Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

andestamisest ja andeks palumisest
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
karoliine
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 5 Dets 2005
Postitusi: 10

PostitusPostitatud: Esm Dets 05, 2005 4:55 pm    Teema: Vasta viitega

mis mõttes tegema ja minema?
Kas minema oma eluga edasi nii, et ei arvesta nö enam tema olemasoluga?

Aga kuidas seda teha?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
sirel
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Dets 05, 2005 5:08 pm    Teema: Vasta viitega

oma asju saab ikka ajada nii, et need ei sõltu sellest kas ja kellega me koos oleme. et mitte öelda nii tulekski elada, et ei sõltu kellestki ega millestki...
Tagasi üles
Arxos
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Dets 05, 2005 5:41 pm    Teema: Re: andestamisest ja andeks palumisest Vasta viitega

karoliine kirjutas:
Tere kallid foorumlased!

Mis teie arvate sellest, kui mina südames siiralt annan andeks ja palun andeks, kuid ma ei ütle seda sõnades välja, kas siis see inimene, kellele ma andestasin ja kellelt ma ise andeks palusin, seda tunnetab? Kas temal hakkab ka kergem? Kui mina andestan ja andeks palun, siis minul endal hakkab küll kergem, kuid vajan, et ka tema seda teaks, kuid mul on võimatu seda talle sõnades öelda.
Mis te arvate sellest?


Olen tähele pannud, et näiteks juba mõttes teistele millegi ütlemine jõuab tihti teisele väga hästi kohale. Et mul on ka vahel nii olnud, et ei taha nagu siin füüsiliselt teisele midagi teatada ja siis väljendan ennast "teistel tasanditel" ja see inimene teeb sellest teemast mõne aja pärast lausa ise juttu.
Et kõik tasandid on ju oma vahel seotud, osa teineteisest.
Tagasi üles
valkyrie
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Aug 2004
Postitusi: 1126

PostitusPostitatud: Esm Dets 05, 2005 10:43 pm    Teema: Vasta viitega

inimesed unustavad tihti endalt andeks paluda, et nad igasugu saastaga oma keha ja hinge on rikkunud ja vägistanud. Ka see on oluline, iseendale andestada ja oma kehale, ja sellelt andeks paluda.
_________________
Muna jaoks on kana kõigest moodus teha teist muna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 07, 2005 1:00 am    Teema: Vasta viitega

Kurat küll, selle "petmisest" oleme rääkinud siin tohhuia ja pol¹e.
Naine otsib mehes kookonit.
Mees tahab naise keha.

Kui naine tahab mehe keha kontrollida, siis on ta vöörinstallatsiooni töörist, nagu mees, kes otsib naises tuge, kaitset, programme, valgust.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krislyn
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Dets 07, 2005 11:50 am    Teema: Vasta viitega

karoliine kirjutas:
mis mõttes tegema ja minema?
Kas minema oma eluga edasi nii, et ei arvesta nö enam tema olemasoluga?

Aga kuidas seda teha?



Küll ta kohale ilmub, kui ta soovib. Sinu 'ootus' ei muuda seda kuidagipidi. Lõppkokkuvõtteks.
Seega - tegeled oma otsuste ja asjadega.

Sa võid muidugi ka otsustada, et sa tahad vaid temaga olla ja jääd igavesti ootama Twisted Evil aga kujutle korraks, kuidas oleks siis, kui sina oleks otsustanud, et sa ei soovi ja siis tema su jala küljes ripuks?
Ja siis veel - et kas sa ka kahetseks nö 'maha visatud aega', kui selgub peale suurt ootamist ja arvestamist, et ta IKKA VEEL ei soovi?
Tagasi üles
mismo
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 14 Nov 2005
Postitusi: 234

PostitusPostitatud: Kolm Dets 07, 2005 1:39 pm    Teema: Vasta viitega

On ju ka võimalik, et oled ise juba niivõrd muutunud, et vajad tegelikullt teistsugust inimest, kellega koos areneda.
Kui sulle on oluline teada saada, kas ka talle see andestamine mõjus, siis võiks ikkagi midagi praktilisemat ka teha, kui foorumist küsida ja suhelda tolle inimesega, et teada saada. Muidu ei saagi lõpuks aru, mida sa usud ja missugune on tegelikkus.
Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
impel
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 14 Jan 2005
Postitusi: 143

PostitusPostitatud: Kolm Dets 07, 2005 8:04 pm    Teema: Vasta viitega

Tokroda kirjutas:
tohhuia ja pol¹e.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
vene sortside mõju või??!
_________________
Olen räme neeger, kes kummardab adminne !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Kolm Dets 07, 2005 10:35 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Tokroda kirjutas:
tohhuia ja pol¹e.


vene sortside mõju või??!




