Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Kes on sort ja kes on mõrdikas.
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 18, 19, 20  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kairikas000
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 30 Jan 2009
Postitusi: 308

PostitusPostitatud: Nelj Märts 03, 2011 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

Norn, ei koer on väga hästi dresseeritud ja käsklustele allub, aga tal puudub enesekaitse instinkt. Tänapäeval treenitakse vaata neid erinevateks töökoerteks- pommikoeraks selline koer ei sobi. Sest ta lihtsalt lendab õhku. Samuti ei sobi ta otsima kadunuid inimesi, sest yks asi on otsida kurjategijat w laipa, aga kui ta lieab metsast mõne memme...siis memmest võib hirmust saada laip.
Ma ausõna ei usu seda loomade jumala juttu. Ma olen ju näinud oma silmaga koerte pesakondade yleskasvamisi- koera ema hooldab neid yhtemoodi- ta ei eelista yhte kutsikat teisele, aga kogu pesakond tuleb erinevate iseloomudega kohe synnist saadik. Kes on kohe argpyks, see selleks jääb. Kes on kohe jube röövel, on ka suure koerana tegija. Kasvata kuidas tahad, ikka tulevad erinevad ehk siis "usklikud" ja "mitteusklikud" See teooria vist on meil natuke sohu jooksnud (ega kõik teooriad ei peagi välja tulema). Ma ausõna ei hakka iial uskuma et lehmadel on jumala tunnetus olemas ja konnad kah on asjaga kursis- neil on ikka instinktid ja refleksid ja vb piiratul kujul mõtlemine, aga jumalast nad ei tea midagi.

Ma seda su teist seletust natuke seedin ja mõtsiklen seda keha ja vaimu asja et kuidas mul on. Aga miks sa selle tyhjusega võrdsustasid valemis, sellest ma ei saanud aru?
_________________
tatraveski otsib eurorahasid taga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Nelj Märts 03, 2011 9:52 pm    Teema: Vasta viitega

Roltsick kirjutas:
mälu on piisavalt – ainult et osa on blokeeritud, et protsessorit mitte ĂĽlekoormusesse ajada (esineb ka anomaaliaid). protsessori (kõrgema) võimsust on piisavalt, aga meil siin Galaktika perifeerias ei jätku selle dimensiooni energiat, et prose saaks täitel pööretel fungata. tihti, kui on vaja madalamat, keha-protsessorit töös hoida, lĂĽlitub kõrgem välja, et "kollane" saaks kehalisi asju korrastada. minestus, "pilt taskus", kooma, lung-gom-pa'd. vaadelge loomi-linde. neil "sinist" protsessorit pole, ajavad omi asju "kollasega"; kehaline võimekus on muljetavaldav. rändlinnud; hundi päevane läbisõit 70 km; mida veel. samas keegi teadlane või muidu ajuhiiglane on kuuetunnise tööpäeva järel rohkem väsinud kui ehitustööline, kes pani peaaegu kogu päeva ainult "kollase" pealt: õpitud, selgeks saadud, "kollase" pĂĽsimällu salvestatud ("masterstvo ne prapjosh" – meisterlikkust ei saa maha juua).


Kas meil reaalselt mingi võimalus kontroll ka selle kompuutiri üle on?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Motosummer
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Nelj Märts 03, 2011 10:46 pm    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Roltsick kirjutas:
mälu on piisavalt – ainult et osa on blokeeritud, et protsessorit mitte ĂĽlekoormusesse ajada (esineb ka anomaaliaid). protsessori (kõrgema) võimsust on piisavalt, aga meil siin Galaktika perifeerias ei jätku selle dimensiooni energiat, et prose saaks täitel pööretel fungata. tihti, kui on vaja madalamat, keha-protsessorit töös hoida, lĂĽlitub kõrgem välja, et "kollane" saaks kehalisi asju korrastada. minestus, "pilt taskus", kooma, lung-gom-pa'd. vaadelge loomi-linde. neil "sinist" protsessorit pole, ajavad omi asju "kollasega"; kehaline võimekus on muljetavaldav. rändlinnud; hundi päevane läbisõit 70 km; mida veel. samas keegi teadlane või muidu ajuhiiglane on kuuetunnise tööpäeva järel rohkem väsinud kui ehitustööline, kes pani peaaegu kogu päeva ainult "kollase" pealt: õpitud, selgeks saadud, "kollase" pĂĽsimällu salvestatud ("masterstvo ne prapjosh" – meisterlikkust ei saa maha juua).


Kas meil reaalselt mingi võimalus kontroll ka selle kompuutiri üle on?


