Arengumaagide Foorum Arengumaagide Foorum
Kuula: Arengumaagide esinemised nõmme raadios.
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse  Jutukas 

Oran¾ ülekande liin ja seadus
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> 20-Süsteem. RAKTOBLEERI vundamentseadused. VALMIS!!!
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Master
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 256
Asukoht: Teekonna keskel

PostitusPostitatud: Reede Apr 13, 2007 12:39 pm    Teema: Vasta viitega

Toon sellise nägemuse. Kui inimene oskab midagi teha ja teeb seda, siis tal on vastav tase. See tase võimaldab tal näha sama võimakaid ja ka vähem võimeikaid enda ümber. Ning mõista neid. Nüüd kui tema parameeter on hetketasemest suurem st. et on vaba arenguruumi, siis ta näeb ka endast kõrgemaid ehk neid kes toimetavad seal tema vaba ruumi piirides. Erinevalt võrdsetest ja madalamatest aga ei suuda ta mõista nende toimetusi. Selleks et mõistma hakata, lükkabki ta end hinnanguid andes tasakaalust välja ja hakkab arenema selles suunas võideldes endale kätte uue osa sellest vabast ruumist mis parameetris oli. Kui võitlus on edukas, täidabki ta selle uue ruumiosa ja nii, kuniks kogu parameeter täis. No ja siit edasi juba järgmine level.
Väga illustreeriv näide on kool oma klassisüsteemiga. Kui oled nt seitsmendas klassis, tead täpselt, mida õppisid kolmandas või esimeses ja selle teadmise abil tunned ära ka vastava klassi õpilase. Kuna kool on ise aga nt kaheteist klassiga, siis sul on aint tedamine parameetrist ehk viimasest klassist. Seitsmendikuna ei suuda sa eristada ju kümnendikku ja kaheteistkümnendikku. Samas sinu tase ei sega sul nägemast neid. Ma lihtsalt eristan omavahel neid mõisteid:nägemine ja mõistmine.
Me räägime samast asjast. Erinevad nurgad lissalt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Elleth
Arengumaag


Liitunud: 24 Nov 2006
Postitusi: 1371
Asukoht: kaisus

PostitusPostitatud: Reede Apr 13, 2007 4:13 pm    Teema: Vasta viitega

nii, et ikkagi võib olla tegemist kõrgemaga, kellest räägin? Ma siin mõtlesin, et kui kõrgem peegeldab madalamat siis ta ilmselt teeb seda ka siis kui ta ise ei tea mõnda asjai enda kohta, või mis?
Krt, iga kord nagu kurat kisub keelest mölisema, ma siiani olen tagasi hoidnud, ei ole vaja mulle rohkem pahandusi.
_________________
I do not play with dice and I don't believe in coincidences.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Apr 13, 2007 11:23 pm    Teema: Vasta viitega

Master kirjutas:
Kas julged öelda lihtsalt otsa vaadates, kas mõlemad seitsmendikud on tulevased kõrgkooli tudengid?


Tänapäeval otsustatakse see asi juba esimese paari kooliaasta jooksul ära Wink
Tagasi üles
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Reede Apr 13, 2007 11:26 pm    Teema: Vasta viitega

Master kirjutas:
Kui inimene oskab midagi teha ja teeb seda, siis tal on vastav tase. See tase võimaldab tal näha sama võimakaid ja ka vähem võimeikaid enda ümber.


Kui inimesel oleks selgesti piiritletav tase, siis oleks ta üks üsna ühekülgne imeloom. Sugugi mitte nii põnev, kui ta on.
Tagasi üles
Master
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 256
Asukoht: Teekonna keskel

PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 12:04 am    Teema: Vasta viitega

Parameeter on paigas enne kellegi otsustamist. Parameetriga ple otsustamisel miskit asja. Keegi võib ju muudkui otsustada aga parameetril ju kama. Otsustatakse ju reeglina kellegi saatust ja hinge maha müüa.
Ühekülgne tase oleks tõesti igav. Minu lugupidamine ja austus kuuluvad ka neile, kes oskavad ja suudavad rohkem kui ühte asja teha.Loodan et pead ka silmas seda, et parameeter koosneb erinevatest tasemetest, nn tasemete summast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 9:05 am    Teema: Vasta viitega

Lõplikus on jälle hinnang ja see lõppemise koht tegelikult jälle mõõtmatu suurus.

