Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Noorte hääl

 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Reklaam
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 11:49 am    Teema: Noorte hääl Vasta viitega

Kutsun Teid vaatama Tartu Üliõpilasteatri ja teiste mittenõukogudenoorte poolt etendatavat roppilusat lugu heast ja halvast "NOORTE HÄÄL"!

Teemaks on siis Eesti Üliõpilasehitusmalev ehk EÜE, kus viibis suur osa meie praegustest umbes 40-nendates olevatest eestlastest. Noored, keda nõukogude vaimus kasvatada püüti, tegid rohkesti lollusi ning palju laule ja kui selle kõrvalt aega jätkus, siis ka kõvasti tööd.

Autor Mart Kivastik, kes ise oli Bläkist, kujutab lavastust ette üle vindi keeratud laadapalaganliku taidlusena.

Igatahes toimuvad etendused 5., 6., 8., 9., 10., 11., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20., 21., 22., 23., 24., 25., juulil 2008 TARTU BOTAANIKAAIAS Lai 40 kell 21.00
Piletid on müügil üle Eesti kõigis piletilevi keskustes. Hind 100/150. Kohapeal 200.

Hoiatan, etenduses ropendatakse ikka magusalt, niiet kõigi maade tattidele alla 14 a keelatud.
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja üles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 5:35 pm    Teema: Vasta viitega

Ja mis rolli sa ise seal etendusega seoses kehastad?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 7:39 pm    Teema: Vasta viitega

ah mul paar väikest rollikest on seal. Näiteks olen uhke, tark ning edumeelne Euromais, kelle põhihuviks on välispoliitika. See on see mahamüümise efekt, et välismaal tehakse ikka kõike paremini, kui oma kodumaal. Laulusõnadki on vastavad:
EÃœE ja Euromais
On ühtne NATO pere,
Kel Reagan, Thatcher, Pinochet
Teeb pai ja ütleb: "Tere!"
I LOVE THATCHER!
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja üles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
.Raul.
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 11 Märts 2008
Postitusi: 1347
Asukoht: Helsingi/ Rakvere

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 8:47 pm    Teema: Vasta viitega

Pilleriin kirjutas:

EÃœE ja Euromais
On ühtne NATO pere,
Kel Reagan, Thatcher, Pinochet
Teeb pai ja ütleb: "Tere!"
I LOVE THATCHER!
Ma millegi pärast arvan, et need kes kunagi hakkasid seda laulu laulma ei mõelnud seda selles kontekstis
Pilleriin kirjutas:
See on see mahamüümise efekt, et välismaal tehakse ikka kõike paremini, kui oma kodumaal

_________________
Ole enda vastu hea
Ole enda jaoks jumal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 9:00 pm    Teema: Vasta viitega

Mnjah, kas mais on blond või brünett? Kuidas igemed on, peale seda väsimatut nühkimist päevast päeva? Kas hambahari on juba piisavalt kulunud? Muideks, kuigi väga kena paik, ääretult ebasobiv valik sellise lavastuse tarbeks, (kuigi asupaiga valik pole ilmselt esinejate rida).


Lisaküsimus oleks, et kuidas selline EÜE malevatemaatika, seostub kaasaja noorte inimestega, kes on võibolla ehk vaid mõne kunagise maleva tagajärg?


PS raul, ma kahtlen, kas mainitud etenduses on midagi, mis tegelikuses meenutaks kunagist malevat, tollaste noorte inimeste meeleolu või kõnepruuki, emotsionaalsust.
Aga eks ka malevaid oli erinevaid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 9:34 pm    Teema: Vasta viitega

Ja millises kontekstis nad siis seda mõtlesid?
See on ju nii tüüpiline mõõteviis. Oleme ju küll ja küll ka tänapäeval selliseid uudiseid näinud, kus näiteks teab mis EL-i assar tuleb ja ütleb siis, et jah, teie eestlased olete seda asja hästi teinud. Täna ma kiidan teid! Ja kohe on kõik eestlased omadega rahul. Suur onu tegi pai.
Või mis mängu need Euromaisikad siis mängisid?
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja üles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 10:10 pm    Teema: Vasta viitega

Mis mõttes blond või brünett? Suurem osa tegelasi on mitmest reaalsest isikust kokku pandud või üleüldse uus loodud, kehastamaks mõnd üldist ideed.
Sa Andromeeda oled vist meie proovidega kursis Laughing
Mina ilma vee ja pastata eriti hea meelega hambaid hõõruma ei taha hakata. Üks meil hõõrus just uue karbist võetuga ja imestas, mis värk see on, et vahtu tuleb. No eks näis, mis reaalselt etendustel saama hakkab. Võibla ikka leian mõne peenema viisi hõõrumisel.

