Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

O: kuivatatud ravimtaimi ja mett
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Turg
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Nelj Aug 18, 2011 5:47 pm    Teema: O: kuivatatud ravimtaimi ja mett Vasta viitega

Võite apteegihinnast odavamalt pakkuda kuivatatud ravimtaimi. Eriti soovin saada saialille ja naistepuna, aga ei ütle ära ka muust, mis võib talveperioodil mulle abiks olla.
Samuti ostan mett. Kuna see on suurem investeering, ehk siis ostaksin korraga umbes 10-15 euro eest, siis sellega viivitan 5. septembrini ja seega on aega pakkuda küll.
Tartus saan ise järgi tulla.

Pakkumised võite teha privas või meilile paadikapten@hot.ee
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
nattydread
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 3 Dets 2006
Postitusi: 861
Asukoht: On

PostitusPostitatud: Esm Aug 22, 2011 10:56 am    Teema: Vasta viitega

10-15 euro eest saad väikse purgi mett. Ravimtaimi mine korja ise, mida veel leidub.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Esm Aug 22, 2011 1:49 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on väga palju saialille seemneid. Kui tahad, võta ühendust. Võin spets Sinu jaoks veel viimaseid saialilli juurde noppida, aga kuivatama pead ise.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
maximus
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Nov 2007
Postitusi: 1048
Asukoht: L-Virumaa

PostitusPostitatud: Esm Aug 22, 2011 7:42 pm    Teema: Vasta viitega

Mul täitsa olemas umbes 10 sorti ravimtaimi ja 7 sorti maitsetaimi. Hetkel ootan pakendeid, ongi plaanis pisut müüa.
Arvatavasti soodsaim mesi: 4 euri 0,7 kg. Korralik mesi, sõber müüb.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Kolm Nov 30, 2011 10:10 pm    Teema: Vasta viitega

Kas kellelgi sinilatva on?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Nelj Dets 01, 2011 2:53 pm    Teema: Sinilatv - asendused Vasta viitega

Tsiteerin::
Tarvitatakse vesileotisena või keedisena köha puhul kui tugevatoimelist rögalahtistit. Samuti kasutatakse mao haavandtõve ravis. Taime risoomil on tugev rahustav ning uinutav toime.
Ma pakun, et seda pole. Asenduseks:
Röga vältimiseks peaks lõpetama kuumtöödeldud tärklise tarvitamise.
Maohaavandid: granaatõuna koor.
Rahusti/uinuti: palderjan, piparmünt.

Endal on pakkuda, mõnda rohkem, mõnda vähem, järgmisi ürte:
Vereurmarohi (lehed-õied)
Kortsleht (vähe)
Paiseleht (vähe)
Punane ristik (vähe)
Põldosi
Soolikarohi
Valge mesikas
Kollane mesikas
Teeleht (suht. vähe)
Ivan-t¹ai (põdrakanep)
Raudrohi
Võilill (õied)
Kõrvenõges (lehed-õied)
Hiirekõrv
Topinambur (maapirn; mugulpäevalill; juudikartul. Lehed.)
Takjas (seemned; üle 1 kilo)
Teelehe seemned
Granaatõuna kuivatatud ja pulbristatud koor
Potipõllustajate jaoks on ka mõningane hulk vereurmarohu ja lupiini seemneid.

Mõrtsutajate ja enesetapjate jaoks on varuks teeklaasitäie jägu koerapöörirohu seemneid. Muideks, see loetakse kah ravimtaimede sekka.

Hind: 50 grammi - üks URR
Seemned topelt.
Koerapöörirohu seemned - 10 g 10 URR
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Nelj Dets 01, 2011 11:34 pm    Teema: Vasta viitega

Rögaga mul probleeme pole. Maovalude vastu on seni toores koorimata kartul aidanud ja praegu selle üle kah ei kurda.

