Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Leo Taxili "Lustakas Evangeelium"

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Poder
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 432
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Jan 04, 2008 9:47 pm    Teema: Leo Taxili "Lustakas Evangeelium" Vasta viitega

Lugesin hiljuti Leo Taxili "Lustaka evangeeliumi" läbi. Sama autori "Lustakas Piibel" on kahjuks kuhugi kadunud, lapsepõlves sai sedagi loetud. Autor on muide käinud jesuiitide koolis ja üleüldse katoliikliku haridusega. Muide lähemat inffi saab autori kohta just nendesamadest teostest. Mees tunneb piiblit nagu oma viit sõrme, väga tänuväärt lugemine nii ateistidele, skeptikutele, kui ka lihtsalt head satiiri armastavatele inimestele. Tekstist käivad ka läbi viited vastavatele kirjakohtadele, juhuks kui keegi peaks autorit laimamises vms süüdistama.

Nõndaks - teie arvamused-elamused? Eriti huvitav oleks end kristlaseks pidavate inimeste mõtteid siin näha.

P.S. Kirjanduse alla ei tahtnud teemat püstitada, ehk on liiga labane tõsiusklike "paganate" jaoks.
_________________
Kui teid huvitavad minu usulised tõekspidamised, siis uurige järgi Püha Joosepi koduleheküljelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Reede Jan 04, 2008 11:15 pm    Teema: Vasta viitega

Lustakat Piiblit olen millalgi lugenud. tulemus null. lugesin läbi ka Zenon Kosidowski "Piiblilood". tulemus sama. paremaid järeldusi saab teha pärast AMPP saidi ja raamatu "On taki ¾il.." läbilugemist. kontaktid privas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Poder
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 432
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Jan 05, 2008 2:29 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, see poolaka "Piiblilood" on kah igati väärt raamat, nooremana sai seegi läbi loetud. Seal pakkus autor piibli "imedele" võimalikke loogilisi seletusi.

Muide ma ei saa üldse aru, milline on seos mingi vandenõuteoreetikute kodulehe ja piibli vahel? Ehk on sul lihtsalt soov mingeid kindlaid järeldusi teha. Leo Taxili raamatute eesmärk ei olegi ju mingeid järeldusi pakkuda, vaid hoopis meelelahutus ning usklike totruse naeruvääristamine. Kuna piibel iseenesest on tõsiasi, siis kaine mõistuse vaatenurgast (mida nimetatud raamatud pakuvad) võib igaüks ise järeldusi teha.
_________________
Kui teid huvitavad minu usulised tõekspidamised, siis uurige järgi Püha Joosepi koduleheküljelt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
fred2
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 18 Märts 2005
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Märts 27, 2011 8:32 pm    Teema: LEO TAXILI "LUSTAKAS EVANGEELIUM" Vasta viitega

Mul endal oli see raamat varemalt olemas ja siis viskasin minema.Ostsin aastaid hiljem selle uuesti taaskasutuskeskusest ja nüüd olen selle pannud paljude raamatute hulka.Kristlasena olen ta läbi lugenud nagu ka Leo Taxili "Lustaka Piibli",mis on samuti olemas.Usku need raamatud mul ei kõiguta ja mõnes asjas on ka õigeid seisukohti,et Kolmainsuse õpetust ei saa Piibliga selgeks teha juudile,kuna seda õpetust ju Piiblis sees pole.Kuid seisukoht,et Jeesust pole olemas olnud,ei võta tänapäeva enamus ajaloolasi ja teolooge enam tõsiselt.On mul lisaks teisigi ateistlikke teoseid:"Usklike ja uskmatute Piibel"(Jemeljan Jaroslavski,Eesti Riiklik Kirjastus;Tallinn,1959);"Usust"(Jemeljan Jaroslavski,Eesti Riiklik Kirjastus,Tallinn,1961) ja "Kirjad maa pealt"(Mark Twain,"Eesti Raamat",Tallinn 1966)."Lustakas Evangeeliumis" on mitmes kohas küll rutakaid järeldusi tehtud,sest autoril on eelarvamused ja viha kõige vastu,mis on seotud usuga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group