Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Ajurakk on sama mis Universum
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Teispoolsuse maailmad.
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Pohlatohlakas
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 5 Aug 2007
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juun 09, 2008 12:36 am    Teema: Ajurakk on sama mis Universum Vasta viitega

Huvitav struktuuride võrdlus:

http://sprott.physics.wisc.edu/pickover/pc/brain-universe.html
_________________
http://www.maavald.ee/hiied/
http://tuhalanoiakaevuleappi.com/
http://www.balticsea.lt/ee
http://www.gopetition.com/petitions/against-the-sale-of-mistrals-to-russia.html
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Esm Juun 09, 2008 2:04 pm    Teema: Vasta viitega

tegelt on inimese kookon universumi minimudel.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Luca.
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 8 Mai 2008
Postitusi: 88
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: Nelj Juun 12, 2008 11:04 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult on kogu organismi rakuehitus sarnane kosmilisele kooslusele. Igas rakus on tuum, mis pöörleb ümber oma telje. Iga tuuma ümber tiirlevad elektronid ning kõik rakud moodustavad terviku. Eranditeks on kristallid, nendel puudub selline kosmiline jada.
_________________
Võitlemas vaenlaste ja sõppradega!
(Crudelis vita esse praedictum de doloris mortis)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wahya
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 11 Veeb 2006
Postitusi: 528

PostitusPostitatud: Reede Juun 13, 2008 2:47 pm    Teema: Vasta viitega

luca sa tume inimene

mis ajast ümber rakutuuma elektronid tiirlevad? või mis krdi terviku need moodustavad? ja see mis sa kristallist sonid on veel kraadi võrra jaburam

kosmiline jada Razz pähhhh
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mel
Arengumaag


Liitunud: 25 Nov 2006
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Reede Juun 13, 2008 7:52 pm    Teema: Vasta viitega

jõhker
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luca.
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 8 Mai 2008
Postitusi: 88
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: Reede Juun 13, 2008 8:16 pm    Teema: Vasta viitega

Wahya, sul on loomulikult õigus. Need ei ole elektronid, vaid kromosomid, mis ümber raku tuuma tiirlevad. Tuum pöörleb ümber oma telje. Ma ei usu, et sa ainurakne oled Shocked Või oled sa äkki amööb või kingloom? Inimeses on rohkem kui 1 rakk, seega rakud moodustuvad terviku. Loomulikult ei hakka ma seletama sulle siin kogu raku süsteemi ja muid osasid. Ja kristall on kristallses olekus apaatne. Temas ei toimu protsesse seega ta ei ole rakkudega seotud.
_________________
Võitlemas vaenlaste ja sõppradega!
(Crudelis vita esse praedictum de doloris mortis)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wahya
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 11 Veeb 2006
Postitusi: 528

PostitusPostitatud: Reede Juun 13, 2008 10:29 pm    Teema: Vasta viitega

Loomulikult on mul õigus Very Happy ja kahjuks pean sinu jaoks ehk uudise tooma sest kromosoomid mitte ei tiirle ümber rakutuuma vaid on rakutuuma sees Razz Kui nüüd edasi minna, siis ainuraksus ei puutu absoluutselt asjasse. Tuuma küsimus on eukarüootsete ja prokarüootsete rakkude erinevuses ja on ka mitmikrakulisi prokarüoote. Ma ei julge küll paed anda kas mõnel rakul tuum pöörleb ümber oma telje aga pigem on see erand sest see keeraks tuksi kõik rakus paiknevad muud organellid.

Äkki ikka saaksid mulle seletada siis "kogu raku süsteemi ja muid osasid" oleks huvitatud/lõbustatud sellest.

Kristalli aluseks on kristallistumine ehk aatomid (jällegi mitte rakud) moodustavad kristallstruktuuri ehk siis võtavad kindla kuju. Kui nüüd võtame lihtsa näite peaaegu kõik metallid on kristallilise struktruuriga, siis me ju teame, metallid reageerivad igasuguste elementidega. Seega ei ütleks mina küll, et kristall ei ole kristalses olekus "apaatne" (apaatne on ka väga hüva sõna veidike ehk kontekstist väljas aga Very Happy) Igapäevane klaas ja kristall näiteks tegelikult ei ole kristallilise struktuuriga Very Happy

Seega ära väga selle raku värgiga pinguta ja alusta sellest, et mis sinu jaoks on kristall.


kas aga inimene on tervik, sellega tegeleb terve see foorum näiteks, seega ma ei oleks väga kindel, et kas inimeses rakud ikka moodustavad terviku ja miks need tervikud nõnda erinevad ja vigased on
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Juun 13, 2008 10:38 pm    Teema: Vasta viitega

wahya, mis su eriala on? Shocked
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Luca.
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 8 Mai 2008
Postitusi: 88
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: Laup Juun 14, 2008 1:09 am    Teema: Vasta viitega

