Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Kuidas valida meest?!
Mine lehele Eelmine  1, 2

Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusvĂ€ljad, seksuaalsus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tige tihane
Arengumaag

PostitusPostitatud: Reede Aug 23, 2013 12:14 pm    Teema: Vasta viitega

VĂ”ib olla nii, nagu sa pakkusid, Maalanna. Kuid jĂ€rgi mĂ”eldes, siis see vĂ”ib olla lihtsalt ammu ringluses olnud programm, mida usutakse toimivat. Pakun, et kiviajal taolisi mĂ€nge ei tehtud, et see on sisse imbunud kuskilt rikkamast ĂŒhiskonna kihist. Sellised mĂ€ngud teenivad ju naise huve, ta saab olukorda enda kasuks kontrollida, kui ta on piisavalt kaval. Kui suhtes on mees andvas pooles, siis tagaaetavana on hoopis naine andvas pooles ehk juhib protsessi.

Seda peab meestelt kĂŒsima tegelikult, kas on jahikirg siis vĂ”i mitte? Kas naine tundub vÀÀrtuslikum ja magusam, kui on lasknud ennast aastaid taga ajada? Kui ise sellele vastan, siis tahaks öelda, et mees saab lihtsalt tĂ€iega pĂ€he, sipleb nagu kala konksu otsas.

Aga eelmise postituse peamĂ”tteks olid suhted. Liiga palju mehi elavad ainuĂŒksi suhte nimel. Ka need, kes hĂŒppavad suhtest suhtesse.

Inimeste sees on imelikud programmid, mis teevad mehe- naise omavahelise suhtlemise raskemaks, kuid tĂ”siselt, kes on programmi levitajad? Ikka naised, ikka naised. Seega edaspidi raiun seda sama teemat (paganlikku programmi) ka teistele ĂŒhiskonnaliikmetele.

Naine on see, kes annab esimesena mĂ€rku oma huvist. Flirditakse mĂ”nda aega, et asjast sotti saada ja naise puhul ON oluline, et ta vĂ€ga pange ei astuks (sĂŒsteemi ahvatlused). PĂ€rast seksi on naise otsustada, kas ta soovib pikemaajaliselt suhet (ehk tahab mehelt midagi Ă”ppida, ennast arendada- armumine). Mees vaatab oma vajaduste jĂ€rgi, kuhu naine sobitub aga millegipĂ€rast arvan, et esiteks on alati kiresuhe, kui mees just mĂ”ne teise naisega kiresuhet ei tee. Sellisel juhul, kui uus naine sobib vĂ€esuhtesse, on kĂ”ik klaar. Kui ei sobi, siis jĂ€relikult mehe meelest naine ei sobigi kuhugi ja öeldakse naisterahvale aidaa (ikka juhtub)!

Ja kui ma pĂ€rast selle programmi levitamist ĂŒleni kriimustatult ja oksad sasipeas kinni kuskilt vĂ€lja ilmun, siis arvatavasti on mu programm veelgi tĂ€psem ja vĂ”imsam. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Vaata liikme veebilehte
Maalanna
Arengumaag

PostitusPostitatud: Reede Aug 23, 2013 7:13 pm    Teema: Vasta viitega

See on vĂ€ga tore. Ma arvan, et Sind kuulatakse kĂŒll.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Hella
Arengumaag

PostitusPostitatud: Laup Aug 24, 2013 2:57 pm    Teema: Vasta viitega

Mina tooksin siia juurde mĂ”isted "valge" ja "must" naine. Nimelt sattusin Tallinn-Tartu tĂ€istunni ekspressis jĂ€lle ĂŒht trillerit vaatama - "Black Swan". Ja see pani mind formuleerima jĂ€rgmisi mĂ”tteid:
Valge naine on sĂ”nakuulelik, puhas leht, habras, Ă”rn, usaldusvÀÀrne, etteaimatav jne. ArhetĂŒĂŒbid: perenaine (andev pool) tĂŒtarlaps (vĂ”ttev pool).
Must naine on aga vastupidiselt kirglik, vĂ€ekas, iseenda tahet jĂ€rgiv, tormiline, ootamatu, ohtlik jne. ArhetĂŒĂŒbid: kuninganna (andev pool), armuke (vĂ”ttev pool).
InimĂŒhiskonnas kehtib naistele keeld kĂ€ituda musta naisena. Seda peetakse ebamoraalseks, ebaviisakaks. Aga vĂ”ti seisneb selles, et ainult must naine on vĂ”imeline meest valima. Valge naine lepib sellega, mille talle ĂŒhiskond valib. On ju absoluutselt kĂ”ikides filmides nii, et mees valib ja naine vĂ€ga sĂŒndsalt siis lepib selle nn "kingitusega". Ja nii me korralike naistena kĂ”ik istumegi nurgas ja ootame.
Tagasi üles
Maalanna
Arengumaag

