Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Parasiitkirjutaja

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Kirjutajad ja muud kõrgemad jõud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2012 11:04 pm    Teema: Parasiitkirjutaja Vasta viitega

See on minu arusaam, mis tekkis Tokrodat kuulates:

Inimese ja kirjutaja vaheline suhe:
Inimene annab kirjutajale oma energia ja kirjutaja annab vastu tarkuse. Inimene teeb kirjutajaga koostööd selleks, et saada tõuge iseenda olemuse erinevate aspektide arendamiseks.

Parasiitkirjutaja on
kõik see, mis taotleb ainus olemist. Nt ainutõde, kõige õigem ideoloogia, kõige tähtsam asi jne. Inimene kasutab parasiitkirjutajat siis, kui ta ei tegutse iseenda elukvaliteedi tõstmise huvides.

Parasiitkirjutaja on inimesest oluliselt kõrgem olend, kes mingil põhjusel planeedil Maa tahab elada. Kuna ta aga meie planeedilt pärit ei ole, siis ei saa ta ise planeedilt energiat ammutada.

Toon võrdluse: Me kõik oleme harjunud sööma kodumaist toitu. Kujutame ette, et globaliseerumist poleks ja me satuksime järsku hoopis teisele poole maakera. Meil oleks sealset maa energiat üsna raske kui mitte võimatu ammutada. Nimelt on seal hoopis teine kliima, hoopis teine bakteriaalne olukord, hoopis teised toidud. Ilma ülemineva kohanemiseta me igal juhul sureksime. Nt juba üks suvalisel viisi saadud võõras bakter, mille vastu meil antikehad puuduvad, võib saatuslikuks saada. Meil on vaja, et kohalikud looksid meile sobiva temperatuuriga keskkonna, toodaksid ja valmistaksid meile tuttaval moel toitu, peaksid sarnast hügieeni. Ehk siis ellujäämise nimel on meil vaja levitada iseenda kultuuri.

Nii on ka parasiitkirjutaja siin hädas. Ta kasutab inimesi, et need temale Maa energia söödavaks muundaksid.

Milles väljendub see, kui inimene iseendaga toidab parasiitkirjutajat?

Inimene tegutseb ja annab endast kõik, aga tulemusena ei tõuse tema elukvaliteet ja nii tema kui ka ümbritsevate elu läheb pigem allamäge ja tekivad vigastused. Väljendub pikaajaliselt ja fataalselt.

Milles väljendub see, kui inimene toidab parasiitkirjutajat teiste inimestega?

Parasiitkirjutaja eesmärk on panna inimene enda kasuks sellisel viisil tööle, mis ei ühti inimese enda arengu ja vajadustega. Kui inimene iseenda elukvaliteedi tõstmise nimel töötaks, siis leiaks ta palju erinevaid lahendusi erinevatele olukordadele, oleks omapärane, omaks iseenda kogemustele toetuvat arvamust. Parasiitkirjutaja levitab ideoloogiat, kus olukordadele on vaid üks õige ja hea lahendus ja teised on valed ja halvad. Inimesed, kes sellesse ideoloogiasse usuvad ehk on endas välja kasvatanud väärisiksuse, hakkavad suhtuma halvasti neisse inimestesse, kes ei käitu õigesti. Selle sama halvasti suhtumise ning sellest tulenevate tegudega nad viivadki kergesti ja kiiresti energia parasiitkirjutajale.

Kuidas tekib suhe parasiitkirjutajaga?

Kui inimene puutub kokku uue olukorraga, siis alguses kasutab ta nn ühiskondliku kogemusena väljatöötatud lähenemist.

Näiteks avastab noor inimene endas kunstniku ande. Tavaliselt siirdub ta vastavasse kooli seda ala õppima. Tal on olemas omanäolise lähenemise alge, aga erinevaid koolkondi õppides näeb ta, et juba enne teda on sarnastel teedel käidud. Erinevad koolkonnad on väljatöötanud metoodikaid ja vorme ning neid kõiki hakkab see inimene interpreteerima. Selle tegemine peegeldub emotsionaalsel tasandil tundmustena ja lõpuks hakkab ta endale sõnastama neid ehk kirjeldama. Nõnda saab ta kogemuse.
Et saada ise kunstnikuks, tuleb inimesel aga hakata ise looma. Ja teadagi on enne loomist toimuv protsess põrgulikult valuline. Kui põrgulik loomisvalu on läbitud, siis on sealt edasi vaid idee, motivatsioon, teostus ja analüüs, mis on juba loov käitumine.

