Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Valges lumes eikusagil augus külma vette uppumine
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Märts 31, 2011 7:59 am    Teema: Vasta viitega

A miks see päris iidvana slogan ei sobinud. See : ole kes sa oled....jne.?
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Märts 31, 2011 12:37 pm    Teema: Vasta viitega

samahästi võiks kuulutada, et eesmärgiks on vabaneda seesmisest ja välisest, anorgaanilisest ja orgaanilisest, usust ja tahtest, kultuurist ja loomisest, häälestusest ja elujõust, või ka tasakaalust ja muutusest, toetusest ja taotlusest, armastusest ja ürgtungist, alateadvusest ja intuitsioonist, kuulamisest ja haistmisest, süütundest ja hirmust, kohanemisest ja tähelepanust, vagadusest ja agressiivsusest?
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Nelj Märts 31, 2011 4:28 pm    Teema: Vasta viitega

vaata, on kahesuguseid asju - pooluselised, mis vastanduvad ja pooluselised, mis täienduvad.
vastandumine nullib täiendumise.
ehk siis vastandades mingi asja ühte poolust teisele, läheb inimene sellele, et eelistab poolikut tervikule.
teineteist täiendavad pooled annavad aga terviku.
hea-halb on vastanduvad asjad ja minnes seda teed muudetakse terviku nägemise võimalus nulliks ja tekib manipuleerimise võimalus, kusjuures kaob ära mõistmine - poolikut eelistades ei ole võimalik mõista tervikut.
seega igasuguste paaride puhul peal peab mõistma, kas need on vastanduvad või täienduvad.
hea-halb puhul ei ole täiendumine võimalik, sest valitakse pool ja välistatakse teine pool.
näiteks paljud peavad teist sugupoolt mõttetuks, rumalaks, jne.
ühesõnaga halvaks.
sellega kaob ära tegeliku koostöö (mis baseerub mõistmisel) võimalus ja tekivad igasugused totrused nagu näiteks feminism ja ¹ovinism.
tegelikkuses need naine-mees pole vastanduvad, vaid teineteist täiendavad pooled, mis just nimelt on mõlemad vajalikud terviku loomiseks.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Märts 31, 2011 4:48 pm    Teema: Vasta viitega

hea ja halb ongi vastandid, mis teineteist täiendavad. seetõttu ei eksisteerigi head ilma halvata ja vastupidi.
kui keegi soovib millelegi lihtsalt tuimalt vastanduda, siis see on juba tema oma probleem. see aga ei tähenda, et hea ja halva vastandumine kuidagi halb oleks. kui mulle miski ikka ei meeldi, siis pean seda konkreetselt valeks ja halvaks eeskätt minuenda suhtes.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Reede Apr 01, 2011 12:27 pm    Teema: Vasta viitega

Gerdenel kirjutas:
Hella kirjutas:
Ehk siis nagu üks pagan mulle kunagi korduvalt ütles: "Kõik asjad on millekski head ja halvad", millest järeldubki, et universiaalset head ja halba pole olemas.
kui elu mõte on vabaneda hest ja halvast, kuid ka elu mõte on iseenesest hinnanguliselt hea või halb, siis võib vabalt ka öelda, et paganad tahavad vabaneda elu mõttest, paganaks olemisest, arengust ja mistahes asjast.

irw
Laughing


Usu või mitte, aga siin taga on veel suuremad lingvistilised peensused, kui tuletada oskasid.

Minu jaoks on see mõnus nihilismus, mis mulle praegu hästi sobib Laughing

Proovin selgitada oma mõtet lihtsamalt. Ega ma tegelikult väga ei julgegi loota, et mu mõttest suudetaks aru saada. Aga ma vähemalt väljendan ja ehk ühel hetkel leian viisi, kuidas minu mõte ka kohale jõuab.