PostitusPostitatud: Laup Aug 24, 2013 8:28 pm    Teema: Vasta viitega

Loomulikult ei tule ĂŒhiskondlike programmide alusel kĂ€itudes midagi mĂ”istlikku vĂ€lja. Aga seda me ju rÀÀgimegi, et naine valib. Vahet pole, kas sihvakas vĂ”i liivakell. Paganlikus maailmas ju ei ole nii nagu ĂŒhiskonnas, et ĂŒks on hea ja teine halb, vaid peaks ikka vaatama vajaduste ning (parameetrite, tasemete jne) sobivuse alusel.

Viimati muutis seda Maalanna (Laup Aug 24, 2013 8:49 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Hella
Arengumaag

PostitusPostitatud: Laup Aug 24, 2013 8:30 pm    Teema: Vasta viitega

Tuli meelde, kust ma samasuguses sĂ”nastuses programmi "Kallike, sa rÀÀgid, et naine valib mehe aga Ă€ra unusta, et mees armastab tĂ”eliselt oma aegade algusest pĂ€ritud jahikirge rahuldada. Nii, et see ei tööta. Sa pead olema pĂ€ris kindlasti seksikas tagaaetav!" kuulsin ma Merle Palmiste monotĂŒkis "Kuidas dresseerida meest?" http://acerevents.ee/teenused/teatrietendused/kuidas-dresseerida-meest/ .

Mina arvan, et see, mida mees pandavusena naises vaatab, on kaasa antud loodusenergia, mis ajaga koguaeg vĂ€heneb. Otsa saab ta umbes 40neselt ja selleks ajaks peaks naine olema arendanud endas isikliku vÀÀrtuslikkuse ehk andva poole. Arvan, et pinguta ennast kasvĂ”i ribadeks, rohkem pandav olla ei saa, kui looduse poolt antud. Aga vĂ€ga hĂ€sti saab parasiitsĂŒsteemi programmide abil pandavuse nullini vĂ€hendada. NĂ€itena vĂ”ib ju vaadata nt modelle. Kui paljud neist reaalselt pandavad tunduvad?
Tagasi üles
Maalanna
Arengumaag

PostitusPostitatud: Püh Aug 25, 2013 6:55 am    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et kui oled see, kes oled, siis peaks lĂ”ppkokkuvĂ”ttes kĂ”ik korras olema (ĂŒldse eksistentsis). VĂ€hemalt tasub sinnapoole pĂŒĂŒelda, arvan ma.

Ega siis kĂ”ik naised saagi olla kurjad femme fatale'id, kelle teel mehed muudkui vasakule ja paremale langevad (tundus olevat Sinu naiseideaal, vĂ€hemalt enesevĂ€ljenduse koha pealt). Aga selle ja Sinu poolt kirjeldatud sĂ”nakuuleliku tĂŒtarlapse vahel on ju veel vĂ€ga palju variante. KĂŒsimus on lihtsalt selles, kas olla vÀÀrisikus vĂ”i iseendaga kooskĂ”las.
Tagasi üles
Hella
Arengumaag

PostitusPostitatud: Kolm Aug 28, 2013 3:07 pm    Teema: Vasta viitega

Arvan, et inimene on vĂ€ga mitmekoeline olend, aga must naine kipub naistes maha trambitud olema. Katalin SchĂ€feril on vĂ€ga lahedalt vĂ€ljendatud selleteemaline sĂ”num: http://www.youtube.com/watch?v=msHNtam1zBo ja siin ta kĂ€sitleb samuti naiseksolemise teemasid - seda pimedust, sisemist aktiivsust, tead ju kĂŒll... http://www.youtube.com/watch?v=PbouKtzosbE

Pööraselt pĂ”nev on enda olemust aduda. Aga iseenda vastupeegeldumiseks tuleb tegutseda. Mina kĂŒll olen pidevas muutumises, arendan endas niivĂ”rd erinevaid tahke. See on juba mingi sĂŒgavam teadmine, kui suudad enda kohta midagi öelda, ilma, et see hakkaks takistama muutumist. Minu arvates peavad inimesed iseendaks tavaliselt minevikupeegeldust iseendast. Aga see on ju nii ahistav, kui tahta ennast jĂ€rjest vÀÀrtuslikumaks ja kvaliteetsemaks arendada.

