Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Milleks tänapäeval abielu?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusväljad, seksuaalsus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas abiellumine nn "selle õigega" muudab suhte paremaks?
Jah
40%
 40%  [ 4 ]
Ei
60%
 60%  [ 6 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 11:40 pm    Teema: Vasta viitega

sinu luuletuses, krõõt, oli vaim=ego, eks muidu jääbki priiks, kuid side vaimuga ei teki enesepeegelduse puudumisel, kuid eeldataval puudumisel tekkis side eeldatava vaimuga ehk illukaga. Cool
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Jan 10, 2011 12:40 am    Teema: Vasta viitega

Gerdenel kirjutas:
side vaimuga ei teki enesepeegelduse puudumisel


kuidas siis?

see oli konkreetne küsimus, edasine on looming

hingedena, kel meil enamasti vaimu vaevab ruum, samastub inimene oma egoga - see see minataju, mis nii tähtis, kuna puudub teadmine hinge vaimus olemisest, mis ruumist ei sõltu - teadmisest aimu saamine põkkub vastu enesepeeglit. peeglivaba teadmine ent vabastab minateadvusest ja taastab sideme vaimuga.

vaim ei võrdu egoga, sellist bullshiti ei tohiks ka naljapärast korrutada, ironts siinkohal pole tänastes oludes kaugeltki eetiline - vaatamata sellele, et mehelik eneseuhkus (vt. luuletus) on ses kinni - nad ei tea ju Mad
Tagasi üles
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Esm Jan 10, 2011 7:44 am    Teema: Vasta viitega

vaim ei võrdu egoga, kuid temast räägitakse kui kirjeldatakse teadvusega või sh egoga seonduvat. väljend:"vaim on haige" tekib just reaalse mina kirjeldamisest.
"hing on haige", kirjeldatakse reaalse mina südant. hing on nagu kirja pandud raamat, mis ise on neutraalne, kuid lugeja jaoks elustuvad tunded läbi vormi.
kõik kirjeldused lähtuvad Minast.

minataju on ükskõik milline reaalse või "mittereaalse" maailma nägemine, tajumine. kas mina seejuures tähtis või ebaoluline või sellest arvatakse eemaldunud olevat ja vaadeldakse läbi "prillide" ehk kellegi teise, kasvõi ruumi enda minatajust lähtuvalt ei kaota inimese mina ära. isegi kui inimene oma valgustumisel või mistahes teel käies kõik enesest eemaldab, jääb ego alles. ego mitte egoism kui selline. mina võib olla neutraalne ja mitte hinnanguid andev jne. Mina on teadvustamise alus ehk millestki ei saada teada, kui puudub mina, kes teab. teadja on aga inimene läbi vormi. kõik aistingud on seotud ego teadvustamisprotsessiga.

"vaimuga" side on inimese kui produkti toimimise alus ehk miski, mis seob kõik osad kokku. piltlikult võib keha olla igati ok, kuid kui elutegevus lakkab, on keha surnud. "vaim" ongi see miski, mis keha töös hoiab. vaimuga aga sidet inimene ei saagi, mitte, et see alati nii oleks olnud, aga piisavalt kaua on vaimu ja teadvuse vahel inimeste tarbeks "vaim" ehk ruum ise, mis annab selle sidususe ja edasi ei saagi. kaos, tühjus jne on kõik seal tasandil ehk ruum annab võimalusi, kuid temast ei saa mööda ei kehana ega kehata, ei minana ega minata. kui inimene jääb minata, siis asendab ruum selle koheselt enda minaga ja inimese jaoks toimib vaid illusioon.

see ei muuda inimeste jaoks nende arengut illusoorsemaks kui see on.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Esm Jan 10, 2011 2:06 pm    Teema: Vasta viitega

Gerdenel kirjutas:
ükski rass ei palveta sinu poole, ega ole palvetanud. rassidest ei tea sa midagi.