Ikka on võimalus, selleks vajame, kas rohkem teise dimensiooni energiat, või kolmandat protsessorid, mis kahe olemasoleva tööd kordnerida suudab
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2011 11:43 am    Teema: Vasta viitega

See nn "kolmas silm" on teadvuse ja teiste osiste vahel justkui vahendaja ja mõneti ka fikseerija rollis ehk aitab luua tunnetusest, teadmisest, suhestusest jne visuaalse pildi. pilt võib olla ka eraldi, see tähendab, et ei toimu teadvustamist ehk aru saamist läbi inimliku mina või võib olla tunne või justkui teadmine, kuid sellega ei kaasne pilti.
Kairikas, nii veider kui sulle see ka ei tundu, siis piltide nägijatel ehk kui "kolmas silm" funktsioneerib, võtab pilt sageli kontrolli üle ja hoopis kitsendab tunnetuse või teadmiste ulatust, mitte aga ei laienda. piir tuleb ette. Cool pilt dikteerib arusaama, kuid pole teada, kust pilt tuleb.

Kui teadlasel tekib idee või nö plõks, siis tegelikult ta kasutas just nimelt oma "kolmandat silma", mis vahendas selle idee teadvusesse, kuid alati mitte pildilisena vaid justnimelt kui ideed, millele ta hakkab tõestust otsima.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Kairikas000
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 30 Jan 2009
Postitusi: 308

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2011 12:26 pm    Teema: Vasta viitega

Tead nendel tänapäeva teadlastel vist ei avane mitte midagi, nad ainult kulutavad raha. Ma võtsin eile kätte ja mõtlesin et uurin välja, palju maailmas aastas raha kulutatakse teadusuuringuteks, selget vastust ma ei saanud, aga ainuyksi University of California, San Diegos kulutab 800 miljonit dollarit aastas...see võttis mul suu lahti ja ma tahtsin teada mida siis need teadlased meil tänapäeval uurivad nii põhjalikult, ehk Norn- 16,66% on tugevalt ylepakutud, sest ausõna ma ei tee nalja aga eelmise aasta teaduse uuringute Nobeli auhinnad on siin...mõni ime siis et AIDSile ei leita rohtu ja keegi ei tea, mis asi see kolmas silm täpselt on, teadlastel kulub raha absoluutselt "tähtsama info" uurimiseks...
Täielik nimekiri 2010. aasta Ig Nobeli preemiatest
Meditsiinipreemia: Ameerika mägedel sõitmine kahandab astma sümptomeid. (Tänavuse meditsiinipreemia pälvisid Hollandi teadlased, kes avastasid, et Ameerika mägedeks nimetatava lõbustuspargi-atraktsiooniga seonduv positiivne emotsionaalne pinge kahandas astmahaigetel õhupuuduse tundemärke ja hingeldamist.

Töö raames lasti 25-l astmahaigel üliõpilasel Ameerika mägedel sõita ja mõõdeti seejärel nende sümptomeid. Ilmnes, et pärast lõbusõitu esines neil vähem hingamisprobleeme.Ma tahaks põhimõtteliselt huvi pärast teada palju selle tohutu uuringu jaoks raha kulutati)

Rahvatervishoid: habemed kannavad pisikuid.

Haldusjuhtimine: huupi edutamine annab paremaid äritulemusi.(Organisatsioonide toimimist uurinud Itaalia füüsikud võitsid haldusjuhtimise Ig Nobeli matemaatilise tõestuse eest, et suvaliste töötajate huupi edutamine tõhustab tegelikult ettevõtte tööd.)

Rahupreemia: vandumine kergitab valuläve. (Rahupreemia pälvisid Keele’i ĂĽlikooli uurijad, kes avastasid, et kirumine tõepoolest pärsib valutunnet. Teadlased leidsid, et vabatahtlikud katsealused suutsid kätt jäises vees hoida kauem, kui korrutasid seejuures vandesõna, mida võib tihti kuulda pärast seda, kui keegi on endale haamriga vastu pöialt virutanud.)

Tehnikapreemia: kaugjuhtimisega helikopter vaalatati kogumiseks.

Keemiapreemia: BP-le ja teadlastele tõestamise eest, et vesi ja nafta segunevad küll.

Majanduspreemia: pankadele nende rolli eest krediidikrahhis.

Bioloogia: lendkoerte eelmäng. (Bristoli ĂĽlikooli teadlastele anti bioloogiapreemia lendkoerte sugulise eelmängu uurimise eest — selgus, et nood nahkhiired pikendavat ĂĽhet suuseksiga.)

Transpordipreemia: hallitusseened oskavad konstrueerida ĂĽhistranspordisĂĽsteeme.

Füüsika: sokkide kandmine saabaste peal kahandab libisemist jääl.

