Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Arengumaagide kokuka konspekt 18
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Arengumaagide kokukate konspektid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 11, 2013 9:30 pm    Teema: Vasta viitega

Mis asi on peliit?

Peliidid avastasime siis, kui avastasime, mis elukad on inglid. Peliiti võime defineerida kui võõrtuumsed nõrkusejõu rassi. See tähendab seda, et eluõigust pole neile andnud mitte loodus, vaid parasiitsüsteem.

Peliidid jagunevad nelja klassi:
Esimese klassi peliidi näide on selgeltnägija Nastja. Meie kutsume teda peliidi vastseks. Teda hakatakse ehitama. Ehitab ühiskond, võttes mingi tugeva isiksuse (tuhmiku või sädeleva), kellest üritatakse teha tema igavene ori.
Mehhanism oli selgelt näha Selgeltnägijate tuleproovis, kus Nastjast taheti teha Eesti eliitnõid ja mind trambiti maha. Mina olin see, kes pidi saama tema esimeseks orjaks.
Teise astme peliit teostab ennast ühiskonnas tähtsa firma juhina, kes reaalselt mitte sittagi ei tee, ainult kotib inimesi. Tüüpnäide on Kanal 2-e boss. See boss peab endale ise orja leidma. Kui ta on endale järgmise orja leidnud, siis saab ta kolmanda astme peliidiks.
Kolmanda astme peliidi näide on Inglise kuninganna. Tema juba loob oma isikliku arenguruumi välja. Kui tal on kolmas ori, siis peab ta leidma veel ühe orja, kelle ta piinarikkalt tapab. Siis ei pea ta enam kehastuma ja hakkab end meile ilmutama ingli kujul.

Kokkuvõttes: peliidid on inimesed, kes mitte sittagi ei tee ja rahvas jumaldab neid. Nad viivad oma hinge, toidu, ressursid neile.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 11, 2013 9:37 pm    Teema: Vasta viitega

toorum kirjutas:
Ainult mõnest asjast ei saanud ma aru. Näiteks mis asi on "peliit", mille alla üks pool jääb ja kus see loodus on, ehk kas mitte absoluut ise pole loodus ja meie looduse osad ( isegi kunstlikus on ju loodud, missiis, et vahel inimene loob illusioone, et ta suudab end seeläbi loodusest eraldada, mis on rohkem haiglane mõtlemine, kuid loodusest meid ei lahuta ).

Võta, et planeet Maa on nagu inimene. Parasiitsüsteem on virtuaalne maailm planeedi kõrval. Ja inimene on rakukene selles kehas. Nüüd kui see rakukene ennast vaimselt parasiitsüsteemiga on ühendanud, siis ta muutub vähirakuks. Ja kui teised inimesed lähevad selle inimesega kaasa, toetavad teda, siis see vähirakk muudab teisi inimesi ka vähirakkudeks. Ja kui kriitiline piir on ületatud, siis inimene sureb ära.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Esm Jan 14, 2013 2:44 pm    Teema: Vasta viitega

See "parasiitsüsteem" on juhuslikult andnud inimkonnale ka elektri ja arvutid, mida inimene mõnuga tarbib. Seega suht silmakirjalik jutt Tokilt.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Esm Jan 14, 2013 4:00 pm    Teema: Vasta viitega

Kui sul oleks tõesti algmõistete ja definitsioonide vastu huvi, et paganlust mõista, siis võtaksid esimese asjana lahti otsingusüsteemi ja trükiksid sinna sisse otsisõna - nt "peliit" või "tuhmik". Mina tegin seda ja kohe esimese asjana tulid need konspektid, kus on sama asi kirja pandud, mida Tokroda sulle praegu üle kordas.

Sina aga loed ühe konspekti ja pistad siis kisendama, et ei saa midagi aru. Kujutad sa ette seda olukorda, kus igas konspektis oleks kas viited kõigile teistele konspektidele, kus antud mõiste või loogika esineb või lausa copy-pasted? Selline lõputu infomüra raskendaks olulise kättesaamist.

Mina ei ole Tokroda loengust midagi moonutanud. Olen kogu uue info sõna-sõnalt kirja pannud. Oma mõtted ja selgitused olen rangelt aga topeltsulgudesse pannud. Kui Tokroda läheks oma teoorias tervikpildist osiste poole, siis tähendaks see, et tegemist on staatilise teooria ehk dogmaga. Tokroda ja arengumaagid üldse on aga dünaamilised ehk edasiarenevad, kelle silme ees pidevalt terendab tervikpilt ehk täius.

