Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Inimkonna areng
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda mõtted.
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
jones
Läbustaja ja Petis


Liitunud: 9 Aug 2006
Postitusi: 747

PostitusPostitatud: Teis Märts 16, 2010 8:24 pm    Teema: Vasta viitega

Hella, tabletid pole hea lahendus, kuid suhete probleemile nüüd küll kergekäeliselt tablette ei soovitata. Probleemid suhetega pole siiski enamasti tingitud mingitest isikuhäiretest, vaid selliseid probleeme leidub kõigil. Need inimesed, kes isegi suhete probleemi tõttu psühhiaatri juurde jooksevad on millegi tõttu harjunud, et tema probleemi lahendab keegi teine. Sellisele inimesele olekski tegelt kasulik tema enda tekitatud isolatsioon, mis paneb valiku ette kas hakata ise enda probleeme lahendama või hävida näiteks läbi enesetapu.
Küll olen nõus, et psühhiaatrid on liiga kergekäelised tablette välja kirjutama kui patsient neid nõuab. Esmane lahendus isegi levinud isiksusehäiretele on siiski elu ümberkujundamine, mis aitab pikaajaliselt kaotada häire. Juhul kui patsient piisavalt haliseb, et ta nagunii ei saa sedasi ja ainult tabletid teda aitavad, siis kirjutatakse minu arvates neid välja liialt kiirelt.

Samas psühhiaatrite pädevusetus siiski ei muuda nõidu pädevamaks. Juhul kui nõiad oleks pühendunud inimeste kuulajad ja nende probleemide lahendajad, siis nad ennast nii nimetakski ja ei vajaks enda ümber mingit müstika mulli.
Valesi enda üleloomulikest võimetest või valesi enda fantaasiast kui elu alusest luuakse ikka selleks, et inimesi mingit viisi petta. Petmise eesmärk on üldiselt ennast kuidagi läbi valede piisavalt kõrgele upitada, et inimene tema järgi tahaks käima hakata. Kes otsib sedasi endale püsikliente, et 500 eek tunnis küsida ja kes ehitab ususekti, et võimu jahtida.
Minu piir ongi see, et need nõiad, kes enda ümber mingit võimu organisatsiooni luua ei proovi, ei ole enam minu asi.
Minu arvates ajavad nad küll jama ja inimesed saaksid enda probleemid ilma nende vaheltkasuta lahendada, kuid nad tegutsevad piisavalt varjatult, et minu tähelepanu vältida. Selliste nõidadega ei teki mul elus kokkupuudet ja seega pole nemad minu probleem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Teis Märts 16, 2010 9:07 pm    Teema: Vasta viitega

Algtekstis on üks oluline faktiviga Buddha oli mees.Budism ka oma algkujul või zen,chan vormis pole jumalakeskne religioon,jumalusi tunnistatkse olemasolevaks,kuid neid ei kummardata,põhiline iseenda täiustamine ja areng vabaduse suunas.
Tiibeti idamid,millest emand Haldjanool jutusaates vestis,need kihvade ja kolbakettidega,kutsutud raevukateks jumalusteks, loetakse deemoni kuju võtnud jumalusteks,et paremini kurjuse vastu võidelda.
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Teis Märts 16, 2010 10:18 pm    Teema: Vasta viitega

akk kirjutas:
ma nägin nõid nastjat täna enda trepikojas


Kurat, sebi ta ära, kui teinekord veel näed Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Elleth
Arengumaag


Liitunud: 24 Nov 2006
Postitusi: 1371
Asukoht: kaisus

PostitusPostitatud: Kolm Märts 17, 2010 12:04 am    Teema: Vasta viitega

gladiaator kirjutas:
Algtekstis on üks oluline faktiviga Buddha oli mees.

kes seda nii faktiliselt ikka ära tõestab. jeesus olevat kah mees olnud(kuigi pole teada kas ta üldse olemas oli)
_________________
I do not play with dice and I don't believe in coincidences.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elleth
Arengumaag


Liitunud: 24 Nov 2006
Postitusi: 1371
Asukoht: kaisus

PostitusPostitatud: Kolm Märts 17, 2010 12:16 am    Teema: Vasta viitega

Liine31 kirjutas:

