Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Ravimtaimed

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Erinevad teemad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Shou
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Nov 05, 2006 10:58 pm    Teema: Ravimtaimed Vasta viitega

LÄÄNE-SÜDAMEROHI (Leonurus cardiaca) ja VEISTE-SÜDAMEROHI (Leonurus villosus) - On tõeline südame rahusti, mõjub südamepekslemise ja närvidest tingitud südamehäiretele, hea hüsteeriale. Alandab vererõhku, mõjub hästi mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandtõve tugiravis. Seda teed on soovitav juua ka epilepsia, halvatuse ja kilpnäärme liigtalitluse korral. Hea tee klimakteeriumieas inimestele. Selle tee joomine erineb tavalisest: 1 tl ürti valada üle 1 kl keeva veega ja lasta 20 min. tõmmata. Kurnata. Juua lonkshaaval päeva jooksul või 3-4 tunni jooksul õhtupoolikul. Seda viimast juhul, kui öösel tekivad hirmuhood koos südame häiretega. Kuuri pikkus max 2 nädalat.

SAIALILL (Calendula officinalis) - Maksa ja sapi rohi, parandab põletikke ja hävitab kahjulikke baktereid. Rahvameditsiinis peetekse ka "vere puhastajaks" ja uriinieritust lisavaks. Antiseptiline, hea nahahaiguste ja haavandite ravis, kuna rahustab, desinfitseerib ja parandab naha kudesid. Saialille vann rahustab ja pehmendab nahka ja hoiab ära põletikke. Kuuri pikkus max 3 nädalat. NB! Rasedatel ei soovita juua, kuna soodustab emaka kokkutõmbeid.

ESTRAGON (Artemisia dracunculus) - Tuntakse eelkõige maitseainena, mida tarvitatakse väikese kogusena peaaegu kõikide toitude maitsestamiseks. Estragoni tee on organismi tugevdaja ja mõjub soodsalt seedekulglale. On antiseptiline. Kuuri pikkus max 2 nädalat.

HIIREKÕRV (Capsella bursa-pastoris) - Tähtsaim omadus on verejooksude seisma panemine, näiteks pikaajalise menstratsiooni või klimakteeriumiaegse verejooksu pidurdamiseks. Mõjub põieteede põletikes, ka seal, kus uriin sisaldab verd. Aga tarvitatakse ka tuberkuloosi, maohaiguste puhul. Välispidiselt on haavaraviks, paistetanud ja väljaväänatud kohtadele mähistena või vannides. NB! Kasutage seda teed ainult vajadusel lühiaegselt

AED-LIIVATEE (Thymus vulgaris) - On rögalahtisti ja kasutatakse köha ja külmetushaiguste puhul. Hea astma tugiravis. Kuna on antiseptiline, tapab põieteedes pesitsevaid kahjulikke baktereid. On rahustav, aitab hästi üliväsimuse korral. Välispidiselt võib teha vanne radikuliidi, reumatismi, ishiase, löövete ja haavade puhul. Külmetuse puhul võib lisada mett tee tõhususe suurendamiseks. NB! Liivateed ei tohi kasutada pikka aega ja palju, kuna tekitab peapööritust, peavalu, kõhulahtisust ja iiveldust. Kuuri pikkus 2 nädalat, seejärel pidada vähemalt kuu vahet. APTEEGITILLI ÜRT (Foeniculum



Kas keegi veel mingeid taimi teab ????
Tagasi üles
Kabala
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 28 Veeb 2006
Postitusi: 315

PostitusPostitatud: Püh Nov 05, 2006 11:11 pm    Teema: Vasta viitega

Aga nende kohta ju terved suured paksud raamatud välja antud. Siia need küll ära ei mahu. Ainuüksi põhikomponente (nõiarohtude tarvis) ju terve riiulitäis...
_________________
tee, mida teed, kui see kurja ei too
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Shou
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Nov 05, 2006 11:23 pm    Teema: Vasta viitega

ja ma saan aru aga ma lihtsalt küsisin
Tagasi üles
Vana Eesti usuline
Tumeroheline päike
Tumeroheline päike


Liitunud: 5 Okt 2007
Postitusi: 127
Asukoht: Kohtla-Järve

PostitusPostitatud: Kolm Apr 02, 2008 4:42 pm    Teema: Vasta viitega

Kärbseseen(Amanita muscaria)-Süüakse päiksekäes kuivatatult või siis ahjus kuivatatult 200 kraadi juures.
_________________
I got a golden ticket
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Kolm Apr 02, 2008 6:00 pm    Teema: Vasta viitega

Vana Eesti usuline kirjutas:
Kärbseseen(Amanita muscaria)-Süüakse päiksekäes kuivatatult või siis ahjus kuivatatult 200 kraadi juures.


ja saadakse omale selline larhv ette nagu sul avataril on, eks Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
naine
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 23 Jan 2007
Postitusi: 735

