Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Hambad
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Maalanna
Arengumaag


Liitunud: 19 Märts 2010
Postitusi: 152

PostitusPostitatud: Esm Apr 12, 2010 11:42 am    Teema: Vasta viitega

Aitäh.
Ma sain viimaks aru, et ma ei saa nendest sõnadest aru, kuigi need on selges eesti keeles. Saan kuidagi teistmoodi aru. Ilmselt "normaalselt", nii nagu ühiskonnas.
Tuleks vist lugeda nagu võõrkeelt esialgu. Ettevaatlikult, nagu väga sarnast võõrkeelt. Eks ma siis hakkan sõnastikku koostama Laughing
Mul on hea meel, et Sa seletasid. See kõik on veel palju peenem, kui ma arvasin.
Oleks võinud vait olla ja mitte ennast lolliks teha, aga siis ma ei oleks veel üldse millestki aru saanud...

Aga mismoodi see toimib, et suitsetamine tapab võõrtahet?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Esm Apr 12, 2010 6:45 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arust ei tapa, vaid lülitab välja.
Ise asi kas lõplikult või ajutiselt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Apr 13, 2010 12:37 am    Teema: Vasta viitega

ma arvan, et ajutiselt blokeerib kuidagi.
mismoodi see mehhanism täpselt käib, ei tea.
veel.
aga küll me kunagi teada saame. Wink
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Maalanna
Arengumaag


Liitunud: 19 Märts 2010
Postitusi: 152

PostitusPostitatud: Teis Apr 13, 2010 1:45 pm    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
Me kõik teame, et ühed tegelased tahtsid paganluse laimuga hävitada, et siis see endale haarata ja hakata paganlust ise valitsema. Aga krantsid ei ole võimelised paganlikku sõnavara muutma käibelolevasse kõnekeelde. Seega minu varastamise vastased kaitsed töötavad.
Seega me ei muuda oma sõnavara ja ei seleta ka teistele tähendusi. Kui krantsid ei mõista me keelt, siis on see nende probleem ja vingugu kui palju tahes.
Muideks neil on juba lepingud tehtud välismaiste organisatsioonidega. Kui nad ei suuda varastatud paganlust õigel ajal müüa, siis saavad nad kõvasti pikki piilumist.

NB kes on krantsid mõelge ise. Paganad teavad.

Maalanna kirjutas:
Ma sain viimaks aru, et ma ei saa nendest sõnadest aru, kuigi need on selges eesti keeles. Saan kuidagi teistmoodi aru. Ilmselt "normaalselt", nii nagu ühiskonnas.
Tuleks vist lugeda nagu võõrkeelt esialgu. Ettevaatlikult, nagu väga sarnast võõrkeelt. Eks ma siis hakkan sõnastikku koostama Laughing

Shocked Shocked
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Apr 13, 2010 3:47 pm    Teema: Vasta viitega

kui minna oma mõtlemisega paganlikku maailma, siis on kuidagi kergem aru saada.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
jones
Läbustaja ja Petis


Liitunud: 9 Aug 2006
Postitusi: 747

PostitusPostitatud: Teis Apr 13, 2010 8:45 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
kui minna oma mõtlemisega paganlikku maailma, siis on kuidagi kergem aru saada.


võiks rääkida otsesõnu nii nagu asi on: ehk tuleks usklikuks hakata ja võtta omaks siinsed dogmad.
usuorganisatsioonid ei pea oma tõdesi põhjendama, vaid neid peab uskuma ja sedasi "aru saama".
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Teis Apr 13, 2010 9:06 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
kui minna oma mõtlemisega paganlikku maailma, siis on kuidagi kergem aru saada.


mis kuradi paganlikku maailma, teie maailma, ajuvaba?
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Kolm Apr 14, 2010 12:19 am    Teema: Vasta viitega

Kui mõtlemine oleks numbrite rida.
Siis sünnist kuni teatud ajani on seal reas kõik muudetav.
Mida vanemaks me saame, seda vähem saame me seal muuta.
Mõtlemisega paganliku maailma minek tähendab numbrirea lõpuosa numbrite ära vahetamist, paganliku koodi vastu.


