Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nÔmme raadios.

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsőnumite lugemiseks logi sissePrivaatsőnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Noorte hÀÀl

Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Reklaam
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Pilleriin
Punane pÀike
Punane pÀike

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 11:49 am    Teema: Noorte hÀÀl Vasta viitega

Kutsun Teid vaatama Tartu ÜliĂ”pilasteatri ja teiste mittenĂ”ukogudenoorte poolt etendatavat roppilusat lugu heast ja halvast "NOORTE HÄÄL"!

Teemaks on siis Eesti ÜliĂ”pilasehitusmalev ehk EÜE, kus viibis suur osa meie praegustest umbes 40-nendates olevatest eestlastest. Noored, keda nĂ”ukogude vaimus kasvatada pĂŒĂŒti, tegid rohkesti lollusi ning palju laule ja kui selle kĂ”rvalt aega jĂ€tkus, siis ka kĂ”vasti tööd.

Autor Mart Kivastik, kes ise oli BlĂ€kist, kujutab lavastust ette ĂŒle vindi keeratud laadapalaganliku taidlusena.

Igatahes toimuvad etendused 5., 6., 8., 9., 10., 11., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20., 21., 22., 23., 24., 25., juulil 2008 TARTU BOTAANIKAAIAS Lai 40 kell 21.00
Piletid on mĂŒĂŒgil ĂŒle Eesti kĂ”igis piletilevi keskustes. Hind 100/150. Kohapeal 200.

Hoiatan, etenduses ropendatakse ikka magusalt, niiet kÔigi maade tattidele alla 14 a keelatud.
Andromeeda
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 5:35 pm    Teema: Vasta viitega

Ja mis rolli sa ise seal etendusega seoses kehastad?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsőnum
Pilleriin
Punane pÀike
Punane pÀike

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 7:39 pm    Teema: Vasta viitega

ah mul paar vĂ€ikest rollikest on seal. NĂ€iteks olen uhke, tark ning edumeelne Euromais, kelle pĂ”hihuviks on vĂ€lispoliitika. See on see mahamĂŒĂŒmise efekt, et vĂ€lismaal tehakse ikka kĂ”ike paremini, kui oma kodumaal. LaulusĂ”nadki on vastavad:
EÜE ja Euromais
On ĂŒhtne NATO pere,
Kel Reagan, Thatcher, Pinochet
Teeb pai ja ĂŒtleb: "Tere!"
I LOVE THATCHER!
.Raul.
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 8:47 pm    Teema: Vasta viitega

Pilleriin kirjutas:

EÜE ja Euromais
On ĂŒhtne NATO pere,
Kel Reagan, Thatcher, Pinochet
Teeb pai ja ĂŒtleb: "Tere!"
I LOVE THATCHER!
Ma millegi pÀrast arvan, et need kes kunagi hakkasid seda laulu laulma ei mÔelnud seda selles kontekstis
Pilleriin kirjutas:
See on see mahamĂŒĂŒmise efekt, et vĂ€lismaal tehakse ikka kĂ”ike paremini, kui oma kodumaal

Andromeeda
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 9:00 pm    Teema: Vasta viitega

Mnjah, kas mais on blond vĂ”i brĂŒnett? Kuidas igemed on, peale seda vĂ€simatut nĂŒhkimist pĂ€evast pĂ€eva? Kas hambahari on juba piisavalt kulunud? Muideks, kuigi vĂ€ga kena paik, ÀÀretult ebasobiv valik sellise lavastuse tarbeks, (kuigi asupaiga valik pole ilmselt esinejate rida).

LisakĂŒsimus oleks, et kuidas selline EÜE malevatemaatika, seostub kaasaja noorte inimestega, kes on vĂ”ibolla ehk vaid mĂ”ne kunagise maleva tagajĂ€rg?

