Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Tõetruult põrgust
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Põrgu
tähendab ülekohtuste karistamist igavese põlemise läbi nn põrgukatlas
8%
 8%  [ 3 ]
tähendab ülekohtuste igavest surma läbi tulega hävitamise
5%
 5%  [ 2 ]
on müüt mille kristlased on välja mõelnud, et kergeusklikke eksitada
29%
 29%  [ 10 ]
on mu elu praegu
5%
 5%  [ 2 ]
tähendus mind ei huvita, isegi ei tea, miks ma selle teema avasin
2%
 2%  [ 1 ]
on midagi muud, kui antud valikvastused
47%
 47%  [ 16 ]
Kokku Hääli : 34

Autor Teade
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Reede Nov 16, 2007 2:23 pm    Teema: Vasta viitega

Marge kirjutas:
sugulusliini jätkab Sett jah...

vut-vut. Kaini-Aabeli narratiivi mittesobivust piibli üldisesse tegevuse/aja liini peaks näitama seegi seik piiblist, et "ta läks ida poole ja võttis sealt endale naisi ja sünnitas lapsi ja..." blä-blä-blä edasi. kust kurat need naised sinna ida poole said, kui aadam ja eeva olevat sel ajal olnud üldse nigu esimesed inimesed Maa peal?? paaritus seal ahvidega vä?? või oli aadamal ja eeval varasemaid järglasi, kellest pühakiri kramplikult keeldub rääkimast?? ehkki väidab ennast olevat 'maailma võimu tõe' ((c) Kiple).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
haldjanool
Arengumaag


Liitunud: 17 Märts 2005
Postitusi: 5797
Asukoht: goriolisi tuules

PostitusPostitatud: Reede Nov 16, 2007 2:32 pm    Teema: Vasta viitega

ise sünnitas või? mehena???????
_________________
just before the darkness...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Reede Nov 16, 2007 3:30 pm    Teema: Vasta viitega

haldjanool kirjutas:
ise sünnitas või?
justjust, küllap siis ise. sest on ju kirjutatud: "Kui sa ei pea hoolsasti kõiki selle Seaduse sõnu, mis sellesse raamatusse on kirjutatud, et sa kardaksid seda aulist ja kardetavat nime, Issandat, oma Jumalat, siis teeb Issand erakordseks sinu nuhtlused ja sinu järglaste nuhtlused, suured ja kestvad nuhtlused, pahad ja kestvad nuhtlused." 5Ms 28:58 ja 59
siin tekib muidugi "väike" vastuolu geneetikaga: täielik pärilikkuse matriits on ainult naistel, s.t. eriolukordades on naine võimeline sünnitama ilma meesterahva ligiolekuta, aga mees ei ole teps mitte...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Reede Nov 16, 2007 3:57 pm    Teema: Vasta viitega

Marge kirjutas:
Haldjamees kirjutas:

...Okei, sa ei suuda ära selgitada, miks ikkagi jumal ei hävita kurjust eos, ...


seletasin, kuid võin korrata...tõeline headus saab küpseks kurjuse keskel.


Näita palun Piiblis vastav koht, mis seda räägib. Yks@ mainis erakirjas mulle vastupidist - et kurjus kipub ikka head võitma ja seetõttu on mõttekam kurjast nii kaugele hoiduda kui vähegi annab. Pagan, unustasin vastuses temalt küsida, et äkki ta saaks ka oma jutule viitava piiblikoha ära näidata... äkki ta loeb siin ja saab mu küssale vastuse anda.

Mis reaalsesse ellu puutub, siis Yks@´i jutt kehtib siin tõesti rohkem. Head olendid kas tapetakse, sunnitakse põgenema või nakatatakse kurjusega, vastu pidada suudavad selles rünnakus võibolla vaid ülivähesed, kui üldse...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Mountain
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Nov 16, 2007 4:10 pm    Teema: Vasta viitega

Haldjamees kirjutas:
Head olendid kas tapetakse, sunnitakse põgenema või nakatatakse kurjusega, vastu pidada suudavad selles rünnakus võibolla vaid ülivähesed, kui üldse...


