Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Vaja kerget mõtisklust, et natukene selgineda

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Vari
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 19 Mai 2009
Postitusi: 25

PostitusPostitatud: Reede Mai 21, 2010 8:14 pm    Teema: Vaja kerget mõtisklust, et natukene selgineda Vasta viitega

Ma kaotasin 2 aastat tagasi oma isa. On mitmeti teada, et isa ja tütre suhted on tihtipeale tugevamad kui ema-tütre suhted, nii oli ka meil. Ühesõnaga tundsin ennast temaga hästi ning klapp omavahel oli väga hea. Viimaks röövis aga haigust ta minult ära. Hiljem kui ma oma ühe tädiga rääkisin mainis ta, et isa oli tema juures öösel käinud. Ta on juba iseenesest selline tundlik inimene ning alati kui öösel midagi juhtunud on või ta midagi tunnetanud on saab hommikul see ka kinnitust. Nii ka seekord. Nii samuti nägi mu isa surma ette mu teist liini sugulane. Lõpuks jõudsin ma omadega pettumuste punkti.. Kuigi ma muidu olen tundlik selliste 'eriliste' asjade suhtes, ei tundnud ma mitte midagi ette. Isa surma elasin ma raskelt üle kuid ajapikku sain asjast üle. Tihti öeldakse, et ei tohi endaga ühtedi juppi kaasa anda, aga ma tunnen, et ma olen kuidagi tühjem kui varem. Üldiselt olen ma nüüdseks temast niiöelda lahti öelnud, muidugi ma meenutan teda tihti ning nii mõnigi kord tuleb kurvameelsus peale..
Mida ma tegelikult küsin ongi see.. et kuidas seda seletada, et ta end mulle ei ilmutanud? Või ma ei suutnud seda lihtsalt näha? Või ei tahtnud? Iseenesest olin ma ta surmaks valmis, sest ma olin kogu see aeg tema kõrval ning tema hääbumine toimus pikka aega (vähk).
Viimasel ajal olen ma sutnud ennast nii segadusse ajada. Tahaksin lihtsalt mõtisklusi kuulda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Faxaros
Parasiit


Liitunud: 15 Juun 2004
Postitusi: 621
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 21, 2010 9:32 pm    Teema: Re: Vaja kerget mõtisklust, et natukene selgineda Vasta viitega

Vari kirjutas:
Mida ma tegelikult küsin ongi see.. et kuidas seda seletada, et ta end mulle ei ilmutanud? Või ma ei suutnud seda lihtsalt näha? Või ei tahtnud?

Kellegi surma kohta ilmutuse saamine ei ole midagi otseselt vajalikku ja miks üldse keegi peale surma ennast ilmutama peaks, on väga umbmäärane teema. Aga see selleks.

Aga tajudest rääkides:
Spontaansus võis olla puudu. St mida rohkem varasemalt sellist suhtumist võtad, et nüüd pead nägema, kuulma või tajuma midagi. Veel hullem, mõtled läbi mismoodi sa seda näha, kuulda või tajuda võiksid. Siis tulemus on üldiselt nullilähedane.

Kõige reaalsem taju tuleb üldjuhul siis, kui puudub igasugune mõtteline tingimus võimalikule saadavale informatsioonile. Ehk, sa oled nõus aktsepteerima kõike, mida võid näha või kuulda. Kui sellest jääb puudu, lülitub taju välja.
_________________
Nii jumal kui ka ateism on kõik üks mõtlemise keeld. Keeld mõtelda etteantust ja saavutatust üle ja kaugemale.
Ignorantsus, kus usuvastasus on endistviisi kristlik, ning objektiivne, erapooletu tõlgendus loomult nihilistlik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vari
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 19 Mai 2009
Postitusi: 25

PostitusPostitatud: Reede Mai 21, 2010 9:41 pm    Teema: Vasta viitega

Asi ei ole mitte niivõrd selles, et alati peale kellegi lahkumist kohe ennast ilmutama peaks.. ei.
Niisamuti ma ka seda ei oodanud, sest, kuigi ma olin selleks valmis, tuli see mulle samamoodi ka järsku.
Midagi on lihtsalt viimasel ajal mind nii segadusse ajanud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Mai 22, 2010 12:55 am    Teema: Vasta viitega

