Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

2. Tasand. Emotsioonid.
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
akk
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 29 Dets 2004
Postitusi: 6324

PostitusPostitatud: Reede Dets 29, 2006 6:21 pm    Teema: Vasta viitega

Päiksekiirel lasti siisminna isikuomaduste pärast ja ka ametialased oskused jätsid soovida, ei tundnud programmi mida oleks pidanud tundma. Kõik sekretärid peavad programme oskama, see on elementaarne. Kindlasti oli vaja mingil alg või kesktasemel natuke asja tunda. Aga kuna inimene oli üliemotsionaalne, siis sellist on väga raske õpetada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tokroda
Alfaisane


Liitunud: 22 Dets 2003
Postitusi: 8583
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 29, 2006 6:21 pm    Teema: Vasta viitega

Muideks kõik on võimalik.
Tuleb vajutada õigeid nuppe.
ka omanikku saab lahti lasta.
_________________
Inimene ei ole arenenud ahvist vaid neegrist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
päikse kiir



Liitunud: 30 Nov 2004
Postitusi: 5
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 13, 2007 12:27 am    Teema: emotsioonidest aasta hiljem Vasta viitega

tagantjärele mõeldes tänan end taevani, et sealt ära läksin. miski selles ettevõttes muutis mind üli emotsionaalseks. hakkasin lausa oma eriala vihkama. nüüd enam mitte Smile . kui tunnen, et emotsioonid hakkavad võimust võtma sinu üle, siis on midagi mäda. ja oligi. mina ei sobinud sinna ettevõttesse ja sealne juhtkond ei sobinud minu vaadetega. igaasja kohta pidi aru andma ja end tõestama. lõpuks see sööb sinu kui isiku nagu ära. ja oledki varsti inimvare kui ennast ei kuula õigel ajal. kõik, kes sealt on läinud minema on hetkel headel kohtadel ja omadega rahul. ja eks see tõesti vastab tõele, et kala hakkab mädanema peast. juhtkond, kes juhib töötajaid ainult oma toast ja ei suhtle töötajatega eriti, siis ei saagi sealt midagi loota. paljud selle ettevõtte töötajad võibolla vaidleksid vastu mulle, ma ei tea mis se oli, aga kui olin töö- intervjuul firmasse kandideerides, siis kiire sisehääl, et ma ei sobi siia. ma loll ei kuulanud ennast. ja juhti vaadates tajusin või tundsin, et ta ei ole juht. ta ei sobi juhiks, juhtima inimesi. kes on hea spetsialist, ei pruugi olla hea ettevõtte juht. minu ja paljude teiste kaastöötajate pealt sai see väide kinnitust. ja see väide sai ka kinnitust, et iga halb samm viib sind lähemale paremale. hetkel töötan kunstiakadeemias õppesekretärina ja olen üli rahul. akadeemiline õhkkond on hoopis teine tera. harib ka sind ennast. nüüd mõistan miks inimesed töötavad ja on töötanud 40-50 aastat samas asutuses. kunstis on midagi sellist, kus saad olla selline nagu tahad. keegi ei vaata su peale viltu, kui oled selline nagu sa oled. ja see on nagu vabastav tunne, mida ei tundnud erasektoris töötades. sry. tuli pikk jutt. kuid tundsin et pean ära rääkima. ei tea isegi miks Cool
_________________
elu on ilus...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Tige tihane
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 13 Veeb 2007
Postitusi: 1583

PostitusPostitatud: Nelj Dets 13, 2007 8:09 pm    Teema: Re: emotsioonidest aasta hiljem Vasta viitega