PS raul, ma kahtlen, kas mainitud etenduses on midagi, mis tegelikuses meenutaks kunagist malevat, tollaste noorte inimeste meeleolu vÔi kÔnepruuki, emotsionaalsust.
Aga eks ka malevaid oli erinevaid.
Tagasi üles
Pilleriin
Punane pÀike
Punane pÀike

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 9:34 pm    Teema: Vasta viitega

Ja millises kontekstis nad siis seda mÔtlesid?
See on ju nii tĂŒĂŒpiline mÔÔteviis. Oleme ju kĂŒll ja kĂŒll ka tĂ€napĂ€eval selliseid uudiseid nĂ€inud, kus nĂ€iteks teab mis EL-i assar tuleb ja ĂŒtleb siis, et jah, teie eestlased olete seda asja hĂ€sti teinud. TĂ€na ma kiidan teid! Ja kohe on kĂ”ik eestlased omadega rahul. Suur onu tegi pai.
VÔi mis mÀngu need Euromaisikad siis mÀngisid?
Pilleriin
Punane pÀike
Punane pÀike

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 10:10 pm    Teema: Vasta viitega

Mis mĂ”ttes blond vĂ”i brĂŒnett? Suurem osa tegelasi on mitmest reaalsest isikust kokku pandud vĂ”i ĂŒleĂŒldse uus loodud, kehastamaks mĂ”nd ĂŒldist ideed.
Sa Andromeeda oled vist meie proovidega kursis Laughing
Mina ilma vee ja pastata eriti hea meelega hambaid hÔÔruma ei taha hakata. Üks meil hÔÔrus just uue karbist vĂ”etuga ja imestas, mis vĂ€rk see on, et vahtu tuleb. No eks nĂ€is, mis reaalselt etendustel saama hakkab. VĂ”ibla ikka leian mĂ”ne peenema viisi hÔÔrumisel.

Andromeeda, miks see paik Sinu arvates ebasobiv on? Mulle nĂ€iteks meeldib - saab kĂ”ik kausi ÀÀred ehk looduse vĂ”lud Ă€ra kasutada. Ilus on proovideks sinna kella kĂŒmneks kohale loivata, eriti, kui oled öösel vaid paar tundi maganud. Lilled Ă”itsevad, kĂ”ik on nĂ”nda hardalt kaunis ja taamal kostub rahustav autode ja ehitamise mĂŒrin.

Jah, meil on ka malevaaegadest sĂŒndinud lapsi nĂ€itlemas.
TÀnapÀeva noorte inimestega vÔiks malevatemaatika seostuda minu arvates mitmes mÔttes.
Esmalt juba sellisest nÀhtusest teada saamine - mina ei teadnud enne sellest mitte midagi.
Teisalt enese kurssi viimine sedasorti folklooriga.
Kolmandaks vÔib-olla enese juurte parem mÔistmine.
Neljandaks vĂ€ga palju lĂ”bu ja nalja roppudest lauludest. NĂ€iteks minu ĂŒmber ei ropenda mitte keegi. Nii lahe on kuulata ikka neid kĂ”ige rĂ”vedamaid nilbusi. See on lĂ”bus. Kas teadsite, et oli olemas isegi roppude laulude festival, mille jaoks iga aasta vĂ”idu laulmise nimel aina hullemaid laule vĂ€lja mĂ”eldi?
viplala
Arengumaag

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 10:22 pm    Teema: Vasta viitega

Pilleriin kirjutas:
See on ju nii tĂŒĂŒpiline mÔÔteviis. Oleme ju kĂŒll ja kĂŒll ka tĂ€napĂ€eval selliseid uudiseid nĂ€inud, kus nĂ€iteks teab mis EL-i assar tuleb ja ĂŒtleb siis, et jah, teie eestlased olete seda asja hĂ€sti teinud. TĂ€na ma kiidan teid! Ja kohe on kĂ”ik eestlased omadega rahul. Suur onu tegi pai.