tundubm et sul ikka jupid läksid kaasa.
tõmba veel nüüd tagasi.
kusjuures tee endale selgeks, et temal ei ole neid vaja - tal pole sellest soojem, seltsim, ega midagi muud.
samuti anna talle tagasi see asi, mida sa kümne küünega endale hoiad ja mitte ei tunnista, et seda teed.
veel.
tundub, et praegu mängib rolli see suhtumine, et kuna sina pidasid teda kõige tähtsamaks, siis tema oleks pidanud sinu arvates samaga vastama.
seega, see, et ta ilmutas end kellelegi teisele, mitte sulle, tekitab sinus mingil tasandil solvumist ja see ei mahu sulle pähe.
aga.
olenemata sugulusest või mitte, on täiskasvanud inimeste omavahelised suhted midagi muud, kui isa-tütre suhted.
seega, sa ei pruugi kunagi teada saada, miks su isa nii tegi.
võib-olla käis millegi eest andeks palumas.
seega, kui sa aktsepteerid tema ÕIGUST käituda nii, nagu ta tegi ja seda, et olenemata olekorrast sul polnud MINGIT ÕIGUST temalt midagi oodata, st ta oli oma mõtetes ja suhetes vaba, siis saab asjad korda.
sinu praegune suhtumine näitab varjatud armukadedust, aga see tähendab isa enda omandiks pidamist.
mis on VÄGA VALE.
keegi pole kellegi omand.
kellegi enda omandiks pidamine vähendab tegelikult inimese väärtust, sest ta pannakse ühele pulgale asjaga.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Vari
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 19 Mai 2009
Postitusi: 25

PostitusPostitatud: Laup Mai 22, 2010 11:27 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei paneks seda armukadedusega ühele pulgale. Loomulikult ma teadsin, et ta on õdedega väga lähedane. Kusjuures ei pea ma kedagi kellegi omandiks, sest leian, et selline mõtlemine on vale. Mõistust ja mõtlemist ei saa kinni hoida, või noh, see pole meie tegelik õigus.
Ma ei tea millest veel lahti lasta. Ma olen täiesti omaette edasi elama hakanud. Unustama. Mis ongi vahest kõige ehmatavam, et ma ei mäleta enam ta häält või silmavärvi. Selliseid väikseid asju. See lihtsalt tõigi mind selleni, et kas vahest siinses maailmas omavahel tihedalt seotud inimesed võivad hiljem täiesti lahku lüüa? Ma võin täiesti kindlalt väita, et ma ei oodanud, et ta ennast kuidagi niiöelda ilmutaks. Aga.. ma ei suutnud ka sellist vaikust oodata.
Samas on mul üks.. parajalt parahingega tuttav, kes pakkus välja variandi, et ehk on ta juba tagasi kuskil siinses maailmas. Elab uuesti, täidab oma ülesandeid ning kui jõuab minuni, siis jõuab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Püh Mai 23, 2010 1:00 pm    Teema: Vasta viitega

Vari kirjutas:
parahingega
igasugu mõtteid võib tekkida sellist sõna lugedes...

reeglina taaskehastub lahkunu hing 12 aastat pärast maist surma. ja see, et ta "astraaltasandile" töllerdama ei jäänud (kust oleks saanud sidet võtta), on pigem õnneks
_________________
Зри в корень! - - Козьма Прутков
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
.Raul.
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 11 Märts 2008
Postitusi: 1347
Asukoht: Helsingi/ Rakvere

PostitusPostitatud: Püh Mai 23, 2010 3:59 pm    Teema: Vasta viitega

Roltsick kirjutas:

reeglina taaskehastub lahkunu hing 12 aastat pärast maist surma. ja see, et ta "astraaltasandile" töllerdama ei jäänud (kust oleks saanud sidet võtta), on pigem õnneks
No vanade eestlaste maailmapildi järgi ei toimu mingit taaskehastust enne kui inimene on Manalast lahkunud Toonelasse. Manalas aga ollakse nii kaua kuni leidub veel konte. Või kui inimest hoitakse kinni. Kas või tema Lugu järgides mingite jüngrite poolt.
_________________
Ole enda vastu hea
Ole enda jaoks jumal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Püh Mai 23, 2010 4:27 pm    Teema: Vasta viitega

tean konkreetset juhtumit, kus inimene on taaskehastunud 2 aastat peale surma.
kas eelmine kehastus kremeeriti või mitte, seda ma ei tea (kontide värk).
kusjuures füüsis on suht sarnane eelmisega.
aga see, et sa unustad, on hea, näitab, et ta saab rahus minna.
see on ikka äärmiselt vale variant, kus inimest mäletatakse, mälestatakse ja isegi kummardatakse - see segab nii lõplikku minemist kui uuesti tulemist.
ometi hingepõhjas sa ei taha, et ta läheks ja tuleks, vaid oleks.
see selleks.
aga siinne kooslus saab ikkagi valitud selle järgi, mis teha on vaja enda juures - seda mõjutavad väga tugevalt ümbritsejad.
kui tehtud on, minnakse hoopis mujale, kui tegemata jääb, siis tullakse tagasi ja jätkatakse pooleliolevat.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Püh Mai 23, 2010 11:27 pm    Teema: Vasta viitega

Ka mina olen kaotanud oma isa ja elasin seda väga raskelt läbi tol ajal. Kogu elu muutus täielikult ning jäävalt. Nägin teda tihti unes stiilis, et oh ta on tagasi, nii tore. Aga tal polnud unenägudes oma tahet ega isiksust. Juul sai siis oma ringiga täis. Elu läks edasi ja nüüd ta ei mahuks juba ammu enam kuidagi sellesse ellu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group