Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Teispoolsus, antireaalsus.
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Meid valitsevad jõud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
naine
Kollane päike
Kollane päike


Liitunud: 23 Jan 2007
Postitusi: 735

PostitusPostitatud: Nelj Mai 29, 2008 5:03 am    Teema: Vasta viitega

Yldiselt ma pole veel aru saanud, mida tok tingimuste all m6tleb. Kas palved ja soovid on ka tingimused. Tingimus on ju see, et kui sina nii ei tee v6i ei ole, siis mina ka seda ei tee. Nagu lapsed, aga m6juv6imas m2ng.

Lihtsalt minu teada on asjad, mis yhele sobivad ei pruugi sobida teisele mitte. Lihtsalt teinekord on inimesed erinevad ja ennast kringliks ei pea ju keegi keerama. Kui naine/mees kannatab ka mehe/naine all ja enam ise elada ei saa, siis pole ka asjal m6tet. Mingid kokkulepped ja tingimused on t2iesti normaalsed, kui need m6lemape poolelel sobivad. Ma saan aru, et tingimus armastada on hoopis teine teema, kedagi sundida ei saa ju. Tingimuse all m6tled sa Toki ikka vast seda, et tekitatakse valusat survet oma soovide rahuldamiseks. Keegi teeb seda, mida ei soovi, aga valikuid pole. Samas on tunne, et m6ned inimesed peavad teistele survet avaldama, muidu neid ennast litsutakse laiaks. Mehed muideks on osavad tingimusi esitama. Lihtsalt lollustele alluda on ka loll tegu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Nelj Mai 29, 2008 3:02 pm    Teema: Vasta viitega

tingimus võib olla ka ühepoole: näiteks: ta võiks oma sokid ise ära korjata.
isegi siis kui seda välja ei öelda, isegi ei mõelda, vaid ainult tuntakse.
see on, et teine teeks midagi/oleks kuidagi nii, nagu mina asjast aru saan/tahan.
ja sel ei ole põhjendust, et nii on ju mõistlikum.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Curiosa
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 29, 2008 5:05 pm    Teema: Vasta viitega

ma näen nii seda värki:
tingimuste seadmine, mis on mõttetu ja rumal nii meeste kui naiste puhul, pole mitte tegu, vaid omamoodi eluviis - mõtteviis, mis seab ootused teistele inimestele, et nad vastaksid minu tingimustele või kujutlusele sellest, milline üks inimene (elukaaslane vms) olema peab. näiteks, et mees peab programmeerima või naine peab teenima jpm. aga tingimuste seadmine ei ole selgelt välja käratatud lause: "kuule jobukakk, korista oma sokid mu diivanipadjalt!" see väljendab küll suhtumist, mida pole ka alati tingimata tarvis, kuid tingimusi ei sea. "korista ära raisk, muidu hakkan kiljuma" ei ole kaa tingimuste seadmine, isegi mitte ähvardus, vaid hoiatus enesevalitsemisraskustega inimeselt. sisimas vastu võetud otsus, et kui ta homme ka ei korista, siis ma olen päev otsa vait, on tingimuste seadmine iseendale.
aga allumine on üldse loll tegu. suhtlemine, mis ei ahista, baseerub tolerantsi-, eetika- ja koostöövõimel.
Tagasi üles
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Nelj Mai 29, 2008 11:16 pm    Teema: Vasta viitega

vaata, mees ei või tingimusi seada elule.
st ta peab vastu võtma, mis tuleb, tegema, lahendama ja mitte virisema.
siis on tal jõudu.
naiine ei tohi tingimusi seada mehel, siis on temal jõudu.
aga mees võib tingimusi seada naisele ja naine elule.
st mees peab elult vastu võtma kõik, mis tuleb ja ei pea nõus olema kõigega, mis naine teeb.
naine peab mehelt vastu võtma kõik, mis tuleb ja võib südamest viriseda elu üle.
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Master
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 256
Asukoht: Teekonna keskel

PostitusPostitatud: Nelj Mai 29, 2008 11:27 pm    Teema: Vasta viitega

Väga hea kokkuvõte. Selge ja konkreetne.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Curiosa
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Mai 29, 2008 11:58 pm    Teema: Vasta viitega

Master kirjutas:
Väga hea kokkuvõte. Selge ja konkreetne.