Andromeeda, miks see paik Sinu arvates ebasobiv on? Mulle näiteks meeldib - saab kõik kausi ääred ehk looduse võlud ära kasutada. Ilus on proovideks sinna kella kümneks kohale loivata, eriti, kui oled öösel vaid paar tundi maganud. Lilled õitsevad, kõik on nõnda hardalt kaunis ja taamal kostub rahustav autode ja ehitamise mürin.

Jah, meil on ka malevaaegadest sündinud lapsi näitlemas.
Tänapäeva noorte inimestega võiks malevatemaatika seostuda minu arvates mitmes mõttes.
Esmalt juba sellisest nähtusest teada saamine - mina ei teadnud enne sellest mitte midagi.
Teisalt enese kurssi viimine sedasorti folklooriga.
Kolmandaks võib-olla enese juurte parem mõistmine.
Neljandaks väga palju lõbu ja nalja roppudest lauludest. Näiteks minu ümber ei ropenda mitte keegi. Nii lahe on kuulata ikka neid kõige rõvedamaid nilbusi. See on lõbus. Kas teadsite, et oli olemas isegi roppude laulude festival, mille jaoks iga aasta võidu laulmise nimel aina hullemaid laule välja mõeldi?
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja üles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 10:22 pm    Teema: Vasta viitega

Pilleriin kirjutas:
Ja millises kontekstis nad siis seda mõtlesid?
See on ju nii tüüpiline mõõteviis. Oleme ju küll ja küll ka tänapäeval selliseid uudiseid näinud, kus näiteks teab mis EL-i assar tuleb ja ütleb siis, et jah, teie eestlased olete seda asja hästi teinud. Täna ma kiidan teid! Ja kohe on kõik eestlased omadega rahul. Suur onu tegi pai.
Või mis mängu need Euromaisikad siis mängisid?

Külma sõja kontekstis, kas tead. 1982 oli siin teine riik ja poliitiline kaart kogu Euroopas oli väga erinev praegusest ja see laul oli puhtalt poliitiline, täpselt oli teada, et KGB aktiviseerub naiisuguse loo peale.
Kui ma sinu juttu loen, on tunne, nagu oleksid kuskilt teiselt planeedilt Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
.Raul.
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 11 Märts 2008
Postitusi: 1347
Asukoht: Helsingi/ Rakvere

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 10:29 pm    Teema: Vasta viitega

Pilleriin kirjutas:
Ja millises kontekstis nad siis seda mõtlesid?
See on ju nii tüüpiline mõõteviis. Oleme ju küll ja küll ka tänapäeval selliseid uudiseid näinud, kus näiteks teab mis EL-i assar tuleb ja ütleb siis, et jah, teie eestlased olete seda asja hästi teinud. Täna ma kiidan teid! Ja kohe on kõik eestlased omadega rahul. Suur onu tegi pai.
Või mis mängu need Euromaisikad siis mängisid?
Eile juhtusin nägema klippi kus malevlased laulsid rahust. Kuskil 80 aastate alguses. Tüüpilised Liidu aegsed sõnad ... Kuid viisiks oli "Kaunistagem Eesti kojad kolme kodu värviga ..."
Huvitav, kas ma oleks pidanud kah mõtlema, et vaesed lollid noored eestlased kes olid allutatud Liidu propagandale ....
_________________
Ole enda vastu hea
Ole enda jaoks jumal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nipi
Oranz päike
Oranz päike


Liitunud: 6 Apr 2008
Postitusi: 647

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2008 11:15 pm    Teema: Vasta viitega

viplala kirjutas:
nagu oleksid kuskilt teiselt planeedilt


ja selles asja võlu ongi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Teis Juul 01, 2008 1:47 pm    Teema: Vasta viitega

Pilleriin kirjutas:
Mis mõttes blond või brünett?