Seega, mingi aspekti välja arendamise alguses kasutab inimene alati kirjutajat. Parasiitkirjutajaga on tegemist siis, kui pidevalt alavääristatakse ja surutakse alla inimese enda omapärast lähenemist. Lähenemises kiidetakse heaks ainult koolkonnale vastavad aspektid ja halvustatakse kõike muud. Sellise kasvatuse tulemusena kasvavad tublidest õpilastest välja ühesugused inimesed, kelle vaheline paremushierarhia joonistub välja selle alusel, kelle loomulikud parameetrid kõige paremini koolkonna omadega samastuvad. Selliste tublide ja eeskujulike õpilaste probleemiks aga jääb see, et nad jäävadki interpreteerijateks, aga ei saa loojateks. Selleks, et saada loojaks, peab inimene lahti laskma tublidusest, heast ja halvast, õigest ja valest - parasiitkirjutajast.

Kui inimese loov jõud hakkab avalduma, siis parasiitkirjutaja:
Idee loomise etapil isoleerib, et poleks võimalik luua seoseid;
Motiveerituse etapil piinab, et tung jookseks mõttete probleemide lahendamise peale tühja;
Teostamise etapil kurnab, et tehtav oleks maksimaalselt palju jõudu nõudev ning ajamahukas;
Analüüsimise etapil valab sitaga üle, et inimene ei suudaks filtreerida, mis õnnestus ja mida järgmisel korral vältida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2012 11:30 pm    Teema: Vasta viitega

Huvitav kokkuvõte (Y)

* Ja Tokroda palus edasi öelda, et talle ka meeldis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Kolm Märts 07, 2012 7:15 pm    Teema: Re: Parasiitkirjutaja Vasta viitega

Hella kirjutas:
See on minu arusaam, mis tekkis Tokrodat kuulates:

[Analüüsimise etapil valab sitaga üle, et inimene ei suudaks filtreerida, mis õnnestus ja mida järgmisel korral vältida.

Aga Sul on alati võimalik lohutuseks osta ja kasutada perse lakkumise teenust ja haavu parandada Laughing tänapäeva majanduslikult raskel ajal ei tohiks see eriti kallis olla,kuigi pole kunagi eriti olnud.
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Märts 08, 2012 1:08 pm    Teema: Vasta viitega

Elukunstnikud jälle kakuvad ja levitavad nonstop usumõnu pläru, tahavad kangesti ülioriginaalsed olla. See nende vaba valik ja harjumus selline, keda ei tohi isegi halvustada-kritiseerida, hellakesed teised. Tulevik on seega täielikult teineteist toetavate tossukollide ja usutsombide päralt, ehk omapärakuline yang ja yin liidukooslus.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Märts 08, 2012 10:41 pm    Teema: Vasta viitega

No mis ma ikka oskan selle peale öelda... Rolling Eyes

Kuulge poisid, paratamatult tekivad paralleelid teie ja videos esitatud netikommentaatori vahel: http://eestilaul.err.ee/videod/f15af7f1-b861-46e9-b13e-538dd052a044
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Reede Märts 09, 2012 6:44 am    Teema: Vasta viitega

Hella kirjutas:
No mis ma ikka oskan selle peale öelda... Rolling Eyes

Kuulge poisid, paratamatult tekivad paralleelid teie ja videos esitatud netikommentaatori vahel: http://eestilaul.err.ee/videod/f15af7f1-b861-46e9-b13e-538dd052a044

Kusine ja nõrk propaganda klipp kui analüüüsida siis mida need kärnad seal näos tähendavad kas nagu ekskommar Aaviksoo(samba-jaak) ütles et kõik kes tema samba äri kritiseerivad on pidalitõbised?
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Reede Märts 09, 2012 2:03 pm    Teema: Vasta viitega

päris vaimukas klipp mu meelest. Very Happy
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
toorum
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Märts 12, 2012 3:55 pm    Teema: Vasta viitega

See on minu arusaam parasiitlikust kirjutajast, mis tekkis Hellat lugedes:

