Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Deja Vu - paljastatud

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui süsteem
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2004 12:37 pm    Teema: Deja Vu - paljastatud Vasta viitega

Deja vu on efekt/defekt mida oleme arvatavasti kõik kogenud... ajas toimuva hetke äratundmine kui juba olnud sündmuse... on tegelikult märksa tähtsam kui arvata oskame.

Inimene areneb kogu oma teadaoleva elu... selles kehastuses on tal täita mitmeid ülesandeid.
Deja Vu polegi muud kui ühe sellise ülesandeperioodi lõpp ja uue algus. Ehk siis nagu teatud moodi värav... kontrollpunkt, kust enam tagasipöördumist pole. Tol hetkel kirjutatakse inimese prioriteedid ümber... kes seda teeb... ma ei tea. Kas siis inimene ise on hingega... või on selleks kirjutajaks vaim.

Seega mida tihedamalt esinevad deja vu ilmingud... seda tormilisem on inimese areng.

Jälgige iseennast
Tagasi üles
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2004 6:07 pm    Teema: Vasta viitega

täpsustaks siis seda juttu veel veidi:

inimese hingele antud ülesanne saab täidetud... vajalikud teadmised käes, võib ta hakata järgmisi õppima. Et aga järgmised teadmised vanu teadmisi "üle ei kirjutaks" siis luuakse nö. kontrollpunkt... nagu on windows XPs süsteemitaaste punkt. nii et kui miskit läheb hiljem untsu siis on need varem saavutatud teadmised alles.

miks väljendub see meile deja vuna?
me tajume maailma läbi oma meelte... nägemine haistmine kuulmine kompamine jne...
kui meie taju reageerib mingi sündmuse milles parajasti oleme... siis meie hing mingi hetk suhtleb vaimuga... edastades talle teadmisi. tol hetkel jõuab sinu meeltega tajutud pilt uuesti sinu hinge... ehk siis hing paneb markeeringu maha. Kuna aga hing ise saab need andmed meelte kaudu siis too vahe meeltest hingeni ongi deja vu efekti põhjustajaks...
Tagasi üles
mmetalheart
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 7 Okt 2004
Postitusi: 184
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2004 6:31 pm    Teema: Vasta viitega

celtic kirjutas:
.. siis meie hing mingi hetk suhtleb vaimuga... edastades talle teadmisi.


mis vahe on vaimul ja hingel? :S teadmatu mina.

minujaoks tekitab deja vu pigem alalõpmata tunde, et kas reaalsus ikka on olemas või.. noh, midagi sellist..

kes ja kuidas selle asja kindlaks tegi või teooria lõi, selle deja vu ja kontrollpunktide ja mitteülekirjutamiste asjus?
_________________
kus vajuda võime üheks. ses verelombis. ja surma teeseldes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Turkian
Arengumaag


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 1149

PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2004 6:38 pm    Teema: Re: Deja Vu - paljastatud Vasta viitega

ja muide osa seda juttu näiteks mina võtan päris tõsiselt, mul on olnud jah nii et kui tuleb meelde et ma olen seda momenti ette näinud, päris tihti.
Ma mõtlesin et miks nii, miks see alles siis meelde tuleb kui asi on toimunud (harva on koguaeg meeles olnud) ja see on selleks et inimesele näidata, et kõik on läinud nii nagu minema pidi ja ei saanudki muudmoodi minna ja kõik on OK ja ela sama tublisti edasi Very Happy


Viimati muutis seda Turkian (Teis Okt 12, 2004 6:38 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2004 6:38 pm    Teema: Vasta viitega

no hommikul ärgates teadsin et see on nii... ei oska seletada miks.


mis on vahe hingel a vaimul?
vaim oled sina ise... kõik see mida oled sa erinevate kehastuste jooksul kogunud... see oled sa vaimus.
ing on sul vaid selles kehastuses... hing on sinu olemus.
hing kogub selles elus andmeid ja annab edasi vaimule kes õpib.
Tagasi üles
mmetalheart
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 7 Okt 2004
Postitusi: 184
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 12, 2004 7:14 pm    Teema: Vasta viitega

okei, selge Wink
_________________
kus vajuda võime üheks. ses verelombis. ja surma teeseldes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Gadryn



Liitunud: 17 Okt 2004
Postitusi: 1

PostitusPostitatud: Püh Okt 17, 2004 7:18 pm    Teema: Vasta viitega

Oh ma olen näinud seda vaid paaril korral....

Ükskord oli väga lühikest aega, kuid järgmistel kordadel juba palju pikemat aega.... hirmutav lausa.... Confused

vahest on tunne, et tahaks seda hetke muuta. Kuid samas ei muuda ka, jään ootama, mis edasi saab!

Kas on õige et jään ootama, või ma peaksin siiski midagi muutma, sest see võib siis ju minu elu kuidagi mõjutada?????
_________________
Üks piisk võib tõsta mere.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Naine
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Apr 14, 2005 7:42 pm    Teema: Re: Deja Vu - paljastatud Vasta viitega

Celtic kirjutas:
Deja vu on efekt/defekt mida oleme arvatavasti kõik kogenud... ajas toimuva hetke äratundmine kui juba olnud sündmuse... on tegelikult märksa tähtsam kui arvata oskame.