Norn, sa lihtsalt TAHAD viriseda, sest nii on lihtne ja mõnus. Saab tähelepanu, aga ise mõtlema ei pea. Sa lihtsalt tegeled inimeste kurnamisega. Saad sa aru, kui sina ise ei taha aru saada, siis ei tee mitte keegi sulle asju mitte mingil viisil selgeks! Ega minu elu ei sõltu mitte grammigi sellest, kui palju sina asjadest aru saad. See on sinu enda asi. Sa lihtsalt tegeled kogu aeg põhjenduste leidmisega, miks midagi jälle ei meeldi või kuidas midagi maha teha või kuidas midagi eitada. Saad sa aru sellest, mida ma räägin?

Paganliku teooria järgi on nii: kellesse me hästi suhtume, neid me toidame ehk oleme andvas pooles. Kellesse me halvasti suhtume, neilt me võtame ehk oleme tarbivas pooles. Sina, Norn, muudkui käid ja tarbid paganlust oma halvasti suhtumisega. Kui paganad siin foorumis ennast ei väljendaks, siis poleks sul midagi, mille suhtes siin negatiivsust väljendamas käia.

On sul mingi konkreetne eesmärk, milleni tahad oma negatiivsust väljendava tegutsemisega jõuda? Kui on, siis too see palun välja ja analüüsime seda. Kui pole, siis oledki eriti hale süsteemi hüpiknukk, kes laseb ennast räigelt ära kasutada.

Sa võid endast kui palju tahes arvata, aga fakt on see, et sinu mõtted pole mitte grammigi võrreldavad Tokroda mõtetega. Vaata, kui palju kaasamõtlemist tekitab Tokroda ja kui palju suudad sina oma mõtetega inimesi kaasa mõtlema ja edasi iseseisvalt oma elu analüüsima panna? Nii, et ei ole mõtet siin käia oma tobedaid võimumänge mängimas.

Oma küsimustega oled aga teretulnud siis, kui oled kõik konspektid ilusasti läbi lugenud. Mina vastaksin hea meelega, sest väga mõnus on teinekord oma vaatenurka asjast avada. Edasiviivat arutlemisruumi pakuvad need konspektid küllaga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Esm Jan 14, 2013 5:27 pm    Teema: Vasta viitega

Mai viitsi siin sulle midagi pikalt vastu jahuda, minu eesmärk oli teile lihtsalt öelda, et mõistuslikult pole teie vandenõu "teooriast" võimalik aru saada.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 14, 2013 7:53 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
See "parasiitsüsteem" on juhuslikult andnud inimkonnale ka elektri ja arvutid, mida inimene mõnuga tarbib. Seega suht silmakirjalik jutt Tokilt.

Norn, ära aja jeesuse juttu. Sa tead küll, kuidas ma vihkan juudi süsteemi.
Süsteem pole meile mitte sittagi andnud. Elektri ja arvuti on meile andnud suursugused mehed, mitte süsteem. Võtame konkreetse näite elektri pealt.
Me teame, et Tesla töötas välja kaks elektriülekandesüsteemi. Üks oli juhtmete kaudu elektri ülekandmine ja teine oli juhtmevaba. Juhtmevaba ülekannet inimkond ei tea, sest sinna ei saa panna elektrimõõdikut vahele. Seega me võime öelda suur aitäh süsteemile, kes asjaliku mehe loomingu pooleks tegi ja kaotas tähtsama osa ära.

Ja üleüldse ma ei viitsi rohkem jahuda sinuga siin. Võiksid natikene lugeda muid asju ka, mitte istuda nagu valvekoer siin foorumis.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Jan 14, 2013 11:45 pm    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:

Mehhanism oli selgelt näha Selgeltnägijate tuleproovis, kus Nastjast taheti teha Eesti eliitnõid ja mind trambiti maha. Mina olin see, kes pidi saama tema esimeseks orjaks.


