Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Sissejuhatus
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Teis Veeb 16, 2010 1:58 am    Teema: Vasta viitega

nagu lapsed, kes surnud koera lähevad piiluma - natuke hirmus ja kole ja põnev
pärast salgavad
Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
maximus
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Nov 2007
Postitusi: 1048
Asukoht: L-Virumaa

PostitusPostitatud: Teis Veeb 16, 2010 4:41 am    Teema: Vasta viitega

Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Kuhu tõttad, Trilma?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Teis Veeb 16, 2010 10:20 am    Teema: Vasta viitega

Lõbus ja põnev ju! Embarassed Kuri suur viplala niikuinii pärast teeb peapesu, et üldse keegi midagi ette võttis, läks või tegi Evil or Very Mad
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Teis Veeb 16, 2010 12:37 pm    Teema: Vasta viitega

pole kedagi keelanud, piilu aga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Teis Veeb 16, 2010 12:44 pm    Teema: Vasta viitega

Tänan, oo Võimas Viplala!
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Teis Veeb 16, 2010 11:04 pm    Teema: Vasta viitega

ära solvu nii kangesti
ma sinu
Itika kirjutas:
kirjanikkumist

loen rõõmuga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 17, 2010 11:36 am    Teema: Vasta viitega

Tähelepanu liikumine = energia (laengu, laine) liikumine teatavas suunas ja mustris. Seepärast öeldaksegi, et igasugune tähelepanu on hää. Kui eespool oli juttu iidolpesadest ja rahvusegregorist, siis siitkandis tuli jällegi üks heiastuslik mõttearendus.

Kui ma tänaval või kusagil mujal linnakeskkonnas liigun, siis on mu tähelepanu pidevalt hõivatud. Osa infot läheb mõistusest mööda, otse alateadvusse, osa suudan registreerida. Iga paganama kunstiline skulptuur, arhitektuuridetail, sammas, logo, reklaam kannab tähendust. Õigemini haakub oma vormistuse kaudu teiste infoväljadega. Teadvus loob neid seoseid kohe, kiiresti, sest see on talle omane. Kui kuhjub teatud sageduse ehk tähendusega info mass, siis paratamatult tükib see juhtivale, määravale positsioonile. Ütlen siis nii, et vähemalt linnainimest pommitatakse pidevalt valimisreklaamiga. Kui hullud kunstnikud välja arvata, siis vaatamata leeninite ja muu kommunistliku sümboolika kadumisele, pole pilt suurt muutunud. Valimisrkeklaam vaatab vastu rahalt (nt. eurodelt), suurfirmalogodelt, mõnes linnas isegi linnaplaneeringust. Rääkimata filmide üleküllastusest, muusikavideotest jms. Ega paljud kunstiinimesed tee seda igapäevateadvusega teadvustades, nad kasutavad lihtsalt endasse kuhjunud informatsiooni ja väljastavad sama sagedust. Nõnda võib vaene artist ausalt öelda, et tema pole oma videos/laulus/etenduses mingeid suuri tagamõtteid kajastanud ning tal on õigus. Väga paljud mu enda luuletused (nüüd takkajärgi lugedes tuleb välja) on sellist infot paksult täis. Ja ma mõtlen, et kus kuradi kohast ma selle info olen üles korjanud? Igaltpoolt.

Lähen töölt koju ja mu teadvus supleb mördiööbikute valimisreklaamis. Ma ei vali neid. Lähen metsa ja vaatan universumi ülesehitamise fraktalmustreid - see puhastab (lükkab mittesobiva info nagu lumekoristusmasinaga kõrvale, välja). Käin korra kinos, ja jälle kubisen sümboolikast, mis kisendab valimisloosungeid - vali mind oma iidoliks! Kodus loen hää sõbra käsikirja, mis annab põhjaliku ülevaate vandenõuteooriate faktoloogilisest poolest... jäk-jäk-jäk... Tasapisi jõuab pärale, kui tähtis ja tähenduslik on rahvusegregori sümboolika igapäevaelus. Sest see on universumifraktalite kohaliku kallakuga edastus, maailmanägemise edastus, maailma ülesehitamise viisi edastus. Miks ma pean zombina müüri laduma, kui võin teisiti elada?

Ok, mida ma siin siis proovisin öelda. Oma egregori valimisreklaami on vaja teha. Pigem siis rahvuslik kit¹ kapiserval, kui reglementeeritud popkunst plakatina seinal. Asi seegi. Tarbekunstil on tähendus.
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 18, 2010 5:25 am    Teema: Vasta viitega

nojah, see probleem tekib siis, kui ei suudeta teatavaid asju lihtsalt eirata.
muide, ka alateadvust saab eiravakas progeda.
mul näiteks on raskusi selle nn valimisreklaamiga juba aastaid.
mitte ei märka. Confused
ja tulemus on see, et kui midagi vaja on, siis pean kõigepealt tegema mingilaadse monitooringu... Crying or Very sad
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Norn
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 22 Märts 2008
Postitusi: 3485
Asukoht: P6lva

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 18, 2010 12:01 pm    Teema: Vasta viitega

ma olen ka ammu märganud, et ma ei märka reklaame kui just selleks eriliselt ei pinguta. vahest igavusest märkan ja jälle näen kui mõtetud, valed või tüütud. harva kui juhuslikult midagi olulist, see toimub suht iseeneslikult, ilma erilise mõtlematagi. alateadvus on tihti targem kui tavateadvus, sellel ka oma mõtlemine tegelikult.
_________________
Pole olemas kaht ühesugust asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 18, 2010 12:09 pm    Teema: Vasta viitega

Itika kirjutas:
...ja jälle kubisen sümboolikast, mis kisendab valimisloosungeid - vali mind oma iidoliks!...


Kuidas see tore konsumerismi lause nüüd oligi: "Ma tarbin, järelikult ma olen!"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hella
Arengumaag


Liitunud: 22 Juul 2009
Postitusi: 881

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 18, 2010 12:22 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle tundub, et poliitiliste valimisreklaamide eesmärk on pigem oma valija hoidmine. Uusi valijaid püütakse teisi teid pidi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Venezia
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Veeb 18, 2010 12:57 pm    Teema: Vasta viitega

tulles veel Itika kirjutise juurde...
sümboolika on justkui suhtlusvahend.kokkuleppelise tähendusega. sümbol pole iseenesest paha või hea.
mõned egregorid on kärarikkamad kui teised. nagu inimesedki. väljendusviisi ja suhtlemisvajaduse küsimus.
kui püüad mingi info kinni on järelikult koht sinus selle info jaoks lahti. mis sellega edasi teed on oma asi. kas laod mördikate müüri või midagi muud.
võibolla on inimesed tegemisemaniakid. ennem kukuvad toksima kui mõtlevad, et mida toksivad. võiet kas peabki üldse toksima.
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Veeb 20, 2010 12:58 am    Teema: Vasta viitega

Hella kirjutas:
Itika kirjutas:
...ja jälle kubisen sümboolikast, mis kisendab valimisloosungeid - vali mind oma iidoliks!...


Kuidas see tore konsumerismi lause nüüd oligi: "Ma tarbin, järelikult ma olen!"


ah-ah, lõpuks sain aru, miks lammas konsumeeris apellatsiooni: tal oli vaja kinnitust oma eksistentsile. Cool
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group