Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

20. helihark, kristallvõre, jõupäike, sadist&pervert
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Arengumaagide kokukate konspektid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Püh Veeb 10, 2013 3:24 pm    Teema: Vasta viitega

Mul oli just üks kogemus oma teisikuga. Protsess nägi välja nii, et olin mina ise füüsiliselt, oma tunnete ja mõtetega, lisaks oli ruumis veel kaks inimest. Ãœks oli võõras ja teine oma. Ja siis mul tuli teisik välja, kes istus külalise kõrvale (piltlikult öeldes). Vestlused nägid välja sellised, et mõtlesin mina omi mõtteid ja mõtles see teisik omi mõtteid aga me olime erinevatest maailmadest (mis sõdivad omavahel, mitte ei tee koostööd), seega ma nägin korraga mõlemaid vaatenurki, nägin mõlema maailma visiooni asjast, mis kehtisid paralleelselt. Ja need teisikud survestasid üksteist, aegajalt ruulis üks ja siis teine, ning seoses sellega, ma arvan, muutus mul veidi käitumismuster, laused, mida ütlesin. Sest see kõik olin ju mina ise. Arvatavasti oli minus aktiivne ka kolmas osa, mis seda pealt vaatas ja tänu millele jõudis mulle kohale toimuv, kuna protsessis sees olles ei pane selliseid asju tähele. See oli uskumatu kogemus, sest ma ikkagi suutsin ennast, oma erinevaid minasid, niivõrd eristada. Mu kirjeldus ei andnud tegelikult edasi seda, kuidas asjad olid aga võib öelda, et inimestel on pidevalt selline teisikute probleem, kus nad ennast ei kontrolli. Selline lause „ma ei tea, miks ma nii käitusin“ on ju üpris sage.

Ehk, kui sa astud kuhugi maailma, siis sul tekib teisik, algul väike selline aga see maailm annab teisikule toitu, et ta suuremaks kasvaks. Kui maailmad on liiga erinevad, siis tekib pidevalt sisemine konflikt iseendaga. Minu meelest on ka teisikutel kollid kukil. St kui sa ühes maailmas tunned ennast hästi ja enesekindlana ja kui sul inimestega suheldes, kes toovad endaga kaasa teise ruumi, välja, maailma, aktiveerub selle maailma teisik, siis võid sa muutuda parajaks kolliks või muidu rahmeldiseks- ja sa ei tea selle ebakindluse põhjust! See tunne lihtsalt võtab üle, tegelikult aga hakkame toetuma teisikule, mis on saanud jõudu.

Aga need on egregoriteisikud vast, muud teisikud on veelgi nähtamatumad ja ei oska ma neist rääkida eriti. See kõik pole kindlasti universaalne tõde, nagu vaimsus ise on inimkonnal küsimärgi all. Minu jaoks on universaalne tõde midagi sellist, et inimesed saaksid aru üksteisest, et neil oleks mingi ühiselt kattuv maailmapilt- koostöö eesmärgil. Aga need universaalsed tõed kalduvad olevat primaarsed. St inimsoo tõde puu kohta ei pruugi kaugeltki täiuslik olla!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Püh Veeb 10, 2013 3:25 pm    Teema: Vasta viitega

Ja Akk, ära unustada, et see jutustus oli fragment definitsioonist mõiste kohta „teisik“.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Püh Veeb 10, 2013 10:37 pm    Teema: Vasta viitega

Kas teisikud on ühte nägu inimesega? St identsed. Kuidas vahet teha millal istub vastas teisik ja millal teine inimene?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Püh Veeb 10, 2013 11:41 pm    Teema: Vasta viitega

akk kirjutas:
Kas teisikud on ühte nägu inimesega? St identsed. Kuidas vahet teha millal istub vastas teisik ja millal teine inimene?

Mina näen enda pealt, et teisikud on kõik oma nägu ja meie füüsiline keha muutub vastavalt nendele. Mõni teisik võib olla domineerivam, kui teine.
Kuidas vahet teha endal ja teisel? Ma ei tea, õpi ennast tundma.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Esm Veeb 11, 2013 5:49 pm    Teema: Vasta viitega