et kohe hea tunne tuli ve Very Happy
Tagasi üles
Curiosa
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 12:10 am    Teema: Vasta viitega

viriseda elu üle võib igaüks. kui mehed julgeks rohkem viriseda, oleks neil ehk vähem maohaavu ja varajasi infarkre. aga virisemisse seestuda, oma virinat uskuma jääda ei maksa küll kellelgi, kes iseennast ei taha ära anda. siinne ideoloogia muidugi meelsasti näeks, et naised seda teeks, sest see ideoloogia on nii räigelt pooluses.
Tagasi üles
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 12:53 am    Teema: Vasta viitega

kuuulge, ma vist sain pihta, mis see tingimuste esitamine on!

Asja tuum on usalduses. Elus tuleb pidevalt ette igasuguseid olukordi, kus tuleb vastu võtta otsuseid, kuidas käituda. Kui nüüd võtta aluseks see, et naine on staatika ja mees dünaamika, on alati nii, et naisel on mingid oma kindlad püsivad loogikad, kuidas olukorda lahendada. Mees aga lahendab olukorra kuidagi sisetunde ajendil. Ta teab alateadlikult, kuidas just selles korras käituda. Vahel on parem ka mitte käituda. (Siin on oluline point ka selles, et meestel on ju parem ruumiline taju.)

Kui nüüd naine hakkab mehele oma jäika tegutsemismudelit peale suruma ja mees tunnetab, et see antud olukorras ei sobi, tekib konflikt, sest meestel on sisemiselt sisse kodeeritud tõrge, mis tekib naisele allumise suhtes. Isegi, kui mees allub, on naine tegelikult õnnetu, kuna ta ei ole siis koos täisväärtusliku mehega, vaid poisikese, alluva lapsega.

Ja mis on veel kõige lõpuks tulemus: mehe poolt välja pakutud käitumine osutub tavaliselt ikka alati õigeks antud olukorras. Tulemus on see, et välja on keerutatud igavene jama, mis oleks võinud olemata olla, kui naine oma loogikat peale ei oleks hakanud pressima. See lõhub mehe ja naise vahelist intiimset ja vahetut sidet tohutult.
Seega, kui naine meest suudab lõpuni usaldada, on tema elu värvikirev, voolav ning kirglik. Ilma usalduseta on aga lollaka peata kana tunne.
_________________
Kes ei oska ulguda, see ei leia oma karja üles!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elleth
Arengumaag


Liitunud: 24 Nov 2006
Postitusi: 1371
Asukoht: kaisus

PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 1:29 am    Teema: Vasta viitega

curiosa, eks sa virise siis pealegi mehe kallal, kui see sulle sobib, kuigi ma ei saa aru miks on vaja kolli mehe asemel valida.
Viimasel ajal on mulle väga pärale jõudnud fakt, et mehed ja naised ideaalis ei kakle, no ei ole nurka mille pealt saaks konflikt tekkida. Kuna hetkel on naised suht kõrini mingit ühiskondliku jura täis topitud siis olemasolev ei luba mehele alluda.
Usalduse küsimusest ei saa aru. Kuidas on võimalik mitte usaldada meest keda armastad? Usaldamatus tekib minu meelest eelduste põhjal, ehk siis naine eeldab/kardab, et mees teeb midagi "mitte sobilikku", mis näitab kohe ka seda, et on juba esitatud kas tingimusi või naine keelab mehele midagi(peab vb meest mingis aspektis omaks?)
_________________
I do not play with dice and I don't believe in coincidences.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Curiosa
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 7:42 am    Teema: Vasta viitega

ja usute siiralt, et poisikestest saavad mehed seeläbi, kui anda neile alluvaid? niske stereotüüp kujunes siinmail vist ärkamisajal Laughing
Tagasi üles
tige_kala
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 8:27 am    Teema: Vasta viitega

eevakompleksi siin topikus hunnikute viisi
Tagasi üles
Curiosa
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 9:42 am    Teema: Vasta viitega

tige_kala kirjutas:
eevakompleksi siin topikus hunnikute viisi


eevade "äratamine" ju eesmärk ongi Laughing
Tagasi üles
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 10:46 am    Teema: Vasta viitega