KĂŒlma sĂ”ja kontekstis, kas tead. 1982 oli siin teine riik ja poliitiline kaart kogu Euroopas oli vĂ€ga erinev praegusest ja see laul oli puhtalt poliitiline, tĂ€pselt oli teada, et KGB aktiviseerub naiisuguse loo peale.
Kui ma sinu juttu loen, on tunne, nagu oleksid kuskilt teiselt planeedilt Laughing
Tagasi üles
.Raul.
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 10:29 pm    Teema: Vasta viitega

Pilleriin kirjutas:
Eile juhtusin nĂ€gema klippi kus malevlased laulsid rahust. Kuskil 80 aastate alguses. TĂŒĂŒpilised Liidu aegsed sĂ”nad ... Kuid viisiks oli "Kaunistagem Eesti kojad kolme kodu vĂ€rviga ..."
Huvitav, kas ma oleks pidanud kah mÔtlema, et vaesed lollid noored eestlased kes olid allutatud Liidu propagandale ....
nipi
Oranz pÀike
Oranz pÀike

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 11:15 pm    Teema: Vasta viitega

viplala kirjutas:
nagu oleksid kuskilt teiselt planeedilt

ja selles asja vÔlu ongi
Tagasi üles
Andromeeda
Indigo pÀike.
Indigo pÀike.

PostitusPostitatud: Teis Juul 01, 2008 1:47 pm    Teema: Vasta viitega

Pilleriin kirjutas:
Mis mĂ”ttes blond vĂ”i brĂŒnett?

No ma ei usu, et su pea oleks pooleldi blond, pooleldi brĂŒnett ja siis veel lisaks lilla parukas. Mais iseenesest vĂ”iks ju olla selline blond- Ă”lgkollane.

Pilleriin kirjutas:
miks see paik Sinu arvates ebasobiv on? Mulle nĂ€iteks meeldib - saab kĂ”ik kausi ÀÀred ehk looduse vĂ”lud Ă€ra kasutada. Ilus on proovideks sinna kella kĂŒmneks kohale loivata, eriti, kui oled öösel vaid paar tundi maganud. Lilled Ă”itsevad, kĂ”ik on nĂ”nda hardalt kaunis ja taamal kostub rahustav autode ja ehitamise mĂŒrin.

Pilleriin kirjutas:
vĂ€ga palju lĂ”bu ja nalja roppudest lauludest. NĂ€iteks minu ĂŒmber ei ropenda mitte keegi. Nii lahe on kuulata ikka neid kĂ”ige rĂ”vedamaid nilbusi. See on lĂ”bus.

Jah, kuhugi malevasse, protsestimeelollu see ropendamine ehk tÔesti sobis. Botaanikaaia vaimsus, on aga sootuks teisest puust. Ise sa kirjeldad esimeses lÔigus ainult mÔnesid nendest vÔludest. Aga selles paigas on palju muud, teistel plaanidel.

Ma saan aru, et ropendatakse bussijaamades, poe taga, Ă”lletelgis, koolis peldikus... Aga milleks seda sama teha botaanikaaias, rabavaikuses, hiies? Ei kĂŒkita sa ju igasse lillepeenrasse pĂ”hjusel, et seal juba eelnevalt hĂ€sti lĂ”hnab?

Pilleriin kirjutas:
Esmalt juba sellisest nÀhtusest teada saamine - mina ei teadnud enne ...