Hea&halb on sellised asjad, millega saab midagi või kedagi kasvatada. Kindlate hea ja halva olemasolu tekitab inimeses harmoonilise ja turvalise tunde. Kasvatamine tähendab muu hulgas ka võimu ja kontrolli kasvatatava üle. Näiteks kui kasvatad last, siis mingid asjad toetavad ja mingid pärsivad tema arengut. Laps ei pruugi veel aru saada asjaolude põhjusi selgitavatest seletustest ja nõnda jõuab temale kohale, et vot see on hea ja see on halb. Hiljem iseseisvudes saab ta aru ka põhjustest.

Vot selliseid kasvuruume on aga meie maailm täis. Erinevates kohtades on erinevad asjad head ja halvad. Tihti istuvad inimesed aga sellistes kasvuruumides, kus kasvataja on rumalam kui kasvaja. Nii on see täielik nonsenss. See ongi see, millest vabaneda tahetakse.

Vabadus on eelduseks, et ise luua paremaid kasvuruume.

Minu naiselik seletus siis Razz

Gerdenel kirjutas:
eks neil käib see käsikäes, vabastamine ja vabanemine, ainult loogika lonkab. pole miskit imestada, sest nool neil ju see analüüsimeister nagu ta siin kuskil kuulutas.


Kr66t kirjutas:
aga mina küll ei tahaks vabaneda arengumaagidest, kus siis nalja saaks, sestap leian pigem, et on ju igati kõva sõna, kui osatakse, suudetakse ja juletakse tunnistada oma vabanemise vajadust, ehket sammuke elu mõtestamise suunas jälle edasi astutud ja ei vegeteerita jõude Wink


See on huvitav - ikka neil ja neil.
See vastandumine on tegelikult hea. Juhil on alati kasulik, kui grupis vastandutakse. Mina näiteks olen küll alati imetlenud, kui hästi teie, eriti just Krõõt, paganlikke ideid levitate - manipuleerimisoskus, paganlik süsteemivabaduse taotlus, pühendumus. Mida veel paremat tahtagi?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Apr 01, 2011 3:12 pm    Teema: Vasta viitega

kui sa pead midagi valeks, siis tasub alati küsida, miks?
sealt võib lõpuks ikka väga huvitav ahel välja kasvada, mis näitab, s (näiteks), et see seisukoht on tegelikult tervisele ja vaimule kahjulik, aga levinud ja teistmoodi ei oska.
kui sa pead midagi õigeks, siis tasub kah alati küsida, miks? samadel põhjustel.
lõpuks on ajalooline tõde, et nii mõnigi enameeldiv asi on kasulikum kui meeldiv.
aga minnakse meeldiva teed ja pärast ollakse augus.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Apr 01, 2011 3:14 pm    Teema: Vasta viitega

Äkki see on see,et ühed räägivad ja teised teevad. Very Happy

See Hellale vastuseks Krõõda ja Gerdeneli kohta siis...
Tagasi üles
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Apr 01, 2011 3:19 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:

kui sa pead midagi õigeks, siis tasub kah alati küsida, miks? samadel põhjustel.
lõpuks on ajalooline tõde, et nii mõnigi enameeldiv asi on kasulikum kui meeldiv.
aga minnakse meeldiva teed ja pärast ollakse augus.


"Õige" oleks nagu lahtimõtestatud kiim.
Üks väga tark mees oleks ilmselt paregu öelnud umbes nii, et mõlemad viivad auguni lõppeks. Või siis,et mõlemad väljendavad soovi auguni jõuda. Iseasi on ilmselt see,et kas jõuti sinna aukku ,kuhu sooviti, või kuskile mujale.
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Reede Apr 01, 2011 3:44 pm    Teema: Vasta viitega

kui miskit on paratamatult valesti, siis on laiaslaastus neli teed sellega toimetulemiseks: sisimas kohanedes, teadvustades, teadlikult nautides ja väliselt muutes-likvideerides. kõik need viivad lõpuks sarnase tulemini, sest neid ühendab üks nimetaja, TEGU, mis viib teatud fikseerunud energia muutumiseni.
kaotades õige-vale täiesti ära, siis peaksin olema lootusetu juurvili valmis. mis esmapilgul näib halb, aga sisuliselt hea, ja niisamuti ka vastupidi Smile

kui polda käidud kõigest meeldivas augus, siis ei saa olla ka teadmist enammeeldivast... august.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.