Seega parameeter annab piiri. Milleks mulle siis see miski, mis mulle piiri peale paneb?
Tagasi üles
Master
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 256
Asukoht: Teekonna keskel

PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 11:12 am    Teema: Vasta viitega

Aga sul ju teda polegi. Või on sinus miski-keski kes tahaks seda omada, et ise piire sättida?? Selline naljakas pilt tuli, et vaata meri võib ka rinna ette ajada, et ise tean kus lainetan ja kus kaldapiiri sean. Ega ikka ole küll. Maa otsustab hoopis, kust järgi anda või kust ära võtta. Ja teglt ju säilib ikkagi üldine tasakaal, sest kus ühes kohas maa laseb merd vallutada, seal teises kohas jälle võtab tagasi.
Sa püüad eitada vormi. Tahad, et oleks aint sisu. Aga ple võimalik ju Vorm ja sisu on ju terviku kaks poolt. Vorm ja sisu moodustavad ruumi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 11:52 am    Teema: Vasta viitega

Üks asi on lõhkuda oma parasjagu võimalikku vormi, teine asi on lihtsalt istuda oma vormis, kolmas asi aga hoopis valmisolek vormi laiendamseks võimaluste avardudes - samas mitte peale tükkides ega lammutades, ometi täisrelvastuses.
Tagasi üles
Master
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 256
Asukoht: Teekonna keskel

PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 12:22 pm    Teema: Vasta viitega

Vorm laguneb ise, kui oled temas sisalduvad tasemed pilgeni täitnud. Kui oma vormis ei istuks, pleks sa ise. Ja see kolmas variant on hea variant. Mulle see nt sobib. Sõjamehe värk.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 2:52 pm    Teema: Vasta viitega

Siis ikkagi on parameeter määramatu suurus.
Tagasi üles
Master
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 256
Asukoht: Teekonna keskel

PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 5:11 pm    Teema: Vasta viitega

Läbi vormi on ta määratud. Ise siin rääksid naiseks olemisest. See ongi sinu vorm. See määrab ära sinu parameetri. Kui sa oleks väikse tüdruku vormiga siis parameeter ei lase sul teha asju, mis on neiule ja naisele tehtavad, jõukohased. Kui sa teed tööd, arened, siis sinu tase ehk ruumitihedus suureneb, kuni kriitilise piirini, milleks on nt tüdrukust neiuni, siis ruum täitub ja vorm/tüdruk / saavutab oma kriitilise piiri ja laguneb, haarates enda alla uue ruumiosa, millest antud tase on juba väiksema tihedusega ning sama protsess jätkub, kuni jälle vorm täidetakse. Näen seda pideva liikumisena. Määratleda saab ehk mingit ajahetke nendes protsessides.. Nt kas oled neiu või naine. Kas oled poolel teel tüdrukust neiuni. Määratleda saab ruumi suhtes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 5:25 pm    Teema: Vasta viitega

Ometi on nii, et üks ütleb neiu, teine väidab juba naiseks. Näiteks.
Tagasi üles
Master
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 256
Asukoht: Teekonna keskel

PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 7:09 pm    Teema: Vasta viitega

Näiteks tunnebki aint neiu neiu ära, sestep saavad siis koos neiuasju teha. A katsu neiuga naisteasju teha?? Näiteks. A kui neiu vorm (nt keha) on juba sisuga täidetud(naise tasemega) siis ta omandabki naise parameetri. Ja level tõuseb. Saab naise parameetri, mille moodustabki sisu ja vormi suhe. Elus näeb ka muid sisutuid variante, kus mõni naisevorm on oma sisu väga hõredaks lasknud imeda ja siis vormi ja sisu suhe ei annagi rohkem välja, kui nt plika taset.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 7:44 pm    Teema: Vasta viitega

Niiet siis võib juhtuda, et mul on siuuke suuuuur parameeter (see vorm) mis on aga jõle sisutu. Huvitav, mis selle välja nii venitab? Ma muide ei suuda meenutada ühtki nähtust, kus oskust saaks minetada. Seega imetud vai ei aga 'tee' peaks ju selge olema. Mismõttes 'trikk' siis nüüd seda taset säilitada oleks? Võibolla on see mingi nõme reegel, et koguaeg peab käima kurguni taset täis ringi?
Mulle siin meenus, et vaat - sööd suureks ennast onje jases võtad alla... mõni kunst see ennast uuesti suureks süüa siis on?

