Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Katsetused: OOBE, rännakud kehast väljas jne
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ronija
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 26 Apr 2005
Postitusi: 75

PostitusPostitatud: Kolm Juun 08, 2005 11:53 am    Teema: Vasta viitega

Pildi ette saamine võib tõesti tükk tegemsit olla ning siiski ei saa kindel olla, et õiget asja näed.

Akk võiks igaks juhuks uurida, et ao-d või muud asjad pole ennast külge pookinud ning selle pärast pole rännakuks väge. Või siis mõni jupp on katki või kaduma läinud. Üldiselt tundub, et kollide söötmine on päris levinud asi. Ja elus ettetulevad tragöödiad, kui neid ära ei võideta/lahendata, lõhuvad juppe usinasti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Nelj Juun 09, 2005 6:02 pm    Teema: Vasta viitega

http://hexagon.fi.tartu.ee/~laur/papers/comment/e020405.html


Daryl J. Bem and Charles Honorton
Does Psi Exist? Replicable Evidence for an Anomalous Process of Information Transfer
Psychological Bulletin 1994, Vol. 115, No. 1, 4-18.

Selle autorid võtavad kokku aastate jooksul erinevate uurimisrühmade poolt läbi viidud nn ganzfieldi eksperimentide tulemused. Eksperiment näeb välja sedasi, et ühes helikindlas ruumis viibib "saatja", kellele näidatakse juhuslikult valitud visuaalset stiimulit (foto, video vm). Teises, eemalasuvas toas asub "vastuvõtja", kelle meelte aistingud on püütud viia miinimumini - ta silmi katavad poolikud pingpongipallid ja kõrvaklappidest tuleb ühtlane müha jne. Seanss kestab pool tundi. "Saatja" püüab kuidagi endale näidatavat informatsiooni mentaalselt edasi saata, samal ajal kui "astuvõtja" kirjeldab sõnaliselt kõiki endale pähe tulevaid kujutluspilte. Peale seansi lõppu peab "vastuvõtja" valima nelja variandi hulgast selle, mida tema arust "saatjale" näidati.

Kui äraarvamine toimuks puhtalt juhuslikul alusel, siis oleks keskmine tabavusprotsent 25. Aga Bemi ja Honortoni esitatud katsete staistiline analüüs näitab, et tabavus oli natuke üle 30%. Mis nende käsutuses olnud valimi jaoks on statistiliselt märkimisväärne, nii suur kõrvalekalle ei saa olla juhuslik.

Veel teisi D. Bemi artikleid sel teemal:
Psi Phenomena (ESP)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Nelj Juun 09, 2005 6:04 pm    Teema: Vasta viitega

Kui tabavus oli üle 30%di, siis meel oli kehast väljas samapalju.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ronija
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 26 Apr 2005
Postitusi: 75

PostitusPostitatud: Esm Juun 13, 2005 10:52 am    Teema: Vasta viitega

pigem oli meelevälisetaju osakaal 5%. St see, mis oli üle juhusliku tõenäosuse määra. Hea oleks ikkagi veel teada kui suur oli katsete arv ning kuidas valiti inimesed kes katses osalesid. Samuti kui suur oli inimeseti õigesti arvamuse jaotus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jones
Läbustaja ja Petis


Liitunud: 9 Aug 2006
Postitusi: 747

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 5:15 am    Teema: Vasta viitega

lugesin kunagi, et lucid dreamides saab. lucid dreamisin, siis ükskord ja mõtlesin uh prooviks nii keskenduda. nägin siis ennast enda kohal aga nägin kõike kuidagi 360kraadi ja imelikult. hõljusin natuke ja järsku sattusin kuskile hilisõhtu päikeselisele tänavale, kus mingid väiksed tegelased mängisid palli. läksin ühe käest küsima, kus ma olen, siis too vaatas kuldsete helendavate silmadega vastu ja hakkas mind ära ajama, et mina ei tohi seal olla. naljakas oli seel, et ma tundsin, et see tegelane tõsiselt kartis mind.
kas nüüd mingi müstiline kogemus või lihtsalt järjekordne maailm, mis tahtlikult sellise une ajal loodud, niikaua ei otsusta kui kummagile loogilise seletuse leian.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vetevana



Liitunud: 18 Apr 2007
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Mai 04, 2012 1:25 am    Teema: sss Vasta viitega

Mõned näited, kuidas kehavälises keskonnas paremini orjenteeruda. Selgeks nägemiseks saab endale käsklusi anda: "Mul on supernägemine!" või seda lausa karjuda. Testisin ja ma nägin üliselgelt 3 km kaugusele. Kiire liikumise puhul sobib käsklus, "olen superman" ja lennates siis käsklused "kiirust juurde!" või maha. Käisin 2 korda kuupeal ära ja vaatasin kuult maad, väga kaunis sinine planeet. Oobes mõjuvad käsklusted, mida on vaja vahel mitu korda ütelda, enne kui mõjuma hakkab.
_________________
Kasesalus varjuga hüvasti jätmas
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group