Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Jeesuse hoiatus kirikuisade eest.
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Püh Dets 21, 2003 10:09 pm    Teema: Jeesuse hoiatus kirikuisade eest. Vasta viitega

ORK ütleb :


Piiblist me loeme Jeesuse sõnu :

Hoiatus kirjatundjate eest.
45. Aga ta ütles kõige rahva kuuldes oma jüngritele : 46. " Hoiduge
kirjatundjate eest , kes tahavad käia pikis rüüdes ja armastavad teretusi
turgudel ja esimesi istmeid kogudusekodades ja ülemat kohta lauas
söömaaegadel! 47. Nemad söövad leskede hooned ja loevad silmakirjaks
pikki palveid . Need saavad seda raskema hukatuse!"


Luuka 20, 21


ORK küsib : kes on need , kes loevad silmakirjaks pikki palveid ,
ise aga sihivad esimesi kohti koguduses .Kes on need ,
kes söövad leskede hooned , ise aga mängivad vagasid
tallekesi . Kes on need , kes jutlustavad ligemisearmastusest,
tegelikult on täis püha viha kõigi vastu , kes nende
positsiooni ohustavad ?


Värisege - Jeesus lubab : Need saavad seda raskema
karistuse !

ORK on rääkinud
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
andu



Liitunud: 5 Jan 2004
Postitusi: 8

PostitusPostitatud: Kolm Jan 07, 2004 5:27 pm    Teema: Vasta viitega

ise küsisid ja ise vastasid... värisema peavad need kellede kohta see käis 2000 aastat tagasi ja ka nyyd. Osade inimeste tegusi me oskame aimata (kui neid on osaliselt/väliselt näha)
Osade kohta me ei tea midagi kosta, kuna meie ei tea inimeste ambitsioone.

Aga nagu sa ytlesid, värisegu nad, sest kohtumõistmine läheneb ja ei tehta vahet isikute vahel.

Jeesus läks veel kaugemale, ta ei sõitle mitte ainult neid, kes "söövad leskede hooneid", vaid ta puudutas midagi enamat, inimeste südant.
Sa võid olla mõrvar või varas ja seda oma südames... see on kohtumõistmine ja tõde....
_________________
usun sellepärast räägin
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Nelj Jan 08, 2004 8:22 pm    Teema: Jeesuse hoiatus Vasta viitega

Andule

Mis sa arvad, kui kohtumõistmine tuleb ja sikud lammastest (on õigesti?)
eraldatakse, siis kuidas seda tehakse? mille alusel?
Kas usklikud ühele poole ja uskmatud teisele poole.
Või vaadatakse südame järgi.
Ja ei vaadata, kas oled usklik või mitte?
Kas pole viimnepäev väga venima jäänud?
Keegi ei värisegi-- pole põhjust hirmu tunda?
Kes igavest elu ei usu, see ei saa ju karta?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
andu



Liitunud: 5 Jan 2004
Postitusi: 8

PostitusPostitatud: Reede Jan 09, 2004 4:54 pm    Teema: Vasta viitega

sikkude ja lammaste eraldamine on kohtumõistja asi, mina soovin elada oma elu südametunnistuse ja Jumala sõna järgi, sest vähemalt minu puhul on see mind aidanud igal minu elutasemel.

sa ytlesid, et äkki vaadatakse südame järgi....
sellest meenus mulle koht mida apostel paulus mainib rooma kirjas.
ta räägib paganaist kelledel ei ole käsku on iseendale käsuks, ning ühel päeval nende endi südametunnistus ja mõtted kas kaitsevad neid Jumala ees või siis hoopis kaebavad nende peale, päris huvitav mis?

Konks on selles, et kui palju leidub (olenemata nahavärvist ja tõekspidamistest) neid, kellede südametunnistus ja mõtted on nii puhtad!

Nüüd kindlasti keegi ironiseerib, et kui mõni mõte on ebapuhas olnud, et kas siis kohe "põrgutuli on ootamas" või siis hoopis taevaväravad.

