Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Saatuse 3 sfääri
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Bossi nurgake
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Itika
Heleroheline päike
Heleroheline päike


Liitunud: 13 Mai 2004
Postitusi: 810

PostitusPostitatud: Esm Okt 30, 2006 6:33 am    Teema: Vasta viitega

yks@ kirjutas:
aga sina vajad inimkuju ju. Jumal, kui Looja, peaks olemas olema igavesest ajast igavesti. Sinu puhul seda väita ei saa.
Kas on sul mingid ¹ansid Universumi loomiseks?


Üks väikene vaheküsimus siiski (rohkem nagu arusaamatus) - kuidas sa defineerid oma selles väites esitatud sõnu "jumal kui Looja"? Julgen eeldada, et juttu pole juutide erajumalast ega ka Päikesesüsteemi süseräänist, keda Egiptuses nimetati nimega Ra. Juhul, kui peaks ilmnema, et räägid kogu universumisüsteemi (ka selle füüsilisele inimsilmale momendil nähtamatu poole) loojast, siis ei peaks ju üldse probleemi tekkima - kõik tuleneb ühest allikast, jumal sisaldub kõiges ning inimesel on vägagi reaalsed ¹ansid uu(t)e universumi(te) loomiseks seisundis, mis erineb küll inimkujust, kuid ei eira/kustuta inimseks olemise olemust. Või on kõik hoopiski teisiti? Ehk teisiti küsides - mis me siis siin praegu teeme muud kui kaasloome Universumit?
_________________
Must Kaardivägi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
yks@
Sinine päike
Sinine päike


Liitunud: 2 Sept 2006
Postitusi: 954

PostitusPostitatud: Püh Nov 05, 2006 9:06 pm    Teema: Vasta viitega

Itika kirjutas:

Julgen eeldada, et juttu pole juutide erajumalast...

millest on kujunenud arusaam, et juutidel on oma Jumal ja teistel oma....?
Tsiteerin::
Juhul, kui peaks ilmnema, et räägid kogu universumisüsteemi (ka selle füüsilisele inimsilmale momendil nähtamatu poole) loojast, siis ei peaks ju üldse probleemi tekkima - kõik tuleneb ühest allikast, jumal sisaldub kõiges ning inimesel on vägagi reaalsed ¹ansid uu(t)e universumi(te) loomiseks seisundis, mis erineb küll inimkujust, kuid ei eira/kustuta inimseks olemise olemust. Või on kõik hoopiski teisiti?

ma arvan, et siiski on tõesti natuke asi teisiti. Jumal küll põhjustab millegi-kellegi olemist, aga Ta ei sisaldu kõiges. Loodu eksisteerib Jumalast, ehk siis Loojast eraldi. Looja ei pea olema loodud olendite või mateeria kõrval ega sees. Inimesel on oma, vaba mõtlemine ja enda elu kujundamise võimalus sõltub samuti temast endast. Vähemalt mitte Loojast. Looja on andnud osa oma elujõust inimesele, et too üldse eksisteerida saaks. Kui inimene sureb, siis lahkub see "elujõud" Looja juurde tagasi. Seega on Looja võimeline looma sedasama inimest uuesti.
Tsiteerin::
Ehk teisiti küsides - mis me siis siin praegu teeme muud kui kaasloome Universumit?

Ei, Universum on juba loodud ja see toimib ka meist sõltumata. See mis me siin teeme, on vaid arutelu selle üle kes on Looja ja mida ta meilt nõuab...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
boss
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 5 Apr 2006
Postitusi: 2170

PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2007 2:00 pm    Teema: Re: Saatuse 3 sfääri Vasta viitega

boss kirjutas:
Saatuse kolm sfääri.

Esimesene sfäär on meie füüsiline keha, selle annab meile planeet Maa kasutada teatava aja. Selleks et seda kasutada teeb iga üks meist diili planeedi Maaga, andes ennast tema kasutusse. Kuna ollakse maa kontrolli all, siis Maa kontrollib ka seda kaua sa tema käsutuses oled.Ehk siis sinu füüsilise keha saatus on paika pandud.