Kallis, Toki, palun saa juba sellest saatest üle Smile Mõtle, sai said au ennustada presidendi paarile uueks aastaks tulevikku, mitte polnud see Nastja...
Tead ju, et eluga tuleb edasi minna! vuta-vuta , rõõmsalt ja rahulolevalt...
Tagasi üles
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Esm Jan 14, 2013 11:49 pm    Teema: Vasta viitega

Tok läheb lausa kepseldes elus edasi aga faktid ei muutu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Jan 15, 2013 12:06 am    Teema: Vasta viitega

jalg ehk kepsleb ja meel on rõõmus, aga hinges hõõgub vimm, et naerualuseks tehti... ja selle vimmaga ise nastjat toidab
kas on vaja? pole ju Smile Kus see aeg maailma päästmiseks nõnna leitakse?!
Tagasi üles
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Jan 15, 2013 12:09 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Kellesse me halvasti suhtume, neilt me võtame ehk oleme tarbivas pooles.


tuletaks nüüd meelde Suure Juhi enda sõnu: vahet pole, kas vihkad või armastad, ühtepidi peos oled ja toidad Very Happy

tarbitakse teid endid, kui halvasti suhtute. neutraalsus on võtmesõna, tibulinnuke
Tagasi üles
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Teis Jan 15, 2013 3:11 am    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:
jalg ehk kepsleb ja meel on rõõmus, aga hinges hõõgub vimm, et naerualuseks tehti... ja selle vimmaga ise nastjat toidab
kas on vaja? pole ju Smile Kus see aeg maailma päästmiseks nõnna leitakse?!
Su sisemaailmas oleval Tokroda peegeldusel võib ju vimm olla, kuidas sulle rohkem meeldib, aga reaalsus on veidi teine siiski.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Jan 15, 2013 2:25 pm    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
Norn kirjutas:
See "parasiitsüsteem" on juhuslikult andnud inimkonnale ka elektri ja arvutid, mida inimene mõnuga tarbib. Seega suht silmakirjalik jutt Tokilt.

Norn, ära aja jeesuse juttu. Sa tead küll, kuidas ma vihkan juudi süsteemi.
Süsteem pole meile mitte sittagi andnud. Elektri ja arvuti on meile andnud suursugused mehed, mitte süsteem. Võtame konkreetse näite elektri pealt.
Me teame, et Tesla töötas välja kaks elektriülekandesüsteemi. Üks oli juhtmete kaudu elektri ülekandmine ja teine oli juhtmevaba. Juhtmevaba ülekannet inimkond ei tea, sest sinna ei saa panna elektrimõõdikut vahele. Seega me võime öelda suur aitäh süsteemile, kes asjaliku mehe loomingu pooleks tegi ja kaotas tähtsama osa ära.

Ja üleüldse ma ei viitsi rohkem jahuda sinuga siin. Võiksid natikene lugeda muid asju ka, mitte istuda nagu valvekoer siin foorumis.


Ei tea sa mitte sittagi, juudi süsteem on pigem su ärapetnud, et sellist ühekülgselt kreenis jama tõsiselt võtad.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Teis Jan 15, 2013 4:20 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
Tokroda kirjutas:
Norn kirjutas:
See "parasiitsüsteem" on juhuslikult andnud inimkonnale ka elektri ja arvutid, mida inimene mõnuga tarbib. Seega suht silmakirjalik jutt Tokilt.

Norn, ära aja jeesuse juttu. Sa tead küll, kuidas ma vihkan juudi süsteemi.
Süsteem pole meile mitte sittagi andnud. Elektri ja arvuti on meile andnud suursugused mehed, mitte süsteem. Võtame konkreetse näite elektri pealt.
Me teame, et Tesla töötas välja kaks elektriülekandesüsteemi. Üks oli juhtmete kaudu elektri ülekandmine ja teine oli juhtmevaba. Juhtmevaba ülekannet inimkond ei tea, sest sinna ei saa panna elektrimõõdikut vahele. Seega me võime öelda suur aitäh süsteemile, kes asjaliku mehe loomingu pooleks tegi ja kaotas tähtsama osa ära.

Ja üleüldse ma ei viitsi rohkem jahuda sinuga siin. Võiksid natikene lugeda muid asju ka, mitte istuda nagu valvekoer siin foorumis.