lahe on vaadata, kuhu sa vaatad, kui arvad, et vaatad mind.
aga mind pole seal enam väga ammu...
kõrvalt vaadates väga naljaks.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Esm Jan 10, 2011 2:54 pm    Teema: Vasta viitega

gerde jutt on ilus, aga arusaamatu. kui tal on veidi vaba aega, siis ta ehk tõlgib selle arusaadavasse vormi. aitähhid ette.
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Jan 10, 2011 5:53 pm    Teema: Vasta viitega

mitu monooksiidi välja käid tõlke eest? mul mõningane tõlgikogemus on, antud juhul võtab küll pisukese metodoloogilise analüüsi ajaviivituse, kuid näikse siiski eimillegi ületamatuna Very Happy
Tagasi üles
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Esm Jan 10, 2011 6:51 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
Gerdenel kirjutas:
ükski rass ei palveta sinu poole, ega ole palvetanud. rassidest ei tea sa midagi.

lahe on vaadata, kuhu sa vaatad, kui arvad, et vaatad mind.
aga mind pole seal enam väga ammu...
kõrvalt vaadates väga naljaks.


on tõesti naljakas, et oletad nagu ma vaataks sind mingis punktis või hetkes. sa oled ebaoluline ruumi kontekstis, et üldse sinule pilku keerata. ma pole vaevunudki seda tegema vaid väitsin kui fakti, et ajad paska ja kõik. Cool

oh seda suurusehullustust ja võimujanu.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Esm Jan 10, 2011 6:58 pm    Teema: Vasta viitega

Roltsick kirjutas:
gerde jutt on ilus, aga arusaamatu. kui tal on veidi vaba aega, siis ta ehk tõlgib selle arusaadavasse vormi. aitähhid ette.

sai küll nagu üks nämmutus. mõni asi on tõlkimatu, kui ei mõista ja kui tuleb tõlk, siis tema lisab oma vaatenurga ja kogu lugu ongi juba tõlkija oma.

kuigi Krõõda tõlge võiks isegi lugedes nauditav olla. vähemalt on temas ironiseerivat vaimukust.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Esm Jan 10, 2011 7:08 pm    Teema: Vasta viitega

Gerdenel kirjutas:

sa oled ebaoluline ruumi kontekstis, et üldse sinule pilku keerata. ma pole vaevunudki seda tegema

Nohh, nüüd oleneb milline teisik vaevus ja milline mitte, eks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Esm Jan 10, 2011 7:36 pm    Teema: Vasta viitega

FinalFantasy kirjutas:
Gerdenel kirjutas:

sa oled ebaoluline ruumi kontekstis, et üldse sinule pilku keerata. ma pole vaevunudki seda tegema

Nohh, nüüd oleneb milline teisik vaevus ja milline mitte, eks.

ei olene. mina tean, mida mu jalad teevad ja kui ma ütlen mina, siis räägin tervikust.
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Esm Jan 10, 2011 8:44 pm    Teema: Vasta viitega

Gerdenel, mul tekkis selline küsimus, et kas sinu jaoks eksisteerib sinu isiklik reaalsus, kuhu teistel ligipääsu pole vms?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Jan 10, 2011 10:37 pm    Teema: Vasta viitega

Gerdenel kirjutas:


mina tean, mida mu jalad teevad

vähemalt rahutute jalgade sündroomi - RLS (ingl. restless legs syndrome) sa ei põe Idea
Tagasi üles
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Teis Jan 11, 2011 11:18 am    Teema: Vasta viitega

FinalFantasy kirjutas:
Gerdenel, mul tekkis selline küsimus, et kas sinu jaoks eksisteerib sinu isiklik reaalsus, kuhu teistel ligipääsu pole vms?


mitte just isiklik ja mitte päris ligipääsmatu ja kõik te olete ju seal kenasti sees, aga jah........ sinu poolt vaadates su kirjeldus klapib 100%
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Teis Jan 11, 2011 11:23 am    Teema: Vasta viitega

