lapsel tulevad hambad vàga hilja ja suurte raskustega, siis yldjuhul need nii kergesti ei lagune, materjal on tihedam ja neid on raskem ka vàlja lyya, st istuvad kindlamalt suus. Wink jàreldused tehke ise.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
PrimkastvalgusejumalWent
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 6:29 pm    Teema: Vasta viitega

se tuleb sellest,et sa värvid sajaga uksi ja peale selle hakkad varsti ehitama ka Shocked
Tagasi üles
maren
Sitaseenlane
Sitaseenlane


Liitunud: 8 Veeb 2005
Postitusi: 842
Asukoht: siin ja praegu

PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 6:54 pm    Teema: Vasta viitega

Hammaste eeldused ei pruugi kokku langeda nende kasutamise tulemusega Wink Ehk siis - närida ei tohi need kel nõrgad hambad. Üldse ei tohi närida, lutsutage ainult ja neelake võimalikult harva alla (magu jääb muidu kahh haigeks)! Kellel aga tugevad hambad, need võivad närida. aga peavad arvestama, et igast tugevast hambast saab pudelikorkide närmise taga järjel nõrk sest hammas on luu aga mitte teemant.. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
valkyrie
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 7:04 pm    Teema: Vasta viitega

indigokleerik kirjutas:
Ma arvan et see tipp topp hoolitsus lagundabgi neid - tean palju juhtumeid kus kui inimesed ei teinud midagi hammastega siis ei olnud ühtgi aukku ja kui hakkasid tegema siis tuli neid aukke nagu seeni peale vihma Confused
Ise olen ikka suuhügieeni pooldajate leeris Very Happy


tiptop tähendab seda et hommikul ja õhtal harjaga.
_________________
Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 11:37 pm    Teema: Vasta viitega

Hambad on tahe. Kui ei suuda ennast maksma panna, siis hambad lagunevad.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
valkyrie
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Laup Apr 30, 2005 10:46 am    Teema: Vasta viitega

ma kardan
ma pean nüüd veel välja mõtlema, miks.
_________________
Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Laup Apr 30, 2005 8:25 pm    Teema: Vasta viitega

Mul üks auk kunagi oli. Ma olen 35 praegu. Ma arvan et 70lt on mul hambad sama nagu praegult
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Aksel
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 20 Märts 2005
Postitusi: 200
Asukoht: Planeet maa

PostitusPostitatud: Laup Apr 30, 2005 11:41 pm    Teema: Vasta viitega

Kui olin laps, avasin hammastega pudeli korke. Selle tegevusega tekitasin kahte hambasse mõra. Mõrast arenesid augud. Sinna pandi sügval vene ajal hõbeplommid. Eelviimane kord käisin hambaarsti juures 1990. aastal. Siis pandi nende hõbeplommide asemele uued valged plommid. Viimane kord olin hambaarsti juures 2003. aastal, igaks juhuks läksin. Arst ei uskunud, et ma pole 13 aastat hambaid ravinud. Vahetas ühe vana plommi uue vastu välja.

Hambaid pesen tavaliselt kaks korda päevas - hommikul ja õhtul. Alates ajast, mil tuli Orbit näts, närin seda võimaluse korral alati peale sööki. Very Happy Mul on tunne, et see tõesti aitab hammastel tervem olla.

Ise arvan, et hammaste tugevus oleneb siiski vaid geenidest, mitte inimese vaimsetest omadusest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
lee
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 10 Aug 2004
Postitusi: 169

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 2:13 pm    Teema: Vasta viitega

maren kirjutas:
....... sest hammas on luu aga mitte teemant.. Cool


hammas on organismi kõige tugevam kude, mis koosneb kristalliseerunud "miskitest" vms ja blablablabla. mitte luu. üks hambatohter üritas mind harida, miskit jäi vist külge Smile ja kõigile on teada, et pärilikkusel ja ema tervisel ning toitumisharjumustel raseduse ajal on oluline kaal lapse hammaste tervisele.

mu ema oli viimase sõja-aasta laps. oma ema kuues. vilets elu, vähe süüa, aga hambad olid tal tugevad ja terved, väljanägemiselt sellised ilmetult tavalised. ja siis, üleminekueas, korraga paradontoos - viikümneviieselt oli ta suu hammastest puhas. võimalik, et mind ootab sama saatus. Hambatohtrid teavad rääkida, et selline haigus tabab väga suure tõenäosusega neid, kel terved hambad. (Aksel, kasuta Paradontaxit, pidavat ainus olema, mis ennetada aitab Smile )ja sedagi, et enamikul inimestest on tarkusehambad juba lõikudes haiged.

isal jälle kehvema tervisega hambad, aga kena kujuga.

no ja lastel nõnda: ma pärisin ema hammaste tervise ja isa hammaste kuju, vennas aga ema hammaste kuju ja isa hammaste tervise. millest selline ristkasutus... oma vanemate vanematest pajatama ei hakka, aga geneetiline seos on tõesti olemas.

väisan hambaarsti iga viie aasta tagant , aga vend iga nelja kuu tagant.
ning põhiolemuselt oleme sarnased, sarnased põhimõtted, sarnased vaated elule, vaimselt on vend isegi taskaalustatum ja eneskindlam kui mina. ei usu, et hammaste tervis ja seisukord väga määravalt vaimse seisundiga seotud on. mingi seos või eeldused ehk, aga mitte määravalt.

aga muidugi on suuhügieen omal kohal ja närimiskummist ma lausa sõltun, sest aitab. aga nätsusõltuvus on juba omaette teema, milles J. Lina pidavat väga kodus olema.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Naine
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 3:16 pm    Teema: Vasta viitega