Ei tea sa mitte sittagi, juudi süsteem on pigem su ärapetnud, et sellist ühekülgselt kreenis jama tõsiselt võtad.
Aga sa ei lükanud Toki väidet ka ümber.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Kolm Jan 16, 2013 3:15 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei näe selles ühtegi kainet väidet, vaid tüüpilist hädapundart. Tema probleemid räägivad pigem temast endast ja kuidas ta neid toidab, mitte millestki objektiivsest. Hakka siin veel kahtlaselt potentsiaalse skisokandidaadiga väitlema, kellel seda vaja?
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Kolm Jan 16, 2013 7:30 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, päris kummaline fenomen. Nimelt Tokil käib päris palju kliente nõu küsimas aga neil on tavaliselt üks ühine joon. Nad otsivad kaine mõistusega inimest, kes konkreetselt neile elulised situatsioonid lahti seletaks ja samas vaimseid tasandeid paralleelselt juurde arvestaks. Kui satub mõni, kes loodab kuulda t¹akra juttu ja kuidas energiatase tõuseb ja muu ilus jutt kosmilistest energiatest (ehk kes tuleb, et uskuda, mitte teadvustada), need ei jää tavaliselt rahule ja otsivad mõne teise nõia, kes taro kaarte paneks ja igasugu muid müstilisi asju teeks, mis nõiandusega arvatakse kaasas käivat.

Sellegipoolest olid mul endalgi kahtlused ja ma jälgisin aastaid kulm kortsus seda fenomeni, kuna kohati käitus Tok minu jaoks väga ebastandartselt. Siis lükkasin statistika kokku: kliendid, elu, teadmised, kogemused. Leidsin, et ta on üks realistlikumaid inimesi keda ma tean ja väga eesmärgikindel sealjuhul. Sõna „hädapundar” on tema iseloomustamiseks nii kaugel, kui võimalik. Ta on mees, kes on paljud inimesed oma õlule võtnud, ta tegeleb nendega ja toetab neid.

Ma võin juba eeldada, milline sinu jaoks mitteskiso mees võiks olla ja ma lööks selliseid jalaga. Hakaku meheks raisk. Normaalsus on meil, inimestel, kokkuleppeline reaalsus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Jan 17, 2013 3:12 pm    Teema: Vasta viitega

Su jutt on nii ilus, et hakka või uskuma nagu Tokroda oleks see üks ja ainus õige Jeebus kunagi. Paraku skisofreenia ei seisne kokkulepitud normides, nagu sinu jutust võiks järeldada, vaid tugevalt füüsisega ühenduses olevate selgelt loogiliste struktuuride katkendlikkuses. Üks skisofreenia vorme on paranoiline vandenõu teooriate must-valge uskumine, mille taga on loomulikult vaid parasiitlikud juudid ja süsteem. Selline labane asjade üldistus näitab vaid inimese enda arengustruktuuri nõrka kohta, kinnistumist ja potensiaalset skisofreenilist valupunkti, eriti veel kui väidetavalt peaks olema tegu hoopis kõrgelt arenendu vaimse inimesega. Igatahes, kui ta oma klientidele hakkab sellist pooltõde kuulutama, siis sellest küll paraku teab mis head abi ei saa.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Jan 17, 2013 3:50 pm    Teema: Vasta viitega

Sa ära kujusta siin, Norn. Kui inimene enam iseendaga toime ei tule või on ohtlik teistele, siis on ta haige. Ja üldse on kogu sinu arusaamisvõime äärmiselt kitsarinnaline ja enesekeskne.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Jan 17, 2013 4:04 pm    Teema: Vasta viitega

Ma defineerisin Toki näite puhul skisofreenia mõiste superlühidalt ja loogiliselt, mitte ei lähenenud asjale mingist väga pealiskaudsest ohu ja vaieldavast toimetulemise aspektist. Ütle üks elus inimene, kes pole absoluutselt kellelegi ohtlik, või kes saab absoluutselt iseseisvalt hakkama? Huvitav küll, kelle lähenemine on ikka enesekesksem ja kitsarinnalisem?
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Nelj Jan 17, 2013 9:13 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
Su jutt on nii ilus, et hakka või uskuma nagu Tokroda oleks see üks ja ainus õige Jeebus kunagi. Paraku skisofreenia ei seisne kokkulepitud normides, nagu sinu jutust võiks järeldada, vaid tugevalt füüsisega ühenduses olevate selgelt loogiliste struktuuride katkendlikkuses. Üks skisofreenia vorme on paranoiline vandenõu teooriate must- valge uskumine, mille taga on loomulikult vaid parasiitlikud juudid ja süsteem. Selline labane asjade üldistus näitab vaid inimese enda arengustruktuuri nõrka kohta, kinnistumist ja potensiaalset skisofreenilist valupunkti, eriti veel kui väidetavalt peaks olema tegu hoopis kõrgelt arenendu vaimse inimesega. Igatahes, kui ta oma klientidele hakkab sellist pooltõde kuulutama, siis sellest küll paraku teab mis head abi ei saa.