Ma ei pea ennast paganaks. Aga ma kasutan nende koodi ja tõsi ta on, et nii on kergem.

Norn: mina arust viisid sa oma mõtlemise üle paganliku maailma umbes pool aastat tagasi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maalanna
Arengumaag


Liitunud: 19 Märts 2010
Postitusi: 152

PostitusPostitatud: Kolm Apr 14, 2010 9:19 am    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Minu arust ei tapa, vaid lülitab välja.
Ise asi kas lõplikult või ajutiselt.

Aga kas siis isegi paganad, kes suitsetavad, pole võõrtahte suhtes immuunsed? Teie ju tunnete neid loodusseadusi?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maalanna
Arengumaag


Liitunud: 19 Märts 2010
Postitusi: 152

PostitusPostitatud: Kolm Apr 14, 2010 9:21 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
kui minna oma mõtlemisega paganlikku maailma, siis on kuidagi kergem aru saada.

Ma pakun, et see aitab ka kaasa, kui päriselt "näed" neid asju.

Maalanna kirjutas:
Shocked Shocked

Te vist ei räägiks ka minuga, kui see vastus "ei" ei oleks Very Happy Aga korraks tekkis ehmatus.
Ma hakkan nüüd enesekindlaks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maalanna
Arengumaag


Liitunud: 19 Märts 2010
Postitusi: 152

PostitusPostitatud: Kolm Apr 14, 2010 9:24 am    Teema: Vasta viitega

jones kirjutas:
võiks rääkida otsesõnu nii nagu asi on: ehk tuleks usklikuks hakata ja võtta omaks siinsed dogmad.
usuorganisatsioonid ei pea oma tõdesi põhjendama, vaid neid peab uskuma ja sedasi "aru saama".

*nii, nagu asi on*
*tõdesid*

Kuule, ega ma päris loll ka ole Twisted Evil
Miks siis siin aega veeta, kui ei huvita. Üritad inimesi päästa või? Mis mõttega? Kes siis sinu elu elab?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jones
Läbustaja ja Petis


Liitunud: 9 Aug 2006
Postitusi: 747

PostitusPostitatud: Kolm Apr 14, 2010 11:05 am    Teema: Vasta viitega

boss,
Siinse ususekti mõtlemine kui numbrite jada on samalaadne illusioon nagu siinne ideoloogia kui süstemaatiline mõtlemine. Siinse ideoloogia arvulise poole tegurid on olematu väärtusega, kuid proovivad jätta muljet nagu nende abil saaks sünteesida kõrgemaid tõdesid, milleks tegelikult on vanad üldtuntud tõed.
Usklik loeb üldtuntud tõde ja usub, et tolle tõelisus kinnitab ka sellega siduda proovitud värvide/arvude reaalse paikapidavuse. Tuum jääb selleks, et üldtuntud tõdede ümber ehitatakse ohtralt kasutut mulli ja sedasi hägustatakse inimestel piir tõe ja mulli vahel.

Maalanna,
Arvestades siin foorumis üldist õigekirja, siis poleks arvanud, et keegi minu lohakust hakkab eraldi esile tooma. Samas kriitika pole vale ja proovin tulevikus Sinu poole pöördudes ennast korrektsemalt väljendada.

Pole kordagi väitnud, et ei huvita. Küll olen korduvalt väitnud, et olen huvitatud siinsete usupetturite võimuihast tulenevate sihtide takistamisest.
Keskendun pigem enda, mitte teiste päästmisele. Siinseid petuskeeme lahtiseletades raskeneb siinse ususekti levik. Võimuahnete usuliidrite võimuhaarde levik taandarendab seda pinnast, mis on levikuks valitud. Siinse ususekti poolt on pinnaseks valitud Eesti, mis on pinnaseks ka minu elukeskkonnale.
Täpsemalt olen enda motiive lähiminevikus seletanud. Juhul kui tekib suurem huvi, siis soovitan minu postituste ajalugu sirvida.