Huvitav, kui meil siin sellised füüsikud/bioloogid on siis miks peab lihtinimene hakkama oma ajurakke ( Razz ) vaevama kosmiliste ja muude süsteemide seletamisega. Aga nö. testi küsimus sulle: Mis sa arvad, paljud siin foorumis ringi liikujatest sinu kirjutisest aru sai? Loomulikult võid sa valgustada meid füüsika imelise maailmaga aga ma arvan et see ei olnud jutu iva. Pakun, et mõtte oli hoopis ühes vanas rahvatarkuses, nimelt öeldi kunagi, et kui sa ( mitte sina isiklikult ) satud kusagile mäe juurde ning võtad selelt mäelt ühe väikese kivi, siis leiad, et see kivi on täpselt sama kujuga nagu see mägi ning tal on mäega veel palju ühist. Ehk siis kuidas looduse struktuurid kopeerivad teineteist. Füüsikat ja keemiat ning bioloogiat ja matemaatikat võiks käsitleda lausa eraldi foorumi osana. Sellest saaks tõeliselt huvitava sektsiooni ebausu ja teaduse ristumise kirjeldamiseks. Sinna võiks lisada ka kaoseteooria, siis oleks asi peaaegu et perfektne. PS. ma pole väitnudgi, et kristallid on rakud, ja klaasi ei saa kuidagi füüsikaliselt käsitleda kristallina. Aga kui sa väidad, et kristall kui mineraal ei ole kristallse struktuuriga, siis olen mina vist millestki valesti aru saanud. Aga kui sa tahad mineraalide kohta õpetust anda, siis lase käia, asi on päris huvitav. Põhikooli 8 klass tuleb meelde!
_________________
Võitlemas vaenlaste ja sõppradega!
(Crudelis vita esse praedictum de doloris mortis)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Juun 14, 2008 1:28 am    Teema: Vasta viitega

hea lisa tavateadusele.

kuna tavateadus ise eitab jumalat, siis on ta kõige madalama astme usund:
ta USUB, et jumalat pole olemas.
ta usub ainult seda, mis on kaalutav ja mõõdetav - hüpoteesidega on ta karm, kuni neid tõestada ei saa.

see näitab, et ta suudab haarata ainult ühte reaalsust.

ristiusk on juba nõks kõrgem - seal on üks jumal olemas.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
mel
Arengumaag


Liitunud: 25 Nov 2006
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Laup Juun 14, 2008 1:47 am    Teema: Vasta viitega

Mul on kool läbi tahab keegi materjaaliõpetuse konspekte?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
viplala
Arengumaag


Liitunud: 19 Juun 2004
Postitusi: 2042
Asukoht: sõawäljal

PostitusPostitatud: Laup Juun 14, 2008 9:19 am    Teema: Vasta viitega

näita
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Laup Juun 14, 2008 11:00 am    Teema: Vasta viitega

Luca. kirjutas:
Huvitav, kui meil siin sellised füüsikud/bioloogid on siis miks peab lihtinimene hakkama oma ajurakke ( Razz ) vaevama kosmiliste ja muude süsteemide seletamisega. Aga nö. testi küsimus sulle: Mis sa arvad, paljud siin foorumis ringi liikujatest sinu kirjutisest aru sai? Loomulikult võid sa valgustada meid füüsika imelise maailmaga aga ma arvan et see ei olnud jutu iva.


Ära oma ignorantsuse põhjal tee põhjalikke üldistusi teiste teadmiste ja arusaamisvõime kohta. Päris paljud kaasajal on gümnaasiumi lõpetanud, ning see oleks piisav, et wayha teksti sisu mõista. Kui lähed heitma ette, et wayhal pole veel enesel material lõpuni selge, (muideks, teadlastel ka pole), või et ta ei oska veel sõnastust kohandada auditooriumile, siis täida enne enese lüngad samades valdkondades.
Lihtinimene tõesti ei pea ajurakke vaevama, eriti mõtlemisega, seepärast nad end erilisena ka tunnevad. Kaks kolmandikku inimestest muideks ei teegi seda, nemad usuvad pimesi ja usaldavad. Lihtsama mõtlemise jaoks on õige kõik see, mis on ja käitub nagu tema ise.
Kui sellised tekstid (nagu wayha oma) sulle liiga koormavad tunduvad, ära loe neid.

haldjanool kirjutas:
hea lisa tavateadusele.

kuna tavateadus ise eitab jumalat, siis on ta kõige madalama astme usund:
ta USUB, et jumalat pole olemas.
ta usub ainult seda, mis on kaalutav ja mõõdetav - hüpoteesidega on ta karm, kuni neid tõestada ei saa.

see näitab, et ta suudab haarata ainult ühte reaalsust.

ristiusk on juba nõks kõrgem - seal on üks jumal olemas.