Teine sfäär on meie vaimne keha. Selle me tegelikult anname pandiks keha eest. Kui me veame Maad alt, siis jääme vaimsest kehast ilma.Mida see tähendab? See tähendab seda, et meil kaob side hinge ja keha vahel. Ehk siis peale surma, ei saa me enam tagasi pöörduda planeedile Maa, sest ta ei anna enam keha meile kasutada.Nüüd vaimse keha saatus on pooleldi määratletud. See oleneb keha ja hinge vahelisest koostööst.

Kolmas sfäär on hingeline sfäär. Kui tehakse diil ja saadakse keha, siis hing jagatakse tükkideks. Pooled juppid on Maa peal ja pooled universiumi erinevates punktides.See on vajalik selleks et hing saaks areneda.Peale surma klopsitakse hing jälle kokku. Iga jupike mis oli Maa
peal võtab kaasa uut infot, selle abil täieneb hing.
Nüüd iga hinge osake on oma vahel ühenduses. Kuid eksisteerivad eraldi. Mida see tähendab? See tähendab, et iga hinge osake teeb ise valiku, millised omadused(igal hinge osal oma aspekt) ta omandab.

Hingel puudub saatus. Hingel puudub ka vanus, erinevalt nt füüsilisest kehas.
Ma julgeks väita et iga inimene, see milline ta on, sõltub hingest.
Hingel on ka ainukesena sissepääs saatuse tuumale, sest ta on ainukesena sõltumatu.
Saatuse tuum on alasüsteem, kogu universiumi süsteemist.
Nüüd mida tähendab sissepääs saatuse tuumale? See tähendab võimalust muuta saatust.
PS:Kui muudate enda saatust, siis muudate automaatselt ka teiste saatust.


No krt ma ei saa nüüd aru.
Kas mina olen loll või teie?
Lugesin praegu oma seda postitust ja mis ma avastasin- no ikka täielik sisutu illusioone pask.
Kuid mis ma avastasin- rahvalt tuli juttu kui palju.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wahya
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 11 Veeb 2006
Postitusi: 528

PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2007 2:10 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Millal 'MaOlen' ära läheb või kus ta otsa saab? Kuni kasvõi üksainus inimene maamunal väidab, et see 'MaOlen' on olems - seni ta ongi. Otsa saab ta seal, kuhu sa enam teda kaasa ei võta.


Kuidas siis selle puuga on, mis maha kukub kui kedagi kuulmas pole? Kas ta kukkumine häält teeb?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2007 9:28 pm    Teema: Vasta viitega

Mis sellega olema peab?
Tagasi üles
Dmitri Petrjakov
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2007 9:53 pm    Teema: Vasta viitega

Küsimuste produtseeria Krissu...
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Mountain
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2007 10:25 pm    Teema: Vasta viitega

Äärmiselt osav võte tegelikult võtta kogu universumi jõud ja kujustada ta oma jumalaks ning selle najal öelda, kuidas peab elama. Kristlaste jumal on füüsikute universum kirjelduste järgi, vot kahtlaseks jääb, et kuidas kristlased universumit nii hästi mõistavad ja teavad, mis tegelikult on.
Tagasi üles
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2007 10:40 pm    Teema: Vasta viitega

Vaata Dima - Wahya post oli tsitaat minu postist.
Ma nimelt tahan teada, et mis talle arusaamatuks jäi.

Lihtsaim viis on küsida.
Ma tean, et see on budistile kahtlase väärtusega lähenemine ning vaevalt sa seda mõistad. Aga lubada mulle seda lõbu ehk saad ometi...
Tagasi üles
Dmitri Petrjakov
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 31, 2007 10:56 pm    Teema: Vasta viitega

OMMANIPADMEHUM !
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Wahya
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 11 Veeb 2006
Postitusi: 528

PostitusPostitatud: Nelj Nov 01, 2007 9:08 am    Teema: Vasta viitega

Ma nüüd pirtsutan jälle oma valguse ära põlgamise pärast. Sa lihtsalt kirjeldasid täpselt seda puu juhtu. Naersin selle üle, et sina oled selle seni lahendamata ülesande ära lahendanud - st puu ei tee kukkudes häält kui kedagi kuulmas pole.