No ma ei usu, et su pea oleks pooleldi blond, pooleldi brünett ja siis veel lisaks lilla parukas. Mais iseenesest võiks ju olla selline blond- õlgkollane.

Pilleriin kirjutas:
miks see paik Sinu arvates ebasobiv on? Mulle näiteks meeldib - saab kõik kausi ääred ehk looduse võlud ära kasutada. Ilus on proovideks sinna kella kümneks kohale loivata, eriti, kui oled öösel vaid paar tundi maganud. Lilled õitsevad, kõik on nõnda hardalt kaunis ja taamal kostub rahustav autode ja ehitamise mürin.


Pilleriin kirjutas:
väga palju lõbu ja nalja roppudest lauludest. Näiteks minu ümber ei ropenda mitte keegi. Nii lahe on kuulata ikka neid kõige rõvedamaid nilbusi. See on lõbus.


Jah, kuhugi malevasse, protsestimeelollu see ropendamine ehk tõesti sobis. Botaanikaaia vaimsus, on aga sootuks teisest puust. Ise sa kirjeldad esimeses lõigus ainult mõnesid nendest võludest. Aga selles paigas on palju muud, teistel plaanidel.

Ma saan aru, et ropendatakse bussijaamades, poe taga, õlletelgis, koolis peldikus... Aga milleks seda sama teha botaanikaaias, rabavaikuses, hiies? Ei kükita sa ju igasse lillepeenrasse põhjusel, et seal juba eelnevalt hästi lõhnab?


Pilleriin kirjutas:
Esmalt juba sellisest nähtusest teada saamine - mina ei teadnud enne ...

Pilleriin kirjutas:

Autor Mart Kivastik, kes ise oli Bläkist, kujutab lavastust ette üle vindi keeratud laadapalaganliku taidlusena


küsitav, kas seal enne keerama hakkamistki mingit "vinti" oli.
ehk nüüd oled omandanud ülimalt moonutatud enesele võõra fiksatsiooni.
lõpetuseks: kes oli tollal ropp, oli seda malevaga ja malevata.
malevasse vaevalt et mindi, selleks et ropendada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Motosummer
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Teis Juul 01, 2008 4:29 pm    Teema: Vasta viitega

nägu ütles Baskin: selleks et nalja teha, pole tingimata vaja ropendada...
Inimeste mälu on lühike, kui sõidan mööda Eestit siis seoses malevaga tulevad need kohad meelde kus elatut ja mis tööd on tehtut, enamus käisid malevas ikka selleks et endale midagi lubada, kas uued riided, suusad, jalgrattas, või fotoaparaat, see oli see aeg, kui 100 rubla oli raha, ja kui tegid mingit tööd, sai endale kah midagi lubada, asju oli vähe, aga neid hoiti, ja nende saamiseks nähti vaeva, seda poliitikat oli küll siis vähe, tehti lihtsalt nalja sell teemal, kes keelab kajastada seda aega nii nägu oli????
kallis Pilleriin, ukski pagan ei tule seda vaatama, aga luban Sinule, kui saad väikse rolli mõnes strippi klubis, isiklikult orgunin kõik kohale...
Nipi, ja kui Sinu peppu ikka mahub strippi klubi uksest sisse, tuleme Sind kah vaatama...

päikest Teile kullakesed
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nipi
Oranz päike
Oranz päike


Liitunud: 6 Apr 2008
Postitusi: 647

PostitusPostitatud: Teis Juul 01, 2008 5:22 pm    Teema: Vasta viitega

kes teie mind vaatama tulete ja kuhu ja miks Shocked
kui peppud pakuvad huvi siis pean tunnistama, et su oma näib siiski vaatamisväärsem, koos lisadega, mida saad endale lubada ja puha, aga
päikest!
jah, päikest võiks rohkem pääle paista lasta Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Teis Juul 01, 2008 10:36 pm    Teema: Vasta viitega

viplala kirjutas:
Külma sõja kontekstis, kas tead. 1982 oli siin teine riik ja poliitiline kaart kogu Euroopas oli väga erinev praegusest ja see laul oli puhtalt poliitiline, täpselt oli teada, et KGB aktiviseerub naiisuguse loo peale.
Kui ma sinu juttu loen, on tunne, nagu oleksid kuskilt teiselt planeedilt Laughing


Olengi teiselt planeedilt - nimelt uue kapitalistliku korra ajastu planeedilt. Selles suhtes tundub vägagi romantiline kuulda, mis siin enne tehti.

