Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Eesti Arengumaagide värvilisest maailmapildist

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Arengumaagia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Maalanna
Arengumaag


Liitunud: 19 Märts 2010
Postitusi: 152

PostitusPostitatud: Püh Okt 27, 2013 12:13 am    Teema: Eesti Arengumaagide värvilisest maailmapildist Vasta viitega

Lubasin selle teksti siia ka ĂĽles panna.


EESTI ARENGUMAAGIDE VĂ„RVILISEST MAAILMAPILDIST

Ma kuulun Eesti Arengumaagide koolkonda, mille juht on Hannes Vanaküla. Et minevikus on inimvaenulikud jõud massimeediat ära kasutades maalinud meist pildi kui kuritahtlikust sektist, kes arvatavasti tegeleb sõnulkirjeldamatute õudustega, siis annaksin omalt poolt väikese ülevaate, kuidas mina Arengumaagina näen seda, mis reaalselt toimub.

Alustuseks: Hannes Vanaküla on väga intelligentne ja oma inimestest hooliv juht. Liialdamata võin öelda, et tema maailmakirjeldused on väga kvaliteetsed, uuenduslikud, põhjalikud ja säravalt originaalsed. Ta oskab alati väärtuslikku nõu anda.

Ma ei ole näinud kedagi teist, kes oleks võimeline andma niivõrd geniaalseid ja toimivaid sisulisi lahendusi väga paljudele keerulistele küsimustele - näiteks nii mastaapsetele teaduslikele probleemidele kui ka spetsiifiliselt just eestlaste heaolu puudutavatele muredele, kuna me oleme ju Eesti maagid. Kusjuures need lahendused on täiesti uudsed ja nende loomisel ei ole toetutud ühiskonnas olemasolevatele kirjeldustele. Silmapaistvalt andekaid inimesi on aga läbi ajaloo ühiskonna poolt ebaõiglaselt koheldud.

Rikkuse saladus

Toon näite ühest Hannes Vanaküla kvaliteetsest ehk tegelikkusele vastavast kirjeldusest: struktuur akumuleerib ressurssi. Selleks, et tõmmata ligi energiat (sealhulgas ka materiaalseid hüvesid), peab meil olema sisemine kord ja struktuur - olemas kõik vastava süsteemi elemendid ning need ka õigesti paigutatud.

Näitena võib tuua inimeste eripärade väärtuslikkuse nägemise. Kui muuta kõik ühesugusteks, siis on tulemuseks vaesus ja väljasuremine. See toimub muuhulgas ka meeste ja naiste, erinevate rasside, erinevate võimete ja oskustega inimeste ühtsustamise taotlemisel. Seega erinevate parameetrite kaotamine tekitab vaesust. Süsteemide nägemine loob rikkust. Seda nii igapäevaelu korralduse tasandil kui suurte struktuuride haldamisel.

Esmatähtis on just sisemine kord ja struktuur - väline kord peaks tekkima selle tulemusena ja loomulikul teel. Vägisi välise keskkonna kordaseadmine ei anna kestvat tulemust, kuna välismaailm hakkab varsti jälle korrastamata sisemaailma peegeldama.

Loodusseadused on ĂĽlimad

Hannes Vanaküla on oma esimeses raamatus "Maagia alustalad" kirjeldanud 20 Loodusseadust, mida meil tasuks endale teadvustada ja millega kooskõlas elada.

Loodusseadused on meie mõistes kõige baasilisemate ürgjõudude toimemehhanismid, kirjeldused. Need jõud mõjutavad meid alati, ükskõik kas me seda tahame või mitte. Oleks lihtsalt tark olla nendest teadlik, sest Loodusseadustega kooskõlas olles saame luua praktiliselt kõike ning keegi ei saa meid orjastada.

Looduseks nimetame me ühte väga-väga kõrgel arengutasemel olevat olendit, kes on loonud kõik olemasoleva. Meie olemus kuulub meile endile, aga Loodus annab meile kehad, mida kasutades me saame läbi erinevate kehastuste ja läbi oma arengutaseme pideva kasvu tema poolt loodud keskkondades õppida ja igasuguseid kogemusi omandada.

Lisaksin juurde, et peale füüsilise keha on inimesel olemas hästi palju teisikuid, kehasid teistes reaalsustes või dimensioonides, kes samuti elavad oma elu ning on osa tema tervikolemusest. Põhimõtteliselt oleme nagu Loodusel külas ja peame tema reegleid täitma. Loodus tahab, et me areneksime ja õpiksime ise ka looma.

Kes meid orjastab?