Nüüd uuriks veel. kas sa eitamisega ka mitte seda endaga kaasa ei vea?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Nov 01, 2007 1:33 pm    Teema: Vasta viitega

Dmitri Petrjakov kirjutas:
OMMANIPADMEHUM !


Dima, sa ju tead, et ma ei saa vene keelest aru palju.
Seda sõna ma näiteks ei tunne - olen küll näinud ennem (siin foorumis) aga ei tunne mitte.
Tagasi üles
Rasus
Valge päike
Valge päike


Liitunud: 25 Okt 2007
Postitusi: 37

PostitusPostitatud: Nelj Nov 01, 2007 1:38 pm    Teema: Vasta viitega

Krissu kirjutas:
Dmitri Petrjakov kirjutas:
OMMANIPADMEHUM !


Dima, sa ju tead, et ma ei saa vene keelest aru palju.
Seda sõna ma näiteks ei tunne - olen küll näinud ennem (siin foorumis) aga ei tunne mitte.


see ei ole vene keel, see peaks olema osa ühest mantrast
_________________
Ära alahinda oma võimeid;)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Nov 01, 2007 1:47 pm    Teema: Vasta viitega

Wahya kirjutas:
Ma nüüd pirtsutan jälle oma valguse ära põlgamise pärast. Sa lihtsalt kirjeldasid täpselt seda puu juhtu. Naersin selle üle, et sina oled selle seni lahendamata ülesande ära lahendanud - st puu ei tee kukkudes häält kui kedagi kuulmas pole.

Nüüd uuriks veel. kas sa eitamisega ka mitte seda endaga kaasa ei vea?


Et eitada, siis peaks juba olema kuuld. Või näind.
Et maha jätta, selleks ei pea eitama. Aga eitamine on muidugi lihtsam.
Tagasi üles
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Nelj Nov 01, 2007 1:47 pm    Teema: Vasta viitega

Rasus kirjutas:
Krissu kirjutas:
Dmitri Petrjakov kirjutas:
OMMANIPADMEHUM !


Dima, sa ju tead, et ma ei saa vene keelest aru palju.
Seda sõna ma näiteks ei tunne - olen küll näinud ennem (siin foorumis) aga ei tunne mitte.


see ei ole vene keel, see peaks olema osa ühest mantrast


Mida Dima manab?
Tagasi üles
Dmitri Petrjakov
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 01, 2007 1:58 pm    Teema: Vasta viitega

O-o-o-o!!! Aare looootuselille päääääl!!! HUMMM (sellel tõlge puudub)!!!
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Dmitri Petrjakov
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 01, 2007 2:00 pm    Teema: Vasta viitega

Muuseas OM-il tõlge puudub samuti... Panin umbes et "O-o-o-o-o!!!"
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Wahya
Punane päike
Punane päike


Liitunud: 11 Veeb 2006
Postitusi: 528

PostitusPostitatud: Nelj Nov 01, 2007 2:29 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
H.H. the 14th Dalai Lama's definition
"It is very good to recite the mantra Om mani padme hum, but while you are doing it, you should be thinking on its meaning, for the meaning of the six syllables is great and vast... The first, Om [...] symbolize the practitioner's impure body, speech, and mind; they also symbolize the pure exalted body, speech, and mind of a Buddha[...]"
"The path is indicated by the next four syllables. Mani, meaning jewel, symbolizes the factors of method-the altruistic intention to become enlightened, compassion, and love.[...]"
"The two syllables, padme, meaning lotus, symbolize wisdom[...]"
"Purity must be achieved by an indivisible unity of method and wisdom, symbolized by the final syllable hum, which indicates indivisibility[...]"
"Thus the six syllables, om mani padme hum, mean that in dependence on the practice of a path which is an indivisible union of method and wisdom, you can transform your impure body, speech, and mind into the pure exalted body, speech, and mind of a Buddha[...]"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Dmitri Petrjakov
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 24 Märts 2004
Postitusi: 3801
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 01, 2007 2:45 pm    Teema: Vasta viitega

Aplaus !!
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> Bossi nurgake Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group