Ka sellele ei oska ma ühiselt vastata. Mina uskudes Jumalat, usun aga et Jumal on õiglane.
Lohutuseks või mõnele meeleheaks algab aga kohtumõistmine kõigepealt kristlastest (Piiblis on nii kirjas) mis tähendab, et ka usklike keskel toimub sikkude ja lammaste eraldamine. Jumal ei tee vahet isikute vahel.
_________________
usun sellepärast räägin
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Laup Jan 10, 2004 6:08 pm    Teema: Jeesuse hoiatus Vasta viitega

Andule
Ennäe imet! Ongi alanud mõttevahetus. Kui päris aus olla, siis ma ei uskunud siia teemat tehes, et tullakse dispuudile-- liiga eraldi elavad erinevalt mõtlevad eestlased, külastavad erinevaid üritusi, kuulavad erinevaid raadioid. Ühesõnaga nad elavad koos aga ei kohtu. Sinu teksti
lugedes meenus üks kuuldud saade Pereraadiost. Samasugune viide Piiblile. Viis mõtte kohe sellele, et oled kirikuõpetaja; sõnakasutus on ka sellele viitav. Teebki kohe rõõmu, et tõotab tulla sisutihe mõttevahetus,
et ei tule lihtsalt nääklemine, nagu Kristlikus foorumis kippus välja kukkuma.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Laup Jan 10, 2004 6:34 pm    Teema: Jeesuse hoiatus Vasta viitega

Andule

Teemast ka. Kui ma need Jeesuse sõnad välja valisin, tahtsin ma pöörata tähelepanu sellele: Jeesus ütleb, et positsioonil organisatsioonis ei ole tähtsust. Välistel rituaalidel ei ole tähtsust. Rõivastusel ei ole tähtsust. Ühesõnaga välisel ei ole tähtsust-- inimesel ei tasu väliste tunnuste lõksu minna. Ma olen Jeesusega nõus-- iga inimene peab pöörduma iseenese poole. Vaatama iseenese sisse ja kasvatama iseennast. See ei ole kutse hea olla, või elada eetilist elu-- see on jälle väline. See on jälle lõks-- maailm on tervik. Kohe kui tekitame ühe, tekib iseenesest teine. Kohe kui me oleme head, tekitame kurjuse. Kui hoolega vaatad, näed seda.

Niiet ma olen seda meelt, et vaimne areng on iga inimese isiklik asi ; ja ainult. Ja seda ütleb ka Jeesus selles tekstis. Ta hoiatab inimesi organisatsiooniga kaasneva bürokraatia eest. Hoiatab inimesi mitte minema välisega kaasa, kutsub vaatama "südamesse" . Ja teeb seda sellisel ähvardaval moel.


( Kui vaatad, üks teema on veel-- Taevariik, kas võtame ette?)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
andu



Liitunud: 5 Jan 2004
Postitusi: 8

PostitusPostitatud: Esm Jan 12, 2004 4:28 pm    Teema: Vasta viitega

Üldiselt nõus sinuga. Positsioonil vast on küll tähtsus (Jumal hoidku meid lollide ja isekate ambitsioonidega juhtide eest) aga see tähtsus on vist oluline meie jaoks. kristlasena aga olen nõus, et Jumala ees ei ole kyll mingit tähtsust, tema ei anna eelist kellelegi, pigem vastupidi, kui sul on positsioon siis on ka suurem vastutus ja seda ka Jumala ees.

Aga üldiselt olen sinuga täiesti nõus. Peame pöörduma enese poole ja uurima iseennast, kristlasena ei näe ma selles mingit vastuolu.
Tsiteerides taas piibli: "kui me mõistame iseenda üle kohut, siis ei mõisteta meie üle kohut".
Pean aga märkima et ei saanud aru sinu mõttest: "Kohe kui me oleme head, tekitame kurjuse".

Kristluse põhimõte on aga kokkuvõtlikult järgmine:
Kui muutume sisemiselt, siis muutume ka väliselt. Ühesõnaga eetika ja moraal ei ole mitte jänes mida me taga peame ajama, vaid need peaksid pärast sisemist muutust hakkama esile tulema meie eludes.

Kas Jeesus hoiatab organisatsiooni eest? Kindlasti hoiatab, kui meie südames või südametunnistuseks on lihtsalt organisatsioon.