MĂ”te, miks ma selle teema tegin, seisneb selles, et teinekord ei Ă”nnestu naisel saada seda meest, keda ta ihaldab. Kui asi nĂ€iteks jÀÀbki selle taha, et ei suuda mehes huvi Ă€ratada. VĂ”i siis naine keerab juba vĂ€ga varakult ja vĂ€ga pĂ”hjalikult midagi pekki. Ja siis saab sellest enesekindlus veelgi rohkem kannatada. NĂ€iteks mina olen kĂŒll tundnud, kuidas endast kĂ”rgemate meestega on mu kĂ€itumine eriti absurdseks lĂ€inud, kuigi madalamatega/mĂ”ttetumatega suudan tĂ€iesti normaalseks endaks jÀÀda. Ma ei tea, kas see on arvestatav nĂ€ide, aga lasteaias peksin ja alandasin ma vaeseomaks poisi, kes mulle ĂŒlivĂ€ga meeldis. Embarassed

Minu arvates on need naiselikud teadmised varjatud, kuidas köita meest. Ainult selle nimel, et naised oleksid veelgi vĂ”imetumad meest valima ja laseksid sĂŒsteemil neile mehi valida. Ma kohe tunnen, kuidas mingi jama peale langeb, kui neid asju puudutama hakata. Naiselikud teadmised on salastatud. Aga minu arvates on vÀÀr, kuidas noored naised peavad oma elu hinnaga neid kogu aeg taasavastama ja mĂ”istma alles siis, kui nende kasutamise aeg on juba lĂ€bi.

Naiselike teadmistega on see sama puruksrebimine. Sa kas oled must kiskja vĂ”i valge talleke. Ja alati tuleb teine pool endas maha tappa. No katsu vĂ”tta ĂŒks murdja ja panna ta kuduma - ta ei tee seda juba pĂ”himĂ”tteliselt ja ei proovigi seda kĂŒlge endas arendada. VĂ”i vastupidi.
Tagasi üles
Maalanna
Arengumaag

PostitusPostitatud: Nelj Aug 29, 2013 12:01 am    Teema: Vasta viitega

Ma ei tea, kas just köitmine see probleem on, aga on jah varjatud mĂ”ningad vajalikud teadmised. Elementaarsed asjad, nĂ€iteks et naine alati valib mehe (vĂ”i kui tĂ”esti ise ei vali, siis laseb mĂ”nel teisel naisel enda eest valida, aga see on ka ju siiski enda vastutada); et naine peaks valima kĂ”rgema ja teda arendava mehe; et meest tuleb teenida ka, mitte ainult dĂŒnaamikalaksu nautida, kuni keskiga kĂ€es ja pidu lĂ€bi; et valitud mees muudab naise vÀÀrtuslikuks vĂ”i siis vÀÀrtusetuks; et neegreid ei panda (selle peale ĂŒhiskondlikud inimesed millegipĂ€rast alati ĂŒllatuvad); et kui tĂ”esti ei oska Ă€ra valida, siis tasuks vĂ”ib-olla see valimise teema ootele panna ja vÀÀrisikust vabaneda, selleks et ĂŒldse aru saada, mida tahad.

Ma kahtlustan, et madalamate meestega suheldes on ikka sĂŒsteemi tugi taga, kuna kĂ€itud nii, nagu ette nĂ€htud. Kui hakkad reaalselt kĂ”rgemat meest valima, siis ei ole enam kellelegi vĂ€lisele toetuda.