Täiesti võimalik, et teatud loodusrahvastel sellist ühtselt üldistavat mõistet nagu - puu - polegi üldse olemas. On küll olemas igasugused erinevad puu liigid nende erinevates kasvuseisundites, aga ühest üldistavat mõistet lihtsalt pole, kuna see oleks liiga abstraktsest kõrgusest kõikide puude vaatamine. Seega oleks nende jaoks sõna puu ja selle üldistav tähendus midagi täiesti arusaamatut. Ürita siis veel sellistele kogu elu metsas elanutele pimedatele kuidagi selgeks teha, et kõik igal hetkel erinevad puud on tegelikult lihtsalt universaalne looduses olev tõde ehk lihtsalt puu. Universaalse tõega ongi veel see nali, et see ei saa kunagi valmis. Ja kui ta peaks kuidagi valmis saama, siis lihtsalt lakkab kõik olemast. Vaatad küll puud, aga juba järgmisel hetkel on tegu veidike teise puuga, kuni puu surmani välja. Seega jääbki inimesel igavesti lõpuni lahendamata küsimus, millisel vaatlushetkel võiks olla tegu universaalselt tõese puuga?
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Teis Veeb 12, 2013 12:03 am    Teema: Vasta viitega

Mind häiriks see, kui teisik on minu nägu. Kujutad ette, et istud laua taga ja teisel pool lauda vaatab otsa sama nägu.
Teisikute teooria võib olla pärit Surnuteriigist. Ehk siis surnute katse manipuleerida elavatega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Teis Veeb 12, 2013 9:20 pm    Teema: Vasta viitega

Nornile
Kas sa tahaksid et magus mari mille suu juurde tõstad muutub suhu panduna ja allaneelatuna mürgiseks marjaks? Eeldusel, et mari ei ole lihtsalt mari, igal hetkel ja eeldusel, et me ei ole uued marjasordi aretajad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 13, 2013 4:35 pm    Teema: Vasta viitega

Magus mürgine mari või mitte, vahepeal võib muidu kah lusika nurka visata. Laughing
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Laup Veeb 16, 2013 9:56 am    Teema: Vasta viitega

Kokkuvõttes, ma arvan, et universaalne objekt on terviklik ja kui universaalne objekt laguneb, siis tekivad teisikud.
Kui inimene tunneb ennast fookusest väljas, siis järelikult on teisikud laiali. Ma arvan, et kui paradiis oleks olemas, siis paradiisis objektid esinevadki universaalsetena oma loomulikus tasakaalu olekus, ehk terviklikena, ilma teisikuteta.
Seetõttu on täiesti mõistetav miks religioonides puuduvad teisikud.
Teine asi on see, et usaldusväärsed on ainult need objektid , mis püsivad koguaeg muutumatutena. Kõik muu on ebausaldusväärne.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Veeb 19, 2013 12:28 am    Teema: Vasta viitega

Ainus, mis on muutumatu, on muutus.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Reede Veeb 22, 2013 10:09 am    Teema: Vasta viitega

Kui inimesed näevad ikkagi teisikut , kes on endaga identne, siis see võib ollaa ka peegeldus. Ja mitte reaalsus. Kui kriitiliselt mõelda. Teisiku nägemiseks peab siis olema peegeldus ja valgusallikas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Reede Veeb 22, 2013 4:58 pm    Teema: Vasta viitega

Kus sul see mittereaalsus on? Cool
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Laup Veeb 23, 2013 3:02 pm    Teema: Vasta viitega

See vaidlus on sama, kui küsida, et mis on "mudeli" mõiste ja "disaini" mõiste vaheline erinevus ja seos. Filosoofiliselt on mudel sama mis teisik. Võib eksisteerida kehalise esemena või arvutis või peegeldusena peegelduvalt pinnalt. Aga kus asub sama toote disain? Disaini asukohta pole võimalik määrata. Ajus ta ei saa olla, sest aju on tõlkemehhanism. Disain asub seal kus asuvad universaalsed seadused süsteemi kohta. Süsteem koosneb siis mudelitest, mis on kuidagi avaldunud ja disainidest, mis on mitteavaldunud. Need unenäos nähtavad või kujutluses olevad mütolooglised mõttekonstruktsioonid on disainid, aga mudelina neid avaldunud ei ole. Muidugi võib neid arvutisse mudellerida, aga looduses ikkagi pole. Sama on kogu selle paganluse teooriaga. Eksisteerib üksnes disainitasemel, mis on ka puudulik. Nüüd ma saan aru, miks paganad näevad teisikuid. See on selleks vajalik, et süsteemi disaini muuta süsteemi mudeli kaudu ja vastupidi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Laup Veeb 23, 2013 5:34 pm    Teema: Vasta viitega