See on nagu see vana anektoot:
keegi läheb taevasse ja küsib peetruse käest: kas siin baptiste on? Peetrus: EI
aga luterlasi?
P: ei ole.
no aga katoliiklasi??
P: neid ka pole.
no kes teil siin yldse on???
P: kristlased!!!

siis sama mees läheb põrgusse ja küsib kuradi käest, et kes teil siin on?
Kurat vastab: no meil on siin, valetajad, mõrvarid, abielurikkujad, baptistid, luterlased, katoliiklased, vabakoguduseliikmed...

see väike satiir kätkeb aga endas rohkem tõtt kui me arvata oskame nii arvan mina ja paljud kristlased.
_________________
usun sellepärast räägin
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Esm Jan 12, 2004 9:58 pm    Teema: Vasta viitega

andu kirjutas:

Pean aga märkima et ei saanud aru sinu mõttest: "Kohe kui me oleme head, tekitame kurjuse".


Väga tihti, kui kuulan mõnda jutlust, jääb see mõte jutlusest kõlama:
Olgem head, tehkem head, olgem eetilsed...
Minu mõte puudutab seda lähenemist elule. Minu arvates ei tohiks elust kui tervikust välja kiskuda headust, ilusat, õiget. Seda on võibolla esmapilgul raske mõista, tekib tunne, nagu pooldaksin selle lähenemisega hoopis kurjust , koledust ja halba.
Aga ei , minu mõte on see, et elu on tervik, ta koosneb mõlemast korraga. Kõik need antipoodid on ühe omaduse kaks poolust , neid koos võttes me ei kaldu teelt. See on nagu suhtumisest kõrgemal olla. Võiks öelda , olla nagu Salomon, kasutada Salomonlikku tarkust. Kasutada sellist maailmapilti, mis sisaldaks antipoode koos.
Muidu on nii, et kui võtame hea tervikust välja(teeme omaarust õigesti), aga selle teoga jääb halb n. ö. "tolgendama", kaotab neutraliseerija.
Me teeme muudkui head ja kuskil tagaplaanil koguneb halb, mida me ei märkagi, ega pea enda tehtuks.
Võibolla veidi keeruline mõttekäik, aga ma näen kirikus seda probleemi.
Sellisest Salomonlikust tarkusest on puudu, toimub mingitele traditsioonidele toetumine, oma mõtlemine allutatakse ühisreeglitele.
Lisan ka illustatsiooniks anektoodi:
Mees läheb veidi enne sulgemist lihapoosi , sest tulid külalised ja soovib osta kana. Poemüüja viskab viimase allesjäänud kana kaalule, aga ostma tulnud mees leiab, et see on liiga kerge ning sellest ei jätku külaliste toitmiseks. Poemüüja on kimbutuses ega tea, mida ette võtta. Siis tuleb tal hea mõte, võtab kana kaasa ja ütleb, et toob teise kana. Tagasi tulles paneb sama kana kaalule ja vajutab käega kergelt raskust juurde. Ostja vaatab seda ja ütleb :" ma võtaksin mõlemad".
Noh mõte umbes selline, et headus ja kurjus on ainult näivalt kaks eri kana, tegelikult näeme ühte ja sama kana eri küljelt. Ja tark on see, kes võtab mõlemad, näebki ühte.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Natu
Külaline





PostitusPostitatud: Esm Jan 12, 2004 10:45 pm    Teema: Vasta viitega

Arvan, et sa Ork oled selline mees, kes neile, kes sulle head teevad, vastad kurjaga. Ja neid, kellest sa täpselt ei oska arvata, kuhu poole jäävad, neid respekteerid. Head teed sa väga harva - siis kui sulle kasulik on. Näib mulle nii. Ära solvu. See ei käi teemaga kokku, tean. Aga äsja jätsid sellise mulje. Kuigi siia foorumisse sa sobid.
Su lähenemisel on üks viga nagu ka kristlusel - omakasu. Täienda oma seisukohti hea-halva osas. Ehk hakataksegi uskuma, et sobivad kokku.
Aga eesmärgi nimel pole keegi omakasupüüdmatu kahjuks.
Tagasi üles
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Esm Jan 12, 2004 11:27 pm    Teema: Vasta viitega