Inimene areneb kogu oma teadaoleva elu... selles kehastuses on tal täita mitmeid ülesandeid.
Deja Vu polegi muud kui ühe sellise ülesandeperioodi lõpp ja uue algus. Ehk siis nagu teatud moodi värav... kontrollpunkt, kust enam tagasipöördumist pole. Tol hetkel kirjutatakse inimese prioriteedid ümber... kes seda teeb... ma ei tea. Kas siis inimene ise on hingega... või on selleks kirjutajaks vaim.

Seega mida tihedamalt esinevad deja vu ilmingud... seda tormilisem on inimese areng.

Jälgige iseennast


Väga huvitav teooria. Ise tajun seda nn Deja Vu'd umbes korra 2 kuu tagant, ei teagi, kas seda on vähe või palju, aga hämmastab alati see, et see tekib täiesti erinevates olukordades ja sel hetkel kaotan täiesti kõnevõime ja tahte.

Näiteks tuleb meelde juhus, kui eelmine talv rääkisin ühe tuttavaga kohvitassi taga juttu, kui tajusin järsku Deja vu'd ja see kestis päris kaua, umbes 10 sekundit (viimane umbes nädal tagasi oli veel kauem, aga mitte kauem kui 20 sekundit, ei tea, mida see näitab). Siis ma lihtsalt jäin sõna pealt vait ja üritasin pilku aknalt temale keerata, aga ei suutnud, vaatasin akent ja asju aknalaual ja see ajas mind päris segadusse. Isegi tema jutt oli selline kajav.
Tagasi üles
Celtic
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Apr 14, 2005 7:55 pm    Teema: Vasta viitega

see et sõnatuks jääd... tähendab et oled väga emotsionaalne inimene...



endal on pikim olnud 5 minutit.
Tagasi üles
muruvana
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 19 Märts 2004
Postitusi: 50
Asukoht: eikuskil

PostitusPostitatud: Laup Apr 16, 2005 12:56 am    Teema: Vasta viitega

Hämmastav, kuidas seda siis võtta kui arengu kindlat "korrasoleku" punkti? Miks neid siis ühele inimesele antakse justkui riburada ja teistele ei antagi? Mina pean seda nn. Deja vu efekti lihtsalt nii tavaliseks (tihtikorduvaks), et viimasel ajal ei pööra sellele tähelepanugi. Asi selles, et mu unenäod on justkui reaalsuse peegeldus nii tulevikku kui ka olevikku/minevikku. Hommikul ei mäleta küll tihti paljtki öösel nähtut, kuid kohates oma elus "nähtud olukorda" tunnen selle täiega ära - tean kohe mis tuleb. Sellest tulenevalt arvan, et Deja vu on inimese võime näha oma unenägudes tulevikku, kuid miski justkui plokib selle ära tema aktiivsest teadlikkusest kuni see hetk ette tuleb.
Rolling Eyes
_________________
Le Roi Est Mort, Vive Le Roi!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Mai 07, 2005 2:57 pm    Teema: Vasta viitega

ytleks, et need hetked on erineve sagedusega - ilmselt, siis sõltuvalt sellest, kui ruttu ma asja olen omandanud (ma tavaliselt de ja vue hetkel tean ka, millal oli see kord, mil sama pilt esimene kord ette tuli). kõige väiksem vahe nii mõni tund. kõige pikema, sain kätte nii mõni päev tagasi. lugedes celticu kirjapandut, tekkis mul yx kysimus. kas korduv situatsioon on seotud ka kuidagi teemaga, mis oli vaja lahendada. paari korra puhul on on tekkinud aimdus, et ma jagasin ära ka selle, mis pidi toimuma. on see võimalik?
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ufolane
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 11 Apr 2005
Postitusi: 189
Asukoht: Metsa äärel ja Otepää metsades

PostitusPostitatud: Esm Mai 09, 2005 3:45 pm    Teema: Vasta viitega

hmm.. mul ka neid Deja vusid on tekkind kuid üks oli eriline....
..ma ei tea mix täpselt aga oli lihtsalt....

.. kui keegi on PCexperdis käind siis teavad...

seal taga ruumis on üks suur pilt joonistatud seinale ufolane oma ufos..

..mu sõber oli seal praktikal ja ma läksin kord taga kaasa... ja kui ma taga taha ruumi sattusin siis ma jäin seina jälgima umbes 5 minutiks või isegi rohkem ma ei suutnud uskuda seda pilti se oli tõeline Deja vu ...
..ma polnud kunagi seal ruumis olnud kuid pilti tundsin nagu oma viit sõrme... ma ei olnud kuskil seda näinud kuid kahtlustasin et üks kord kui ma väike olin umbes 4 aastane nägin seda pilti unes... kindel ei ole kuid minu meelest oli......

....terve kuu aega tuikusid mu mõtted aind selle pildi üle....
.. oli vapustav kogemus... Very Happy
_________________
Nägemuses
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Elu kui süsteem Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group