Need "disaini"(Teadvuse) universaalsed seadused on igati subjektiivsed. Muide see "disain" ja "mudel"(Vorm) on ühe ja sama "asja" eriaspektid - mündi kaks poolt - sisemine ja välimine. Aga neid võib vaadelda ka 4-st eriaspektist: sisemine, välimine, kus mõlemal on lisaks individuaalne ja kollektiivne aspekt. Ja need kõik 4 on paralleelsed ja samaaegsed erireaalsused.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Esm Veeb 25, 2013 9:49 am    Teema: Vasta viitega

Mul tekkis selline jada - subjektiivne, individuaalne, objektiivne, kollektiivne.
Seoses kollektiivsusega tekkis mul mõte, et kirutakse multikultit, samal ajal hoitakse käes Iphone. Iphone on multivaldkondne tehniline vidin, milles on integreeritud või ühtsesse juhtimisse viidud multivaldkondsed tehnikaharud. Topeltmoraal? Tegelikult multivärgid on meie ümber ja tehnika arenebki multivaldkondsuse suunas. Sellega käib kaasas ka multikulti. Ja selleks, et nendest multidest midagi arusaada ja ühtse juhtimise alla viia, on vajalik üks keelestandard.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Esm Veeb 25, 2013 2:07 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult tekivad järgmised samaaegsed ehk paralleelsed eriaspektid:
* Objektiivne (füüsiline väline, tegutsev, individuaalne, ainsus) - Organism,
* Ühisobjektiivne (füüsiline väline, tegutsev, kollektiivne, mitmus) - Looduskeskkond,
* Ühissubjektiivne ehk Ühisidealistlik (vaimne sisemine, tõlgendav, kollektiivne, mitmus) - Kultuur,
* Subjektiivne ehk Idealistlik (vaimne sisemine, tõlgendav, individuaalne, ainsus) - Teadvus.

Kui üks reaalsuse aspekt oleks olemata, siis meid ei eksisteeriks. Inimesest lähtuvalt - aju, ühiskond, ühiskeeled, kogemused - toimivad kõik koos, aga on tajutavalt erinevad reaalsused.
Iphone on lihtsalt üks tehniline objekt, mille kaudu saavad erineva kultuuritaustaga liikmed omavahel lihtsamini füüsiliselt kontakti ja selle kaudu ka vaimselt suhelda.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.


Viimati muutis seda Norn (Püh Märts 03, 2013 6:47 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Kolm Märts 06, 2013 11:56 pm    Teema: Vasta viitega

Mõtted pärast filmi Lähtekood vaatamist ..
Kui ufot näed siis see ei tähenda veel seda et on tegemist maavälise eluga kes on sattunud maale. See võib tähendada parallelreaalsuste kokkupuudet, kus vaatleja ja vaadatav asuvad ikkagi oma reaalsuses, ainult et saavad suhelda, näha üksteist. Filmi Lähtekood idee. Huvitav, et kumbki reaalsus ei pea teist reaalsust reaalseks. Iga reaalsus peab reaalseks ainult seda reaalsust kus elab. Kui filmi Lähtekood ideed edasi arendada, siis ei peaks meie reaalsuses teisi eluvorme eksisteerima, sest need ei ole meie reaalsuse variandid. Lähtekood on lõplik ja seda zuumides tekib üksnes määramatus, mitte teised maavälised eluvormid. Seega kui tahame leida uut elu, siis ainuke võimalus oleks otsida seda parellelreaalsustes, kus asuvad meie reaalsuse variandid. Surematuse võib saavutada see, kes liigub variantide vahel kasutades kaheksa minuti vahemälu. Aga nüüd huvitav küsimus. Kellele antakse 8 minuti seaduse vahemälu? Ilmselt sellele, kes on teadlik kõigist oma reaalsuse variantidest ja suudab neid käsitleda süsteemis st kindlas järjekorras. Selline isik ilmselt hüppaks reaalsuse variantide vahel ja koguaeg tegeleks oma variantide täiustamisega. Neid variante võiks nimetada ka inimese teisikuteks erinevates reaalsustes. Inimesed vaikimisi ei vali reaalsuste variantide analüüsi. Vaikimisi valik on , et nad lähevad oma reaalsuse variandiga lõpuni, st sündimisest surmani. Variantide süsteemi analüüsi teeb keskne olend ehk Jumal. Kuid kui Jumal teeb endast Copy-Paste, siis tekib Jumalale uus aspekt, mida ukslikud nimetavad Jumala Pojaks. Kes tegelikult pole muud kui variantide süsteemi analüüsiprogramm ja kelle otstarve on parandada koodi. Tavainimese mõistes tervendada. Pärast surma toimub lähtekoodi liitmine selle lähtekoodi osaga mis loogiliselt sobib, et tagada aja jätkuvus..See teooria läheb kokku ka Seth raamatuga, kus kõik reaalsuse variandid eksisteerivad üheaegselt, kuid on erinevas faasis. Jah, usklikele suur pettumus, Jumal ei eksisteeri sellisel kujul nagu nad arvasid ja ateistidele suur pettumus, väljapool meie universumit on ainult tähepuru määramatus , entroopia.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Märts 07, 2013 2:31 pm    Teema: Vasta viitega