Natukesele
Ma püüan aimata, millest jutt käib. On möödarääkimise oht .
Kui Sa pead silmas toimuvat/toimunud lahingut, siis tean telgitagust.
Minu osalemine on täiesti tarbetu- asi pole nii, nagu paistab.
See on lihtsalt liivakastisõda, ära liiga hoogu mine.
Ja kes on läinud, on saanud petta. Lahendus oli hoopis teistsugune planeeritud. Valutum. Praegult kukkus hea beeshi seaduse illustratsioon välja. Ära tunne ennast reedetuna, see pole nii.
Aga märkustega jään kindlasti nõusse, see ,millest kirjutan on ilmselt unistus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
andu



Liitunud: 5 Jan 2004
Postitusi: 8

PostitusPostitatud: Teis Jan 13, 2004 11:55 am    Teema: Vasta viitega

Siiski ei näe ma kurjal/kurjusel sellist tasakaalustavat rolli nagu sina.
Kui keegi peaks tegema kurja minu perele, kas ma ei peaks siis kaitsma kurja eest oma pere ja kas mitte ka ilmlik süsteem ei hoiata kõiksugu kurja eest ning sellest üleastuja võidakse isoleerida ühiskonnast.

Saan aru sinu mingilmääral popist filosoofilisest mõttekäigust, sest on ju filosoofid sajandeid üritanud leida kurjale positiivseid külgi, et justkui leida vabandust meie eksistensile, "et kui me seda muuta ei saa, siis me katsume leida sellele meie jaoks vajalikke külgi".

Saan aru et see on filosoofiliselt huvitav ja intrigreeriv teema, mille ümber on põnev jahuda ja targutada, kuid siiski reaalses elus ei oma
(rõhutan "minuarust" ja ka Piibli põhjal) mingit väärtust, peale selle et me tunnistame enda/teiste poolt tekitatud kurjust, kui fakti mida me teeme.

see headuse jutt, tundub vast tõesti vanamoeline, surnud ja igav.
Ja ta ongi seda kui me räägime kristlusest ilma kristuseta. siis jääb tõesti järgi ainult hunnik moraali ja eetikat... ja see on tõesti kurb.

Kunagi nõukogude liidu ajal ytles yks riigi poolt pandud usuvolinik, et religioon on väljaelamata suguelu ja ja ma pean ytlema et olen temaga nõus.

kahjuks paljud kirikud ja nende juhid jätavad kristuse välja ja suunavad oma jutluse ainult moraali ja eetikale... noh seda võivad teha ju kõik, õpetajad koolis, arvamusliidrid jne.

Kristus on aga vägi igaks eluvaldkonnaks, ka heategemiseks.

Võibolla ma ei saanud ikka sinust ORK aru ja me räägime teineteisest ikka mööda aga sellisel juhul oleme mõlemad lihtsalt oma arvamust jaganud.
_________________
usun sellepärast räägin
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Teis Jan 13, 2004 6:41 pm    Teema: Vasta viitega

andule
Nüüd jõudsime küsimuse juurde, kuidas kurjusest vabaneda?
Kui me siiamaani rääkisime headusest ja kurjusest, mainimata neid, kui Kristust ja Saatanat. Siis minu varjatud mõte oli see, et tõstes esile Kristuse, tekitame me ise Saatana.
Nüüd, kui headus/Kristus on mängus, tekib küsimus, mida hakata peale Saatanaga? Milline on ettekujutletav maailm, kui oleme vabanenud kurjusest/Saatanast?
Kas see on Jumala Riik, millest Jeesus räägib?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
andu



Liitunud: 5 Jan 2004
Postitusi: 8

PostitusPostitatud: Reede Jan 16, 2004 1:18 pm    Teema: Vasta viitega

Noh sellest ma kyll kohe kuiidagi aru ei saa, et kui me tõstame esile kristuse tekitame kohe kurjuse. Kas sa arvad et kurjust ei oleks maailmas, kui ei oleks kristust/kristlust?
Kurjus eksisteeriks samamoodi ja mine tea vast isegi võimsamalt.