See kirjutaja ja energiaandmise ja siis tarkuse vastu saamise värk tundub nagu piiblis kirjeldatud preestrite, ohvrilammaste ja rahavahetajatelugu, kes pühakoja uksetaga seekleid kolistasid ja kellele Jeshua nimeline moslemite prohvet kitlipeale olla andnud. Judeokristlikus ehk feodaalse ülesehitusega ( umbes sama on tegelt ka sunnimoslem, kui moslemite kogukonna keskaega kivistunud alamat sorti sotsiaalne arengutase, millest selgelt eristub demokraatlikum ja intelligentsem siidimoslemite sekt ja nende maailm ) maailmapildis käb praegu kirikute ( eriti katoliku omades ) veel hullem seeklissepanemise kaubandus. Aga jah, kui sa tarkust vastu saad ja energia ära annad, siis pole sel tarkusel su isikliku mõistmist ja väge sees ja nii ollakse lihtsalt usklik, kes mingite doktriinide järgi juhindub, olgu selleks siis piibel või koraan...
Tagasi üles
toorum
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Märts 13, 2012 3:30 pm    Teema: Vasta viitega

Hella kirjutas:
No mis ma ikka oskan selle peale öelda... Rolling Eyes

Kuulge poisid, paratamatult tekivad paralleelid teie ja videos esitatud netikommentaatori vahel: http://eestilaul.err.ee/videod/f15af7f1-b861-46e9-b13e-538dd052a044


http://www.youtube.com/watch?v=2hHGKXlbXGw
Tagasi üles
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Teis Märts 13, 2012 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

Robootika ja nanotehnoloogia on praktiliselt surematud ja jätkusuutlikud,taasregenereeruvad ehk uuestisündivad. Laughing
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Dets 27, 2012 4:16 pm    Teema: Vasta viitega

Väike mõtteavaldus:

Hakkasin mina ükspäev oma lähedasele muu seas seletama mingit aspekti, mis oli kokukat kuulates peas kerima oli jäänud. Aga nagu ikka - selleks, et teemasse pühendamatu asja loogikast aru saaks, tuli kõigepealt selgitada ports alusmõisteid. Ning seda tehes jäi mind häirima suutmatus täiesti lihtsalt, selgelt ja ühemõtteliselt defineerida ära Nõrkusejõud ehk parasiit.

Ja nii tulin ma lugema seda teemat, mille siin ise olin kirjutanud.

Tuleb välja, et see arengumaagide üks alusmõisteid - parasiit ehk nõrkusejõud, on inimesele kahjulik asjaolu, mille olemasolu on raske tõestada.

Esimeseks probleemiks on muidugi asjaolu, et kui see oletatav nõrkusejõud on pannud ülekohtustelt ühe inimese teise inimese kukile, siis kukil olev inimene peab nõrkusejõudu väga positiivseks asjaoluks.

Aga teine probleem on minu jaoks uskuda, et parasiit on saanud osaks mitte ainult mitte minu kehastusest, vaid ka sellest osast minust, mis läbi kehade elust ellu liigub. Ja et ka minu tunded, tungid, mõtted jm on parasiidi kontrolli all. See on nii suur, et tundub täiesti absurdne. Vägisi liigub mõte selles suunas, et ehk on see looduse poolt sätitud plaan, et inimesi arenema sundida.

Ma saan aru, et tegemist on jõuga. Seega pole võimalik võtta kinni millestki ja öelda, et vot see on nüüd parasiit ja see mitte.

Seega, kui Nõrkusejõud tõesti eksisteerib, siis praegu on minu jaoks suurimaks ülesandeks kirjeldada kus, kuidas ta eksisteerib. Ma kuulan ja loen, aga tunnen ikkagi, et ei saa sellest oma tavaelus kinni võtta ja öelda, et see on nüüd see.

Kusjuures nõrkusejõu inimeselt inimesele kanduvaid liine näen ma küll. Inimesed teevad teineteise suhtes pealtnäha absurdseid tegusid, mis saavad tähenduse, kui vaadata seda nõrkusejõu aspektist. Igaüks selles ketis aktiveerub, kuna temas on mingi asi katki.