Minu esimene auk tuli alles siis kui olin rase ja siis tõmmati hammas välja, kuna röntgen ei tohtinud teha ja ravida ei saanud. Nüüd 9 aastat hiljem on veel 2 auku suus. Ühte käisin 6 korda järjest parandamas, aga siiani ei ole korda saanud. Ütlesin arstile, et kurat tõmmaku see hammas välja, aga arst rääkis mu ära, et see ikka üks kena hammas ja nemad ei raatsi tõmmata. Oleksin pidanud ikka laskma välja tõmmata. Ma ei poolda eriti hammaste ravi 10 korda, mugavam on katkine välja kiskuda ja panna uus hammas suhu, see pole küll oma, aga ei hakka vähemalt enam kunagi valutama Very Happy

Pole ka kunagi eriline hambapesu hull olnud, pesen siis, kui uksest välja lähen, kui olen olnud 3 päeva kodus, siis on juhtunud, et on pesemata ka jäänud. Nätsu, suuvett ka tihti ei kasuta. Nätsu ma närida ausalt ei suudagi, vastik tegevus. Kuigi niidiga teinekord on lõhus mässata, mõnus lihtsalt Rolling Eyes

Kas inimesel on head või halvad hambad, on kuidagi siiski geenidega päritud, kuigi kui mu ema oli 27, oli temal pooled hambad ära plommitud 5 korda. Nähtavasti olen head hambad pärinud kuskilt meesliinist.

Olen kuulnud ka midagi sellist, et kui inimesel on head hambad, on tal kiskja iseloom. Et inimesel on tugevam närvikava ja teda ei saa niipalju välised asjad mõjutada, aga seda ma hästi ei usu.

Ühesõnaga geenid, ja muud midagi.

Lapsel tulid piimahambad väga vara ja valutult. Piimahammastes on ka vaid üks auk ja see leiti kontrollimise käigus, valutanud pole tal need elus kordagi. Esimesed jäävhambad tulid sellise kiiru ja jõuga, et lükkasid piimahambad suus vilu, sest piimahambad ei kukkunud suust ära, ja nii ongi tal 5 piimahammast suust välja tõmmatud, et pärishammastele ruumi teha. Ja need tulid tal ka umbes 2 aastat varem kui enamus lastel. Hambaarst ei suutnud ka ära imestada. Ainult tal on lisa hammas, mis on kahe ülemise hamba üleval seespool, välja see ei paista aga röntgenis leiti, kui tehti hambakaart. Lapse isal jälle on väga väga viletsad hambad, 30selt polnud tal vist ühtegi tervet hammast suus ja ees olid kõik kroonid. (vanaema on hambaarst:D ) Et nähtavasti on laps pärinud minult "heahambageeni"
Tagasi üles
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 5:44 pm    Teema: Vasta viitega



Viimati muutis seda Roltsick (Laup Apr 21, 2007 11:54 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Aksel
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 20 Märts 2005
Postitusi: 200
Asukoht: Planeet maa

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 7:35 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Ma ise ei pese, kumme ei näri ja mu hambad ei lagune.


Ja su suust tuleb paha haisu, hambad on kollased (või isegi pruunid, kui suitsetad), hammastel on kirme peal. Kui lähed mõne inimese juurde lähedalt rääkima, hoiavad nad hinge kinni ja pööravad jälestusega pea eemale.

Irw
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 7:54 pm    Teema: Vasta viitega



Viimati muutis seda Roltsick (Laup Apr 21, 2007 11:55 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Aksel
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 20 Märts 2005
Postitusi: 200
Asukoht: Planeet maa

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 8:12 pm    Teema: Vasta viitega

Eks sa siis üks ropp haisev vanamees oled. Aga ära võta seda kui solvangut, see on lihtsalt tõe välja ütlemine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 8:20 pm    Teema: Vasta viitega



Viimati muutis seda Roltsick (Laup Apr 21, 2007 11:55 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 8:24 pm    Teema: Vasta viitega

Hambaarstid imestavad minu hambaid nähes.
Mul on nimelt topelt tarkuse hambad.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 8:32 pm    Teema: Vasta viitega

mul olid kunagi topelt silmahambad, enne kui need arstide poolt välja kisti - ei tea kas see vihjas kiskjalikkusele või varjatud vampiirikalduvustele? Laughing
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
lee
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 10 Aug 2004
Postitusi: 169

PostitusPostitatud: Püh Mai 01, 2005 11:19 pm    Teema: Vasta viitega

Aksel kirjutas:
Eks sa siis üks ropp haisev vanamees oled. Aga ära võta seda kui solvangut, see on lihtsalt tõe välja ütlemine.


mõte. see jah, sinu tõde, mis kujunenud sinu arusaamade järgi. aktsept selle peale. aga mõttest siis: ehk on Roltsick lihtsalt teistmoodi üles ehitatud, mingi bioloogoline tasakaal, et ei vaja nii tihti küürimist. ph tase jms. ehk on osanud seda säilitada ja pole ülipiinliku puhtuse või hammaste küürimisega seda tasakaalu puusse läkitanud. kui ta ikka haiseks, küll ta ennast ka peseks Wink . Vaevalt, et ta Hagar on: kui iga-aastane vanniskäik vahele jääb, siis hoiab meeskond kõrvale. ja kui ongi, siis omast ajast on. ta ei kritiseerinud ju seda, et sina hammaste eest hoolt kannad. seda et: igal oma meetod enda kehaga läbi saamiseks ja inimest tundmata on väär hinnata, kas ta talitab õigesti või valesti, kas on ropp või mitte.

ära siis pikka viha pea, see oli uitmõte Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group