See ka, et sisemaailmas meil ongi ju mÔlemad pooled olemas (jÔud ja valgus). Aga vÀlismaailmas on poolused, oled kas "must" vÔi "valge", vastavalt parameetrile. Sisemaailmas on meil ju tegelikult nii mehelik kui naiselik pool ka olemas, aga vÀlismaailmas oleks naisel siiski mÔistlik olla naise parameetris. Muidugi see on jah probleem, et heaks ja halvaks liigitamisega lÔhestatakse meie sisemine tervik pooleks. Liivakella parameeter annab jÔu, aga seda jÔudu vÔiks siis lasta mÔistlikult rakendada ka (muidugi ikka kvaliteetse) meesaspekti poolt.

PS. Torkas pĂ€he, et vĂ”ib-olla Sa pead silmas lihtsalt seda, et "valge" = ĂŒhiskonnaga kooskĂ”las ja "must" = ĂŒhiskonnaga vastuolus. Aga ma lihtsalt pĂŒĂŒan vastata igasugusele heaks ja halvaks liigitamisele nii pĂ”hjalike seletustega, kui suudan. See hea ja halva vĂ€rk lihtsalt ei vii kuskile, ainult hĂ€vingusse.
Tagasi üles
Maalanna
Arengumaag

PostitusPostitatud: Reede Aug 30, 2013 11:50 am    Teema: Vasta viitega

Samas, ma ei soovitaks ka hakata haletsema neid inimesi, kes on ise oma elu nÀssu keeranud. Olen isegi tÀhele pannud, et kui hakata kellelegi niimoodi kaasa tundma, siis on see enamasti mingi lÔks. NÀiteks, kui mÔni naine on pannud madalamat vÔi mÔttetut meest, siis mis on selle pÔhjus? Ilmselt ta tahtis kas orjastada vÔi midagi tasuta saada vms.

Siin aitab must seadus: keegi teine ei ole minu hĂ€dades sĂŒĂŒdi. Kui teen midagi valesti, siis tuleb tagajĂ€rg. See ei ole ju iseenesest midagi jubedat - kui ei tuleks, siis oleks ju veel hullem. NĂŒĂŒd on mul vĂ”imalus vastav veapunkt kindlaks teha ja likvideerida. Ja kokkuvĂ”ttes olen saanud jĂ€lle natukene areneda (muidugi juhul, kui ikka olen Ă”igesti parandanud).
Teine variant on hakata ennast haletsema ja Ă”igustama: mina ei ole midagi valesti teinud, teised on pahad, kogu aeg kotitakse jne. ÜhesĂ”naga, vaene vĂ€ike Maalanna ei suuda kuidagi Loodusseaduste jĂ€rgi elada. VĂ€ga kurb. Aga, nagu öeldakse, seaduse mittetundmine ei vabasta vastutusest. Pealegi, alge seisukohast see ei ole nagu mingi vabandus ka, kuskil sĂŒgaval peaks nagu olemas olema teadmised Raktobleeri seadustest.

Aga loomulikult peame meie ikka inimestele neid teadmisi vÔimalikult puhtalt edastama, siis on nad tÀiesti teadlikult valiku ees.
Tagasi üles
Hella
Arengumaag

PostitusPostitatud: Reede Aug 30, 2013 5:41 pm    Teema: Vasta viitega

Must naine toetub iseendale.
VÔtvas pooles (armuke) on ta pööraselt seksuaalne; suudab olla hetkes; metsik, sÔltumatu, kannab endas kÔikehÔlmavat pimeduse jÔudu ...
Andvas pooles (kuninganna) on ta enesekindel; teab, mida tahab; tegutseb kÔhklematult oma tahtmise saamise nimel, oskab lÔdvestuda ja naudingutele anduda...
Meestele mÔjub ta pÔneva, kuid veidike ka hirmutavana.

Valge naine toetub inimeste vahelise kooskĂ”la ja sĂŒnkrooni harmoonilisele jĂ”ule.
VĂ”tvas pooles (tĂŒtarlaps) on ta sĂŒĂŒtu; armas; alati aldis naerma, vallatusi tegema, lĂ”butsema; paidlik, avatud ja vastuvĂ”tlik...
Andvas pooles (perenaine) on ta alati abivalmis; hÀsti töökas; hoolitsev; hell, kohusetundlik...
Meestele mÔjub ta turvalise, kuid veidike igavana.