Mis imeloom see Jones on

kohalik kloun
_________________
I do not play with dice and I don't believe in coincidences.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Kolm Märts 17, 2010 12:27 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
akk kirjutas:
ma nägin nõid nastjat täna enda trepikojas


Kurat, sebi ta ära, kui teinekord veel näed



Ma olen tahtnud ülemist naabrit ära sebida ja ma kahtlustan, et see kutsus välja nõid Nastja asja uurimiseks. Mõlemad on venelased. Ma ei tea mis vandenõud nad üleval nüüd arutavad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Märts 17, 2010 2:36 am    Teema: Vasta viitega

minu andmetel kehastus see B tegelane viimasena naisena, kuigi see on väga väheteada asi, kuid natuke siiski.
seda annab tuletada küll.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Kolm Märts 17, 2010 2:22 pm    Teema: Vasta viitega

gladiaator kirjutas:
Budism ka oma algkujul või zen,chan vormis pole jumalakeskne religioon,jumalusi tunnistatkse olemasolevaks,kuid neid ei kummardata,põhiline iseenda täiustamine ja areng vabaduse suunas.


budismis väga konkreetselt kummardatakse budakujude ja erinevate usujuhtide piltide poole, telekas ühes dokfilmis Tai munkadest hiljaaegu nägin. ma ei kahtle, et nende vaimsetes õpetustes ja praktikas on suhteliselt tõsiseltvõetav sisu, siiski ei maksaks nüüd neid ka üleidealiseerida.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Kolm Märts 17, 2010 4:01 pm    Teema: Vasta viitega

See on mahajaana ehk suure tee budism,kus buda jumalikustatud,aga budismis palju voolusid,hiina chan8jaapani zen) ütleb näiteks,et buda on sitatükk või meeleplekk,millest tuleb vabaneda,ühesõnaga tõeline buda(virgumise,valgustatuse)loomus peitub inimeses endas.
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Kolm Märts 17, 2010 6:51 pm    Teema: Vasta viitega

ja kui buda või valgusjummel tuleb vastu, siis löö ta maha.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gladiaator
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 1143
Asukoht: areen

PostitusPostitatud: Kolm Märts 17, 2010 10:14 pm    Teema: Vasta viitega

Norn kirjutas:
ja kui buda või valgusjummel tuleb vastu, siis löö ta maha.
Millegipärast tuli sihuke eesti rahva ennemustne zen budistlik jutt,anekdoot meelde:Vanatühi tahtnud kurja murdjalooma hunti luua,teinud hundi valmis aga eluhenge polevat õnnestunud sisse puhuda,läinud Vanatühi siis Vanataadi juurde,too öelnud hüüa kõva häälega: Hunt tõuse üles söö Vanatühi ära!
Vanatühi saanud aru,et teda pilgatakse ja tema kulul õelat nalja visatakse,läinud hundi juurde ja röökinud südametäiega:Hunt tõuse üles,söö Vanataat ära! Hunt ei olevat kõrvagi liigutanud,Vanatühi jännanud ja röökinud tükk aega,kasu ei kopika eest.Siis läinud Vanatühi põõsasse ja sositanud seal vaikselt:Hunt tõuse üles,söö Vanatühi ära,millepeale hunt lõrisedes püst karanud ja Vanatühjal ei jäänd muud üle kui päkkadele valu anda. Laughing

Chan budistid ütlesid Buda kohta jah midagi sellist,et kui vastu tuleb löö,maha.
Valgusjummel kindlasti buda pole,ta klassifitseerub pigem vabamõtlevate inimeste ja ennast iseteinud nõidade klassi,niiet pole usutav,et ükski chan meister peaks vajalikuks Valgusjummelit killida.
Chanis on veel öeldud,et kui kohtad teel pooljumalat siis vestle pooljumalga,kui valgustunut,siis valgustunuga,kui inimest siis inimesga,kui kohtad teel roojast vaimu siis vestle roojase vaimuga,sest igaühelt neist on midagi õppida.
_________________
me kõik peame võitlema
son of the creator will return
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Kolm Märts 17, 2010 11:58 pm    Teema: Vasta viitega

hm, düünis on gholade mälu taastamine suht sarnase protseduuriga tehtud.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Märts 18, 2010 10:55 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
minu andmetel kehastus see B tegelane viimasena naisena, kuigi see on väga väheteada asi, kuid natuke siiski.
seda annab tuletada küll.