See nagu isegi pole enam naljakas...Vaadates nii tähelepanuväärseid teadustöid eelmisel aastal ei usu mina, et neil teadlastel yle kahe silma on...
_________________
tatraveski otsib eurorahasid taga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2011 12:33 pm    Teema: Vasta viitega

Kairikas000 kirjutas:
Tsiteerin::
Kas ma saan õigesti aru, et lähed mehe juurde stiilis: Tere kallis, täna on mul Norni arusaam. Palun paiguta see nüüd oma maailmapilti. ?

Haritud inimese omaduseks peetakse oskust kõiges kahelda. Sel juhul aga muutub see juba patoloogiliseks kiiksuks, kui inimene mitte midagi ENDA ARVAMUSEKS ei julge pidada, kuna kõik on ju ümberlükatav, mitmeti tõlgendatav ja väga paljudest erinevatest vaatenurkadest jälgitav.


Mkmm, näitlikult vaest Norni ära kasutades on see umbes nii et ma olen Norniga ARUTLENUD valguse yle ja mul jookseb juhe kokku ja siis ma lähen ja kysin avalikustamata allikaid et "kallis, mis sinu meelest valgus on?" Ja siis ma saan vastuse, millest ma ei saa esimese hoobiga suurt midagi aru. Peale täiendavaid kysimusi saan ma pikema ja põhjalikuma vastuse, mis tundub mulle arusaadav.
Siis ma lähen neid uhkelt Nornile presenteerima et tegelikult on ikka nii ka. Siis vahepeal läheb x päeva mööda ja minult kysitakse et "kallis, kas said nyyd aru mis on valgus?" ja mina vastan et "sain kyll, aga tegelikult ikkagi on nii et teadus seletab mõningast protsenti (sest see tegelikult oli Norni väites õige, aga mu ENDA ARVAMUS on et Norni % ei ole õige) ja päris nii seda valgust ikka võtta ei saa"
Siis ägestutakse, et ma pole ikka aru saanud ja hakatakse uuesti seletama seda, millest ma olen aru saanud, aga mul on juurde tekkinud arusaam, et see võib olla nii, aga ei või ka ja ma ei taha enam päris kõige nõustuda. Umbes nii on see seletus...Muide mul on teine patoloogia, mul pidevalt ei kujunegi mingit arusaamist asjast, sest x ja y teooria tunduvad mõlemad usutavad, aga samas on nad nii erinevad, et neid ei saa yhendada, siis ma otsustan, et elame-näeme.


Novot - ja siin ongi see kurb olukord. Sa oled nagu mingi vahendaja kahe mehe omavahelises vestluses ja paned nende maailmapilte omavahel võistlema. Ei ole vaja mängida sellist toru! Vali lihtsalt välja üks mees. Ja siis analüüsi ja arenda iseennast. Kui oskad ideaalselt ühe mehe teksti teise meheni kopeerida, pole see mingisugune info läbitöötamine. Läbitöötatud info saab uueks läbi iseenda kogemuse lisamise.
Pidepunkt on see, milles ei kahelda. Kõiges muus võib ja tuleb kahelda, aga oma mehes mitte. Oma mees on püha! Selline lihtne ja loogiline elukogemus minul - võta või jäta. Mind aitab ja minu puhul toimib.

PS! nn enda kasutusjuhendi kirjutamine on täitsa väärt mõte Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2011 1:56 pm    Teema: Vasta viitega

Kairikas, Laughing , see ilmestab üleüldist mandumise tendentsi. rääkisingi nö ideedest nagu nt stringi teooria, kulla valmistamine soolast jms.
pealegi pole üldse kindel, et AIDSile pole ravi vaid pole nt kasulik selle olemasolust rääkida. suur osa tegelikust teadusest on ju salastatud ja avalik on enamjaolt see pseodouuringute värk. peab ju ometi näitama, et teadus eksisteerib. Wink

"kolmanda silma" toimemehhanisme, mõju jne on kirjeldatud väga palju, lihtsalt ei seostata seda mõistega "kolmas silm" ja ausaltöeldes on see mõiste ise juba liiga fikseeritud, et sellele tähendust omistada.

kui sa nüüd norni usaldama hakkad, siis leiad end varsti samasugusest pimeduse pehmest august nagu temagi ehk peadpidi omenese persest, kust näedki just pilte ja vaatad filmi, sest oled saadud lehast hallukates.
edu sellegipoolest!

muide, arvamuste paljususest saad lihtsalt uue arvamuse, aga tõde ei leia sa nii kunagi. kuula eelkõige ikka ennast või õigupoolest, õpi kuulama.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2011 2:05 pm    Teema: Vasta viitega