Veel üks üldistus. Esiteks püütakse siin määratleda, mis mahub "tavateaduse mõiste" piiridesse. "Tavateadus", on jah usk, kuid küllaltki mõtlemisvõimelisele inimesele. Teadus tegeleb siiski ka abstraktsete ja mittemõõdetavate suuruste ja uurimisobjektidega. Teaduse piirid nü metafüüsikaga, on alati olnud väga hägused.

Võiks mainida, et "kõrgem mõistmine", integreerib enesesse kõik "madalamad" ja "tavalised" kogemused, mitte ei eita nende olemasolu ja vajalikkust. Nii eitades, end vaid seeläbi kõrgemaks defineerides, näitad minevikus osaga kinni olemist, ning põhjustad enesele arenguvõimetust.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wahya
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 11 Veeb 2006
Postitusi: 528

PostitusPostitatud: Laup Juun 14, 2008 11:13 am    Teema: Vasta viitega

eriala on selline füüsika-keemia kallakuga keskkonnakaitsja Smile

kuid see, mida ma kribasin peaks olema keskkooli tase. Ma kuulasin huviga neid aineid pluss matemaatika sest mind huvitas väga kuidas ja miks maailm töötab ning see huvitab endiselt ka praegu. Teadus on selline huvitav asi väga inimeslik asi ja tegeleb palju kirjeldamisega. Teadlased o nnagu lapsed ja aina miksitavad. siin rõõmsalt vaidlesime, et mis on üherakne ja hulgirakne ja see oli by default tõde, et rakud eksisteerivad. Kaua aga rakud on eksisteerinud? Teadmine rakkudest paarsada aastat kõigest. Mina pakuks välja pigem sellise ütluse, et enne kui pariisi minema hakkad tuleks nuustakul ära käia (väga meeldis see sinu lause - füüsika imeline maailm).

Aru said minu tekstist ilmselt suurem osa ja siis oleks see veel lihtsam olnud kui ma oleks kasutanud sõnu eel- ja päristuumne.

minul pole täpsustamise vastu midagi sest mulle üldiselt meeldib kui inimesed puusse panevad. Võtame siis järgmise näite - kristall kui mineraal. Pole mina veel kuulnud kristallist kui keemilisest elemendist. Mineraalid koosnevad keemilistest elementidest v nende ühenditest ja pole isiklikult mendelejevi tabelis küll näinud elementi kristall. Seega teen järleduse, et ka põhikooli kaheksas klass oli sinu jaoks liig mis liig. Ootan huvitavaid paljastusi uutest klassidest!

Tegelikult arvan, et sa pead kristallina silmas kvartsi, mis on tõesti mineraal.

Arvan, et ka sellest vanast rahvatarkusest oled sa vildakalt arusaanud st peetakse silmas, et kui oled käinud mäe peal siis sul tekivad selle mäega seosed pärast seda väikest kivi vaadates.

Kaoseteooriast oli siin kah mingi apocalypsemage vms võid lugeda tema saavutustest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Laup Juun 14, 2008 12:16 pm    Teema: Vasta viitega

täiesti puhas teemant peaks olema element, süsinik.
st, kui ta muud ei sisalda, siis on see täiesti puhta elemendi kristall.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Luca.
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 8 Mai 2008
Postitusi: 88
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: Laup Juun 14, 2008 12:29 pm    Teema: Vasta viitega

Sellegipoolest ma loodan, et me ei võistle milleski! Ma ei ole nimelt füüsik, keemik ega matemaatik. Ja ainus millest ma antud teema juures huvitatud olen ongi see vana ütlus.... muide kontrollisin sinu väidet selle kohapealt ja mina leidsin enda seletusele vastava ütluse. Aga neid väljendeid võib olla mitu. Kui keegi tahab siin kirjutatust kellelegi solvangut välja lugeda, siis tundge rõõmu! Arvatavasti ei suuda osa inimesi lihtsalt tunnistada, et 100 % täiuslikust ei saa eksisteerida. Sellegipoolest võiks uue foorumi osa tekitada teaduslikule arutelule.

PS. See arutelu siin on hea näide, kuidas inimese isiklik kujutlus tekitab inimesele vastaseid keda tegelikult ei ole olemas. Minule ei pea sa tõestama, et sa oled tark ja ilus ning mina ei pea sulle tõestama, et olen loll ja kole. Kõik peavad koos eksisteerima.
_________________
Võitlemas vaenlaste ja sõppradega!
(Crudelis vita esse praedictum de doloris mortis)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Laup Juun 14, 2008 2:10 pm    Teema: Vasta viitega

mel kirjutas:
Mul on kool läbi tahab keegi materjaaliõpetuse konspekte?