Pilleriin kirjutas:

Autor Mart Kivastik, kes ise oli BlĂ€kist, kujutab lavastust ette ĂŒle vindi keeratud laadapalaganliku taidlusena

kĂŒsitav, kas seal enne keerama hakkamistki mingit "vinti" oli.
ehk nĂŒĂŒd oled omandanud ĂŒlimalt moonutatud enesele vÔÔra fiksatsiooni.
lÔpetuseks: kes oli tollal ropp, oli seda malevaga ja malevata.
malevasse vaevalt et mindi, selleks et ropendada.
Tagasi üles
Motosummer
Kollane pÀike
Kollane pÀike

PostitusPostitatud: Teis Juul 01, 2008 4:29 pm    Teema: Vasta viitega

nĂ€gu ĂŒtles Baskin: selleks et nalja teha, pole tingimata vaja ropendada...
Inimeste mĂ€lu on lĂŒhike, kui sĂ”idan mööda Eestit siis seoses malevaga tulevad need kohad meelde kus elatut ja mis tööd on tehtut, enamus kĂ€isid malevas ikka selleks et endale midagi lubada, kas uued riided, suusad, jalgrattas, vĂ”i fotoaparaat, see oli see aeg, kui 100 rubla oli raha, ja kui tegid mingit tööd, sai endale kah midagi lubada, asju oli vĂ€he, aga neid hoiti, ja nende saamiseks nĂ€hti vaeva, seda poliitikat oli kĂŒll siis vĂ€he, tehti lihtsalt nalja sell teemal, kes keelab kajastada seda aega nii nĂ€gu oli????
kallis Pilleriin, ukski pagan ei tule seda vaatama, aga luban Sinule, kui saad vÀikse rolli mÔnes strippi klubis, isiklikult orgunin kÔik kohale...
Nipi, ja kui Sinu peppu ikka mahub strippi klubi uksest sisse, tuleme Sind kah vaatama...

pÀikest Teile kullakesed
Tagasi üles
nipi
Oranz pÀike
Oranz pÀike

PostitusPostitatud: Teis Juul 01, 2008 5:22 pm    Teema: Vasta viitega

kes teie mind vaatama tulete ja kuhu ja miks Shocked
kui peppud pakuvad huvi siis pean tunnistama, et su oma nÀib siiski vaatamisvÀÀrsem, koos lisadega, mida saad endale lubada ja puha, aga
pÀikest!
jah, pÀikest vÔiks rohkem pÀÀle paista lasta Wink
Tagasi üles
Pilleriin
Punane pÀike
Punane pÀike

PostitusPostitatud: Teis Juul 01, 2008 10:36 pm    Teema: Vasta viitega

viplala kirjutas:
KĂŒlma sĂ”ja kontekstis, kas tead. 1982 oli siin teine riik ja poliitiline kaart kogu Euroopas oli vĂ€ga erinev praegusest ja see laul oli puhtalt poliitiline, tĂ€pselt oli teada, et KGB aktiviseerub naiisuguse loo peale.
Kui ma sinu juttu loen, on tunne, nagu oleksid kuskilt teiselt planeedilt Laughing

Olengi teiselt planeedilt - nimelt uue kapitalistliku korra ajastu planeedilt. Selles suhtes tundub vÀgagi romantiline kuulda, mis siin enne tehti.

Need laulud on ikka mingi tĂ€ielik irvitamine. Saavutati tĂ€ius sel alal, et kĂ”ik sĂ”nad tĂ€hendasid hoopis vastupidist. See on ikka mingi tĂ€ielik ĂŒhiskondliku mĂ”istuse nulli keeramine. VĂ€ga peenel niidil kĂ”ndimine iseenesest. Aga ma mĂ”tlen, et mingis mĂ”ttes on need sĂ”nad ju tĂ€napĂ€eval reaalsuseks saanud. Ühest liidust teise.