Need laulud on ikka mingi täielik irvitamine. Saavutati täius sel alal, et kõik sõnad tähendasid hoopis vastupidist. See on ikka mingi täielik ühiskondliku mõistuse nulli keeramine. Väga peenel niidil kõndimine iseenesest. Aga ma mõtlen, et mingis mõttes on need sõnad ju tänapäeval reaalsuseks saanud. Ühest liidust teise.

Andromeeda:
Võib-olla on botaanika aias sellise asja mängimine tõesti pomm, aga võib-olla koorub siit välja täiesti uus kvaliteet. On ju etendus iseenesest täiesti südamlik ja soe.
Kusjuures mina just arvan, et malevasse mindi just nimelt selleks, et ropendada. Suvi oli nagu oli, aga sügiseks said kõik jälle eeskujulikeks üliõpilasteks tagasi.
Sellest on ka mingi luuletus, mis sündis sügisel, kui malev oli läbi ja kõik olid linnahallis ¹ikkides frakkides:

Malevlase nägu

Sa vaata seda nägu -
on see inimene, silmis hägu.
Sa vaata seda nägu -
on see inimene üldsegi inimese nägu.
Sa vaata seda nägu sügisel,
kui lõppend läbu.
Siis malevlasel ette tuleb
inimese nägu.

Kusjuures see meenutab mulle vägagi meie tänapäeva korporantide mentaliteeti Laughing

Motosummer, kes oled Sina, et võtad endale õiguse kõigi paganate eest kosta? Minu eesmärk on inimesi sellisest suvisest sündmusest teavitada ja veidike ka antud teemal juttu veeretada. Kuna pean seda foorumit endale suht kodufoorumiks, tundsin teatavat vastutust ka siin reklaami teha. Eks iga inimene ikka ise teab ja otsustab, mida oma vaba ajaga ette võtab.
... ja ei tea, mis huvi sul stripiklubis mind just näha on? Pean sind kurvastama: minu puhul kuulub erootika vaid oma mehele Exclamation
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja üles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Teis Juul 01, 2008 10:56 pm    Teema: Vasta viitega

kuule, freya.
sa pole sellest malevaasjast üldse aru saanud.
kes olid paid ja korralikud, need tavaliselt malevasse ei läinud.
sest malevas ei saanud olla KORRALIK LAPS.
malevas pidi olema TÄIEGA TÄISKASVANU: tegema tööd ja nii edasi ja loomulikult siis olid ka need muud täiskasvanuelu küljed kohal.
st mindi sajaga teise kvaliteeti, et olla iseseisesv.
ja võetti mõnuga vastu kõik, mis sellega kaasnes.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Motosummer
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 2 Apr 2008
Postitusi: 793

PostitusPostitatud: Kolm Juul 02, 2008 1:41 am    Teema: Vasta viitega

Kallis Pilleriin, meil kõigil oma funktsioon, Sinul teavitada, minu hoiatada paganaid, see et Sinul mees on tuli minule üllatusena, palju õnne Teile ja lapsi. Omalt poolt üritan teha kõik et ei tunneks ennast siin koduselt, paganatel on naistega kitsas, neid tuleb abistada, ära palun hoia kohta kinni, võiksid mõelda kiriku külastamise peale, Sinu mehele teeks see rõõmu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Kolm Juul 02, 2008 2:58 am    Teema: Vasta viitega

malev oli mingi hipikommuuni ja töörahva kommuuni kummaline ristand

irvitamine ja ports enesehävituslikku pohhuismi oli protest valitseva korra vastu

Praegune süsteem on kavalam, seda võetakse tõsisemalt. Neelatakse alla ja isegi irvitada ei taibata tihti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Reede Juul 25, 2008 12:51 am    Teema: Vasta viitega

KALLID KAASMAALASED!

Täna õhtul on Teil viimane võimalus jälgida ilusas romantilises botaanikaaias EWA Bläkki ning EÜE noorte heitlusi!
Paljud on juba näinud ning kiitnud.
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja üles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Reklaam Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group