päikse kiir kirjutas:
tagantjärele mõeldes tänan end taevani, et sealt ära läksin. miski selles ettevõttes muutis mind üli emotsionaalseks. hakkasin lausa oma eriala vihkama. nüüd enam mitte Smile . kui tunnen, et emotsioonid hakkavad võimust võtma sinu üle, siis on midagi mäda. ja oligi. mina ei sobinud sinna ettevõttesse ja sealne juhtkond ei sobinud minu vaadetega. igaasja kohta pidi aru andma ja end tõestama. lõpuks see sööb sinu kui isiku nagu ära. ja oledki varsti inimvare kui ennast ei kuula õigel ajal. kõik, kes sealt on läinud minema on hetkel headel kohtadel ja omadega rahul. ja eks see tõesti vastab tõele, et kala hakkab mädanema peast. juhtkond, kes juhib töötajaid ainult oma toast ja ei suhtle töötajatega eriti, siis ei saagi sealt midagi loota. paljud selle ettevõtte töötajad võibolla vaidleksid vastu mulle, ma ei tea mis se oli, aga kui olin töö- intervjuul firmasse kandideerides, siis kiire sisehääl, et ma ei sobi siia. ma loll ei kuulanud ennast. ja juhti vaadates tajusin või tundsin, et ta ei ole juht. ta ei sobi juhiks, juhtima inimesi. kes on hea spetsialist, ei pruugi olla hea ettevõtte juht. minu ja paljude teiste kaastöötajate pealt sai see väide kinnitust. ja see väide sai ka kinnitust, et iga halb samm viib sind lähemale paremale. hetkel töötan kunstiakadeemias õppesekretärina ja olen üli rahul. akadeemiline õhkkond on hoopis teine tera. harib ka sind ennast. nüüd mõistan miks inimesed töötavad ja on töötanud 40-50 aastat samas asutuses. kunstis on midagi sellist, kus saad olla selline nagu tahad. keegi ei vaata su peale viltu, kui oled selline nagu sa oled. ja see on nagu vabastav tunne, mida ei tundnud erasektoris töötades. sry. tuli pikk jutt. kuid tundsin et pean ära rääkima. ei tea isegi miks Cool

Mis eelmise firma nimi oli, kui see saladus ei ole?
See on lihtsalt nii naljakas, et ma just tulin firmakoolituselt ja mõned su laused olid tund aega tagasi ühe meie bossi suus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Nelj Dets 13, 2007 8:33 pm    Teema: Vasta viitega

jajaa, need on need tüüplaused, mida igal tänapäeva juhtidekoolitustel ja kogu selle raamatuvirna seest, mis kirjutatud juhtimisest, leida võib: ..."Kala hakkab mädanema peast"..., ...spetsialist ei pruugi sobida juhiks"..., ...tuleb luua sobiv keskkond..., ...tegeleda töötajate vahelise mikrokliimaga...

...ja ikka veel on nii, et võimul on mingid jobud, kes suruvad võimekate potentsiaali alla, peedistavad ning ei paranda lihtsaid asju, mida oleks võimalik kerge vaevaga paremaks muuta.

Üks õppejõud rääkis loengus nii: organisatsioonis on kolme liiki inimesi. Ühed (tavaliselt kõige vähem tasuvatel ja madalamatel positsioonidel), kes ei tea ega hooli, mis organisatsioonis toimub, mis on organisatsiooni eesmärk. Teised on need, kes on teavad täpselt, mis toimub ja aitavad kogu jõust sellele arendavalt kaasa. Ja kolmandad (neid on tihti juhtide hulgas) on need, kes teavad küll, mis toimub, mis on organisatsiooni missioon, aga teevad kõik, et midagi ei muutuks, et kõik säiliks nii nagu on. Tavaliselt on nende eesmärk säilitada oma võim ning positsioon.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tuuletooja
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 22 Juul 2007
Postitusi: 387

PostitusPostitatud: Nelj Dets 13, 2007 8:38 pm    Teema: Vasta viitega

ehk siis asi hakkab sellest
meil on pooluslik maailma.. ühtesid kotib, teisi ei koti.. ja nagu selgelt näha siis antud juhul pole sel mingit vahet.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tuuletooja
Pruun päike
Pruun päike


Liitunud: 22 Juul 2007
Postitusi: 387

PostitusPostitatud: Nelj Dets 13, 2007 8:40 pm    Teema: Vasta viitega

punane seadus.. alati on mõlemad pooled olemas
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Pilleriin
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 4 Märts 2006
Postitusi: 540
Asukoht: sügaval pimedas laanes

PostitusPostitatud: Nelj Dets 13, 2007 8:50 pm    Teema: Vasta viitega

Selle pooluste teema juures on just see lahe, et alati peab olema konflikt, teineteisele vastanduvad vaated. Kui üks pool võtab üle teise poole vaated, siis konflikt lakkab ja see olemasolev muutub nähtamatuks, mõttetuks, jõuetuks. Seega just konflikt paneb asja särama ja teised hakkavad seda nägema. Kui tahta millelegi jõudu taha panna, on vaja otsida talle vääriline vastane. Konfliktist on saanud funktsioon.

Siin ongi see nali, et minu jaoks ei vastandu, vaid täiendavad teineteist funktsionalism ja konflikti paradigma ja siit saab arendada lõbusa mõttemängu edasi selle kohta, millal olla funktsionalist, millal konfliktil seiseva maailmakorralduse pooldaja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Tokroda vanad teooriad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group