PostitusPostitatud: Reede Juun 20, 2008 10:56 am    Teema: Vasta viitega

Viimasel ajal olen eriliselt hakkanud tunda huvu maitsetaimede vastu ja ka ravitamiede vastu. Koju on juba k2ris kena hulk taimi kogunenud, maitsestamiseks kui ka teede tegemiseks. Minus on syttinud t6eline aednikupisik Smile Lemmikud on,

Basiilik, neid on 4 erinevat vormi hetkel kodus, magus basiilik, k22bus basiilik (v2ga kena n2eb ka v2lja), sidrun basiilik (mis on v2ga hea l6hnaga) ja midagi oli veel. Kohe on tulemas veel 3 erinevat k88gilauale, terava maitseline Thai basil, Cinnamon basil ja laim. Lisaks heale maidsele ka v2ga kasulik, vitamiinirohke jne jne.

http://et.wikipedia.org/wiki/Basiilik
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_basil_cultivars

V2ga v2ga lemmik on sage (ma ei tea t2pset eestikeelset nime, muidu on see nagu Salvei, ehk Aedsalvei, aga ma usn, et neid on v2ga palju eriliike). Pole paremat kanale lisada kui sage ! Lisaks tavalisele ka ananasii sage Smile

http://en.wikipedia.org/wiki/Common_sage

Kyyslalauk, see on mulle juba lapsena meeldinud. Panin saiale paksult v6id ja hakkisin kaks kyynt peale. Nyyd enam saia ja v6id ei s88 aga lisan igalepoole kuhu v6imalik. Ka yks v6imsamaid ravimtaimi, teadaolevalt yks tugevamaid mis tugevdab organismi ja aitab v6idelda nii viiruste, pisikute kui v2hi vastu. Ka p6letiku vastane ja alandab kolestorooli. 1 kyyn p2evas on supper ! Mulle meeldib, l6hn on teine teema.

Lisaks on kodus veel v2rske sidruni meliss, mint, piparmynt, rosmariin (2 erinevat vormi, aga mis muidu kena, eriti ei meki), estragon (pole just mu lemmik nagu petersell), tüümian (mis eriti kobe nyyd), till (kohe mitu), salvei (l6hnab ka h2sti), majoraan (ei taha h2sti kasvada) , saksa kummel (mis ei taha ka kasvada ja mitte vaid mul, vaja vist uusi seemneid). Kasvab ka Oregano, mis mulle yllatuseks, sest see on ju tuntud Pune Smile M6tlesin tykkaega, mis see v6iks eestikeeles olla Smile On ka Mahhiko Oregano, aga seda palju maitsestamisel ei kasutata vist, l6hn on kyll v2ga hea ja taim p2ris kena, kahjuks kasvab see m6neskohas v2ljas kui umbrohi, mis k6ik kohad 2ra vallutab. Ka on fennel ehk apteegitill, maitse pole just minu lemmik aga selle eest kasulik ja ka seemned on head. On ka Ginger, aga see rohkem silmar66muks, pole niipalju mulda, et s88giks kasvatada, l6hn on v2ga hea ja kenad 6ied on ka.

Plaanis soetada p66sastill, Apple mint, Hibiskus (karkade) ja veel m6ned, n2iteks paprika ja jalapeno (ma olen tundlik kyll teravate maitsete suhtes aga p66sas on kena). Herned ja oad ka kunagi, kui aia suuremaks saan ja maasikad. Rabarber on ka potis, aga ei taha lehti uuesti yles ajada Smile Arvan, et elukoht liiga k6rgel v6i m6ni muu jama.

Lisaks on mitut sorti tomateid Smile Pidavat olema yks tugev ravimtaim ka peale selle ei maitseb h2sti.

http://et.wikipedia.org/wiki/Ravimtaimed
http://et.wikipedia.org/wiki/V%C3%BCrtsid

http://www.terviseleht.ee/200018/18_maitsetaimed.php?gallup=tulemused

http://www.terviseleht.ee/200018/18_maitsetaimed2.php?gallup=tulemused

http://www.terviseleht.ee/200018/18_maitsetaimed2.php?gallup=tulemused

Kasutame vaid orgaanilisi v22tisi ja putukat6rjet. Orgaanilise t6rjel on v2ike viga vaid, ega ta suurt neid lehet2isid ikka tappa, uuesti ja uuesti tulevad tagasi Smile

Lisaks veel, et keha terve hoidmine on samat2htis kui vaimu ja mis saab olla parim viis, kui maitsvad toidud !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Juun 20, 2008 10:05 pm    Teema: Vasta viitega

muideks, ginger on eesti keeles ingver.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
peyote



Liitunud: 4 Okt 2008
Postitusi: 8

PostitusPostitatud: Laup Okt 18, 2008 3:06 pm    Teema: Vasta viitega

Vana Eesti usuline kirjutas:
Kärbseseen(Amanita muscaria)-Süüakse päiksekäes kuivatatult või siis ahjus kuivatatult 200 kraadi juures.



heh päris hea Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Erinevad teemad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group