Kas sul on need arvutis?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luca.
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 8 Mai 2008
Postitusi: 88
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: Laup Juun 14, 2008 4:42 pm    Teema: Vasta viitega

Muide, täiesti minu viga. Kui sa minu esimeses kirjutises asendad sõna rakk sõnaga aatom, siis peaks asi klappima.
_________________
Võitlemas vaenlaste ja sõppradega!
(Crudelis vita esse praedictum de doloris mortis)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Laup Juun 14, 2008 5:12 pm    Teema: Re: Ajurakk on sama mis Universum Vasta viitega

Vaatame siis veel "TEGELIKKUST"

Pohlatohlakas kirjutas:
Huvitav struktuuride võrdlus:
http://sprott.physics.wisc.edu/pickover/pc/brain-universe.html


inimene leidis lihtsalt huvitava teema, jättis ütlemata, kuidas tegelikult on...

haldjanool kirjutas:
tegelt on inimese kookon universumi minimudel.


tuuakse esile hetke parim teooria, ühise töö vili, selgituseks, pakutakse tegelikkuseks.

luca kirjutas:
Tegelikult on kogu organismi rakuehitus sarnane kosmilisele kooslusele


tuuakse esile teine "tegelikkus", mis arvestades kõnelemise järjekorda, peaks midagi lisama eelüteldule. esitatakse aga fraas töötlemata ideest, kaalukuse lisamiseks visatakse letile pudru ja kapsad.

Wahya kirjutas:
luca sa tume inimene


puder polnud söödav...

edasised katsed putru keeta nurjuvad, sest retsepti ei teata, alkeemia õpik kah kadunud.

edasi püütakse lipsata teistele teemadele. olgu, kokkamises ei oldud pädev, aga allveekabes olen ikka sama tugev, no vähemalt sama hea, kui enamus "tõelisi tegijaid".

nüüd pakutakse välja, kuidas ikka tuleb tegelikult käituda, pildudes ohtralt konte igas suunas:
luca kirjutas:
Füüsikat ja keemiat ning bioloogiat ja matemaatikat võiks käsitleda lausa eraldi foorumi osana. Sellest saaks tõeliselt huvitava sektsiooni ebausu ja teaduse ristumise kirjeldamiseks. Sinna võiks lisada ka kaoseteooria, siis oleks asi peaaegu et perfektne. PS. ma pole väitnudgi, et kristallid on rakud, ja klaasi ei saa kuidagi füüsikaliselt käsitleda kristallina. Aga kui sa väidad, et kristall kui mineraal ei ole kristallse struktuuriga, siis olen mina vist millestki valesti aru saanud. Aga kui sa tahad mineraalide kohta õpetust anda, siis lase käia, asi on päris huvitav. Põhikooli 8 klass tuleb meelde!


no saate aru küll, kõik on nii elementaarne, põhikooli tase ju...

Wahya kirjutas:
eriala on selline füüsika-keemia kallakuga keskkonnakaitsja... Ma kuulasin huviga neid aineid pluss matemaatika sest mind huvitas väga kuidas ja miks maailm töötab ning see huvitab endiselt ka praegu....


inimene räägib teemal, mis teda ka muul ajal mõnevõrra huvitab.
omab seega mõningast pädevust, ei kipugi võistlema.

Tsiteerin::
Sellegipoolest ma loodan, et me ei võistle milleski! Ma ei ole nimelt füüsik, keemik ega matemaatik. Ja ainus millest ma antud teema juures huvitatud olen ongi see vana ütlus...


ja edasi oma langevate baaside kindlustamine, emotsionaalne vaht, hämamine.

ainus, millest sa huvitatud oled, on omaenese jutu kuulamine.
sind ei huvita, mis on ütelda teistel, kes oma asja natukenegi teavad. (ka see pole midagi erandlikku).


need kes ei võistle, tavalised küsivad ja kuulavad, mitte ei käi rääkimas, kuidas asjad tegelikult on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luca.
Hall päike
Hall päike


Liitunud: 8 Mai 2008
Postitusi: 88
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: Laup Juun 14, 2008 6:33 pm    Teema: Vasta viitega

Andromeeda, sul on jällegi õigus! Sa oled nii tark ja osav! Peale selle ka ilus ja järjekordselt tark!!! Ja siis sa oled veel kord tark! Ma polegi nii tarka inimest veel kohanud kui sina oled! Olgu tervitatud suur Andromeeda ja tema oskus lugeda kirjutistest seda mida ta ise endale sealt lugeda tahab.
Ainus puudus on eneseimetlemine.
_________________
Võitlemas vaenlaste ja sõppradega!
(Crudelis vita esse praedictum de doloris mortis)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Teispoolsuse maailmad. Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group