ARVAN SAMA
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 07, 2005 10:55 pm    Teema: Vasta viitega

impel kirjutas:
Tokroda kirjutas:
tohhuia ja pol¹e.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
vene sortside mõju või??!
jah see on praegast inimestel sitaks peal. Ma kaalun võimalust, kas hakkada rääkima inimestele nende keeles, kellele nad alluvad.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Faxaros
Parasiit


Liitunud: 15 Juun 2004
Postitusi: 621
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 07, 2005 11:40 pm    Teema: Vasta viitega

Kui andestamine on õnnestunud, siis peaks toimuma mingi negatiivse sideme katkemine. Need kes ei oska andestada jäävad minevikku kinni.
_________________
Nii jumal kui ka ateism on kõik üks mõtlemise keeld. Keeld mõtelda etteantust ja saavutatust üle ja kaugemale.
Ignorantsus, kus usuvastasus on endistviisi kristlik, ning objektiivne, erapooletu tõlgendus loomult nihilistlik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
keku



Liitunud: 13 Okt 2005
Postitusi: 1107
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 08, 2005 12:40 am    Teema: Vasta viitega

ma arvan, et sellises situatsioonis on nii, et inimene võib andestada, aga unusamine ei pruugi nii lihtsalt tulla. ja petmisega tekkinud valu ei ole samuti kiire minema.

anna endale aega hingamiseks.
_________________
armastuses peitub elujõud ja elu ilu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Nelj Dets 08, 2005 3:06 am    Teema: Vasta viitega

keku kirjutas:
ma arvan, et sellises situatsioonis on nii, et inimene võib andestada, aga unusamine ei pruugi nii lihtsalt tulla. ja petmisega tekkinud valu ei ole samuti kiire minema.

anna endale aega hingamiseks.


"petmisega seotud valu" tekib ainult siis, kui "petetu" peab "petjat" oma isiklikuks omandiks. siis tekib "petmisest" tunne, et midagi omandissekuuluvat on varastastud. aga teine inimene ei saa olla omand. kaaslasel aga on vabad valikud ja nende aktsepteerimine yx hea suhte põhialuseid.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Krislyn
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Dets 08, 2005 8:31 am    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
keku kirjutas:
ma arvan, et sellises situatsioonis on nii, et inimene võib andestada, aga unusamine ei pruugi nii lihtsalt tulla. ja petmisega tekkinud valu ei ole samuti kiire minema.

anna endale aega hingamiseks.


"petmisega seotud valu" tekib ainult siis, kui "petetu" peab "petjat" oma isiklikuks omandiks. siis tekib "petmisest" tunne, et midagi omandissekuuluvat on varastastud. aga teine inimene ei saa olla omand. kaaslasel aga on vabad valikud ja nende aktsepteerimine yx hea suhte põhialuseid.


ja asi pole ainult selles...
Tagasi üles
keku



Liitunud: 13 Okt 2005
Postitusi: 1107
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 08, 2005 11:35 pm    Teema: Vasta viitega

eks kõik sõltub sellest, mis alusel inimesed koos elavad. kui teema püstitajal sellist vaba suhet või kokkulepet ei olnud, siis ei saa ta sellest ka lähtuda.
_________________
armastuses peitub elujõud ja elu ilu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Dets 09, 2005 3:13 pm    Teema: Vasta viitega

keku kirjutas:
eks kõik sõltub sellest, mis alusel inimesed koos elavad. kui teema püstitajal sellist vaba suhet või kokkulepet ei olnud, siis ei saa ta sellest ka lähtuda.


kysimus ei ole vabas suhtes.
kysimus on selles, kas suudetakse võtta teist nii nagu ta on või võetakse nii, nagu tahetakse, et on.
ja veel, kui yx pool suudab pyhenduda ainult teisele 100%, ilma kõrvale (isegi) mõtlemata, siis selliseid probleeme ei teki - poolus hoiab selle ära.
(http://www.vaimumaailm.ee/viewtopic.php?p=57363&highlight=poolus#57363)
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
refill
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 13 Jan 2006
Postitusi: 117
Asukoht: Inglismaa

PostitusPostitatud: Reede Mai 12, 2006 5:22 pm    Teema: Vasta viitega

suht raskeon andestada, sest Sa ilmselt loodad siiski, et p2rast seda jama l2heb asi edasi, just nii nagu see suhte algues oli, aga v6imalik on, et see hakkab kusagil tylides v2lja tulema, aga sellisel juhul oled Sa juba ise syydi, sest kui oled juba kord andestanud, siis ei tohi seda teemat enam puudutada ja enda 6igustuseks v2lja tuua.
_________________
Kui inimene näeb unes, et ta on liblikas, võib ta ärgates arvata, et praegu näeb liblikas unes, et ta on inimene.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Dana



Liitunud: 28 Okt 2009
Postitusi: 9

PostitusPostitatud: Laup Dets 26, 2009 11:03 pm    Teema: Re: andestamisest ja andeks palumisest Vasta viitega

karoliine kirjutas:
Tere kallid foorumlased!

Mis teie arvate sellest, kui mina südames siiralt annan andeks ja palun andeks, kuid ma ei ütle seda, ta sõnades välja, kas siis see inimene, kellele ma andestasin ja kellelt ma ise andeks palusin, seda tunnetab? Kas temal hakkab ka kergem? Kui mina andestan ja andeks palun, siis minul endal hakkab küll kergem, kuid vajan, et ka tema seda teaks, kuid mul on võimatu seda talle sõnades öelda.Mis te arvate sellest?

Arvan, et tunnetab.Ei usu, et hakkab kergem, kui ta sündmust endas edasi teeb ...Kui vajad, et tema teaks, pole sa endale andestanud. Otsid ja ihaled temalt kinnitust, et oled andestanud. Enesepettus, mis kui liivale ehitatud kindlus.Et endale andestada, tuleb lõpetada oma meeltes selle sündmuse tegemine, mille toimet ja tagajärgi endale andestada ei suudeta. Olnud sündmuse mittetegemine toob vaikuse. Vaikuses pole süüd, pole andeksandmist. On mõistmine, sõnadeta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group