Elleth kirjutas:
Usalduse küsimusest ei saa aru. Kuidas on võimalik mitte usaldada meest keda armastad?Usaldamatus tekib minu meelest eelduste põhjal, ehk siis naine eeldab/kardab, et mees teeb midagi "mitte sobilikku", mis näitab kohe ka seda, et on juba esitatud kas tingimusi või naine keelab mehele midagi(peab vb meest mingis aspektis omaks?)


usaldamatus teise suhtes tekib alati vähesest eneseusaldusest ehk isiklikust ebakindlusest. selline hirm tekitabki pideva kontrollivajaduse, mis võib areneda sundmõteteni. pidev paanikaosakond. tekib kuna ollakse turul, püütakse armastust ära teenida, olla armastusväärsed, tehes seda samas end ise konkurentsi asetades, võisteldes. tuntakse ja süüdistatakse end sisimas ebapiisavuses.

lühidalt elatakse asjatus võistluses, end väsitades ja kurnates.

tore on, et sina ei saa aru, kuidas on võimalik mitte usaldada oma meest.
kahjuks väga paljudel, võibolla enamusel naistest, ei ole isiklik kogemus nii positiivses äärmuses.
üks naine, ütles kord, et 46-st naisest, kellega ta koos asutuses töötab, ei ole mitte ühtegi, kellel poleks mehe poolseid kõrvalhüppeid. ma ei tea, kui paljud neist 46-st, ise kõrvalhüppeid olid sooritanud.
ilmselt ei ole võimalik siin ütelda, mida need 46 paari tegid õieti-valesti, miks nad on olukorras, nagu nad on. kes on teisel, kes kolmandal ringil.
paljud elavad edasi, kuid põevad.


miks jõutakse usalduse kaotuseni? ma arvan, et enamus naistest, alustab vähegi "normaalse stardi puhul" usaldamisega, kuid eks nende kogemus, mida nad nimetavad selleks, mida nad omadelt meestelt "tagasi saavad" (jah, näe nad ikka ootavad midagi tagasi) teeb neile lõpuks liiga palju haiget. ja nii nad sageli istuvad kodudes ja nutavad, või halavad sõbrannade juures, kes neid "mõistavad". ja mõned mehed teavad seda, teised mitte. mõned ei oota, lähevad paremaid jahimaid otsima, sageli otsides, kuni väsivad. mõned lähevad remonti, mõned tapavad end (eriti nooremas eas), mõned leiavad tee mõnesse egregorisse, mõned loobuvad.

kas põhjuseks on pelgalt isiklik ebakindlus, domineeriv naisliinis päranduv õpetus, et kõik mehed on sead, või miski muu?

minu arvates, inimesed, nii naised kui mehed, ei väärtusta inimesi, kellega nad koos elavad. kõike mis on, ei võeta vastu tänuga, vaid nõutakse vastastikku ja peetakse seda millekski enesestmõistetavaks. mõned lihtsalt arenevad väga erinevas tempos, kaaslast aga järele oodata ei mallata, sest iseend peetakse paremaks. lubatakse end sinna ja tänna, ning kaineks saadakse alles lõhkiste künade ees. kord juba kõrbenutena, on aga kibestus südames ja usaldus väga raske tekkima.

seepärast, on väga oluline vaadata, kellele naine kingib oma südame esimesel korral. ja sama oluline on mehel valida, kellele oma toetus anda.

inimestel aga, võime teha sugu, avaldub niivõrd palju varem, kui kõik muud koos eksisteerimiseks vajalikud eeldused.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Curiosa
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 10:58 am    Teema: Vasta viitega

[quote="Andromeeda"]
Elleth kirjutas:


kas põhjuseks on pelgalt isiklik ebakindlus, domineeriv naisliinis päranduv õpetus, et kõik mehed on sead, või miski muu?



kas naisliinis pärandub TEGELIKULT selline õpetus, või on see "kõik mehed on sead" hoopis protestimarss, mis TULENEB tegelikult päranduvast õpetusest? protestile vaatamata põeb naiste kollektiivne valukeha seda õpetust edasi - ja kannab ka põlvest põlve edasi ja seda toetab ka meespoolus, pmst sama õpetusega, mida jagatakse siingi: naine peab meest teenima. emad paremal juhul tunnevad oma tütardele kaasa, kuid avaldavad samas ka oma saladuse: "kaval naine teeb nii nagu mees tahab ja on vaikimisi kaelaks, mis pöörab pead". hea pole sellest ei naisel ega ka mehel
Tagasi üles
Elleth
Arengumaag