Kas00, sel koeral enesekaitse instinkt tegelt ei puudu, aga see enesekaitse instinkt on vastupidiselt teiste peitupugemisele hoopis kartmatult ründav, ehk väljendub lihtsalt parametraalselt vastupidises käitumises.

edasi võib filosofeerida, et see koer peab ennast justkui jumalaks, kui teistel koertel on selline asi nagu kartus ohu kui ürgjumala ees. aga muidugi ma ei nõua sinult selle uskumist. et seda mõista, tuleb kõigepealt jumala mõiste kuidagi piiritleda, mida meie siin ilmselt väga erinevalt teeme. üks asi on vahetu tundmatuse tunnetus ja teine asi kristluse vormitud ainujumala käsitlus. kui kristlikust jumalast loomad suhteliselt tõenäoliselt tõesti midagi ei jaga, siis side ürgtundmatusega on neil tõenäoliselt jälle isegi vahetum.

ka kolmanda silma avanemisel ei ole piiratud piltide kujutluste ülevalhoidmisega mingit pistmist, (nagu too gerde siin ennist midagi soperdas), vaid on hoopis selle vastand, sest põhjustab mõttekildude sulamise ja tühjenemise. see tühjus, mis on täis energiat, puhastab pea hoopis voolavaks tühjuseenergia tunnetamise-nägemiseks. ta ühendab kõik 6 elementi 7-ks tühjuse elemendiks. Laughing
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.


Viimati muutis seda Norn (Reede Märts 04, 2011 2:16 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2011 2:12 pm    Teema: Vasta viitega

näib, et gerde teab millest räägib, teda tasub küll uskuda. Laughing
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Kairikas000
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 30 Jan 2009
Postitusi: 308

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2011 3:42 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Novot - ja siin ongi see kurb olukord. Sa oled nagu mingi vahendaja kahe mehe omavahelises vestluses ja paned nende maailmapilte omavahel võistlema. Ei ole vaja mängida sellist toru! Vali lihtsalt välja üks mees. Ja siis analüüsi ja arenda iseennast. Kui oskad ideaalselt ühe mehe teksti teise meheni kopeerida, pole see mingisugune info läbitöötamine. Läbitöötatud info saab uueks läbi iseenda kogemuse lisamise.


eem...see Norni näide oli ju KUJUNDLIK näide ehk ma tõin näite su kysimuse peale. Ma ilmselt ei oska nii hästi seletada kui enamus siin- ma ei pane midagi võistlema selles mõttes et
a) ma tõtt öelda ei teagi enamust, kes siin foorumis on mehed w naised ehk maakeeli ma loen arvamusi ja arutlusi analyysimata sugupoolte vahelisi erinevusi
b) kui sa lähed kooli, siis sa saad algteadmised mingist ainest. Hiljem see aine syveneb ja maailmapilt avardub, muutub, kohandub. Seda ei saa ju nii võtta, et ma suruks peale kellegi teise mehe arvamust, vaid ma tahan et mulle jääks minu hetkearvamus, mis on kujunenud läbi selle et ma olen saanud algteadmised oma boyfriendilt ja siis lisateadmisi mujalt. See kui tema nii ei arva, mind ei häiri, sest oleme ausad- maailmas on mõned asjad, mis ei muutu iial. Naiste meelest on alati nende meeste sõbrad imelikud ja lollid ja nad ei saa aru miks nende tark mees selliste lollidega läbi käib ja meeste meelest on naise tuttavad imelikud. Täpselt samamoodi ei muutu maailmas see et naised jäävad alati luuletama omale ostetud asju odavamaks ja mehele ostetud asju kallimaks, kuigi mingit põhjust ei ole.
c) ega ma ainult Norni maailmapilti ei edasta, ma võtsin ka sinu sõnad oma maailmapilti, kus sa mainisid et naine ei peaks seda meest pidepunktina silmas pidades midagi endas tapma ega alla suruma, vaid saaks vajadusel läbi mõistmise ja teadvustamise muundada. Ehk mul siiski on tõesti see foorumis arutlemine ilma igasuguste eelistusteta sugupooltes
d) ma sellest ei saanud väga aru, et vali välja yks mees. Nornil on omal naine olemas Very Happy Me ju lihtsalt arutleme erinevate teooriate yle ja inimene ju areneb iga päevaga. Ma ju ei võta ka Norni kõiki maailmavaateid omaks- loomade jumalasse ma ei hakka iial uskuma.
e) konkreetselt nyyd selle näite põhjal on see iseenda kogemus raskendatud, sest arutelu oli valgusest ja selle olemusest- ma ei saa kogeda ju kuidagi musti auke ja kas mustad augud neelavad valgust ja ma ei näe võimalust ka end vaakumisse toppida koos valgusega, et näha kas siis on valgus kõige kiirem. Ehk konkreetselt see arutelu oli siiski selline arutelu, mida nagunii tõestada ei saa- lihtsalt minu boyfriend usub teaduslikke väiteid ja kõike mida saab tõestada, Norn vaatleb asja teisest kyljest ja mina olen konkreetselt selle teema juures kindel, et teaduslikult ilmselt on valguse kiirus kõige suurem vaakumis, aga samas me ei tea ja ei suuda tõestada kus ta veel kiirem võiks olla, et see Norni väide et teadus seletab ainult x % on ju ka tõsi.