Andromeeda:
VĂ”ib-olla on botaanika aias sellise asja mĂ€ngimine tĂ”esti pomm, aga vĂ”ib-olla koorub siit vĂ€lja tĂ€iesti uus kvaliteet. On ju etendus iseenesest tĂ€iesti sĂŒdamlik ja soe.
Kusjuures mina just arvan, et malevasse mindi just nimelt selleks, et ropendada. Suvi oli nagu oli, aga sĂŒgiseks said kĂ”ik jĂ€lle eeskujulikeks ĂŒliĂ”pilasteks tagasi.
Sellest on ka mingi luuletus, mis sĂŒndis sĂŒgisel, kui malev oli lĂ€bi ja kĂ”ik olid linnahallis Âčikkides frakkides:

Malevlase nÀgu

Sa vaata seda nÀgu -
on see inimene, silmis hÀgu.
Sa vaata seda nÀgu -
on see inimene ĂŒldsegi inimese nĂ€gu.
Sa vaata seda nĂ€gu sĂŒgisel,
kui lÔppend lÀbu.
Siis malevlasel ette tuleb
inimese nÀgu.

Kusjuures see meenutab mulle vÀgagi meie tÀnapÀeva korporantide mentaliteeti Laughing

Motosummer, kes oled Sina, et vĂ”tad endale Ă”iguse kĂ”igi paganate eest kosta? Minu eesmĂ€rk on inimesi sellisest suvisest sĂŒndmusest teavitada ja veidike ka antud teemal juttu veeretada. Kuna pean seda foorumit endale suht kodufoorumiks, tundsin teatavat vastutust ka siin reklaami teha. Eks iga inimene ikka ise teab ja otsustab, mida oma vaba ajaga ette vĂ”tab.
... ja ei tea, mis huvi sul stripiklubis mind just nÀha on? Pean sind kurvastama: minu puhul kuulub erootika vaid oma mehele Exclamation
haldjanool
Arengumaag

PostitusPostitatud: Teis Juul 01, 2008 10:56 pm    Teema: Vasta viitega

kuule, freya.
sa pole sellest malevaasjast ĂŒldse aru saanud.
kes olid paid ja korralikud, need tavaliselt malevasse ei lÀinud.
sest malevas ei saanud olla KORRALIK LAPS.
malevas pidi olema TÄIEGA TÄISKASVANU: tegema tööd ja nii edasi ja loomulikult siis olid ka need muud tĂ€iskasvanuelu kĂŒljed kohal.
st mindi sajaga teise kvaliteeti, et olla iseseisesv.
ja vÔetti mÔnuga vastu kÔik, mis sellega kaasnes.
Motosummer
Kollane pÀike
Kollane pÀike

PostitusPostitatud: Kolm Juul 02, 2008 1:41 am    Teema: Vasta viitega

Kallis Pilleriin, meil kĂ”igil oma funktsioon, Sinul teavitada, minu hoiatada paganaid, see et Sinul mees on tuli minule ĂŒllatusena, palju Ă”nne Teile ja lapsi. Omalt poolt ĂŒritan teha kĂ”ik et ei tunneks ennast siin koduselt, paganatel on naistega kitsas, neid tuleb abistada, Ă€ra palun hoia kohta kinni, vĂ”iksid mĂ”elda kiriku kĂŒlastamise peale, Sinu mehele teeks see rÔÔmu
Tagasi üles
viplala
Arengumaag

PostitusPostitatud: Kolm Juul 02, 2008 2:58 am    Teema: Vasta viitega

malev oli mingi hipikommuuni ja töörahva kommuuni kummaline ristand

irvitamine ja ports enesehÀvituslikku pohhuismi oli protest valitseva korra vastu

Praegune sĂŒsteem on kavalam, seda vĂ”etakse tĂ”sisemalt. Neelatakse alla ja isegi irvitada ei taibata tihti.
Tagasi üles
Pilleriin
Punane pÀike
Punane pÀike

PostitusPostitatud: Reede Juul 25, 2008 12:51 am    Teema: Vasta viitega

KALLID KAASMAALASED!

TĂ€na Ă”htul on Teil viimane vĂ”imalus jĂ€lgida ilusas romantilises botaanikaaias EWA BlĂ€kki ning EÜE noorte heitlusi!
Paljud on juba nÀinud ning kiitnud.
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Reklaam Kőik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

© 2001, 2005 phpBB Group