Liitunud: 24 Nov 2006
Postitusi: 1371
Asukoht: kaisus

PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 11:09 am    Teema: Vasta viitega

Curiosa kirjutas:
ja usute siiralt, et poisikestest saavad mehed seeläbi, kui anda neile alluvaid? niske stereotüüp kujunes siinmail vist ärkamisajal Laughing

poisikesed saavad ennem meesteks kui naine tuleb, minu meelest.

Andromeeda kirjutas:
usaldamatus teise suhtes tekib alati vähesest eneseusaldusest ehk isiklikust ebakindlusest. selline hirm tekitabki pideva kontrollivajaduse, mis võib areneda sundmõteteni. pidev paanikaosakond. tekib kuna ollakse turul, püütakse armastust ära teenida, olla armastusväärsed, tehes seda samas end ise konkurentsi asetades, võisteldes. tuntakse ja süüdistatakse end sisimas ebapiisavuses.

see näide tegelikult ei ütle mitte midagi
_________________
I do not play with dice and I don't believe in coincidences.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 11:10 am    Teema: Vasta viitega

Curiosa kirjutas:
emad paremal juhul tunnevad oma tütardele kaasa, kuid avaldavad samas ka oma saladuse: "kaval naine teeb nii nagu mees tahab ja on vaikimisi kaelaks, mis pöörab pead". hea pole sellest ei naisel ega ka mehel


teadmatu mees, võib end omas teadmatuses isegi hästi tunda. (sitt hakkab olla alles siis, kui teada saab). naine ei ole rahul.

kaval mees, võib kavalast naisest teadlik olla, ning teha nägu, et kaval naine saab pead pöörata, sinnamaani, kus see kavala mehe mugavust ei riku.

vastastikkune kavaldamine, tõesti ei tee ilmselt õnnelikuks.

asjata pole üteldud: "inimene, ometi pole siirust, avameelsust, ma ei tea mida sellisega teha."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 11:14 am    Teema: Vasta viitega

Elleth kirjutas:

see näide tegelikult ei ütle mitte midagi


see polnud näide, vaid protsessi kirjeldus, mis ei ole sinu kogemus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elleth
Arengumaag


Liitunud: 24 Nov 2006
Postitusi: 1371
Asukoht: kaisus

PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 11:16 am    Teema: Vasta viitega

Andromeeda kirjutas:
Elleth kirjutas:

see näide tegelikult ei ütle mitte midagi


see polnud näide, vaid protsessi kirjeldus, mis ei ole sinu kogemus.

seda sa ei tea
_________________
I do not play with dice and I don't believe in coincidences.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Andromeeda
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 2 Jan 2006
Postitusi: 1397

PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 11:21 am    Teema: Vasta viitega

ja sina tead, mida mina tean, mida mitte? Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Curiosa
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 12:27 pm    Teema: Vasta viitega

Elleth kirjutas:
Curiosa kirjutas:
ja usute siiralt, et poisikestest saavad mehed seeläbi, kui anda neile alluvaid? niske stereotüüp kujunes siinmail vist ärkamisajal Laughing

poisikesed saavad ennem meesteks kui naine tuleb, minu meelest.

Andromeeda kirjutas:
usaldamatus teise suhtes tekib alati vähesest eneseusaldusest ehk isiklikust ebakindlusest. selline hirm tekitabki pideva kontrollivajaduse, mis võib areneda sundmõteteni. pidev paanikaosakond. tekib kuna ollakse turul, püütakse armastust ära teenida, olla armastusväärsed, tehes seda samas end ise konkurentsi asetades, võisteldes. tuntakse ja süüdistatakse end sisimas ebapiisavuses.

see näide tegelikult ei ütle mitte midagi


see näide ütleb tegelikult vat et peamise äragi, aga jah, taipamine eeldab pisukest elukogemust - naiseks saamist vms Laughing a keppi teevad ka poisid ja tüdrukud, poisid ja naised, tüdrukud ja mehed - korraga ja kordamööda Wink
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Meid valitsevad jõud Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group