Kokkuvõtvalt: ma ilmselt päris nii elada ei saa et ma elaks yhe mehe maailmapildi järgi, vb see tuleb vanusega, aga hetkel ma ikkagi tahan teada sõltumata soost, mis arvavad ka teised. Ja probleem pole mitte selles, et mina suruks peale kellegi teise maailmapilti (ma olen suht leplik igasuguste erinevate arvamuste osas) vaid probleem on pigem selles, et ma ei suuda mahutada ainult tema maailmapilti oma arusaamadesse. Jessas kui pikk seletus tuli Very Happy

Tsiteerin::
kui sa nüüd norni usaldama hakkad, siis leiad end varsti samasugusest pimeduse pehmest august nagu temagi ehk peadpidi omenese persest, kust näedki just pilte ja vaatad filmi, sest oled saadud lehast hallukates.
Ma ei saanud sellest lausest ausõna kriipsu ka aru, see on teil mingi omavaheline nagin ilmselt, mida mul pole nagunii voli kommenteerida. Ma arutlen ja väitlen Norniga sama võrdväärselt kui sinuga. Ma ei saa paljudest Norni mõtetest aru, aga kui ma aru ei saa, siis ma KYSIN OTSE Smile

Vaata parem seda, ma leidsin oma kolmanda silma otsingul sellise lugemise http://www.aigarsade.com/raamat/pt16.htm Kui usutav see sulle tundub? Mulle tundub see koht kus ta räägib tulnukatest ja rahvusvahelistest laevadest kyll jabur. samas see koht, kus ta väidab- Teisiti öeldes saab inimene näha vaid seda, milleks ta enda psüühika valmis on. Kui ta näeks rohkem, kui ta selleks valmis on, ei peaks ta psüühika vastu ja tulemuseks oleks hullumine. on nagu mõistlik seletus.

Tsiteerin::
edasi võib filosofeerida, et see koer peab ennast justkui jumalaks, kui teistel koertel on selline asi nagu kartus ohu kui ürgjumala ees
Norn, me nagunii ei saa tõestada seda teooriat, aga selles loomade jumalas ma ausõna kahtlen. See koer ei pea end jumalaks, ta allub peremehe käsklustele ju esimese korraga. Sellisel juhul on peremees ta jumal. Ja see teine koer, kes pauke kardab, ei karda mitte yrgjumalat, vaid ikka konkreetselt pauke- temaga tehti see viga, et ta viidi ilmselt liiga titena koolitusele, kus paugutati pystoleid. Ma võin seda täpsemalt yle kysida vanematelt, kuigi mul läheb veidi raskeks argumenteerida et meie siin vaimude foorumis (mu vanemad kutsuvad seda nii) arutlesime kas teie koerad usuvad jumalat w ei. Nad suunavad mu siis kuskile kontrolli Very Happy
_________________
tatraveski otsib eurorahasid taga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2011 3:45 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
näib, et gerde teab millest räägib, teda tasub küll uskuda. Laughing

ma soovitasin iseennast kuulata, mitte mind ega teisi. muig

"kolmanda silma" poolt saadav pildiline informatsioon on otseselt seotud ruumiga, kust seda infot hangitakse ja kus viibib hankija. kes näeb ingleid, kes kolle, kes tulnukaid või sumab pimeduses. mis vahet sel on? visuaalsus on inimese aju tõlgendamise küsimus seoses nähtu, uskumuste ja kogemustega. gruppidesse kuuluvate inimeste nägemused võivad olla sarnased või üsna ühesed, samas teise gruppi kuuluvate omad sama asja kohta erinevad, kuid grupisiseselt jälle sarnased jne.

mõttekillud ei sula vaid need saavad tõlgenduse, sisu. ideel puudub iseenesest sisu, see tekib seostamise ja tõlgendamise kaudu.
täpselt sama idee võib erinevatel inimestel teadvuses omandada erineva tõlgendatava suuna ja tähenduse.

tühjus on täis eriolemuslikku tühjust. Cool

tark on muidugi tore olla, norn, aga tarkuses on kairikas sinust tunduvalt üle. mis puudub aga tema eneseusaldusse, siis see on tõesti kahetsusväärselt väike aga just tema tarkuse tõttu, ja sinul suur oma lolluse tõttu. sinusuguseid inimesi on alati kuidagi hale vaadata ja veel kurvem neid "näha".