Kristus osutas tõesti sõrmega otse kurjusele ja tekitas sellega paljude inimeste meelepaha, sest inimesed ei ole nõus kui keegi puudutab nende käitumisviise. Kui sa seda nimetad kurjuse esiletoomiseks siis olen sinuga nõus. Tänapäeva kogudus on suhteliselt mandunud võrreldes kristusega, kui keegi oleks kuskil nii radikaalne kui oli seda kristus või algkogudus, siis kardan et enamus kirikuid et julgeks neid oma kantsleist rääkima lasta.
Jumal saatis enne 1 vabariigi lõppu eestimaale 2 prohvetit, palju kogudusi ei võtnud nende sõnumit vastu.

Arvan et kurjuse eitamine siin maailmas oleks äärmiselt pime. Armas aeg, loeme delfit või ajalehte, kui palju on seal häid sõnumeid??? Enamus on halb ja see kõik hakkab peale inimesest, tema isekast ja ahnest loomusest.

Küsisid et milline on maailm ilma kurjuseta, et kas Jumala riik?
Loomulikult, kas on kellelgi midagi ühiskonna vastu, kus ei ole pisaraid, sõdu, haigusi, vaevu?

Vastavalt Jeesuse sõnadele algab aga see riik meie seest, kui me oleme pöördunud. Juudid oootasid et messias tuleb suure paugu ja müraga ja lööb maha kõik Iisraeli vaenlased aga võta näpust. Messia sõnum oli hoopis selline, et te ISE peate kõigepealt muutuma ja andestama oma vaenlastele, tegema head ja nendel kes tahavad jätkuvalt kurja teha, nendele onkohtumõistja olemas.
_________________
usun sellepärast räägin
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Reede Jan 16, 2004 4:48 pm    Teema: Vasta viitega

andu kirjutas:

Vastavalt Jeesuse sõnadele algab aga see riik meie seest, kui me oleme pöördunud. Juudid oootasid et messias tuleb suure paugu ja müraga ja lööb maha kõik Iisraeli vaenlased aga võta näpust. Messia sõnum oli hoopis selline, et te ISE peate kõigepealt muutuma ja andestama oma vaenlastele, tegema head ja nendel kes tahavad jätkuvalt kurja teha, nendele onkohtumõistja olemas.


Jah, tegelikult räägime ühest ja samast asjast.
Headuse ja kurjuse probleemi saame lahendada ainult enda sees. Alustades andestamisest oma vaenlasele, võtame talt relvad.Ta tajub seda rahuna , armastusena. Mis vihavaenust siin saab veel rääkida? Kuidas ta saab veel vaenutseda-kurja teha?Nii kaobki vähehaaval kurjus meie ümbert. Ja mis see maailm muud on , kui meid ümbritsev?

Seda olengi algusest peale püüdnud rääkida.
Kui me vaatame kogu väitlust inimese enda seisukohast, näeme, et Jeesuse sõnad on õiged ja ma olen temaga ühte meelt.
Kirik jätab selle iseendasse süüvimise kõrvale--muidu kaob vajadus kiriku järele.Vaimsed teadmised ei kuulu kirikule, see on iga inimese isiklik tee.
See on see haputaigen, see sinepiiva, mis algul on väike ja hiljem täidab kogu maailma. See on inimese isiklik vaimne tee.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
andu



Liitunud: 5 Jan 2004
Postitusi: 8

PostitusPostitatud: Reede Jan 16, 2004 7:51 pm    Teema: Vasta viitega

No jah ... ainult et ma ei ole sinuga nõus selles küsimuses, et kirik jätab kõrvale endasse vaatamise, mõtlen isiku tasemel. Ei usu et sul on alust seda väita, kui siis ainult sinu enda mõninga kogemuse kuskil kirikus, mida aga ei saa üldistada.

Kristlus jah annab suuna ka eetika ja moraali valdkonnas aga aga iga inimene saab ainult iseendas otsuseid teha.
Sellist asja ei ole olemas et siis "kaoks kiriku vajadus" nagu sa ytlesid. Kaoks siis kui AINUS KIRIKU ROLL OLEKS SEADA MORAALISTANDARDID.