Noh näed, sina arvad, et Tokroda on pigem skisofreenik ja Tokroda peab sind nt juudisüsteemi orjaks. Mõlemad vaatate oma maailmas kehtivatele käibetõdedele otsa.

Muide, kui me räägime parasiitlusest, siis seda võib samastada mingil määral ka sellega, et on mingid eetika- ja käitumisnormid, mida peaks silmas pidama (looduse seisukohast) aga mis surutakse endas maha ja käitutakse vastavalt ühiskonnas seatud normidele. Me nimetame parasiitseks ka enda ja teiste osi, mis ümbrust lõhuvad. Laiskus ja mugavus on ka mingis mõttes parasiitlus. Ja on kollid, mida lahates jõuame psühholoogiasse. Tähelepanukoll, võimukoll, enesehävituskoll, hea inimese koll, omandikoll, eneseõigustuskoll. Kui ma ütlen, et sa kollitad, siis seda võib tõlkida ka nii, et ma ütlen: sa pole endas kindel, sa mängid üle oma võimete, sa tahad olla keegi, kes sa tegelikult pole, sa lihtsalt üritad mulle midagi peale suruda, mis töötab sinu huvides jne- seda siis väga pealiskaudses võtmes öelduna. Lisaks vaatame vaimset pilti aga praegu pole see olulne (sest skisofreenia def.-i kohaselt oleksime siis pea kõik siin skisod). Meil oli hiljuti arutelu teemal, et pole olemas head ega halba (kuid ühiskonnas liigitatakse pidevalt kõike heaks ja halvaks). Võiks öelda, et on mulle kahjulik ja mulle kasulik, näiteks. Ja tihti võib selle kahjuliku ka kasulikuks muuta, kui on oskusi. Tahan öelda, et sa Norn ise näed asju pigem must- valgelt, kui väidad kedagi seda tegemas. Liiatigi sellepärast, et sul ei paista olevat võimet inimese sisse näha.

Ja see kui me ütleme kellegi kohta juut, tähendab meie jaoks teatud käitumisliini, mis ühtib pigem nö suure venna nägemusega, kui meie, eestlase, omaga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Jan 17, 2013 9:57 pm    Teema: Vasta viitega

Skisofreenia on haigus, mida on õigus diagnoosida vaid oma ala spetsialistil. Rääkisin ükskord ühe hullari arstiga ja küsisin, mis alustel ta ühele inimesele skisofreenia diagnoosis. Ta seletas, et sel inimesel on pettekujutelmad, mis on põhjustanud talle suutmatuse tööl käia ja vara ning suhteid omada. Need nn "kujutelmad" ei lasknud sel inimesel enam mitte mingil viisil toimida. Ma ei hakka sulle seda täpselmalt kirjeldama, aga need olukorrad, milles vaimuhaiged haiguse aktiviseerumise perioodil viibivad, on väga õudsad. Kuna vaimuhaiged inimesed lõhuvad enda suhted, siis on nad väga üksikud inimesed. Eriti siis, kui lähedased pole endale veel teadvustanud, et selle inimese destruktiivset käitumist juhib haigus.

Ehk siis asja mõte on see, et mõtle palju mõtled ja näe palju näed, aga vaimuhaiguseks muutub see siis, kui peas toimuv viib inimese pidevasse või hooajalisse kriisiseisundisse ega lase tal tavaelus toime tulla: tööl käia, süüa, ennast riietada, suhteid hoida ja edendada jne. Tokroda ümber on suur sõprusseltskond. Tal on kodu, töö, naine, palju põnevaid suhteid erinevate inimestega. Ta on loominguline, lõbus, südamlik ja soe, tark. Ühelegi haiguse kriteeriumile ta ei vasta.

Pealegi: Vaimumaailma foorum on ainuke foorum, kus võib rääkida asjadest, mis on nii reaalselt olemas, aga ükski tänapäevane teadus neid tõestada ega ümber lükata ei suuda. Ja sind mõistetakse ning mõeldakse kaasagi. Me kõik tegelikut tunneme enda ümber rohkemat, kui tavaline või keskmine ühiskondlik maaimakäsitlus seletada suudab.

Sinusugused, kes teiste väljaöeldut skisofreeniaks hakkavad nimetama, ei ole siia foorumisse teretulnud!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Arengumaagide kokukate konspektid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group