no kuna säde mind nigu tuld kardab, siis võid eeldada, mida ta jutust arvan. irw
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Kairikas000
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 30 Jan 2009
Postitusi: 308

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2011 4:45 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
ma soovitasin iseennast kuulata, mitte mind ega teisi. muig

"kolmanda silma" poolt saadav pildiline informatsioon on otseselt seotud ruumiga, kust seda infot hangitakse ja kus viibib hankija. kes näeb ingleid, kes kolle, kes tulnukaid või sumab pimeduses. mis vahet sel on? visuaalsus on inimese aju tõlgendamise küsimus seoses nähtu, uskumuste ja kogemustega. gruppidesse kuuluvate inimeste nägemused võivad olla sarnased või üsna ühesed, samas teise gruppi kuuluvate omad sama asja kohta erinevad, kuid grupisiseselt jälle sarnased jne.


Tead selle iseenda kuulamisega võib ämbrisse astuda. Mitte kõik inimesed, aga mina näiteks olin Eestis täiesti kuri ja halb inimene. Nii ennast täis ja eneseusk oli ka tohutu. Päris elus siis, mitte neil teemadel millest me arutame hetkel. Kui sa aga vahetad yhiskonda ja sul on ymber hoopis teised inimesed, siis sa hakkad tundma seda imelikku tunnet, et ma olen tegelikult nii halb olnud. Me just vaidlesime eile Eestis oleva kurjuse yle, ega inimesed ei ole syndides kurjad- yhiskond muudab nad selliseks. Ja siis me jõudsime järeldusele et kui teha Eestis test, et istud keset tänavat maha, paned käed silmade peale, et kui kaua läheb aega, millal tuleb esimene inimene ja kysib sinult, et kas sul on paha olla või sa vajad abi. Austraalias oleks see sekundite kysimus. Kui ma vaatasin siin Queenslandis seda uputust ja torme ja kuidas inimesed teistest osariikidest ummistasid teid, et appi tormata, siis see paneb mõtlema kas sa ise oled ikka ainult ise. Siin on niipalju asju teistmoodi ehk Eesti mõistes tagurpidi, et mul võttis õudsalt kaua aega sulanduda keskkonda justnimelt selle ISE pärast. Kasvõi näide kui sul on paha tuju ja sa oled mossis näoga kohvikus, siis suvaline inimene tuleb ja kysib kas sul on mure ja sa käratad talle eestlaslikult et mis see sinu asi on ja keri kuradile. Vähemalt minul võttis see jube kaua aru saada, et siin pole nagu USA-s see võlts keep smiling ja sa ei ole midagi nii ISE vaid nad ongi siin natuke kyll naiivsed meie mõistes aga õnnelikud. Kui sa nyyd said mu segasest tekstist aru:)

Aga mis puudutab seda sinu kirjeldust kolmandasse silma, siis äkki osad inimesed näevad ikkagi hallukaid, kui nad nagu kolle jne näevad. Ma pean rohkem silmas selliseid inimesi nagu oli Eestis näiteks kadunud Gunnar Aarma. Ma ei usu et ta tulnukaid nägi, aga tal oli ju ikkagi võime.
_________________
tatraveski otsib eurorahasid taga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Motosummer
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2011 5:13 pm    Teema: Vasta viitega

Kolmas silm, on arendus, mille abil meie üritame oma kujundite pilte sinisesse protsessorise sisestada, kuna andmebaas on kõigil erinev, see eriti hästi ei õnnestu. Tõde on kõigil oma, reaalsed asjad töötavad aga üheselt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2011 6:47 pm    Teema: Vasta viitega

Kas00, sinujaoks on jumal tõenäoliselt mingi kindel mõistuslik kujund, looma jaoks aga algne tundmatus. inimene loob hea ja õiglase jumalakujutise ikka selleks, et oma teadmatuse ängile leida lootust ja lohutust. niisamuti on hirm algse tundmatuse ees esmane teadvuse kujutluse ilming, mis esineb ka loomadel. mõistad?

samuti ei pea see esimene koer end pidevalt jumalaks, seda vaid ainult kriisiolukordades, kui ta ei allu tegelikult ka käsklustele, käitudes kartmatult ründavalt, nagu vaid tema iseloomule mane. ei allu kriisiolukordades käsklustele ka teised peitupugevad koerad, lihtsalt nende kartlik käitumine on inimeste arvates mõistlikum, sest karmine ongi teadvusele omane "inimlikkus".