Kuid on olemas rida asju mida kirikus kristlased teevad ja mitte ainult kirikus, see on muidugi teema mida inimesed, kes ei usu peavad mõttetuks ja mittevajalikuks.

Nimelt see on osadus meie Jumalaga, osadus Kristusega ja selle töö tegemine milleks ta on meid kutsunud.
Ning nagu ma ennemgi olen väitnud ei ole kiriku ainus eesmärk kutsuda inimesi headusele, seda saaks teha ykskõik milline ilmalik organisatsioon, kuid kiriku põhieesmärk on tutvustada inimokoonale Jumala lunastusplaani, mis tähendab, et ükskõik kui head me ka ei oleks me vajame andestust ja enda puhastust läbi Jeesuse Kristuse.

Siin meie teed arvatavasti lahknevadki.
_________________
usun sellepärast räägin
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ork



Liitunud: 20 Dets 2003
Postitusi: 1270

PostitusPostitatud: Reede Jan 16, 2004 8:31 pm    Teema: Vasta viitega

Andule.

Ma arvan, et pole põhjust veel lahku minna.
Loomulikult rõhutan ma liialt isikliku vaimse tee tähtsust. Sellist teadet näen ma Jeesuse sõnades. Ma lihtsalt ei näe vajadust kiriku järele. See on minu isiklik arvamus. Ongi hea võimalus Sinul oma seisukohti kaitsta.
Ole hea räägi sellest puhastusestja lunastusest läbi Jeesuse Kristuse lähemalt. Püüa mind ümber veenda.

Kuna Jeesuse sõnades ei ole sellist vihjet ja ma ei ole praktilise kirikueluga kursis, oleks huvitav teada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
dustin



Liitunud: 20 Jan 2004
Postitusi: 1

PostitusPostitatud: Teis Jan 20, 2004 12:58 pm    Teema: Vasta viitega

ork kirjutas:
andu kirjutas:

Pean aga märkima et ei saanud aru sinu mõttest: "Kohe kui me oleme head, tekitame kurjuse".


Väga tihti, kui kuulan mõnda jutlust, jääb see mõte jutlusest kõlama:
Olgem head, tehkem head, olgem eetilsed...


Ma vabandan, et kisun välja kontekstist, kuid vist mõistan kuhu poole tuul puhub.
Juutide pärandusul on väga tugev rõhk hea ja kurja vastandamisel. Ehk siis kui sa väidad, et sa oled hea, siis võrdled sa seda millegagi, ehk siis vastandi kurjusega- oskad sa siis kuri olla või oled sa kurjust näinud või ehk tundagi saanud?
Või- ma olen paha- võrdlen seda millegi heaga. Ehk siis, et leida võrdlusmoment, peab olema vastand. Olen virk- enne olin laisk, või võrreldes kellegagi olen laisk.
Minu isiklik arvamus siin- ole see, kes sa oled ja jää iseendaks. Ole ja lase teistel olla.
_________________
on hea, on parem
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Johannes Tee
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 10 Veeb 2004
Postitusi: 23

PostitusPostitatud: Teis Veeb 10, 2004 4:01 pm    Teema: Vasta viitega

Tuntud termin "kirikuisa" on teile vist tundmata. Proovige järgi uurida Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Cyclamen
Lilla päike
Lilla päike


Liitunud: 30 Dets 2003
Postitusi: 454
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 10, 2004 7:07 pm    Teema: Vasta viitega

Headusega on palju kurja tehtud. (Hiina vanasõna)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
flywinter
Külaline





PostitusPostitatud: Teis Veeb 10, 2004 7:38 pm    Teema: Vasta viitega

Vastandsõnade tundmaõppimine viib vastandteema tundmaõppimisele! Natuke kirjutas omakasust, kas parem on öelda lakki saama, tünga saama või kahjum, sõltub olukorrast. Lakki saamine võib enda süü olla, tünga saamine teiste süü ja kahjum on kõigi süü. Omakasu on endast tulenev, heategu tuleb teistelt ja kasum tuleb igalpoolt.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group