Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Silmakirjalikkus

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Simps
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 25 Nov 2007
Postitusi: 271

PostitusPostitatud: Laup Juun 06, 2009 1:56 pm    Teema: Silmakirjalikkus Vasta viitega

Pole varem väga sellele mõelnud otseselt, kuna inimese kohta öeldakse silmakirjalik.

Siis nüüd heitis üks inimene seda mulle unenäos ette, võib öelda vist et pahakspanevalt, solvunult, pettunult.

Igastahes, ma ise pean ka üht inimest lähi-tutvusringkonnast silmakirjalikuks - ja olen temaga suheldes teadlik, et tema kasud on suuremad ja huvi minu vastu võibolla et väga ühekülgne.

Siit mõte, et silmakirjalikkust - teiste sõnadega teadlikku valetamist, teesklemist, varjatud käitumist - võib pidada lihtsalt selleks, et ühe inimese eesmärgid on erinevad kui teisel ja siit teine, ehk nö petetav, ei saa seda, mida ta ootas, tema kasu väheneb.

Üdini ausa inimese käitumine on kõigile selge ja samuti tema tegevus ja olemus. Aga olen hakanud jälgima, kas aus inimene ka kõige rohkem tünga ei saa? Ka ausal inimesel peaksid olema enda eesmärgid ja tahtmised, mille poole püüelda. Siiski tahaks aus olla - puhta südametunnistuse pärast.

mulle tundub, et on kahte moodi silmakirjalikkust - üks on tahtlik teiste ärakasutamine ja teine mittetahtlik, aga siiski mingis mõttes sama...esimesel annab südametunnistus tugevamalt märku.

(mind ei häirinud samas, et mu kohta silmakirjalik öeldi, võtsin seda lihtsalt nii nagu on)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Juun 06, 2009 11:00 pm    Teema: Vasta viitega

muideks, kes tünga saab kogu aeg, selle rebane ei tööta.
rebane on kavalus.
aga nüüd on väga peen vahe, millal on kavalus ja millal silmakirjalikkus.
kui inimene teguteb nii, et kasu ei taha, siis on midagi väga valesti - sel juhul on tegemist peidetud parasiidiga, kes surub oma headust peale, et siis tulemit koguda.
ja sellisele "üdini heale" inimesele on väga raske ära öelda.
sellest motivatsioonist on natuke räägitud helerohelise seaduse all.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Isiksus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group