Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Miks juudid on vÀljavalitud rahvas?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 19, 20, 21

Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
maximus
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Kolm Märts 12, 2008 9:44 pm    Teema: Vasta viitega

Sul ei ole ju midagi olulist öelda. Kui on, siis tÔesta.
Curiosa
Külaline

PostitusPostitatud: Kolm Märts 12, 2008 9:56 pm    Teema: Vasta viitega

siin ja seal kirjutas:

kripeldab?
Tagasi üles
maximus
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Kolm Märts 12, 2008 11:04 pm    Teema: Vasta viitega

Curiosa kirjutas:
siin ja seal kirjutas:

kripeldab?

Polnud Curiosale öeldud aga ĂŒha rahulikumaks ja tervemaks lĂ€heb.
maximus
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Kolm Märts 12, 2008 11:19 pm    Teema: Vasta viitega

Soojalt soovitan: kÀi pÔrgu. Smile
Curiosa
Külaline

PostitusPostitatud: Kolm Märts 12, 2008 11:39 pm    Teema: Vasta viitega

siin ja seal kirjutas:
Soojalt soovitan: kÀi pÔrgu. Smile

et siis ikkagi kripeldab Laughing
Tagasi üles
LAKMUS
Arengumaag

PostitusPostitatud: Nelj Märts 13, 2008 2:34 am    Teema: Vasta viitega

Curiosa-Ka vĂ”itluskuntstides on kaks poolust:pehmed ( aikido, kunkfu jne.) ja kĂ”vad ( poks, kigpoks jne.) stiilid! Pehmetes stiilides mingil mÀÀral ka seda Ă”petatakse aga ka rohkem treening ja vĂ”istluste tasandil kuid on ka kolmas, Elulised situatsioonid! Kui on arenenud vĂ”itluskunstide meister, eelkĂ”ige energeetilisel tasandil ĂŒldiselt Elus, siis ka ta on kĂ”igis kolmes olukorras, tugev ja raskesti vĂ”idetav! Kui aga kaotab, tuleb veel areneda vĂ”i on olukorra energeetiliselt, eelkĂ”ige valesti lahendanud!
Mina valdan, mĂ”lemaid vĂ”itluskunstide stiile ja olen nendest loonud oma n.Ă”. kompoti ehk mixs sĂŒsteemi, olen enesekaitse treener! Idea
akk
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Nelj Märts 13, 2008 8:23 am    Teema: Vasta viitega

Siis tuleb sind loomalĂ”ksuga pĂŒĂŒda !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Curiosa
Külaline

PostitusPostitatud: Nelj Märts 13, 2008 8:27 am    Teema: Vasta viitega

kas seda mixi saab ka nÀha kusagil?
Tagasi üles
LAKMUS
Arengumaag

PostitusPostitatud: Nelj Märts 13, 2008 4:58 pm    Teema: Vasta viitega

akk--Milleks mind vaja pĂŒĂŒda? Laughing
Aga olen Pagan ja ei vĂ”ta mind ĂŒkski lĂ”ks ning ka eri vĂ€ljaĂ”pped olen saanud nii, et tunnen ka hĂ€sti igasugu relvi! Idea

Curiosa--Üldiselt annan Paganatele individuaal enesekaitse trenne, trening kruppe praegu pole ja arendan oma ĂŒldist taset!
akk
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Nelj Märts 13, 2008 9:13 pm    Teema: Vasta viitega

Mind huvitavad relvad, pommid, lĂ”ksud, viskerelvad, kĂŒlmrelvad, vibud, ahelad
Tagasi üles
LAKMUS
Arengumaag

PostitusPostitatud: Nelj Märts 13, 2008 10:28 pm    Teema: Vasta viitega

Mind aga huvitab eelkĂ”ige vaimne ĂŒldine areng, kuna on tulemas kvant hĂŒpe ja tuleb teha suurt tööd, et hĂ€vineksid meie planeedi mutandid jne.
Ning ka siin oli teemaks just see, juudid! Idea
Kuid vĂ”itluskunstid on minu hobi, ehk siis mina arendan enda tĂ€iusliku olemust, vaimsust ja fĂŒĂŒsist!
Kuid siiski tÀnu vÔitluskunstidele, hakkasin uurima kunagi ammu energia maailma ja on minust saanud Eesti Pagan!
Aga abivahendiks vĂ”ib olla vĂ”itluskunstis ĂŒkskĂ”ik, mis eksisteeriv ese kuid fĂŒĂŒsist juhib, vĂ”itluskunstis siiski energeetiline pool, lĂ€bi mĂ”istuse!
as-violet
Valge pÀike
Valge pÀike