Samas on olemas üks teine olend, kelle eesmärk on kõik teised elusolendid orjastada ning ainuisikuliselt tarbida kõiki hüvesid, mille loomiseks ta ise ei ole absoluutselt midagi teinud. Meie nimetame seda olendit nõrkuse jõuks. Nõrkuse jõud pakub meile lakkamatult illusioone, ahvatlusi, kuidas ise mitte midagi tehes saada tasuta hüvesid. Kuid kui me võtame pakkumise vastu, siis muutume hoopis ise tema orjaks, sest tasuta asju ei ole tegelikult olemas, kõik on ju kellegi töö vili. Ja kuna nõrkuse jõud ei ole ise midagi loonud, siis ta saabki pakkuda ainult illusioone. Neid diile tehakse hästi erinevatel tasanditel, rohkem ja vähem nähtavalt, ning meil endil oleks vaja saada teadlikuks, kus on meie nõrgad kohad, mille kaudu saab meid ahvatleda ja orjastada.

Sel ahvatluste pakkumise teel on nõrkuse jõul õnnestunud orjastada juba üsna suur osa ühiskonnast. Me nimetame seda parasiitsüsteemiks. Selle hulka kuuluvad näiteks ärimaailm, usumaailm. Inimesed, kes tahavad teiste loodud hüvesid vahendades kiiresti rikastuda ja kerget elu saavutada, on läinud illusiooni orjaks. Samuti on kõik alandlikult ainujumalat kummardavad, paradiisi pääsemist lootvad ja põrgut kartvad inimesed parasiitsüsteemi teenistuses.

Ainujumal (erinevates religioonides erineva nimega) on nõrkuse jõu esindaja ja nagu öeldud, nõrkuse jõud ei ole see Looja, kes on kõik loonud. Ainujumalat kummardavad inimesed hoopis annavad oma väe ära sellele, kes võitleb tegeliku looja, Looduse vastu. Me peaksime olema vabad ning ise teadlikult oma saatust looma ja juhtima, mitte saamahimu, võimujanu või suure hirmu tõttu vabatahtlikuks orjaks hakkama. Illusiooni eest mingist enda osast loobumist nimetame me iseenda mahamüümiseks.

Hea ja halb on illusioon

Juhiksin tähelepanu ka sellele, et siin ei ole tegemist ühiskonnas populaarse headuse ja kurjuse vahelise võitluse motiiviga. Mudel "hea ja halb" on samuti üks nõrkuse jõu poolt pakutav illusioon, mille eesmärk on inimene sisemiselt lõhestada ning muuta ta täiesti pimedaks ühe poole suhtes. Selle tulemusena saab parasiitsüsteem meid nähtamatu poole kaudu juhtida.

Näiteks, kui inimene arvab, et loomine on hea ja hävitamine on halb, siis ta tegelikult ei näe, mida ta ise hävitab. Reaalselt on loomine ja hävitamine lihtsalt ühe asja kaks erinevat poolt, mis käivad alati koos ja mis peaksid olema tasakaalus. Näiteks luues uue ühiskonnakorra, mis on eelmisest kvaliteetsem, me automaatselt hävitame vana, oma aja ära elanud korra. See ei ole halb, lihtsalt nad ei saa samas ruumis eksisteerida, ebakvaliteetsem kaob. Neid vastandite paare on üsna palju ja alati tasub olla teadlik, mis toimub kummalgi pool. Muidu juhib meid nähtamatult keegi teine ning me ei saavuta oma eesmärki.

Inimese tähtsaim valik

Siin Eestiski mõningal määral kanda kinnitanud judeokristlikku ideed viljelevatele isikutele Eesti Arengumaagide maailmapilt muidugi ei meeldi, kuigi nad ei pruugi ise mõista, miks see nii on. Õnneks on Eesti rahvus üldiselt võrreldes väga paljude teistega vaimselt iseseisvam ja paremal tasemel.

Vaimsus on ka põhjuseks, miks me ühest küljest üldse veel elus oleme, ja samas, miks me järjest globaliseeruva maailmaga vastuollu läheme. Me oleme sisemiselt palju tugevamad ja kvaliteetsemad, kuid mõned inimesed näevad palju vaeva, et oma pugejalikkusega Eesti rahvale vett peale tõmmata.

Kokkuvõttes, nõrkuse jõud näitab ennast heategijana, kes seisab nõrkade, väetite, õnnetute, katkiste inimeste eest. Reaalselt on ta halastamatu parasiit, kelle eesmärk on meid kõiki sandistada ja igavesteks orjadeks muuta.

Meie, Eesti Arengumaagid, tahame elada Loodusega kooskõlas ja meie eesmärk on see, et inimesed oleksid terved, tugevad, töökad ja targad ning saaksid välja tuua iseenda loova poole, ilma et see looming massi survel parasiidile viidaks. Selleks ongi vaja, et inimesed ise tahaksid teadlikuks saada ning iseenda eest seista. Praegu ongi veel valiku tegemise aeg. Valik on aga igaühel individuaalne, igal inimesel on oma vaba tahe.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Arengumaagia Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group