Mõtlesin sinilatva kasutada oma "vaimuhädade" vastu. Praegu panen juba 2 kuud Coaxili ja olemine on isegi üsna hea (paanikahood jäid järgi ja masendus näikse kah taanduvat), kuid see tablett tekitab mul häirivaid südame vahelööke ja seega tundub, et ei sobi.

Põdrakanepit ma vajangi veel, sest juba mõnda aega olen seda tarbinud migreeni vastu (1 spl põdrakanepit, 1 spl melissi, kuum vesi peale ja tõmbab pool tundi - tundub, et see segu loob suht hea enesetunde). Melissist ei ütle samuti ära.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
nosalt
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 29 Nov 2007
Postitusi: 243
Asukoht: magevees

PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2011 10:17 am    Teema: Vasta viitega

hall kass kirjutas:
2 kuud Coaxili

Kirjastuselt SINISUKK on ilmunud:
John Virapen "SURM - ravimi kõrvaltoime" 2011
Pilk ravimitööstuse telgitagustesse http://www.johnvirapen.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
toorum
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2011 4:05 pm    Teema: Vasta viitega

Mine osta apteegist koirohu tinkduuri ( aitab kõhuhädade puhul ), poest aniisiseemneid ( hea maitse, aga pane nati rohkem kui aint maitseks ) ja pane need viina sisse likku, magusaineks võid mett kah sisse määrida ja pidavat huvitav lake tulema ( ma proovin nüüd varsti isegi järgi ).
Tagasi üles
Marith
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 11 Okt 2008
Postitusi: 57
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 04, 2011 12:59 pm    Teema: Vasta viitega

Mul kasvab sinilatv (Polemonium caeruleum) peenral, praegu ainult üks taim. Ma ei tea veel ka sedagi, kas ta pole mitte selle liigi valgete õitega teisend. Eks järgmisel suvel selgub. Paistab, et ta levib seemnetega üsna kergelt. Võin korjata järgmisel suvel seemneid? Endale siniladva-kasvanduse rajamine võtab vast rohkem aega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Esm Dets 05, 2011 11:49 pm    Teema: Vasta viitega

Marith kirjutas:
Mul kasvab sinilatv (Polemonium caeruleum) peenral, praegu ainult üks taim. Ma ei tea veel ka sedagi, kas ta pole mitte selle liigi valgete õitega teisend. Eks järgmisel suvel selgub. Paistab, et ta levib seemnetega üsna kergelt. Võin korjata järgmisel suvel seemneid? Endale siniladva-kasvanduse rajamine võtab vast rohkem aega.


Seemnete hankimine on kah variant. Kui ma viitsiks, siis ma saaksin ühe tuttava juures need maha külvata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Dets 06, 2011 12:47 pm    Teema: Vasta viitega

Ma jäin mõtlema,et kas on suurt vahet, et kas inimesel on kapitäis tablakaid või kapitäis ravimtaimi... Confused
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Dets 06, 2011 2:12 pm    Teema: Vasta viitega

kõige parem oleks vast teadmised ravimtaimedest ja tabalkatest mõlemast.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Dets 06, 2011 2:42 pm    Teema: Vasta viitega

Ma rohkem seda mõtlesin, et tea miks neid ravimeid niipalju vaja on. Et näiteks korjan suvel ravimtaimi , kuna juba justkui eeldan ,et olen haige. Et neid läheb vaja.
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Dets 06, 2011 4:03 pm    Teema: Vasta viitega

arvad, et kui ei eelda midagi, siis ei jää haigeks?
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Dets 06, 2011 4:10 pm    Teema: Vasta viitega

Ei oska sellele küsimusele vastata.
Isegi ei arva midagi.
Tagasi üles
nosalt
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 29 Nov 2007
Postitusi: 243
Asukoht: magevees

PostitusPostitatud: Teis Dets 06, 2011 6:42 pm    Teema: Vasta viitega

Anatol Sügis vastas: "Suvel söön rohtu, talvel heina."
Paljud ravimtaimeks taantatud floora esindajad sobivad ka igapäevatoiduks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Dets 06, 2011 7:28 pm    Teema: Vasta viitega

Paljud maitsetaimed on tegelikult ühtlasi kasutatavad ravimtaimedena. Ühesõnaga ei ole tegelikult nii, et tarbid, palju tahad.