alalhoiuinstinkt on alateadlik programmeering, mis seotud mina teadvuse hirmudega. kartmatus aga on Vaimu ilming, enamus jõuab selleni vaid läbi teadvuse hulluksminemise. aga on erandeid, kelle jaoks see pole midagi erilist, vaid vaba valik ja justnimelt hoopis tõeliselt inimlikkus.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2011 6:50 pm    Teema: Vasta viitega

kui gerde, vaeseke läheb miskipärast torssi, siis hakkab lolli möla suust välja ajama. täpselt sama programm, mis kr66talgi. huvitavad kupujukud sellised, noh.
_________________
Pole olemas kaht ĂĽhesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Märts 05, 2011 12:29 am    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
kui gerde, vaeseke läheb miskipärast torssi, siis hakkab lolli möla suust välja ajama. täpselt sama programm, mis kr66talgi. huvitavad kupujukud sellised, noh.


enneted litakat ve Laughing kavalpea Laughing Laughing
aga no kui juba küsisid, siis võta heaks

Tsiteerin::
Tsiteerin Gerdet:
kui sa nüüd norni usaldama hakkad, siis leiad end varsti samasugusest pimeduse pehmest august nagu temagi ehk peadpidi omenese persest, kust näedki just pilte ja vaatad filmi, sest oled saadud lehast hallukates.

Tsiteerin::
Kairikat:
Ma ei saanud sellest lausest ausõna kriipsu ka aru, see on teil mingi omavaheline nagin ilmselt, mida mul pole nagunii voli kommenteerida. Ma arutlen ja väitlen Norniga sama võrdväärselt kui sinuga. Ma ei saa paljudest Norni mõtetest aru, aga kui ma aru ei saa, siis ma KYSIN OTSE Smile

see ju nönna lihtne lause, et arusaamiseks ple miskit eriotstarbelist nägemisvõimet tarvis Wink ei mingit naginat, norn ple üldse siuke tüüpki, kellega ka parima tahtmise juures üldse nagistada annaks, no mida nagistada on mehega, kel pia umma pees um Laughing omavahe, kui selline ei mahu sel juhul enamp kusagile. Gerde vast sellele viitaski, et asudes Norniga samaväärselt väitlema, on ainus võimalus kah omale pää peesse susata, muidu ei mängi seda samaväärsust kuidagimoodi välja

nt Motokaga on märksa mõttekam samaväärsust praktiseerida, too miis näeb tibake ka oma (alumise)nina otsast kaugemale Wink

ps. Norn: Krõõt, Krõõda, Krõõta, Krõõdaga, Krõõdale, Krõõdalt, abzoluutselt ilma Krõõdata jne, ehket edasi jätka ise Laughing
Tagasi üles
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Märts 05, 2011 12:55 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
tark on muidugi tore olla, norn, aga tarkuses on kairikas sinust tunduvalt üle. mis puudub aga tema eneseusaldusse, siis see on tõesti kahetsusväärselt väike aga just tema tarkuse tõttu, ja sinul suur oma lolluse tõttu. sinusuguseid inimesi on alati kuidagi hale vaadata ja veel kurvem neid "näha".


just kuulsin pealtnägija kordusest ühe harrastuspoetessi kohalikku vaimsust hästi tabavad luuleread:
mees on ikka mees,
mis sest,
et tihti omadega pees

lahti seletades: kellel tillu küljes ripub, see võib igast paska puhuda

Tsiteerin::
no kuna säde mind nigu tuld kardab, siis võid eeldada, mida ta jutust arvan. irw

a sa räägi lahti see seos (hirm sinu ees vs muu jutu kvaliteet), mille põhjal eeldama peaks miskit Laughing
Tagasi üles
Kairikas000
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 30 Jan 2009
Postitusi: 308

PostitusPostitatud: Laup Märts 05, 2011 9:39 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Kas00, sinujaoks on jumal tõenäoliselt mingi kindel mõistuslik kujund, looma jaoks aga algne tundmatus. inimene loob hea ja õiglase jumalakujutise ikka selleks, et oma teadmatuse ängile leida lootust ja lohutust. niisamuti on hirm algse tundmatuse ees esmane teadvuse kujutluse ilming, mis esineb ka loomadel. mõistad?