Viimati muutis seda Norn (Reede Apr 01, 2011 4:26 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Reede Apr 01, 2011 4:19 pm    Teema: Vasta viitega

Venezia kirjutas:
Äkki see on see,et ühed räägivad ja teised teevad. Very Happy

See Hellale vastuseks Krõõda ja Gerdeneli kohta siis...


Normaalne on, kui inimene ikka ise mõtleb (ja väljendab oma mõtteid teistele) ning tegutseb siis vastavalt plaanitud suunas. Muidu ei lähe kohe mitte asjad korda.

Mul jäi veel enne lisamata, et ka mina tegelikult naudin siintoimuvat. Määratlegu inimesed siis ennast mis rolli tahes. Ja mõelda - siin väljendumine ning tagasiside saamine on ju selles mõttes tasuta, et keegi ei pea kuutasu kusagile pangakontole maksma!!! Ma lihtsalt olin just ühes tobedas tasulises listis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Laup Apr 02, 2011 12:30 pm    Teema: Vasta viitega

Sõna "nemad" on asesõna muide ja ei tähenda automaatselt vastandumist vaid viitamist.

Sina suudad asja näha ikka vaid enesele sobiva mätta otsast, miks sa arvad, et nt paljulaidetud kristlikud vanemad ei arva teadvat, mis nende lapsele on hea ja halb? Ja miks sa arvad, et lõpuks lapsele ei selgugi iseseisvalt, et vanematel oligi õigus? Eks ta ole. Minu lihtnegi kokkuvõtlik seletus käis sinu pisikesele peale üle jõu.
Sinu mõtted on nii lihtsad, et ei vaja selgitusigi.

Kas siin foorumis on kuskil juht? Pole märganud.
Ja paganad on lihtsalt üks kamp kristlasi, kes ise ka ei tea, et seda on. Vastandumine tähendab vahel just sama alguspunkti. Sama duaalsuse põhimõte, et üks asi on halb ja teisele sama asi hea. Kuid kui poleks asja, siis poleks ka arvajaid.

Laughing
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Laup Apr 02, 2011 3:46 pm    Teema: Vasta viitega

kristlus ja hinduism mõjutab peamiselt masside ja rahvuse südamepiirkonda. kuigi kõrgemate vaimulike kese asub kristluses ja riikluses peapiirkonnas, nagu ka teadlastel, kes üldiselt peavad end kõigekõrgemateks. eks kristlus saanudki alguse nn. salateadustest. ka tokrodalaste kese näib olevat peas. taoisti ja indiaanlase kese asub kõhupiirkonnas, neegril alakehas. joogas peaks olema esindatud kõik eelnevad suunad, milles lähtutakse rangetest distsipliinidest. tantrism peaks samuti olema terviklik süsteem, aga seksuaalsuse suhtes lähtutakse vabamalt. kokkuvõttes on teatud lõksud kõik.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Laup Apr 02, 2011 5:37 pm    Teema: Vasta viitega

Normismi kese asub tagumikus,kus paistab Luciferi valgus,see on see lux tenebris ehk pimedast kohast väljatungiv valgus.
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Laup Apr 02, 2011 5:47 pm    Teema: Vasta viitega

peerutule valgus on üldiselt keelatud salateadus. Normismi "Luciferil" on kahepalgelisuse asemel lõpututuhat palet.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Laup Apr 02, 2011 8:33 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
peerutule valgus on üldiselt keelatud salateadus. Normismi "Luciferil" on kahepalgelisuse asemel lõpututuhat palet.

Ära nüüd häbene,keskaegsed nõiad sellepärast Luciferi tagumendi kloaagi tagapalgeid suudlesidki,et sealt põrgu viljastavates tingimustes omandatud kompleksidest ja ühtlasi hea ja kurja tundmisest vabastav valguse tarkus vastu kumas.Niiet võib öelda,et Sa oled ehe traditsiooni edasiviija.
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Lehekülg 14, lehekülgi kokku 14

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group