Meeste puhul on samasuguseid jÀreldusi tehtud - a la nagu oli siin see Rauli poolt vÀlja toodud artikkel. Probleem ongi see, kui inimesi hakatakse jaotama nn mustadeks ja valgeteks, mille tagajÀrjel hakkab inimene teist poolt endas eitama.

Selline mĂ”te tekkis kah, et oluline kĂŒsimus on, kelle suhtes on naine tĂŒtarlaps. Kui naine on lĂ€hisuhtes ĂŒks igavene mĂ”rd, kes ĂŒritab ruulida ja kamandada, siis on ta ĂŒhiskonnas vagur talleke. Kui naine on mehe suhtes vastuvĂ”tlik ja alluv, siis peab ta ĂŒhiskonnas ĂŒks igavene bitch olema. Kui need poolused jÀÀvad tegemata ehk naine ĂŒritab olla kĂ”va mĂ”rd nii suhtes, kui ka ĂŒhiskonnas, siis on tulemuseks pidev katki olek. Sama siis ka vĂ”tvas nn valges pooles olekuga.
Mina kĂŒll tunnen, kuidas mustale naisele hÀÀlestumine kasvĂ”i tĂ€naval kĂ”ndides muudab mind sirgeselgsemaks, vĂ€ljendusrikkamaks, iseendaga rahulolevamaks just sellisena nagu hetkel olen, julgemaks, meestega kĂ€itumise suhtes teadlikumaks jne.

Ja nende mĂ”tete valguses tekkis arusaam eesti keelse sĂ”na "sĂŒĂŒtus" kontseptsioonist. KĂ”ik naised on algselt olnud tĂŒtarlapsed - sĂŒnkroonis ema mulliga. See tĂ€hendab, et ei pea vastutama. Mehega suhtesse astudes tuleb naise sisse aga must naine, kes toetub iseendale - naine, kes ise otsustab ja seega ka vastutab.
Tagasi üles
Maalanna
Arengumaag

PostitusPostitatud: Reede Aug 30, 2013 6:07 pm    Teema: Vasta viitega

Ei ole kahjuks Rauli artiklit lugenud. VÔib-olla annad mingi lingi vms, kust Sa vÔtsid selle teooria?

Mingis osas tundub kohati isegi nagu vĂ€liselt Ă”ige, aga samas tekitab millegipĂ€rast viha. Nagu liiga selliste tavaliste ĂŒhiskonna stereotĂŒĂŒpide moodi oleks. Paganluses oleme ju Ă€ra hellitatud palju kvaliteetsemate, palju rohkem aspekte ja tasandeid hĂ”lmavate kirjeldustega.

Seda "Luikede jĂ€rve" filmi ma ei ole vaadanud, aga sisukokkuvĂ”tte jĂ€rgi tundus, et ĂŒhel kompleksides tibil tekkis rivaal, mille tagajĂ€rjel teda haaras vĂ”imukoll, ja kvaliteetse meesaspekti valimist vĂ”i kasutamist ma nagu ei mĂ€rganud seal.

Tooksid ehk paralleeli paganliku teooria baasil, mida Sa pead silmas "musta" ja "valge" naise all? Sest mulle praegu kĂŒll tundub, et siin on erinevaid asju ĂŒhte patta pandud. NĂ€iteks, ma saan kĂŒll olla erinevates rollides, aga see ei tĂ€henda, et ma saaksin olla nii liivakell kui sihvakas, nii mĂ”rd kui ussike (ĂŒks neist on parameeter, teine oleks vÀÀrisik). See, et sisemaailmas peaksid mul olema mĂ”lemad pooled, on ju hoopis teine asi.

MÔlemas pooluses olemine on vÀgagi kasulik, nÀiteks kasvÔi see juhi- ja alamarollis olemise oskus (see on punane seadus).
Aga parameeter on hoopis teine asi ju. Minu arvates on klassifitseerimine vĂ€ga oluline. See on ju koostöö alus, samuti vĂ€listab see parasiteerimise vĂ”imalikkuse, ĂŒksteise territooriumile ronimise (ja kui polariseerida nii, et vĂ€lismaailmas "kĂ”ik on ĂŒks", "kĂ”ik on kĂ”iges", siis see lĂ”hestab ju sisemaailma pooleks). Kogu ruumi ei saa ka endale haarata, me ei ole ju suutelised ĂŒksi kĂ”iki parameetreid haldama.
Kui ma allun mehele, ega ma sellepĂ€rast siis veel sihvakaks naiseks muutu. Ja kui ma lĂ€hen mehelikku poolusesse, siis ma olen ju vÀÀrisikus. NĂ€iteks naiselikult domineerimise oskus ei ole ju sama, mida mees juhirollis teeb - see on hoopis midagi hoolitsevat ja kasvatavat jms, ja selleks peaks vist ĂŒldse naise mull olema vĂ€ga kĂ”vasti puhastatud ja arendatud. Ja seda tĂ”esti ei saa teha koduseinte vahel oma mehega (kui mees on ikka mees).