No mitte päris, sest alateadvus on ju omane ainult inimpsyhhikale- komponent, mille sisu ei ole antud hetkel hoolimata tahtepingutusest võimalik teadvusesse tuua. Mulle nagu ei ole hetkel veel jumal kindel kujund, aga ma tunnen et aina rohkem ma hakkan pooldama noeetika seletusi. Loomadel siiski kujuneb hirm teistmoodi kui inimestel, vaata kui lõviema karistab ja sakutab oma poegi ja õpetab kyttima jne. Ja samas miks on jube raske metslooma, kes on pojast peast inimeste yles kasvatatud, tagasi loodusesse lasta lasta- sest neile pole õpetatud seda hirmu inimeste poolt, mida oma ema õpetaks, et nad looduses ka ellu jääks. Ma usun seda et loomad võivad tunnetada igasuguseid looduskatastroofe. Aga ka mitte kõik, sest oli ju ette teada et Queenslandis tuleb see torm- inimesed kõik teadsid ette aga tohutu kogus loomi hukkus. Ma juhtusin sel ajal olema seal piirkonnas reisil ja peale seda oli suht võimatu autoga sõita, sest iga 100 meetri tagant soovis mõni wallaby (väike känguru) auto alla hypata w siis oli juba surnuks sõidetud ehk nad olid sellest katastroofist segi keeranud, mingit jumala tunnetust seal polnud ja tavaliselt nad auto rataste alla sellise massiga ei roni.

Tsiteerin::
Gerde vast sellele viitaski, et asudes Norniga samaväärselt väitlema, on ainus võimalus kah omale pää peesse susata, muidu ei mängi seda samaväärsust kuidagimoodi välja
Pole sel Nornil häda midagi, ta niisama kräunutab teid siin foorumis yhes teises teemas, minu meelest teeb ta seda pihku itsitades meelega nagu koolis ikka patsist sikutatakse. Minu arust ta omamoodi hoolib teist vähemalt ridade vahelt lugedes, te ainult ei saa sellest aru Smile Minu vaist ytleb, et see mees kes tuleb jahvatama su ilusatest sygavatest silmadest või "võrratust pluusist" sinu seljas, selle juurest tuleb imeruttu jalga lasta tagasi vaatamata ja selle mehega ei ole suurt midagi ka rääkida, sest teda rääkimine suurt ei huvitagi (ega ka su sygavad silmad ja su isiksus inimesena).
_________________
tatraveski otsib eurorahasid taga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Laup Märts 05, 2011 10:32 am    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:

Tsiteerin::
no kuna säde mind nigu tuld kardab, siis võid eeldada, mida ta jutust arvan. irw

a sa räägi lahti see seos (hirm sinu ees vs muu jutu kvaliteet), mille põhjal eeldama peaks miskit Laughing
no on elus olnud situatsioone, ku mees põgeneb peitu ja netiavarustes levitab süüdistusi ja mõnitusi, kuna ta juhtumisi oma "kolmanda silmaga" on minus meest näinud ja omale konkurendiks pidanud. mul pole seda aga plaaniski olnud. mu poolest võivad igasugu sellid ennast nii kõrgele arenguastmele sättida kui soovivad, ufode eest maailma päästa ja lõpuks universumi valitsejatega kohvi juua, aga nendel ikka hirm, et keegi tahab ka sinna. Cool

on mees, kes räägib aitamisest jne, aga reaalis loengul, kui keegi isegi oponeerib mõnda ta väidet, on üsna agressiivne ning solvav ja valmis inimese tükkideks rebima, et tõestada oma õigsust. üsna kurb vaatepilt on olnud. Confused
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Laup Märts 05, 2011 10:49 am    Teema: Vasta viitega

kairikas, ühelgi inimesel pole häda midagi. mõni on omadega lihtsalt rohkem puntras kui teised. norn on see viimane ja ega mina talle seda pahaks ei pane. talle hirmsasti meeldib mu tähelepanu.

mis puutub aga inimestesse mujal, siis koht annab oma näo. inimesed on üldjuhul teda ümbritseva looduse nägu ja värvi. ja minnes mujale, justkui imed seda värvi, vormi ja lõhna endasse, mis on seal või ei kohane ja lahkud.
Eestis on ikka kuused ja männid, sekka mõni pihklaks või haab ja kohtab ka rõõmsaid võililli või hapusid jõhvikaid, aga kooslus nõuab süvenemist ja ainult siis võid kogeda ka seda omapärast külma ilu ja selles olevat soojust või ka teatavat ükskõiksust ja võitlemist siin külmas kliimas. naabrile ära tegemist, sest ainult tugevad jäävad ju ellu. Cool

enese usaldamise all pidasin silmas just neid su eelpool olevaid kirjeldusi, et sa justkui aimad ette, tunnetad nii või naa jne. sa oled nii pühendunud tõe otsimisele, et sellega tormad sa kaugele nii endast kui enesele toimiva tõe leidmisest. erinevad inimesed kogevad täpselt sama situatsiooni erinevalt ja ka lahendused on erinevad, see on individuaalne. pole ühest ja ainust ravimit.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 18, 19, 20  Järgmine
Lehekülg 9, lehekülgi kokku 20

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group