Üks teaduse populariseerija rääkis, et millegi olemasolu saab tõestada vaid siis, kui teatav hulk inimesi midagi ühtviisi näeb ja suudab seda ka korrata.
Siin tekib aga probleem. Ok, mina võin seletada teise inimese absudse käitumise lahti nõrkusejõu toimemehhanismidega, aga see inimene ise ei nõustu kindlasti minuga. Asjaolu selgitades ma hoopis riskin konfliktiga, kuigi pole plaaninud oma energiat üldsegi mitte konfliktimise peale kulutada. Seega ei saagi tekkida mingisugust hulka inimesi, kes asja ühtmoodi kirjeldaksid.

Nii tekitab nõrkusejõud kirjeldamine faktilises elus hoopis paksu pahandust. Teooria tasandile jäädes on ta aga mõttetu usumull.

Seega ongi Nõrkusejõud midagi, millesse saab vaid uskuda???
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Nelj Dets 27, 2012 11:43 pm    Teema: Vasta viitega

Ma kah alles uurin, misasi see nõrkusejõud õieti on. Mõtetes mõlgub see nurk, et inimestel ei lasta oma maailma luua, kõik peavad ühte nägu olema ja summutatakse ära inimese oma olemine ja tahe. Mida kõike inimesed üksteisega ei tee, et oma tahtele allutada… Milleks? See, kes teeb oma asja, teda ei koti, mis ümberringi toimub. Pole seda massi taha vaja. Igal juhul on inimestel hunnik pseudomuresid ja hirme. Seda pean praegu nõrkusejõu ilminguks.

Viimasel ajal kalduvad mõtted äri- ja usumaailma poole, mis on tekkinud nõrkusejõu tahtel. Arvan, et läbi ärimaailma väänatakse miskitmoodi sugutung ebaloomulikuks (nagu alasti keha oleks midagi erilist, autod, riided, reklaam jms omavad seksuaalsust ja iga väikse asja peale minnakse kiima), ning usumaailm tekitab meis surmahirmu (selle alla lisaksin ka konfliktihirmu, hirmu oma füüsilise keha pärast, et kardetakse tänaval tappa saada, vargusi jms. St millestki ilma jäämine). Rohkemat ei oska praegu lisada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Reede Dets 28, 2012 3:57 pm    Teema: Vasta viitega

Kuidas teed vahet pseudomuredel, - hirmudel, - kiimadel ja looduse poolt õigustatud muredel, hirmudel, kiimadel?

Kui inimene saab nüüd ajude poolest aru, et tegemist on pseudomure, -hirmu, -kiimaga, aga ei suuda sellest tundest kuidagi üle olla, siis ongi ta konkreetselt nõrkusejõu haardes vaevleja. Siis ongi võimalik osutada - vaadake, see on nõrkusejõud oma füüsilises ilmingus! Mulle meenub sellega eksortistlik pilt kurja vaimu küüsis olemisest. Olen ise kunagi sellises kaksikolemises viibinud. Aga kaksikolemus tekkis ainult seetõttu, et tahtsin tunnistada oma tõelist olemust - oma tõelisi mõtteid, tundeid ja vajadusi. Selles olukorras viibida on väga raske ja laastav.

Nii naljakas lugu selle illusiooniga. Ta on kõikjal, aga kui sa teda ühe koha peal määratled ja üritad temast kinni võtta, siis ta lihtsalt kaob ära sellest kohast. Mis ei tähenda, et illusioon mujal lõpetaks eksisteerimise. Ta on pidevalt kohalolev ja mõjutav, aga temaga ei saa arvestada. Ei saa teda eraldada ja kusagile eemale lükata.

Siit tulebki põhjus, miks inimene enamasti ei taha näha pseudot. Inimene ju toetub pseudole ja kui ta seda näeks, siis kaoks ju pseudo ära.
Nt ma teadsin üht ema, kelle pere ühtsustunne toetus mõttetutele probleemidele. Siis kõik keerles tema ja ta emotsioonide ümber. Kogu aeg oli pinge. Ja nendel probleemidel ei tulnud lõppu, sest neid tuli kogu aeg hirmuga juurde toota. Rahu oleks toonud tühjuse ja lagunemise. Seega tema jaoks ei olnud probleemid mõttetud, need olid väga vajalikud. Probleemilahendusi ta süstemaatiliselt vastu ei võtnud.