Käisin hiljuti Indias Lehis asuvas Hemise kloostris, kus tegutsevad Mahayana suuna järgijad. Sealne muuseum oli igasugu budismi pühakraami täis. Nägin seal hästi palju erinevate nimede ja elulugudega budade kujusid, pilte jms, kellest ikka päris mitmed olid naised. Seda taassünni ahela järgnevust poldud ära märgitud ning nõnda ei saanud teha kindlaks, kes neist viimane oli. Igatahes esimene neist peaks olema ikkagi mees Siddhàrtha Gautama. Viimast on juba selles mõttes raske määratleda, et ka praegu püüdlevad inimesed nn budaks saamist ja kes teab, kes neist viimasena seda tegi või teeb.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Märts 18, 2010 11:08 am    Teema: Vasta viitega

Jones
Sul on kange soov midagi hävidada ja lõhkuda. Tead, meie ühiskonnas oleks paljugi, mida tuleks muuta ja parandada. Inimeste omaalgatuslik koostöö ja edasipürgimus on küll vale asi, mida soovida hävitada ja lõhkuda. Ma ei saa aru, mis maailmas Sa küll elad ja vaatad, et seda kõike ei näe?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jones
Läbustaja ja Petis


Liitunud: 9 Aug 2006
Postitusi: 747

PostitusPostitatud: Nelj Märts 18, 2010 12:29 pm    Teema: Vasta viitega

Hella, mind ei huvita siinse sekti lõhkumine. Küll aga huvitab siinse sekti agressiivse laienemisplaani takistamine.
Sekte on maailmas palju ja senikaua need mind ei huvita, kuni nad minu kodukanti vägistada ei ähvarda.
Juhul kui siinsed ajaks siiralt oma asja, mitte ei prooviks end vägisi toppida eestlaste mingiks juhiks, siis poleks mul vajadust siin olla. Kahjuks küll sellised röövellikud organisatsioonid ei suuda ilma uute jüngriteta kaua eksisteerida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Märts 18, 2010 1:08 pm    Teema: Vasta viitega

Siirus on tõesti kiiduväärt ja oluline omadus, mida eeldame teiste inimestega suheldes.
Kas ma saan Sinust õigesti aru, et siirus on see, kui inimene ei juhi ega taha juhtida? Aga mida siiras inimene siis teeb?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jones
Läbustaja ja Petis


Liitunud: 9 Aug 2006
Postitusi: 747

PostitusPostitatud: Nelj Märts 18, 2010 1:18 pm    Teema: Vasta viitega

Siirus tekib ilmselt inimesel siis kui ta on endaga piisavalt rahul, et ka teistele suudab end väljendada sellena, kes ta on.
Need, kes juhtima tahavad kangesti hakata on vaevatud võimu ihaldamisest. Sedalaadi inimesed loodavad ennast näha parema ja väärtuslikuna pärast võimu saavutamist. Madala võimuihaga inimene piirdub seal juhtimisega, kus on ka tema pädevus ja ei proovi korraldada mahhinatsioone eesmärgiga võimu enda pädevuse piirest väljaspool jahtimiseks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Märts 18, 2010 1:34 pm    Teema: Vasta viitega

Kas ma saan õigesti aru, et Sinu meelest on tahe juhtida alati ebasiiruse avaldumine?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jones
Läbustaja ja Petis


Liitunud: 9 Aug 2006
Postitusi: 747

PostitusPostitatud: Nelj Märts 18, 2010 1:37 pm    Teema: Vasta viitega

Tahe juhtida too esile ebasiirust, kuna inimene peab ennast esitlema pädevamana kui ta tegelikult on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Märts 18, 2010 1:40 pm    Teema: Vasta viitega

Kas Sina oled kunagi tundnud endas tahet või soovi juhtida midagi?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda mõtted. Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group