PostitusPostitatud: Kolm Juul 02, 2008 10:29 pm    Teema: Vasta viitega

LAKMUS kirjutas:
Aga olen Pagan ja ei vĂ”ta mind ĂŒkski lĂ”ks ning ka eri vĂ€ljaĂ”pped olen saanud nii, et tunnen ka hĂ€sti igasugu relvi! Idea

Curiosa--Üldiselt annan Paganatele individuaal enesekaitse trenne, trening kruppe praegu pole ja arendan oma ĂŒldist taset!

ei pole ma paha inime aga omal ajal oleks vĂ”inud koolipinki hoolsamalt nĂŒhkida ja eneseupitamine ning kaigastega vehkimine vĂ”iks jÀÀda siiski loomariiki, nĂ€iteks primaatide pĂ€rusmaale
as-violet
Valge pÀike
Valge pÀike

PostitusPostitatud: Kolm Juul 02, 2008 10:30 pm    Teema: Vasta viitega

LAKMUS kirjutas:

ei pole ma paha inime aga omal ajal oleks vĂ”inud koolipinki hoolsamalt nĂŒhkida ja eneseupitamine ning kaigastega vehkimine vĂ”iks jÀÀda siiski loomariiki, nĂ€iteks primaatide pĂ€rusmaale
hall kass
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Nelj Juul 03, 2008 2:11 am    Teema: Vasta viitega

as-violet kirjutas:
LAKMUS kirjutas:

Selle kohta ĂŒtlen ma, et elukool Ă”petab paraku paremini kui kĂ”ik muud koolid... ehk siis vĂ”itlemisoskus on siin elus paratamatu, kui tahad ellu jÀÀda ja sĂ€ilitada Ă”igust varale, tervisele jne. See jutt ĂŒleĂŒldisest maailmarahust on bluff, mida eriti armastavad kristlased kasutada...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum Saada e-mail
akk
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Esm Juul 28, 2008 10:20 am    Teema: Vasta viitega

tÔmba uttu
Tagasi üles
KURAT
Hall pÀike
Hall pÀike

PostitusPostitatud: Nelj Jan 29, 2009 12:43 pm    Teema: Vasta viitega

Juudi Seadus peab juudiks isikut, kes on sĂŒndinud juudi emast vĂ”i pöördunud judaismi vastavalt juudi seadusele. (Hiljuti on reformistlikud ja rekonstruktsionistlikud juudid hakanud pidama juutideks isikuid, kelle isa on juut ja ema on mittejuut ning kes on juutidena ĂŒles kasvatatud.)
Kui juut lakkab judaistlikke usukombeid tÀitmast, peetakse teda ikka juudiks. Kui juut ei aktsepteeri judaismi usuprintsiipe ning temast saab agnostik vÔi ateist, peetakse teda ikka juudi kogukonna liikmeks, olgugi eksituses olevaks. Kui aga juut pöördub mÔnda teise religiooni, nÀiteks budismi vÔi kristlusse, siis ta ei kuulu enam juudi kogukonda ning teda peetakse apostaadiks. Siiski on ta juudi Seaduse jÀrgi juudi rahvusest.
toorum
Külaline

PostitusPostitatud: Nelj Jan 29, 2009 1:03 pm    Teema: Vasta viitega

Kas seljuhul on ka krokodill kelle soontes voolab juudi ema verd tÀisvÀrki juudikogukonna liige,kui ta ka juudiusu vastu vÔtnud on?