Fakt on see, et inimene ei ole täiuslik, inimene on arenev. Vaja oleks aru saada, millal sekkub loomulikku arengusse nõrkusejõud. Võib-olla siis, kui inimese nõrkus hakkab talle ühiskonnas paremat positsiooni andma ja inimesel kaob motivatsioon oma nõrkust parandada. Nt on igal võimupositsiooni omajal või pürgijal kasulik mitte omada sisemaailma. Mulle vahel tundub, et kõigi elementaarsete oskuste omajate vahelt valitakse tihti välja kõige lipitsevam ja koogutavam inimene. Aga ma täiesti aktsepteerin, et see minu väljaütlus on äärmiselt konfliktne. Ja kui palju seal tõe ja reaalsusega pistmist on, pole halli aimugi.

Võib-olla aretatakse inimkonda sarnaselt Siberi hõberebastele (vt: http://www.vaimumaailm.ee/viewtopic.php?t=6360&highlight= "Siberis aga on juba 50a tehtud katset hõberebastega, kus lastakse paarituda vaid kõige passiivsematel ja mitte vastu hakkavatel rebastel. Ja tulemusena avaldusid juba kolmandas põlvkonnas inimese vastu huvi tundvad rebased. Tulemus olenes vaid geenidest ja mitte kasvatusviisist. Ja mis kõige põnevam, kui sellist kõige empaatilisemate välja sorteerimise ja paarituda laskmise strateegiat jätkati, siis hakkasid varsti ilmnema muutused rebaste kehades: kõverad sabad, erinevad värvid ja täpid, erinevad kehakujud jm. See võib olla selgituseks, kuidas on olemas nii palju erinevaid koeratõuge.") Kellel on oma nägemus, oma tee, omad lahendused ja mudelid, neile lihtsalt elu edasiviimise võimalust ei anta.

Kõikjal see kindlasti nii ei ole. Nt Eesti IT areneb pidevalt ja võimalus antakse ikkagi neile, kes midagi ka ära suudavad teha. Arvatavasti on nii nendel aladel, kus puudub sisuline areng. Aga see on jällegi omaette teema, kuidas teha selgeks, kas areng on sisuline. Inimesed nagu ei väärtusta ega näe sisulist muutust. Nt teenimatult vähe väärtustamist omab see, kas inimene teeb midagi oma peaga või lihtsalt kopeerib midagi põnevat, mida keegi teine samas seltskonnas veel kopeerinud pole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Reede Dets 28, 2012 5:19 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult hirmud on minu jaoks hirmud. Ja praegu kipun arvama, et inimene enda teed käies ei tunnegi hirme. Loogika ütleb, et hirmu peaks tundma lapsed, et nad ei hukuks, kuigi tundub, nagu nad oleks palju julgemad kui tänapäeva täiskasvanud inimesed on.

Kiima puhul arvan seda, et kui inimene teeb oma asja, siis tal puudub suures osas kiim. Sugutung tekib siis, kui selleks energeetiliselt vajadus (mitte toitumiseks, kerge saagi himustamiseks) vaid kui maailma loomine seda nõuab, enda töö tegemiseks ja meeskonnatööks.

Pseudomure all pean silmas selliseid muresid, et „mida teised küll arvavad ja kas ma olen ikka piisav” liinis muresid. Igasugu mured ju lähtuvad kokkuvõttes meist endist, ning tihti tahetakse oma muresid teistele ka pähe määrida, sest kui juba kaks või kolm inimest nõustub, hakkab see mure reaalselt ka eksisteerima. Ikka mass ehk toide taha. Suht sama asi, mis sa juba isegi näiteks tõid.

Seda kahevahel olekut tean minagi, vb mitte selles vormis aga mul on olnud hetki, kus ma kardan, et lähen täitsa hulluks, kui teeks seda, mida tahan, laseks ühiskonnast lahti. Seda ütleb see osa minus, mis ema piimaga sisse pandud. Nagu seisaks kaljuäärel, varbad juba üle ääre ja kohe- kohe kukud aga siis tõmbad ennast jõuga tagasi, sest võitis see hirm tundmatu ees. Pärast seda läheb elu ikka sama vana rada mööda, miski ei sõltu reaalselt sinust ja maailma loob keegi teine. Aga praegu ma võin öelda, et ühelt kaljuäärelt olen alla astunud ja päris hea on olla.