Ja alati on süüdi teised, pealegi kui ma ikka otsustan jalgrattaga rekkat rammima minna teadmatuses, et mis see rekka endast kujutab, siis on ikka rekkajuht süüdi kui ma surma saan rataste all. Oma suutmatuses on alati teised süüdi ju Very Happy
Tagasi üles
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Reede Nov 16, 2007 4:15 pm    Teema: Vasta viitega

Mountain kirjutas:
Haldjamees kirjutas:
Head olendid kas tapetakse, sunnitakse põgenema või nakatatakse kurjusega, vastu pidada suudavad selles rünnakus võibolla vaid ülivähesed, kui üldse...


Ja alati on süüdi teised, pealegi kui ma ikka otsustan jalgrattaga rekkat rammima minna teadmatuses, et mis see rekka endast kujutab, siis on ikka rekkajuht süüdi kui ma surma saan rataste all. Oma suutmatuses on alati teised süüdi ju Very Happy


Sa tahtsid sellega öelda, et mõni n.ö. lööb jalaga mingit kera, arvates, et see on lihtsalt herilasepesa ega tea, et see on tegelikult pomm, kuna pole enne seda kera püüdnud põhjalikumalt vaadelda - ja siis süüdistab lambist, et "kes see kurat pommi herilasepesaks maskeeris"? Jah, juhtub ka selliseid asju.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Laup Nov 17, 2007 7:15 pm    Teema: tõetruult Vasta viitega

Põrgu: on midagi muud, kui antud valikvastused

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Kolm Nov 21, 2007 7:07 pm    Teema: Vasta viitega

Njah, Parawebi vandenõude teemat uurides avastasin, et keegi kahtlustas ka Aabramit selles, milles me Sett´i kahtlustame Smile

Tsiteerin::
4Ja vaata, temale tuli Issanda sõna, kes ütles: "Tema ei ole sinu
pärija, vaid see, kes tuleb välja su oma ihust, on su pärija."

No mida see ometi tähendama peaks? Abram hakkab sünnitama?


Vastav koht piibel.netis


Jah, ühelt poolt - seda võib tõlgendada ikka nii, et Aabram saadab oma spermatosoidid mõne naise kehasse... aga samas võib seda ka nii vaadata, et Aabram ise sünnitab Confused
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Roltsick
Infoparasiit


Liitunud: 5 Veeb 2005
Postitusi: 909

PostitusPostitatud: Kolm Nov 21, 2007 8:01 pm    Teema: Vasta viitega

kle kapten. tule ajupesule.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hall kass
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Nov 2005
Postitusi: 1678

PostitusPostitatud: Reede Nov 23, 2007 10:54 am    Teema: Vasta viitega

Marge kirjutas:

Igaüks teeb oma valikuid, ja niipalju kui minu ajunatuke suudab Jumala tarkust,headust ja ettenägevust haarata, siis minu valik on- olla selle Kellegi Teise, endast targema juhtida.


Aga lõppude lõpuks - miks, kuradi kurat küll, sa siis tuled seda värki meile pähe määrima, kui ometi tead, et siin ei ole neid, kes sellega kaasa läheksid? Kas Eesti Kristlikus Foorumis pole sul enam sõpru või Very Happy Või oled sa üks pisike masohhist, kellele meeldib oma usu pärast mööda pead saada - oh sind küll, ma arvan siiski, et sul on tervislikum nautida kristlikus foorumis omasuguste respekti kui siin aina mööda kaalikat saada Cool

Aga see on ilmselt see soov teistega manipuleerida "päästmise" sildi all... tean, olen ka ise selle küüsis olnud ja kristlikus foorumis ning kogudustes selletõttu usuteemalisi vaidlusi algatanud. Ja samal põhjusel mulisevad meil siin Yks@ ja Marge.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Nov 23, 2007 11:28 am    Teema: Vasta viitega

No teema on ju 6 lehte pikk. Ma mõtlen, et küllap siis kaasaminejaid ikka on ju Laughing
Tagasi üles
HellBoy



Liitunud: 24 Nov 2007
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: Nelj Dets 06, 2007 9:20 pm    Teema: Vasta viitega

Põrgu on kodu ja elu ja valu meie kõigi jaoks
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
lola
Arengumaag


Liitunud: 20 Nov 2006
Postitusi: 477

PostitusPostitatud: Reede Dets 07, 2007 2:58 am    Teema: Vasta viitega

HellBoy kirjutas:
Põrgu on kodu ja elu ja valu meie kõigi jaoks


miks valu?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Usundid Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group