Mul jĂ€i meelde Vigala Sassi jutt,kus ta ĂŒtles,et ĂŒhed(ortodoksid) ja askenazid(vene kasaari uususulised) peavad kumbki eri liini oluliseks,ĂŒks ema,teine isa.Ja seda,et juutide holokaust oli lihtsalt nende rassipuhastus mida viis lĂ€bi isapoolt juudiverd Hitler,et puhastada juudirass segaverelistest,kusjuures kĂ”rgeim eesmĂ€rk oli olnud ohverdus Iisraeli Siioni loomise heaks,holokausti mĂŒĂŒdi loomine ja euroopa rahvusluse ilmingute allasurumine,mis on tervenisti saavutatud.Kusjuures ma arvan,et olid nii Stalin kui Hitler sama poole vĂ”itlejad kes jaga ja valitse strateegiaga ajasid juudi asja,sest Hitleri armees karastunud kaksadatuhat juuti saadeti hiljem vĂ”itlusesse Iisraeli eest,samamoodi nagu vene juudid iisraeli asustasid.Oli ju Stalini koonduslaagrite ĂŒlemad valdavalt juudid.

Kui eestlane vĂ”taks,et meie ema liini jĂ€rglased on kĂ”ikjal Eestlased,saame kĂ”va rahvaarvu,sest pĂ”himĂ”tteliselt on kogu maailma rahvastel ĂŒhtne aafrika ema,"Kuldmamma" . Nii vĂ”ime lugeda ĂŒkskĂ”ik keda sĂ”jas hukkunutes ju Eestlaseks.Eriti kui on kuidagi tĂ”estatud mingi sugulus kusakilt nĂ€iteks kĂŒmne sugupĂ”lve tagant.Seega pole enamik juute siiski mitte juudid vaid inimesed,kes usuvad et nad on juudid(sealt tulebki,et igaĂŒks kes on juudi usku,on juut,vist kĂŒl mitte "igaĂŒks",kui sugulusliini pole tĂ”estatud),kuigi tegelikult voolab nende veres vaid murdosa juudiverd mis iseeneset omakorda vĂ”is sisaldada murdosa juudiverd,ehk nii neeger kui indiaanlae,90%Bantu suguharust vĂ”i 90%Siuu suguharust inimene vĂ”ib "ametlikult" juut olla.Seega on holokaust lihtsalt numbrimĂ€ng mida kinnitab juutide kabalistliku maagia jumala number 6666 ja inimene 666,on ju imelik,et esimeses oilmasĂ”jas sai juute surma 600 000 ja teises 6 000 000.Kui vĂ”tta vĂ€lja rahvastikuregister,siis nĂ€eme,et tegelik juudi rahva arv sĂ”ja ajal ei kĂ”ikunud nii drastiliselt ja seega ei saanud olla kuute miljonit juuti hukkunud,muidugi kes sellest teemast rohkem jagab ja raamatus tĂ”endeid vĂ€lja toob,see pannakse tĂ”enĂ€oliselt pokri mis omakorda kinnitab asja tĂ”de ja lisab kahtlusi.
Tagasi üles
KURAT
Hall pÀike
Hall pÀike

PostitusPostitatud: Nelj Jan 29, 2009 1:27 pm    Teema: Vasta viitega

Möödunud aastal avaldas provokatiivse kĂ€itumise poolest tuntud Risto ­Teinonen uustrĂŒki sĂ”ja ajal ilmunud raamatust “Adolf Hitler – vabastaja”. Varem oli seesama soomlasest nats avaldanud kordustrĂŒkina ka raamatu “Adolf Hitler ja lapsed”.

VĂ”imude reaktsioon ei jÀÀnud seekord tulemata. Mullu mais algatas PĂ”hja politseiprefektuur Teinoneni suhtes vÀÀrteomenetluse ja tellis raamatule Tartu ĂŒlikooli semiootikaosakonnast ekspertiisi, mille teostas Anti Randviir.

Ekspertiis pidi vastama kahele olulisele kĂŒsimusele. Millist mĂ”ju vĂ”ib raamatus “Adolf Hitler – vabastaja” kirjutatu avaldada seda lugevale inimesele ja millist kĂ€itumist esile kutsuda? Kas Teise maailmasĂ”ja ajal esimest korda vĂ€lja antud raamatu kordustrĂŒkk avaldab mĂ”ju tĂ€napĂ€eval seda lugevale isikule tema suhtumisel juutidesse?

Semiootik Randviir on arvamusel, et natsiraamatu taasvÀljaandmine on vaenu Ôhutav tegu.

“RÀÀkimata antud ĂŒllitise algupĂ€rasest propagandistlikust sisust, mis kiidab heaks hitlerlikku natsismi ja nĂ€eb maailma ohustava tegurina juudi rahvust, vĂ”ib kordustrĂŒki nĂ€ol olla tegemist materjaliga, mis ei ole oma taotluselt pelgalt ajalooteadvustuslik, vaid pigem ajaloomaterjali Ă€rakasutav propagandistlik vaenuĂ”hutav tegu ja materjal.”