Ja ma siiski kordaksin, et iga naine vastutab oma valikute eest, vahet pole, kas "must" vÔi "valge".

RÔhutaksin, et mu arust on oluline eristada, kus on tegemist pooluste vahel pendeldamisega ja kus kindlaksmÀÀratud parameetriga (vÀlismaailmas). NÀiteks, kui oskad olla nii andvas kui vÔtvas pooles, siis on lootust targaks saada, aga nÀiteks mehel ei tasu minna naise rolli ja vastupidi.
Rollid, oskused, parameetrid - need on ju kÔik erinevad asjad. Ja iga asi peaks olema omal kohal (Ôigel ajal Ôiges kohas, samuti Ôiges parameetris) ning eesmÀrgiga kooskÔlas.
Tagasi üles
Hella
Arengumaag

PostitusPostitatud: Laup Aug 31, 2013 6:45 pm    Teema: Vasta viitega

Artikkel oli selle teemaalgatuse esimeseks kommentaariks. JÀrgmises kommentaaris oli minu vÀike kokkuvÔttev jÀreldus loetust.

Musta ja valge naise teoreetiline sĂ”nastus sĂŒndis mul sinule vastates. Olen sellel teemal kaua mĂ”elnud ja nĂŒĂŒd lĂ€ksid mingid asjad selgelt paika. Ja sellise asja sĂŒgav kogemuslik mĂ”istmine on tekitanud mu elus pĂ€ris huvitavaid muutusi. NĂ€iteks hakkas midagi vĂ€ga veidrat toimuma mu parema nĂ€opoolega. Igatahes on see kindlasti tĂ”estuseks, kui vÀÀrtuslik on oma tĂ”elisi mĂ”tteid jagada. Sest kui ei mĂ”tle, mĂ”tetega ka kusagile edasi ei jĂ”ua. Ma tĂ”esti tunnen, kuidas mĂ”tted sirgjooneliselt ikka edasi lĂ€hevad, mitte ei keerle nĂ”iaringis.

Arengumaagide teooria rÀÀgib teises hĂŒperruumis asuvast neljast algeharust - Bitch (karm - talv), Tok (sĂ€rav - suvi), Ohh (andev - sĂŒgis) ja Ibraud ( kirjutati vist nii? tĂ€rkav - kevad). Minu jaoks jÀÀvad kahjuks need nimetused kuidagi kaugeks ja vĂ€hemĂ”istetavaks. Samas sĂŒdame mĂ”istmise teemaga ma just praegu oma elus tegelen. Need 4 algeharu kirjeldavad ĂŒldisemat mustri struktuuri. Valge ja must naine andvas ja vĂ”tvas pooles kirjeldavad sama mustrit, aga spetsiifiliselt just naise elus. Arvan, et Toki mustri kajastus naise elus on tĂŒtarlaps, Ohh - perenaine, Bitch - kuninganna, Ibraud - armuke.

Tokroda eesmĂ€rk ei ole kasvatada koopiamasinaid nagu seda ĂŒhiskonnas tavaliselt tehakse. Tokroda annab vaatenurga vĂ”i diskursuse, millest me rÀÀgime ja igaĂŒks peab oma peaga ise tööd tegema, et enda ja teooria vahel sild luua. Sest me oleme ju kĂ”ik erinevad. PĂ”hjus, miks arengumaagide maailmaga mitte kokkupuutunud inimesel on raske aru saada, millest ĂŒldse jutt, seisnebki selles, et tema maailmas ei ole ĂŒldse sellistel teemadel, diskursustel vĂ”i vaatenurkadel kohta.
Aga pĂ”hiline on see, et inimene ĂŒritaks teise vaatenurka mĂ”ista, mis omakorda eeldab ajutööd - ja veelkord ajutööd.
Tagasi üles
Hella
Arengumaag