Paistad võrdlemisi uus kasutaja siin ja minulgi tekkis sinu mõistmiseks küsimusi.
Miks paistab nagu sind häirib minu tegevus?
Miks nõnda pingutatud alandlikkus siinse ususekti liikmetega suheldes?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Apr 14, 2010 2:12 pm    Teema: Vasta viitega

vaatamata sellele, mida jones väidab, on tegelik kurb tõde selles, et jones ei saanud ligilähedalegi "selle sekti" liidripositsioonidele, kui ta proovimas käis.
ta oli sügavalt veendunud, et tema "universaalsed tõed" võetakse vaimustusega kohalike poolt vastu ja tasustatakse vastavalt.
kuna seda ei toimunud, siis persoon pettus rängalt ja nüüd on tegu lihtsalt tegelasega, kes suudab mõelda ainult ühes kategoorias: "kui mina ei saanud, siis keegi teine kah ei pea saama!"
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Maalanna
Arengumaag


Liitunud: 19 Märts 2010
Postitusi: 152

PostitusPostitatud: Kolm Apr 14, 2010 2:55 pm    Teema: Vasta viitega

Minu kord.

Jones, mina tulin siia, vaatasin ringi ja nägin intelligentseid, andekaid ja huvitavaid inimesi. Sina näed fanaatikuid. Miks?

Kas sa kasutad korrektset õigekirja valikuliselt?
Ju ma siis leian mõne teise postitustest ka midagi muud peale õigekirja. Pealegi, kui ma tahan, on mul ju võimalik tekst kopeerida ja panna komad sinna, kuhu mulle meeldib, ja siis uuesti lugeda. Aga sinu jutt ei ole midagi uut ega huvitavat, nii et selle saan vahelt ära kustutada. Seega sa oled küll natuke häiriv, aga sinu kustutamine on vaid paari klahvivajutuse vaev.

Kuidas sa ennast päästad? Rolling Eyes
Ususekt? Minu teada on meil usuvabadus. Milliste uskude vastu sa veel võitled?
Kas sa tahad, et kõik oleksid sellised, nagu sulle meeldib?
Oletame, et sa saad, mida tahad, ja kõik paganad ütlevad sulle, et jah, sul oli õigus, me olime pimedusega löödud Laughing
Kas sa oleksid siis rahul või? Kas sa ei leiaks, et maailm oleks jäänud kuidagi vaesemaks, vähem mitmekesisemaks?

Mis on su kindlad põhitõed, need, milles sa ei kahtle? Mis see alus on, millega sa kõike ülejäänut võrdled ja millest lähtuvalt liiga erinevat pilkad?
On see midagi originaalset?
Oled sa mõelnud, mis see on, mis sind torgib, et sa tunned sundi siin teistele nende enda territooriumil oma arvamust peale suruda? Minule tundub, et hoopis sina käitud praegu nagu usklik, misjonär, kes tahab järjest rohkem põliselanikke enda usku pöörata, vallutada, hirmutada, hävitada.

Ma ei ole alandlik. Ma tahan õppida. Õppimine ja õpetamine on suht vabatahtlikud, nii et kes tahaks õpetada kedagi, kes käitub nii, nagu ta juba teaks kõike?
Ja mis sina oled enda arust vana külaline või? Laughing

Muide, kas sa kirjutad ajalehtedesse artikleid ka?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Kolm Apr 14, 2010 3:15 pm    Teema: Vasta viitega

Maalanna kirjutas:
boss kirjutas:
Minu arust ei tapa, vaid lülitab välja.
Ise asi kas lõplikult või ajutiselt.

Aga kas siis isegi paganad, kes suitsetavad, pole võõrtahte suhtes immuunsed? Teie ju tunnete neid loodusseadusi?


Ma tõesti ei tea.