Veelgi enam, niisuguse trĂŒkise levitamine on ĂŒha paljurahvuselisemaks muutuvas Eestis suisa ohtlik.

Üllitise “ĂŒlesehituse ja mĂ€rgilise struktuuri analĂŒĂŒs nĂ€itas, et tegemist on vÔÔraviha propageeriva teosega”.

Randviir ei jĂ€ta mĂ€rkimata, et sellega on rikutud ka head tava: “Kui sarnaseid propagandistlikke töid avaldatakse kordustrĂŒkkides, siis lĂ€heb see vastuollu Euroopa Liidu ametlike seisukohtadega ja kogu maailma hea tavaga suhtumises natsismi.”

Kuna Randviiri vĂ€itel on tegu vÀÀrtushinnanguid ĂŒmber korrastama kutsuva teosega, siis vĂ”ib see “fragmenteerida ĂŒhiskonda, avades soodsa vĂ”imaluse madala ajalooteadvusega indiviidide lĂŒlitumiseks vĂ€ikestesse ja hĂ”lpsalt manipuleeritavatesse gruppidesse (nt neonatsid)”.

Ekspertiisist vĂ”ib vĂ€lja lugeda sedagi, et “Adolf Hitler – vabastaja” vĂ€ljaandmisega eesti keeles pole solvatud ainult juute, vaid ka sakslasi. Randviiri vĂ€itel on saksa rahvast ĂŒllitises iseloomustatud Hitleri imetlusega. “Arvestades tĂ€napĂ€eva konteksti, [–] on saksa rahva taoline Hitleri-kaudne defineerimine saksa rahvale kindlasti solvav.”

LĂ”puks hoiatab Randviir, et kuna Teinoneni MTÜ Uus Euroopa on enne analĂŒĂŒsitavat teost ĂŒllitanud veel ĂŒhe natsismi ĂŒlistava raamatukese, siis on “Adolf Hitler – vabastaja” juba “ĂŒks osa Uue Euroopa propagandistlikus natsismi soosivas diskursuses. SeepĂ€rast vĂ”ivad antud ĂŒllitise mĂ”jud tugevneda, arvestades kuuluvust moodustatavasse tekstikorpusesse”.

Randviiri hinnangul on raamat “Adolf Hitler – vabastaja” muutnud juudid “fĂŒĂŒsilise maailma objektideks, millele on loomuomane terrorism [–]. Indiviidide taoline objektistamine tekitab olukorra, kus propagandadiskursuses on vĂ”imalik nĂ€idata nt nende elimineerimisvajadust”. Veelgi enam, Randviir hoiatab etnilise puhastuse eest: kui “niisugune diskursus on jĂ€tkusuutlik (nt antud teos kui teine kahest Uue Euroopa ĂŒllitistesarjas leiduvast), siis on vĂ”imalik taastekitada olukord, kus teatud ĂŒhiskonnagruppe objektistades kutsutakse ĂŒles ĂŒhiskonda fĂŒĂŒsilistegi vahenditega reformima”.

Kuigi ekspertiis oli natsiraamatu kordustrĂŒki vĂ€ljaandmise suhtes selgelt tauniv, lĂ”petas politsei septembri alguses menetluse. Nimelt ­uuriti menetluse kĂ€igus teose levitamise vĂ”imalikku seost aprillirahutustega, mida aga ei leitud. Ka ei tuvastanud politsei Teinoneni tegevuses vaenu Ă”hutamise tunnuseid.

Eesti Ekspressi artikkel
toorum
Külaline

PostitusPostitatud: Nelj Jan 29, 2009 3:24 pm    Teema: Vasta viitega

Kas seda teost saab osta vÔi kogust laenata?
Tagasi üles
oss
Külaline

PostitusPostitatud: Reede Veeb 06, 2009 10:09 pm    Teema: Vasta viitega

noh tyra kĂŒll, pole mul midagi kosta
http://www.youtube.com/watch?v=IOw7RCLBwgQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=yTp_atr2G9E&feature=related
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Lehekülg 21, lehekülgi kokku 21

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

© 2001, 2005 phpBB Group