PostitusPostitatud: Laup Aug 31, 2013 7:16 pm    Teema: Vasta viitega

Tead, ma siiski valetasin praegu. Kuninganna, tĂŒtarlaps, perenaine, armuke arhetĂŒĂŒpide nimetusi kuulsin ma muu jutu sees ĂŒhelt tantristlikult naiselt. Arvatavasti on tegemist mingi pikemat sorti teooria ja praktikate kogumiga. Kuna mina aga uurin igal pool leiduvat neljast rĂŒtmi, siis tekkis haakumine kergesti. Kuidagi vĂ€ga hĂ€sti kirjeldavad need sĂ”nad. SĂ”naseletused on iseenda tundmuste pealt loodud. Terminite must (jĂ”ud) ja valge (valgus) tagamaade mĂ”istmine tuli mul aga Tokroda teooria loengust must ja valge maagia.

"Black Swan" filmi soovitan vaadata - muidugi, kui trilleri Ÿanri seedida suudad. Ega tutuvustuse pealt kindlasti Ă”iget aimdust ei saa. Ballett on samuti ĂŒks selliseid alasid, kus inimene kujundatakse ja treenitakse lĂ”ppeesmĂ€rgi nimel kogu aega ja energiat kulutavalt nii Ă€ra, et ei jÀÀ ruumi isiksuse ja isikupĂ€ra kasvuks. Sama jama on ka klassikalise muusikaga. Aga see on lihtsalt hea kujundlik nĂ€ide sellest, kuidas inimene peab leidma endas sellise kĂ€ivitava jĂ”u, millega lasta lahti, olla ise ja teada, mida ise tahad. Nn musta jĂ”u. Ja oi, kui vĂ”imsaks see must jĂ”ud inimese teeb ja oi, kuidas teised sellele vastu sĂ”divad, seda alla suruvad. Aga sellest mustast jĂ”ust ĂŒksi ei piisa. Alati peab olema ka see töö, treenitus, pĂŒhendumus, Ă”ppimine ja sulandumine olemasolevaga - valge jĂ”ud. Ja minu meelest oli see naine, kellega peategelasel tegemist oli, tema Ă”petaja lihtsalt. Arvan, et teinekord vĂ”ib ĂŒks naine teist meeletult inspireerida - lihtsa pilgu, nĂ€ost paistva suhtumise, hingamise omapĂ€ra vĂ”i tĂŒhise liigutusega mingi tĂ€iesti uue sĂ”nuseletamatu maitse asjadele anda. Samas on kollid inimese elus mingi paratamatus, kui ta just ei ole kokkupuutunud Tokroda kollide teooriaga ja vastavate teadvustusteni jĂ”udnud.
Tagasi üles
Maalanna
Arengumaag

PostitusPostitatud: Laup Aug 31, 2013 8:42 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle kahjuks tĂ”esti ei jĂ”udnud kohale, et Sa mĂ”tlesid neljast rĂŒtmi ja et Sul tegelikult pĂ”hjalik paganlik selgitus ka olemas oli. SellepĂ€rast kĂŒsisingi. Olin keskendunud esimesele hĂŒperruumile ja selgroole ja millegipĂ€rast seostus Sinu jutt ka sellega.

See, et Sa Ôpid ja treenid ja ehitad iseennast, peaks ju vÔitluses nÔrkuse jÔu vastu kindlasti kasuks tulema.

Meenub lause: nĂ”rkuse jĂ”ud ei halasta kunagi - ta vĂ”tab kĂ”ik. SeepĂ€rast peamegi pĂŒĂŒdma vĂ”imalikult teadlikud olla, et ellu jÀÀda, vastu vĂ”idelda ja pĂŒĂŒda ikka Loodust teenida.

VĂ”ib-olla me ei peagi selleks just sĂ”brannad olema (ma siiski ei tea, mida see sĂ”na tĂ€hendab), aga nĂ€iteks sellest vestlusest omandatud kogemustestki on kindlasti edaspidi kasu. Ja eks ma pĂŒĂŒan ka rohkem enda aju kasutada.