Hilisemas kristluses on „kolmainsuse“ mõiste ehk Isa, Poeg ja Pühavaim (Pühaema). Minu meelest sümboliseerib Isa vertikaali (kvaliteet kui sügavus), Poeg sümboliseerib arengut (inimest kui "mina") ja Pühavaim sümboliseerib horisontaali (kvantiteet kui ulatus). Mina näen siin seost Ken Wilberi nimetatud kolme nähtusega: Redel, Ronija ja Vaade.
*Redel sümboliseerib lihtsustatult vertikaalseid arenguastmeid ehk tasakaalupunkte, kus iga järgmine aste toetub alumistele astmetele.
*Ronija on lihtsustatult arenev ise (self) ehk „lähimina“, kes liidab kogu arengu jooksul läbikäidud etapid ühtseks "kaugmina" vooluks.
*Vaade ehk maailmavaade on erinevad uskumused, mis „lähiminale“ erinevates tasakaalupunktides avanevad.
Igal Redeli pulgal ehk tasakaalupinktis on omakorda kolm üldist alaetappi: a.) samastumine ehk ühtesulamine, b.) eristumine ehk transtsendeerimine, c.) ühendamine ehk integreerimine. Tavaliselt on „lähimina“ arengutase 50% ühel kindlal tasandil, 25% sellest allpool ja 25% keskmisest kõrgemal. Lisaks võib „lähimina“ valdkonniti olla täiesti erineval arengutasandil. Erinevaid üldisi valdkondi, milles kasv võimalik, pidi olema ligi paar tosinat. Seega on üldine areng väga kaootiline ja ebaühtlane voogude kogum, nagu mitmed-mitmed erinevad allikad ja jõesängid, mis lõpuks merre suubuvad.

Kui inimene alustab oma eluteed näiteks 100 punktilise potentsiaaliga, siis arenguvoolu jooksul võivad osad punktid mistahes arengutasandil kaduma minna, mis vähendab automaatselt ka potentsiaali teadlikkusetippu jõuda. Mida rohkem on inimeses tervikust lahutatud, äralõigatud ja sopistunud poolsurnud punkte ehk patoloogilisi osi, seda rohkem need edasist arengut pärsivad - piinavad ja närivad inimese „lähi- ja kaugmina“ – ehk toimub sisemine kodusõda oma teadvustamata varjudega (sümboolselt kui Kristuse kannatused). Nii kui minevikus maha maetud energia jälle üles kaevata, ehk kaotatud valupunktiga ühendust saada (sümboolselt Kristuse ristilöömine), kasvab tõenäoliselt peagi ka terviklikkuse potentsiaal ja üldine arenguvool tugevneb, mis omakorda kasvu soodustab (sümboolselt Kristuse ülestõusmine).
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Laup Märts 09, 2013 2:21 pm    Teema: Vasta viitega

Mul ei ole kordagi õnnestunud veel ühtegi ristiusu palvet või moslemite palvet või krisnaiitide vms religiooni palvet unenägemises lausuda, et kontrollida mis mõjuga need on. Küll aga , ma olen vaadanud lootusetult haigete ja kliinilises surmas olijate kirjedlusi nende palvete mõjust. Üks parimaid on siin, http://www.youtube.com/watch?v=9HFN0bMetao&feature=related
Unenägemises mind alati häirinud see, et tekib hämming ja kaob kainus ja jääd vahtima detaile ja tajuma, et kuidas see on võimalik. Pole piisavalt kainet ja abstraktse mõtlemise võimet, mis ärkvelolekus on. Võibolla see tuleb sellest kaheksa minuti seadusest. Ükski unenägemine ka naljalt üle paari minuti ei kesta , sest ilmselt seab piirid saadaolev mäluhulk. Kui mälu saab täis siis ei õnnestu enam fikseeruda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Arengumaagide kokukate konspektid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group