Näiteks basiilik. Mul endal tekkis huvi kunagi selle taime vastu. Siis uurisin ja katsetasin. Basiilikul on kesknärvisüsteemi rahustav mõju. Tegin tee. Maitse oli minu jaoks liiga omapärane ja hakkasin katsetama erinevaid teisi taimi maitseparandajatena. Lõppeks leidsin ,et basiilik-piparmünt-meliss andis üsna meeldiva tulemuse. Samas ma pean tunnistama, et peale teatud hulga basiilikutee manustamist tundsin ma ka selle rahustavat toimet üsna heasti Smile
Meestele seda üldse liigsetes kogustes ei soovitata (teeb noksi uniseks). Ja piparmünt on uniseks tegev ja pidi liigsetes kogustes südamele hakkama. Nii nagu ka liigsetes kogustes kummelit pidi maksale mõjuma.

Mida lõppeks öelda tahan, on see ,et suures naturaalsuse tuhinas ei tasuks ära unustada,et ka ravimtaimedel on võimalikud vastunäidustused.
Tagasi üles
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Teis Dets 06, 2011 11:59 pm    Teema: Vasta viitega

Ravimtaimedel on võimalikud, aga tabulettidel ja tavapärastel igapäevajookidel (must tee, kohv) on kohustuslikud vastunäidustused.

Miks tarvitada kusagil kauge maa istandustes väljakurnatud pinnasel kasvatatud närvimürke, kui on võimalik käia suviti kääride ja riidest kotiga veidi looduses ringi ning üht-teist varuda?

Maitsetaimed on hea teema. Ise olen tee valmistamiseks kasutanud cayenne pipart, ingverit, kaneeli, köömneid, tilliseemneid. Viina sisse lähevad t¹illipipra kaunad (hoiatus meestele: pärast viilutamist või riivimist ning enne kusemist tuleb tingimata käsi pesta!)

Veidike puju leidsin kah oma varudest.

Hinnad hakkavad tasapisi tõusma; kui nõudlus on väike, panen osa nääripakkide sisse ja siis olete ilma.
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Dets 07, 2011 10:33 am    Teema: Vasta viitega

Paljud seda ingverit ise kasvatavad...
Ma mõtlen,et põhimõtteliselt jonnida välismaise üle ka pole mõtet. Ehki idee tarbida kohalikku eelkõige on loomulikult tervitatav. Maitseainete ja taimede suhtes olen sutike fänn. Selles mõttes,et ikka kasutan omajagu ja ilmselt olen mingis mõttes kerge "taimelaksu" all vist pidevalt.
Mulle üks vana vang õpetas seda vangide kange teejoogi tegemist (¹ifiir vai kuidagi nii nimetasid). Põhjendas kah ,et tee pidi tegelikult ergutavam olema kui kohvi. Ma proovisin aga ei osanud tegelikult olulist vahet tuvastada. Aga see selleks.
Nüüd see aasta läks mul nii,et ei korjanud ega kasvatanud õigupoolest midagi. On nii, et igaks juhuks on valuvaigisti ja kui jäängi tõbiseks siis mees sunnib mind pitsi ingverimahla neelama ja teeb brändiga õunatee (mesi kah sisse) ja sellest piisab. Igaks juhuks on pipraplaaster ja sinepiplaaster ka kodus olemas. Noja nii saabki hakkama. Ma olen kohutavalt vilets ravikuuride pidaja (lihtsalt unustan ära). Pole vahet kas tablakad või taimedroogid.
Seetõttu olen hakanud mõtlema,et kui me tablakate hunnikud vahetame ravitaimede vastu,et kas siis on ikka suurt vahet. Ikka elame valmistudes haigeks jääma. Midagi selles on nagu kiivas mumeelest.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Turg Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group