Muideks, sĂŒda asub siiski inimese sisemaailmas. See peaks olema seotud sĂŒnnirasside teemaga. Kuidas kĂ”iki nelja poolekslöödud parameetrit vĂ€lismaailma tuua, ma ei kujuta ette. Aga ma ei ole ka Ă”ppimisega veel nii kĂ”rgele jĂ”udnud.
Tagasi üles
Maalanna
Arengumaag

PostitusPostitatud: Püh Sept 01, 2013 7:11 pm    Teema: Vasta viitega

Nonii, ma siis pĂŒĂŒan oma mĂ”istmisvĂ”imet kasutada. Kuna ma olen isikupĂ€rase naise parameetriga, siis olen pĂŒĂŒdnud hÀÀlestuda sellele, millised inimesed tegelikult on. Kusjuures Sa oled ju ka sama parameetriga (see on seotud esimese hĂŒperruumiga), ehk me mĂ”lemad peaksime saama lĂŒkata inimesi parameetrisse vĂ”i siis vÀÀrisikusse.

Sina ĂŒtlesid, et tegeled sĂŒdame teemaga. Niisiis ma nĂ€en, et Sina oled Ă”hinas arengurĂŒtmidest ja sellest ka, et jĂ”ukandja on Ă€ge olla, mina olen Ă”hinas sellest, et igaĂŒks peaks olema oma parameetris. Pole ju nagu mingit vastuolu tegelikult.

Teoreetiliselt peaksid umbes pooled naised olema liivakellad, nii et minu arvates peaks see, kuidas see jĂ”ud vormi poole pealt avaldub, olema ĂŒsna individuaalne. Mulle tundus, et Sa rĂ”hutasid ainult seda seksuaalse ahvatlemise nurka. Muidugi on seksuaalsus ka vĂ€ga oluline asi, aga ma tahtsin oma jutuga juhtida tĂ€helepanu sellele, et teistel naistel vĂ”ib olla ka teistsuguseid vĂ€ljendusvorme kui selline mĂ”juvĂ”imas emand, nagu Sa kirjeldasid.

VÔib-olla ma isiklikult ei pea sellist vÀga domineerivat olekut just vÀga naiselikuks, aga see on minu isiklik arvamus, ja kui Sinu olemus tÔesti tahab ennast vÀljendada lÀbi sellise avaldumisvormi, eks Sa siis pead talle alluma. (Noh, kui vÀlja arvata see Gorgo Medusa teema Razz)

Ja kuna troobid saavad sĂŒndides haldjast ristiemalt kaasa "ĂŒlikvaliteetse" meesaspekti, siis mina ei saa usaldada igasuguseid hĂ€id mĂ”tteid, mis niisama pĂ€he tulevad. Ma usun kĂŒll, et ma vĂ”in pisut koopiamasin olla paganlike kirjelduste suhtes, aga noh, niimoodi ma oskan vĂ€hemalt mingil mÀÀral summutada seda jama. Eks tasapisi midagi ikka kinnistub ka.
Tagasi üles
Hella
Arengumaag

PostitusPostitatud: Teis Sept 03, 2013 4:34 pm    Teema: Vasta viitega

Olen vÀga nautinud meie vestlust. Leian, et selline tegevus on igas mÔttes vÀga kasulik.
Minu eesmĂ€rk on luua mingisugust kontseptsiooni, olla arutlev asjade ĂŒle. SĂŒda on 4-kojaline, asub sisemaailmas. SĂŒda on terve, kui kĂ”iki kodasid osatakse kasutada. Minu mĂ”te on juhtida siis tĂ€helepanu musta poole kodadele.

MĂ”tlesin veel, mis on sĂ”ber/sĂ”branna: Inimene, kes on enda jaoks eristunud massist ja kelle suhtes on soe tunne. Inimene, kellega jagad mingisugust ĂŒhishuvi. Inimene, kellega toimub iseeneslik kasulike asjade vahetusprotsess.
Tagasi üles
Maalanna
Arengumaag

PostitusPostitatud: Kolm Sept 04, 2013 6:18 pm    Teema: Vasta viitega

Tore, kui Sind inspireeris. Ma ise ei jÀÀnud endaga eriti rahule, aga loodetavasti oskan parandada, kui targemaks saan.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusvĂ€ljad, seksuaalsus Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

© 2001, 2005 phpBB Group