Vaata, see film koduloomadest, mida vaatasid, ja et seal öeldi kuidas kodukoeral on hundiga 99,8 % sama geneetika, siis mul on ka sama tunne inimeste suhtes. Sellepärast ongi nõrkusjõust nii raske vabaneda, et meie siin oleme nõrkusjõu baasil arenenud. Et sellest vabaneda, tuleb konkreetselt mingi osa endast lahti lõigata (aga kes see tahab vabatahtlikult nt oma paremast käest ilma jääda?). Ei taheta ja põhjus on selles, et pole seda tegelikku eesmärki, mille nimel nii kaugele minna. Igaks juhuks mainin, et räägin täiesti isiklikust eesmärgist, mitte maailma poolt antud lubadustest, et terroristi mängides saab paradiisi jms.
Ja siis peaks inimestel olema mingid avaldumata geenid… ? Ootavad oma aega? Mingi teema on nendega ka.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Laup Dets 29, 2012 3:37 pm    Teema: Vasta viitega

Nõrkusejõud on see, kui mingi seltskond avastab häguselt hirmutava Nõrkusejõu mõiste ja siis sellele üksmeelselt kaasa laulavad, ilma mõistmata mida selle all päris täpselt mõeldud on. Ja kui keegi suvatseb tulla ja ütelda neile, et antud ajahetkel oletegi ise sellest Nõrkusejõust läbiimbunud, sest teie jaoks ongi vaid selletaoline nähtuste määratlemise viis hetkel õige ja loomulik olukord. Siis see tulija tuleb koheselt sildistada parasiidiks, sest nende eneste väga sihikindel Nõrkusejõu Päikesepõimiku tahe seda üheselt käseb ja kohustab. Tegelikult on see täiesti iseenesest mõistetav inimlik müütilis-religioosne nähtus ja olukord.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Püh Dets 30, 2012 2:05 pm    Teema: Vasta viitega

Sina aga tundud lausa ingel olevat. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maalanna
Arengumaag


Liitunud: 19 Märts 2010
Postitusi: 152

PostitusPostitatud: Nelj Jan 03, 2013 2:45 am    Teema: Vasta viitega

Ma püüdsin ka mõelda selle üle, et kuidas mõista seda, mis vahe on Loodusel ja nõrkuse jõul. Ma saan aru kuidagi nii, et Looduses on andmise-võtmise tasakaal (algetel omavahel peaks vist nagu olema), aga nõrkuse jõud on ainult tarbivas pooles. Nagu lõputult ahne ja ainult imev suur must auk, mis kunagi midagi vastu ei anna. Ja mida rohkem inimene parasiitlusele järele on andnud, seda rohkem ta sellele sarnasemaks muutub.

Nägin sellist pilti, kus ma oleks nagu üle maailma serva alla vaadanud, ja seal oligi selline suur kombitsatega must auk. Need kombitsad olid ühendatud inimeste sees erinevate osadega. Ja need osad, mis nende kombitsatega ühendatud on, on nagu sinna alla langemises. Nagu kukkumisetunne tekib, kui mõnele enda sellisele osale keskenduda. Ei ole eriti meeldiv pilt. Need kombitsad tuleks küll ära likvideerida enda seest.

Ja nende kombitsate kaudu imetakse ka teistelt inimestelt. Tänu sellele, et inimene on endast juba midagi maha müünud, ei suuda ta suhetes teiste inimestega enam selle osa pealt tasakaalus püsida - tarbiv pool võtab võimust. Aga kõik see, mis ta võtab, läheb läbi tema parasiitsüsteemile.

Nii et tegelikult, kui inimene orjastab kellegi, siis ta ise ei saagi sellest nagu midagi - need hüved võetakse temalt lihtsalt ära. Kui võrrelda sellega, mis ta oleks saanud ausa kaubavahetuse teel selle teise inimesega, siis ta ju isegi kaotab sellega.

Ma näen, et parasiitlus oleks nagu sõltuvus. Kui sellele järele anda, siis see lõpuks hävitab sind. Aga minu arust peaks meie küll veel suutma sellest enda sees vabaneda, kui korralikult võidelda ja tööd teha.

Luuakse küll illusioon, et töötegemine on mingi hullult suur koorem ja vaev, aga ma arvan, et reaalselt on nõrkuse jõu orjamine palju suurem energiakulu, kui tõeline ja oma tasemele vastav töötegemine kunagi olla saab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Kirjutajad ja muud kõrgemad jõud Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group