Ja minu arust võõrtahe hammastega seotuna on üldse liiga üldine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jones
Läbustaja ja Petis


Liitunud: 9 Aug 2006
Postitusi: 747

PostitusPostitatud: Kolm Apr 14, 2010 3:55 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool,
valetad minu kohta jällegi nagu sinule varemgi kombeks on olnud.
pole tahtnud saada teie sekti liidripositsioonile ega pole proovinud ka midagi taolist teha.
ma olen enda tõdedes senikaua veendunud, kuni neid keegi ümber suudab lükata. teiepoolselt seda eriti teha pole suudetud, kuna teie argumentatsioon taandub üsna pea otsese valetamise ja usu sisendamisele.

Maalanna,
Intelligentsete inimeste asemel näen fanaatikuid näiteks juba selle tõttu, et enda uskumusi proovitakse tihtipeale usutavamaks teha kasutades teaduslikke mõisteid. Samas on kasutatavad teaduslikud mõisted endale selgeks tegemata ja mängitakse selle peale, et ka lugeja nende kohta teadmisi ei oma (nt. kvanthüpe).

Kasutan õigekirja valikuliselt, kuna igas keskkonnas on sobilik rääkida keskkonnale kohaselt ja iga inimesega on sobilik rääkida temale kohaselt.

Päästan ennast sedasi, et raskendan ususekti levikut ja seega vähendan võimalust enda elukeskkonna taandarenduseks. Eelmises postituses juba sai see mõte edastatud, imelik et selle üle küsimist vajalikuks pead.

Igasuguse usu levikut takistan, mis sisendab inimestesse orjastavaid illusioone ja ähvardab mingil moel minu ellu tungida.

Muidugi tahaksin, et kõik oleks sellised nagu mulle meeldib. Pole veel inimest kohanud, kes tahaks, et kõik oleks sellised nagu talle ei meeldi. Seega oli see üsna mõttetu demagoogilise haisuga küsimus Sinu poolt. Fakt on see, et teatud inimtüüpidele ei meeldi teatud inimtüübid ja kokkupuute korral satuvad nad konflikti.

Rahul oleks ma siis kui siinne ususekt lõpetaks enese agressiivse kuulutamise ja rahvale usu sisendamise siinsest sekti liidrist kui Eesti vaimsest juhist. Juhul kui nad tahavad ainult enda asja ajada, nii et neid ei häiritaks, siis piirdugu enda asjaga ja lõpetagu enda pähe määrimine teistele.

Põhitõed olenevad ikka käsitletavast teemast, mitte ei ole olemas universaalseid põhitõdesid, mis kõike läbivad. Ususektid seda illusiooni üldiselt üritavadki ehitada, et nende väike hulk tõdesid on piisav terve maailma mõistmiseks.

Ei suru arvamust peale, vaid esitan enda arvamust selgel ja rahulikul kujul. Kuna siinne ususekt on korduvalt proovinud illusioone luua nagu siinne foorum oleks kõige demokraatlikum foorum, siis on igati kohatu viriseda, et keegi "nende territooriumil arvamust avaldab".

Minuga sa jah ei ole alandlik, kuna enda küsimustikus võtsid selgelt demagoogilise ja ründava hoiaku. Enamik küsimusi sisaldas minu kohta mingeid paika pandud määratlusi, mis polnud põhjendatud või proovisid mind veenda, et peaksin enda tegevuse lõpetama.
Ususekti liikmetega vesteldes muutud aga alandlikuks ja isegi kui sinu esitatud küsimusele vastatakse sisutut mulli, jätad muljet nagu sellest midagi asjalikku õppisid. Mulje jätmine toimub ka muidugi läbi mulli ja nii saab haldjanoole ja sinu vahelist vestlust kirjeldada kui "üks räägib aiast ja teine aiaaugust, kuid mõlemad on teineteisega nõus"

Arvestades seda, et olen 2006 aastast siinsel silma peal hoidnud, pean ennast üsna vanaks külaliseks.
Juhul kui sina siin vanem külaline veel oled, siis oletan, et oled mõni sekti liige varjunimega, kes on suunatud näitlema uut külalist, ülistades kui palju ta siin valgustatud saab.