Btw, mis määrab ära selle, et mis kellele miuuke tase on? Ma ikka veel mõtlen, et tea kuda selle mõõtmine käib? Millised need tüdrukute asjad, neiude asjad ja naiste asjad on? Need jõukohased asjad siis? See ehk aitab mul omale mõõtesüsteemi selgitada...
Tagasi üles
Master
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 256
Asukoht: Teekonna keskel

PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 8:07 pm    Teema: Vasta viitega

Nu mulle näib et mõõta saab vaid seda, mis ise läbitud, omandatud. Siis tead ju ka millega mõõta. Kas meetriga, liitriga, magamata öödega vmi. Ja siis ju aint mõõdadki. Nonii enda lõbuks. Ilma hinnangut andmata. Vada mul sai kuskil 35-selt mingi üpe tehtud. Äkki nägin et kui olin 16, olin juba tegija; 24, siis mõtlesin end jube kõvaks meheks. Noh sain 30- rind veel karvasem, et ikka päris isa juba. A siis 35-selt nagu laksas, et kuule jobu, saitea mitte sittagi maailma asjadest. Lõpetasin rinnatagumise ja hinnanguteandmise ja hakkasin vaatlema enda ümber asju. Rohkem pold vajagi. Nüüd on igastahes hulga lõbusam see asi. Aint fikseerid punkte. Noh nagu kaardistad rada võinii. See kuhu jõuda, pole enam oluline. Tähtis on tee ette võtta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 9:02 pm    Teema: Vasta viitega

Mõõtmistulemus iseenesest on juba hinnang.
Tagasi üles
Master
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 256
Asukoht: Teekonna keskel

PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 9:48 pm    Teema: Vasta viitega

Nomajuräägin et ära annas hinnanguid. Ära mõõda. Loomadel ei ole ka alati võitja see, kellel hambad kaks millimeetrit pikemad. Loeb üldine oskus nendega miskit teha. Samuti kellele läheb korda see kui milline see tase on? Kasuta parem hinnangut kui signaali piiri saabumisest. Et no vot siin tuleb sein ette. Proovi siis kõrvalt minna. Seal on ruumi. No ja kui ruum saab täis, siis nagu ma juba ütlesi, ruum laguneb ise ja luuakse uus. Meil kõigil on erineva kujuga need ruumid, erineva suurusega, erineva tihedusega. See teeb meist üksteisest erinevad isiksused. Ja seaduspärasus toimib siin samuti, et kui juhtuvadki kaks inimest kasvõi hetkeks saavutama korraga sama tiheduse ja kuju, siis nad omavahel nö plahvatavad ja lendavad erinevatesse ruuminurkadesse ennast edasi arendama. Näide elust oleks ehk selline, et tihti oled ehk märganud et keegi käitub, on väga sarnaselt kellegile teisele tuttavale. See tähendabki teglt seda, et su üks tuttav lihtsalt läbib sama vormiosa, mille sa juba ühe oma tuttava juures oled fikseerinud. Samuti saad ju fikseerida teiste liikumist läbi enda poolt läbitud vormide. Lihtne näide et "ma olin 15 aastaselt nt samasugune" Või "mu ema tegi seda ka nii.. "
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Krissu
Külaline





PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 11:08 pm    Teema: Vasta viitega

Kui ma ei mõõda, siis ma ei saa hinnangut, mida piiriks lugeda.
Tagasi üles
Naima
Indigo päike.
Indigo päike.


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 2278
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 11:31 pm    Teema: Vasta viitega

Master kirjutas:
Näiteks tunnebki aint neiu neiu ära, sestep saavad siis koos neiuasju teha. A katsu neiuga naisteasju teha??

Eh väga imelik jutt, minumeelest , maitea Sa Master räägi meestest, poistest ja noormeestest, siis vähemalt mingis osas paned täppi. . .
nonäiteks kas noormehed ei tee meesteasju vms., mai saa aru kust Sa võtad et neiud ei tee naisteasju jne.
Üldse see sisult neiu või tüdruk või naine on siiski vaid Sinu antud hinnangud teisele inimesele, mitte parameetrid.
(nooh NÄITEKS kui Sa minu meelest oled sisult poiss, (so. siis Sinu mõistes mitte mees), eh kas oledki järelikult siis poisi parameetriga w misasja Shocked )
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Master
Beez päike
Beez päike


Liitunud: 22 Apr 2006
Postitusi: 256
Asukoht: Teekonna keskel

PostitusPostitatud: Laup Apr 14, 2007 11:33 pm    Teema: Vasta viitega

Hinnang ei ole piir. Kui sa said nt kontrolltöö hindeks väga hea, kas siis siis saad iseend hinnata Klassi/kooli/linna/maa/maailma parimaks antud aines? Mina ei saaks. Saan hinnata vaid selle töö piires.Et kas olen rahul vai mitte. Kusjuures "väga hea" on juba niigi väline peegeldus. See saab aint kinnitada isiklikku hinnangut. Sest alati jääb ju võimalus ennast ka alla taset hinnata. Siis peegeldus peaks aitama "lükata" hinnangu õigele tasemele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Arengumaagide Foorum -> 20-Süsteem. RAKTOBLEERI vundamentseadused. VALMIS!!! Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


© 2001, 2005 phpBB Group