Kr66t kirjutas:
Gerdenel kirjutas:


mina tean, mida mu jalad teevad

vähemalt rahutute jalgade sündroomi - RLS (ingl. restless legs syndrome) sa ei põe Idea


jalad on mul vahel tantsulembesed jah, aga ise nad omapäi enam ammu ei tantsi. Wink

no mu kallis kuldkala, ainult sinu bee¾ selg mu siia solgitiiki korraks jälle sulpsu lööma meelitas. nii tore on vahel natuke lõbusat irooniat kohata ja mullitamist vaadata. ära põe, mul polnud plaaniski siia tiiki pikemalt peatuma jääda, liiga surnud koht mulle, kuid sinu pärast ma ehk vahel astun siit läbi, et koos pisut lainetel tantsida. Embarassed

mõni teine muidugi arvas, et ma nende pärast tulin. milline ülbus.... Cool
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Jan 11, 2011 12:21 pm    Teema: Vasta viitega

no see on ju vägagi tervitatav kui siia tiiki mõni vana kala ka vahel tagasi põikab
alles läks lõbusaks ja sa juba lased jalga Laughing Laughing Laughing
pole siin nii ull ühti Wink
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Jan 11, 2011 1:58 pm    Teema: Vasta viitega

Gerdenel kirjutas:

oh seda suurusehullustust ja võimujanu.

selleks, et võimu januneda, peab MITTE TEDAMA, mis on võim.
seega, kõik kes on võimujanulised, EI TEA tegelikult, mida nad taga ajavad.
samuti ei tea seda need, kes selles teisi süüdistavad.
peale teadasaamist lõpetatakse võimujanu-teemalised süüdistused ja võimu tagaajamine koheselt ära, sest see asjake on seedimatu.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Kr66t
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Jan 11, 2011 2:05 pm    Teema: Vasta viitega

nu mai tea, kas inimene sellest patust ike kunagi priiks saab Wink
maast-madalast tegelt üritatakse ike end kehtestada ja kellegi üle võimutseda Smile

see su nö sõnajõu ärakasutamine oli ka tegelt ju soov võimu kehtestada Smile.
aga seoses selle sõnujõu mänguga... seda saab tegelt kasutada iga inimene vaid enda loitsuketruste punumisel.
oK! harvadel kordadel, näiteks ideaalsete võnkekandjate puhul ehk õnnestub neid "sõnajõu mängu "kaasata, niiet nad tõesti ka oma loitsuketrusesse sama keeru sisse põimivad
Tagasi üles
Gerdenel
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 25 Okt 2004
Postitusi: 3086

PostitusPostitatud: Teis Jan 11, 2011 5:25 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
Gerdenel kirjutas:

oh seda suurusehullustust ja võimujanu.

selleks, et võimu januneda, peab MITTE TEDAMA, mis on võim.
seega, kõik kes on võimujanulised, EI TEA tegelikult, mida nad taga ajavad.
samuti ei tea seda need, kes selles teisi süüdistavad.
peale teadasaamist lõpetatakse võimujanu-teemalised süüdistused ja võimu tagaajamine koheselt ära, sest see asjake on seedimatu.

oot, kas tsiteerid mõnda mu vana posti viis aastat tagasi. oleks võinud siis vähemalt tsiteeringu panna. muig.

ma ei süüdistanud muide. mõeldamatu, miks ma peaksin kedagi selles süüdistama. :scock: see ju nii inimlik.
pealegi pole minu kaunis reaalsuses võimu olemaski. Wink keegi ei arene, ei klobi kedagi, ei ahnitse midagi jne. ainult naeratatakse, nöögatakse ja lõõmatakse. võim eeldab hierarhiat ehk arengusüsteemi ehk teooriaid jne, jne. ühesõnaga seda inimeste meeldivat eesmärkide sättimist, püüdlemist ja muud ilusat.
ma nii hellitavalt mainisin nagu ema oma lapse puudusi kiites, aga ju okas ikka suskas ja okas suskab sinna, kus on tegelikult auk.

mul pole aastaid võimalik netti saada olnud ja olin kindel, et jälle pikalt ei saa, aga vot ei tea, äkki siiski õnnestub. ma ainult sinu pärast tulen siia, mu kallis krõõt.
Embarassed
_________________
kui praktik pole nõus teoreetikutega, siis on ta usklik loll, sest teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Suhted, sidusväljad, seksuaalsus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Lehekülg 7, lehekülgi kokku 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group