Ei kirjuta ajalehtedesse artikkleid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
toorum
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Apr 14, 2010 5:24 pm    Teema: Re: Hambad Vasta viitega

valkyrie kirjutas:
millest tuleb, et isegi kui hammaste eest tiptop hoolitseda siis nad ikkagi lagunevad suhu ära lihtsalt?


Just sellest, et liigselt hooldatakse ja pestakse hambaid. On ka geneetiline soodumus, aga siin tooks ühe elulise näite: mu õde peseb hambaid kolm korda päevas, harjab mitu minutit ja käib arsti juures, mina aga ainult õhtul või siis kui tekib happeline "sitamaitse" suhu ja pesen ainult niikaua kuni puhtaks saab ( ca 10-20 sekundit ) ja mu on ainult üks parandatud auk ja seegi ammusest ajast. Muide tänapäeva Golgate hambapasta ( see klassikaline punases tuubis ) sisaldab mingit ainet mis tekitab mõne aja pärast suhu kergelt happelise keskkonna ( kuid mitte sellise tugevalt ära tuntava hapu ), arvatavasti hambaarstid soovitavad just seepärast Golgate, eks kliente ole ju vaja. Soovitan osta ilma fluoriidita vene hambapastat ja jälgida seda, kas 20 minuti pärast peale pesu on suus kergelt hapukas maik või mitte. Kui on, siis tuleb hoolsamalt pesta, kui see ei aita, siis vaheta hambapastat.
Tagasi üles
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Kolm Apr 14, 2010 9:48 pm    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Kui mõtlemine oleks numbrite rida.
Siis sünnist kuni teatud ajani on seal reas kõik muudetav.
Mida vanemaks me saame, seda vähem saame me seal muuta.
Mõtlemisega paganliku maailma minek tähendab numbrirea lõpuosa numbrite ära vahetamist, paganliku koodi vastu.
Ma ei pea ennast paganaks. Aga ma kasutan nende koodi ja tõsi ta on, et nii on kergem.
Norn: mina arust viisid sa oma mõtlemise üle paganliku maailma umbes pool aastat tagasi.


Ei ole äravahetatud paganlikku koodi numbrirea lõpus, see poleks siis enam paganik. Vaid kui viimased numrid loenduvad nii, et nad kontakteeruvad jõuringis esimestega, on see minu mõistes paganlik, millel pole otsa ega äärt, pole lõplikult valmis.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maalanna
Arengumaag


Liitunud: 19 Märts 2010
Postitusi: 152

PostitusPostitatud: Nelj Apr 15, 2010 10:59 am    Teema: Vasta viitega

jones kirjutas:
Arvestades seda, et olen 2006 aastast siinsel silma peal hoidnud, pean ennast üsna vanaks külaliseks.
Juhul kui sina siin vanem külaline veel oled, siis oletan, et oled mõni sekti liige varjunimega, kes on suunatud näitlema uut külalist, ülistades kui palju ta siin valgustatud saab.

Ei ole, see oli huumor ju. "Vana külaline"? Laughing
No tore, me oleme teineteise jaoks mõttetud. Mind ei huvita, mida sa minust arvad, ja rohkem ma sinu peale enda aega ei kuluta. Elu on liiga lühike, et seda ebameeldivas seltskonnas veeta. See on kõik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maalanna
Arengumaag


Liitunud: 19 Märts 2010
Postitusi: 152

PostitusPostitatud: Nelj Apr 15, 2010 12:15 pm    Teema: Vasta viitega

boss kirjutas:
Maalanna kirjutas:
boss kirjutas:
Maalanna kirjutas:

Aga mismoodi see toimib, et suitsetamine tapab võõrtahet?

Minu arust ei tapa, vaid lülitab välja.
Ise asi kas lõplikult või ajutiselt.

Aga kas siis isegi paganad, kes suitsetavad, pole võõrtahte suhtes immuunsed? Teie ju tunnete neid loodusseadusi?

Ma tõesti ei tea.

Ja minu arust võõrtahe hammastega seotuna on üldse liiga üldine.

Okei, hambad hammasteks siis, aga küsisin sellepärast, et siin oli mitmes kohas soovitatud võõrtahte vastu suitsetamist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 5, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group